GConf 3.2.x - en to no translation catalogue (494 entries)

en: Failed to get configuration file path from '%s'
no: Fant ikke sti til konfigurasjonsfil i «%s»

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
no: Opprettet Evolution/LDAP-kilde med konfigurasjonsfil «%s»

en: Unable to parse XML file '%s'
no: Kan ikke lese XML-fil «%s»

en: Config file '%s' is empty
no: Konfigurasjonsfil «%s» er tom

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
no: Rot-noden for «%s» må være <evoldap>, ikke <%s>

en: No <template> specified in '%s'
no: <template> er ikke spesifisert i «%s»

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
no: Ingen «filter»-attributt oppgitt for <template> i «%s»

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
no: Ingen LDAP-tjener eller basis-DN oppgitt i «%s»

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
no: Kontakter LDAP-tjener: vert «%s», port «%d», basis-DN «%s»

en: Failed to contact LDAP server: %s
no: Kunne ikke kontakte LDAP-tjener: %s

en: Searching for entries using filter: %s
no: Søker etter oppføringer med filter: %s

en: Error querying LDAP server: %s
no: Feil under spørring mot LDAP-tjener: %s

en: Got %d entries using filter: %s
no: Fant %d oppføringer med filter: %s

en: Cannot find directory %s
no: Kunne ikke finne katalog «%s»

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
no: Feil under lagring av GConf-tre til «%s»: %s

en: Usage: %s <dir>
no: Bruk: %s <katalog>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
no: Bruk: %s <katalog>
      Fletter et filsystemhierarki for motor som dette:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      til:
        dir/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
no: Laster ut modul for tekstmerking.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
no: Kunne ikke finne XML-rotkatalogen i adressen «%s»

en: Could not make directory `%s': %s
no: Kunne ikke opprette katalogen «%s»: %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
no: Kunne ikke lese fra eller skrive til XML-rotkatalogen i adressen «%s»

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
no: Katalog/fil rettigheter for XML kildekode ved rot %s er: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
no: Operasjonen fjern katalog er ikke støttet lengre, bare fjern alle verdiene i katalogen

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
no: Kunne ikke åpne låskatalog for %s for å fjerne låser: %s

en: Could not remove file %s: %s
no: Kunne ikke fjerne fil %s: %s

en: Initializing Markup backend module
no: Initialiserer Markup-backend modulen

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
no: Kunne ikke gi opp lås på XML-katalog «%s»: %s

en: Failed to write some configuration data to disk
no: Kunne ikke skrive deler av konfigurasjonsdata til disk

en: Could not make directory "%s": %s
no: Kunne ikke opprette katalogen «%s»: %s

en: Could not remove "%s": %s
no: Kunne ikke fjerne «%s»: %s

en: Failed to write "%s": %s
no: Kunne ikke skrive «%s»: %s

en: Failed to load file "%s": %s
no: Klarte ikke å laste fil «%s»: %s

en: Line %d character %d: %s
no: Linje %d, tegn %d : %s

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
no: Attributt «%s» er ugyldig i <%s>-element i denne sammenhengen

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
no: Forsto ikke «%s» (forventet heltall)

en: Integer `%s' is too large or small
no: Heltall «%s» er for stort eller lite

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
no: Forsto ikke «%s» (forventet sann eller usann)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
no: Forsto ikke «%s» (forventet flyttall)

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
no: Ukjent verdi «%s» for «%s»-attributt på element <%s>

en: No "%s" attribute on element <%s>
no: Ingen «%s»-attributt på element <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
no: Ugyldig ltype «%s» på <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
no: Ugyldig type for first-element «%s» på <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
no: Ugyldig cdr_type «%s» på <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
no: Ugyldig list_type «%s» på <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
no: To <default>-elementer under en <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
no: To <longdesc>-elementer under en <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
no: Element <%s> er ikke tillatt under <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
no: <%s> gitt men dette elementet har ikke type %s

en: Two <car> elements given for same pair
no: To <car>-elementer oppgitt for samme par

en: Two <cdr> elements given for same pair
no: To <cdr>-elementer oppgitt for samme par

en: <li> has wrong type %s
no: <li> har feil type %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
no: <%s> oppgitt men opphav <entry> har ikke en verdi

en: Element <%s> is not allowed inside current element
no: Element <%s> er ikke tillatt inne i dette elementet

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
no: Ytterste element i menyfilen må være <gconf> ikke <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
no: Element <%s> er ikke tillatt inne i et <%s>-element

en: No text is allowed inside element <%s>
no: Ingen tekst tillatt inne i element <%s>

en: Failed to open "%s": %s
no: Kunne ikke åpne «%s»: %s

en: Error reading "%s": %s
no: Feil under lesing av «%s»: %s

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
no: Kunne ikke skrive endringer i fil «%s» til disk: %s

en: Error writing file "%s": %s
no: Feil under skriving av fil «%s»: %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
no: Kunne ikke flytte midlertidig fil «%s» til endelig adresse «%s»: %s

en: Unloading XML backend module.
no: Laster ut XML-backend modulen.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
no: Feil under synkronisering av katalogbuffer for XML-motor: %s

en: Initializing XML backend module
no: Initialiserer XML-backend modulen

en: Failed to sync XML cache contents to disk
no: Feil under synkronisering av innhold i XML-buffer til disk

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
no: Kunne ikke fjerne katalog «%s» fra XML-backend bufferen, fordi den ikke er synkronisert til disk

en: Could not stat `%s': %s
no: Kunne ikke kjøre stat på «%s»: %s

en: XML filename `%s' is a directory
no: XML-filnavn «%s» er en katalog

en: Failed to delete "%s": %s
no: Klarte ikke å slette «%s»: %s

en: Failed to write file `%s': %s
no: Kunne ikke skrive fil «%s»: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
no: Kunne ikke sette modus på «%s»: %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
no: Feil under skriving av XML-data til «%s»: %s

en: Failed to close file `%s': %s
no: Kunne ikke lukke filen «%s»: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
no: Kunne ikke endre navn «%s» til «%s»: %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
no: Kunne ikke gjenopprette «%s» fra «%s»: %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
no: Kunne ikke slette gammel fil «%s»: %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
no: Kunne ikke kjøre stat på «%s»: %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
no: Duplisert oppføring «%s» i «%s», ignorerer

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
no: Oppføring uten navn i XML-fil «%s», ignorerer

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
no: En toppnivå-node i XML-fil «%s» er <%s> i stedet for <oppføring>, ignorerer

en: Failed to create file `%s': %s
no: Kunne ikke opprette fil «%s»: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
no: Klarte ikke å lese XMLfil «%s»

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
no: Ignorerer XML-node med navn «%s»: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
no: Ignorerer schema-navn «%s», ugyldig: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
no: Ignorerer XML-node «%s»: %s

en: Failed reading default value for schema: %s
no: Kunne ikke lese standardverdi for schema: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
no: Ingen "type" attributt for <%s> node

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
no: En node har ukjent "type" attributt «%s», ignorerer

en: No "value" attribute for node
no: Ingen "verdi" attributt for node

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
no: Forsto ikke XML-node <%s> inne i en XML listenode

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
no: Ugyldig type (liste, par, eller ukjent) i en listenode

en: Bad XML node: %s
no: Ugyldig XML-node: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
no: Listen inneholder en feilskrevet node (%s, skulle vært %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
no: Ignorerer ugyldig car fra XML-par: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
no: tolker XML-fil: lister og par kan ikke plasseres inne i et par

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
no: Ignorerer ugyldig cdr fra XML-par: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
no: Forsto ikke XML-node <%s> inne i en XML-parnode

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
no: Fant ikke car og cdr for XML-parnode

en: Missing cdr from pair of values in XML file
no: Manglende cdr fra verdipar i XML-fil

en: Missing car from pair of values in XML file
no: Manglende car fra verdipar i XML-fil

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
no: Mangler både car og cdr verdier fra par i XML-fil

en: Change GConf mandatory values
no: Endre obligatoriske verdier for GConf

en: Change GConf system values
no: Endre systemverdier for GConf

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
no: Du må ha rettigheter for å endre obligatoriske verdier i GConf

en: Privileges are required to change GConf system values
no: Du må ha rettigheter for å endre systemverdier i GConf

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
no: «%c» er et ugyldig tegn i en adresse for konfigurasjonslager

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
no: Ingen slik fil «%s»

en: Backend `%s' failed to return a vtable
no: Motor «%s» returnerte ikke et vtable

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
no: Motor «%s» mangler nødvendig vtable-medlem «%s»

en: Bad address `%s': %s
no: Ugyldig adresse «%s»: %s

en: Bad address `%s'
no: Ugyldig adresse «%s»

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
no: GConf virker ikke uten støtte for dynmiske moduler (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
no: Feil under åpning av modul «%s»: %s

en: Error initializing module `%s': %s
no: Feil under initiering av modul «%s»: %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
no: Kunne ikke finne backend modul for «%s»

en: Failed to shut down backend
no: Kunne ikke stenge ned motoren

en: GConf Error: %s
no: GConf Feil: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
no: GConf advarsel: feil under listing av par i «%s»: %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
no: Forventet «%s», mottok «%s» for nøkkel %s

en: Received invalid value in set request
no: Mottok ugyldig verdi i sett-forespørsel

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
no: Kunne ikke forstå CORBA-verdien mottatt i sett-forespørsel etter nøkkel «%s»

en: Received request to drop all cached data
no: Mottok forespørsel om å slippe alle mellomlagrede data

en: Received request to sync synchronously
no: Mottok forespørsel om å utføre synkron synkronisering

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
no: Fatal feil: kunne ikke hente objektreferanse for ConfigDatabase

en: Failed to sync one or more sources: %s
no: Kunne ikke synkronisere en eller flere kilder: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
no: Feil ved henting av ny verdi for «%s» etter endringsmelding fra motor «%s»: %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
no: Klarte ikke å logge ny lytter %s (%s); vil ikke kunne gjenoprette denne lytteren ved omstart av gconfd-2. Dette vil resultere i upålitelig varsling av konfigurasjonsendringer.

en: Listener ID %lu doesn't exist
no: Lytter-ID %lu eksisterer ikke

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
no: Klarte ikke å logge fjerning av lytter til loggfil (mest sannsynlig harmløst, men kan resultere i at varsling gjenintreffer på uforklarlig vis): %s

en: Error getting value for `%s': %s
no: Feil under henting av verdi for «%s»: %s

en: Error setting value for `%s': %s
no: Feil under setting av verdi for «%s»: %s

en: Error unsetting `%s': %s
no: Feil under nullstilling av «%s»: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
no: Feil under henting av standardverdi for «%s»: %s

en: Error unsetting "%s": %s
no: Feil under fjerning av verdi for «%s»: %s

en: Error getting new value for "%s": %s
no: Feil under henting av ny verdi for «%s»: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
no: Feil ved sjekking av eksisterende «%s»: %s

en: Error removing directory "%s": %s
no: Feil under fjerning av katalog «%s»: %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
no: Fikk ikke alle oppføringene i «%s»: %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
no: Feil under listing av kataloger i «%s»: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
no: Feil under setting av schema for «%s»: %s

en: Notification on %s doesn't exist
no: Varsling på %s eksisterer ikke

en: D-BUS error: %s
no: D-BUS feil: %s

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Unknown error %s: %s
no: Ukjent feil %s: %s

en: No D-BUS daemon running
no: D-BUS-tjenesten kjører ikke

en: Failed to activate configuration server: %s
no: Klarte ikke å aktivere konfigurasjonstjener: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
no: Tjener kunne ikke finne adressen `%s'

en: Can't add notifications to a local configuration source
no: Kan ikke legge til meldinger til en lokal konfigurasjonskilde

en: Couldn't get value
no: Kunne ikke hente verdi

en: Success
no: Suksess

en: Failed
no: Feilet

en: Configuration server couldn't be contacted
no: Konfigurasjonstjeneren kunne ikke kontaktes

en: Permission denied
no: Tilgang nektet

en: Couldn't resolve address for configuration source
no: Kunne ikke finne adresse for konfigurasjonskilde

en: Bad key or directory name
no: Ugyldig nøkkel eller katalognavn

en: Parse error
no: Feil i tolking

en: Corrupt data in configuration source database
no: Korrupt data i konfigurasjonskildedatabasen

en: Type mismatch
no: Typefeil

en: Key operation on directory
no: Nøkkeloperasjon på katalog

en: Directory operation on key
no: Katalogoperasjon på nøkkel

en: Can't overwrite existing read-only value
no: Kan ikke overskrive eksisterende skrivebeskyttet verdi

en: Object Activation Framework error
no: Object Activation Framework feil

en: Operation not allowed without configuration server
no: Operasjon ikke tillatt uten konfigurasjonstjener

en: Failed to get a lock
no: Fikk ingen lås

en: No database available to save your configuration
no: Ingen database tilgjengelig for lagring av din konfigurasjon

en: No '/' in key "%s"
no: Ingen «/» i nøkkel «%s»

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
no: Ugyldig UTF-8 i strengverdi i «%s»

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
no: Kunne ikke fortolke CORBA verdi for listeelement

en: Incorrect type for list element in %s
no: Ugyldig type for listeelement i %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
no: Mottok liste fra gconfd-2 med ugyldig listetype

en: Failed to convert object to IOR
no: Kunne ikke konvertere objekt til IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
no: Ugyldig UTF-8 i locale for schema

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
no: Ugyldig UTF-8 i kortbeskrivelse for schema

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
no: Ugyldig UTF-8 i lang beskrivelse for schema

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
no: Ugyldig UTF-8 i eier for schema

en: Couldn't open path file `%s': %s
no: Kunne ikke åpne stifilen «%s»: %s

en: Adding source `%s'
no: Legger til kilde «%s»

en: Read error on file `%s': %s
no: Lesefeil på fil «%s»: %s

en: Text contains invalid UTF-8
no: Tekst inneholder ugyldig UTF-8

en: Expected list, got %s
no: Forventet liste, mottok %s

en: Expected list of %s, got list of %s
no: Forventet liste av %s, mottok liste av %s

en: Expected pair, got %s
no: Forventet par, mottok %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
no: Forventet (%s,%s) par, mottok et par hvor en eller begge verdiene mangler

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
no: Forventet par av type (%s,%s) mottok type (%s,%s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
no: Streng i sitattegn begynner ikke med et sitattegn

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
no: Streng i anførselstegn slutter ikke med et sitattegn

en: Encoded value is not valid UTF-8
no: Kodet verdi er ikke gyldig UTF-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
no: Kunne ikke låse midlertidig fil «%s»: %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
no: Kunne ikke opprette fil «%s», sannsynligvis fordi den eksisterer allerede

en: Failed to create or open '%s'
no: Kunne ikke opprette eller åpne «%s»

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
no: Feil under låsing av «%s»: sannsynligvis holder en annen prosess låsen, ellers så har operativsystemet problemer med konfigurasjon av NFS-fillåsing (%s)

en: Failed to remove '%s': %s
no: Kunne ikke fjerne «%s» : %s

en: Not running within active session
no: Kjører ikke i en aktiv økt

en: Failed to get connection to session: %s
no: Klarte ikke å koble til økten: %s

en: GetIOR failed: %s
no: GetIOR feilet: %s

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
no: kunne ikke kontakte ORB for å finne eksisterende gconfd-2-referanse

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
no: Feil under konvertering av IOR '%s' til en objektreferanse

en: couldn't create directory `%s': %s
no: kunne ikke opprette katalogen «%s»: %s

en: Can't write to file `%s': %s
no: Kunne ikke skrive til fil «%s»: %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
no: Har ikke låsen på filen «%s», men burde hatt den

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
no: Feil under lenking av «%s» til «%s»: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
no: Feil under fjerning av låsfil «%s»: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
no: Feil under opprydding av fil «%s»: %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
no: Kunne ikke fjerne låskatalogen «%s»: %s

en: Server ping error: %s
no: Feil under ping til tjener: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
no: Feil ved forsøk på å kontakte konfigurasjonstjeneren; den mest vanlige årsaken er manglende eller feilkonfigurert D-Bus-øktbusstjeneste. Se http://projects.gnome.org/gconf/ for informasjon. (Detaljer - %s)

en: none
no: ingen

en: - Sanity checks for GConf
no: - Program for å sjekke GConf innstillinger

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
no: Feil ved lesing av  flagg: %s.
    Kjør «%s --help» for å se en full liste over tilgjengelige kommandolinjeflagg.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
no: Vennligst kontakt din systemadministrator for å løse følgende problem:
    Kunne ikke åpne eller opprette filen «%s»; dette indikerer at du har problemer med din konfigurasjon, siden mange programmer trenger å kunne opprette filer i din hjemmekatalog. Feilen var «%s» (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
no: Vennligst kontakt din systemadministrator for å løse følgende problem:
    Kunne ikke låse filen «%s»; dette indikerer at du har problemer med konfigurasjonen av ditt operativsystem. Hvis du har montert hjemmekatalogen via NFS kan det være at klienten eller tjeneren er satt opp feil. Se dokumentasjonen for rpc.statd og rpc.lockd. En vanlig årsak til dette er at «nfslock»-tjenesten er deaktivert. Feilen var «%s» (errno = %d).

en: Can't remove file %s: %s
no: Kunne ikke fjerne fil %s: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
no: Vennligst kontakt din systemadministrator for å løse følgende problem:
    Ingen konfigurasjonskilder i konfigurasjonsfil «%s»; dette betyr at brukervalg og andre innstillinger ikke kan lagres. %s%s

en: Error reading the file:
no: Feil under lesing av fil:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
no: Vennligst kontakt din systemadministrator for å løse følgende problem:
    Kunne ikke slå opp adresse «%s» i konfigurasjonsfil «%s»: %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
no: Filene som inneholder dine innstillinger for brukervalg er i bruk.
    
    Kanskje du har logget inn i en økt fra en annen datamaskin og den andre økten bruker dine filer for brukervalginnstilinger.
    
    Du kan fortsette å bruke aktiv økt, men dette kan forårsake midlertidige problemer med innstillinger av brukervalg i den andre økten.
    
    Vil du fortsette?

en: _Log Out
no: _Logg ut

en: _Continue
no: _Fortsett

en: %s Continue (y/n)?
no: %s fortsett (j/n)

en: Schema contains invalid UTF-8
no: Schema inneholder ugyldig UTF-8

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
no: Schema spesifiserer listetype, men ikke type listeelement

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
no: Schema spesifiserer type par, men ikke type car/cdr

en: Failed to load source "%s": %s
no: Klarte ikke å laste kilde «%s»: %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
no: Slo opp adressen «%s» til en skrivbar konfigurasjonskilde i posisjon %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
no: Slo opp adressen «%s» til en skrivebeskyttet konfigurasjonskilde i posisjon %d

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
no: Koblet adressen «%s» til en delvis skrivbar konfigurasjonskilde i posisjon %d

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
no: Ingen av adressene som ble slått opp er skrivbare; lagring av konfigurasjonen vil ikke være mulig

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
no: Schema «%s» spesifisert for «%s» lagrer en verdi som ikke er for schema

en: The '/' name can only be a directory, not a key
no: Navnet «/» kan kun være en katalog, ikke en nøkkel

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
no: Verdi for «%s» satt i en skrivebeskyttet kilde i begynnelsen av din konfigurasjonssti

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
no: Kan ikke lagre verdi i nøkkel «%s», siden konfigurasjonstjeneren ikke har noen skrivbare databaser. Det er flere vanlige årsaker for dette problemet: 1) din konfigurasjonsstifil %s/path inneholder ingen databaser eller ble ikke funnet 2) på en eller annen måte har vi opprettet to gconfd-2 prosesser 3) operativsystemet ditt er feilkonfigurert slik at låsing av filer over NFS ikke virker i din hjemmekatalog eller 4) NFS-klienten krasjet og ga ikke beskjed til tjeneren om at fillåsene skulle slippes ved omstart. Hvis du har to gconfd-2 prosesser (eller hadde to i det den andre ble startet), vil det hjelpe å logge ut og drepe alle instanser av gconfd-2 for så å logge inn igjen. Hvis du har gamle låsfiler, fjern ~/.gconf*/*lock. Kanskje problemet er at du har forsøkt å bruke GConf fra to maskiner på samme tid, og ORBit fremdeles har sin standardkonfigurasjon som forhindrer eksterne CORBA-forbindelser - legg inn «ORBIIOPIPv4=1» i /etc/orbitrc. Som alltid, sjekk user.* syslog for detaljer om problemer gconfd-2 kan ha møtt. Du kan kun ha en gconfd-2 per hjemmekatalog, og denne må ha en låsfil i ~/.gconfd i tillegg til individuelle lagringsadresser slik som ~/.gconf

en: Error finding metainfo: %s
no: Feil under søk etter metainfo: %s

en: Error getting metainfo: %s
no: Feil under henting av metainfo: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
no: Nøkkel «%s» listet som schema for nøkkel «%s» lagrer type «%s»

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
no: Forsto ikke «%s» (listen må starte med en «[»)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
no: Forsto ikke «%s» (listen må slutte med en «]»)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
no: Forsto ikke «%s» (ekstra «unescaped» «]» funnet i listen)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
no: Forsto ikke «%s» (ekstra etterslepende tegn)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
no: Forsto ikke «%s» (par må starte med en «(»)

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
no: Forsto ikke «%s» (par må slutte med en «)»)

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
no: Forsto ikke «%s» (feil antall elementer)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
no: Forsto ikke «%s» (ekstra «unescaped» «)» funnet inne i par)

en: Key is NULL
no: Nøkkel er NULL

en: "%s": %s
no: «%s»: %s

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
no: Feil under innlegging av klient i tjenerlisten, CORBA-feil: %s

en: Must begin with a slash '/'
no: Må begynne med en skråstrek «/»

en: Can't have two slashes '/' in a row
no: Kan ikke ha to skråstreker «/» på rad

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
no: Kan ikke ha punktum «.» rett etter en skråstrek «/»

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
no: «\%o» er ikke et ASCII-tegn, og er derfor ikke tillatt i nøkkelnavn

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
no: «%c» er et ugyldig tegn i nøkkel/katalog navn

en: Key/directory may not end with a slash '/'
no: Nøkkel/katalog kan ikke slutte med en skråstrek «/»

en: Failure shutting down configuration server: %s
no: Feil under nedstenging av konfigurasjonstjeneren: %s

en: Expected float, got %s
no: Forventet flyttall, mottok %s

en: Expected int, got %s
no: Forventet heltall, mottok %s

en: Expected string, got %s
no: Forventet streng, mottok %s

en: Expected bool, got %s
no: Forventet boolsk verdi, mottok %s

en: Expected schema, got %s
no: Forventet schema, mottok %s

en: CORBA error: %s
no: CORBA feil: %s

en: Shutdown request received
no: Anmodning om nedstenging mottatt

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
no: gconfd kompilert med debugging; forsøker å laste gconf.sh fra kildekatalogen

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
no: Ingen konfigurasjonsfiler funnet. Prøver å bruke standard konfigurasjonskilde «%s»

note: We want to stay alive but do nothing, because otherwise every request would result in another failed gconfd being spawned.
en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
no: Ingen konfigurasjonskilder i kildestien. Konfigurasjonen vil ikke bli lagret; edit %s%s

en: Error loading some configuration sources: %s
no: Feil under lasting av noen konfigurasjonskilder: %s

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
no: Kunne ikke slå opp adresser for konfigurasjonskilder. Kan ikke laste eller lagre konfigurasjonsdata

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
no: Ingen skrivbare konfigurasjonskilder funnet. Kan ikke lagre deler av konfigurasjonsendringene

en: Could not connect to session bus: %s
no: Kunne ikke koble til øktbussen: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
no: Fant ikke navn på buss for tjenesten, avslutter: %s

en: Could not connect to system bus: %s
no: Kunne ikke koble til systembussen: %s

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
no: starter (versjon %s), pid %u bruker «%s»

en: Failed to get object reference for ConfigServer
no: Kunne ikke hente objektreferanse for ConfigServer

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
no: Feil under skriving av byte til fildeskriptor for rør %d. Klientprogrammer vil kunne henge: %s

en: Error releasing lockfile: %s
no: Feil ved frigjøring av låsfil: %s

en: Exiting
no: Avslutter

en: SIGHUP received, reloading all databases
no: SIGHUP mottatt, laster alle databaser på nytt

en: GConf server is not in use, shutting down.
no: GConf-tjeneren er ikke i bruk, stenger ned.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
no: Feil under henting av ny verdi for «%s»: %s

en: Returning exception: %s
no: Returnerer unntak: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
no: Klarte ikke å åpne loggfil for gconfd-2; vil ikke kunne gjenopprette lyttere etter nedstenging av gconfd-2 (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
no: Klarte ikke å lukke gconfd loggfil; data ble kanskje ikke lagret riktig (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
no: Kunne ikke åpne lagret tilstandsfil «%s» for skriving: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
no: Kunne ikke skrive lagret tilstandsfil «%s» fd: %d: %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
no: Kunne ikke skrive endringer i lagret tilstandsfil «%s» til disk: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
no: Kunne ikke lukke ny lagret tilstandsfil «%s»: %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
no: Kunne ikke flytte gammel lagret tilstandsfil «%s»: %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
no: Kunne ikke flytte ny lagret tilstandsfil på plass: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
no: Kunne ikke gjenopprette opprinnelig lagret tilstandsfil som har blitt flyttet til «%s»: %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
no: Kunne ikke gjenopprette en lytter på adresse «%s», kunne ikke gjøre databaseoppslag

en: Error reading saved state file: %s
no: Feil under lesing av lagret tilstandsfil: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
no: Kunne ikke åpne lagret tilstandsfil «%s»: %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
no: Klarte ikke å logge tillegg av lytter til gconfd-2 loggfilen; vil ikke kunne legge til lytteren hvis gconfd-2 avslutter eller stenger ned (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
no: Klarte ikke å logge fjerning av lytter i gconfd-2-loggfilen; kan medføre at lytter legges inn igjen hvis gconfd-2 avsluttes eller maskinen stenges av (%s).

en: Failed to get IOR for client: %s
no: Kunne ikke hente IOR for klient: %s

en: Failed to open saved state file: %s
no: Kunne ikke åpne lagret tilstandsfil: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
no: Kunne ikke skrive tillegg av klient til lagret tilstandsfil: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
no: Kunne ikke synkronisere tillegg av klient til lagret tilstandsfil: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
no: En klient fjernet seg selv fra GConf-tjeneren uten at den var lagt til.

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
no: Tjenesten klarte ikke å koble til D-BUS-tjenesten:
    %s

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
no: Tjenesten klarte ikke å hente gconf-tjenesten:
    %s

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
no: Klarte ikke å registrere tjenerobjekt hos D-BUS-tjenesten

en: Got a malformed message.
no: Fikk en feilutformet melding.

en: The GConf daemon is currently shutting down.
no: GConf-tjeneren er i ferd med å stenge ned.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
no: Sett en nøkkel til en verdi ok synkroniser. Bruk med --type.

en: Print the value of a key to standard output.
no: Skriv ut verdien for en nøkkel til standard ut.

en: Unset the keys on the command line
no: Nullstill nøklene fra kommandolinjen

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
no: Nullstill alle nøkler rekursivt ved eller under nøkkel/katalognavn på kommandolinjen

en: Toggles a boolean key.
no: Vender en boolsk nøkkel.

en: Print all key/value pairs in a directory.
no: Skriv ut alle nøkkel/verdi par i en  katalog.

en: Print all subdirectories in a directory.
no: Skriv ut alle underkataloger i en katalog.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
no: Skriv ut alle underkataloger og oppføringer under en katalog, rekursivt.

en: Search for a key, recursively.
no: Rekursivt søk etter en nøkkel.

en: Get the short doc string for a key
no: Hent kort dokumentstreng for en nøkkel

en: Get the long doc string for a key
no: Hent lang dokumentstreng for en nøkkel

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
no: Returner 0 hvis katalogen eksisterer, 2 hvis ikke.

en: Ignore schema defaults when reading values.
no: Ignorer forvalgte verdier i schema ved lesing av verdier.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
no: Dump en XML-beskrivelse av alle oppføringer under en katalog rekursivt til standard ut.

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
no: Last en XML-beskrivelse for verdier fra spesifisert fil og sett dem relativt til en katalog.

en: Unload a set of values described in an XML file.
no: Last ut et sett med verdier beskrevet i en XML-fil.

en: Get the name of the default source
no: Hent navn på forvalgt kilde

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
no: Steng ned gconfd-2. IKKE BRUK DETTE VALGET UTEN GOD GRUNN.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
no: Returner 0 hvis gconfd-2 kjører, 2 hvis ikke.

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
no: Start konfigurasjonstjeneren (gconfd-2). (Startes vanligvis automatisk ved behov.)

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
no: Spesifiser typen verdi som settes, eller typen for verdien et schema beskriver. Unike forkortelser er OK.

en: int|bool|float|string|list|pair
no: int|bool|float|string|liste|par

en: Print the data type of a key to standard output.
no: Skriv ut datatypen for en nøkkel til standard ut.

en: Get the number of elements in a list key.
no: Hent antall elementer i en listenøkkel.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
no: Hent et numerisk indeksert spesifikt element fra en listenøkkel.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
no: Spesifiser type listeverdi som settes, eller typen for verdien et schema beskriver. Unike forkortelser er OK.

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
no: Spesifiser car-type verdi som settes, eller typen for verdien et schema beskriver. Unike forkortelser er OK.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
no: Spesifiser type verdi for cdr-par som settes, eller typen for verdien et schema beskriver. Unike forkortelser er OK.

en: Specify a schema file to be installed
no: Spesifiser en schema fil som skal installeres

en: FILENAME
no: FILNAVN

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
no: Spesifiser en konfigurasjonskilde som skal brukes i stedet for standard sti

en: SOURCE
no: KILDE

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
no: Gå utenom tjeneren og bruk konfigurasjonsdatabasen direkte. Det kreves at gconfd-2 ikke kjører.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
no: Installerer schemafiler fra kommandolinjen inn i databasen på riktig måte. Oppgi egendefinert konfigurasjonskilde i miljøvariabelen GCONF_CONFIG_SOURCE eller set variabelen til en tom streng for å bruke forvalgt konfigurasjonskilde.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
no: Avinstallerer schemafiler fra kommandolinjen inn i databasen på riktig måte. GCONF_CONFIG_SOURCE miljøvariabelen må være satt til noe annet enn standardverdien for konfigurasjonskilde eller være tom for at standardverdien skal brukes.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
no: Utfør en torturtest av en applikasjon ved å sette og tømme en rekke verdier av forskjellige typer for nøkler fra kommandolinjen.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
no: Utfør en torturtest av en applikasjon ved å sette og tømme en rekke nøkler inne i katalogene fra kommandolinjen.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
no: Sett et schema og synkroniser. Bruk med --short-desc, --long-desc, --owner, og --type.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
no: Spesifiser en kort beskrivelse på en halv linje som skal brukes i et schema.

en: DESCRIPTION
no: BESKRIVELSE

en: Specify a several-line description to go in a schema.
no: Spesifiser en beskrivelse på flere linjer som skal brukes i et schema.

en: Specify the owner of a schema
no: Spesifiser eieren av et schema

en: OWNER
no: EIER

en: Get the name of the schema applied to this key
no: Hent navn på skjema som brukes på denne nøkkelen

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
no: Spesifiser skjemanavn fulgt av nøkkel som skal bruke skjemanavnet

en: Remove any schema name applied to the given keys
no: Fjern ethvert skjemanavn som brukes på disse nøklene

en: Print version
no: Vis versjonsnummer

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
no: [FIL …]|[NØKKEL …]|[KATALOG …]

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
no: - Verktøy for manipulering av GConf-konfigurasjon

en: Client options:
no: Alternativer for klient:

en: Show client options
no: Vis alternativer for klient

en: Key type options:
no: Alternativer for nøkkeltype:

en: Show key type options
no: Vis alternativer for nøkkeltype

en: Load/Save options:
no: Alternativer for lasting/lagring:

en: Show load/save options
no: Vis alternativer for lasting/lagring

en: Server options:
no: Flagg for tjener:

en: Show server options
no: Vis flagg for tjener

en: Installation options:
no: Alternativer for installasjon:

en: Show installation options
no: Vis alternativer for installasjon

en: Test options:
no: Alternativer for test:

en: Show test options
no: Vis testalternativer

en: Schema options:
no: Alternativer for skjema:

en: Show schema options
no: Vis alternativer for skjema

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
no: Kjør «%s --help» for å se en full liste over tilgjengelige kommandolinjeflagg.

en: Can't get and set/unset simultaneously
no: Kan ikke hente og sette/nullstille samtidig

en: Can't set and get/unset simultaneously
no: Kan ikke sette og hente/nullstille samtidig

en: Can't get type and set/unset simultaneously
no: Kan ikke hente type og sette/nullstille samtidig

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
no: Kan ikke bytte verdi og hente/sette/nullstille samtidig

en: Can't use --all-entries with --get or --set
no: Kan ikke bruke --all-entries sammen med --get eller --set

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
no: Kan ikke bruke --all-dirs sammen med --get eller --set

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
no: --recursive-list bør ikke brukes sammen med --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs eller --search-key

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
no: --set_schema bør ikke brukes sammen med --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs eller --search-key

en: Value type is only relevant when setting a value
no: Verditypen er kun relevant når en verdi settes

en: Must specify a type when setting a value
no: Må spesifisere en type når en verdi settes

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
no: --ignore-schema-defaults er kun relevant med --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size eller --get-list-element

en: %s option must be used by itself.
no: Flagget %s må brukes alene.

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
no: Du må spesifisere en konfigurasjonskilde med --config-source når du bruker --direct

en: Failed to init GConf: %s
no: Kunne ikke initialisere GConf: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
no: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL er satt, installerer ikke schema

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
no: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL er satt, avinstallerer ikke schema

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
no: GCONF_CONFIG_SOURCE miljøvariabelen må være satt

en: Failed to access configuration source(s): %s
no: Kunne ikke aksessere konfigurasjonskilden(e): %s

en: Shutdown error: %s
no: Feil ved nedstenging: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
no: Må spesifisere en eller flere kataloger som skal vises rekursivt.

en: Failure listing entries in `%s': %s
no: Feil under listing av oppføringer i «%s»: %s

en: (no value set)
no: (ingen verdi satt)

en: Must specify a key pattern to search for.
no: Du må oppgi en nøkkel å søke etter.

en: Must specify a PCRE regex to search for.
no: Du må oppgi et uttrykk å søke etter.

en: Error compiling regex: %s
no: Feil ved sammensetning av uttrykk: %s

en: Must specify one or more directories to dump.
no: Må spesifisere en eller flere kataloger som skal dumpes.

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
no: Feil under kjøring av konfigurasjonstjeneren (gconfd-2): %s

en: Must specify a key or keys to get
no: Må spesifisere en eller flere nøkler som skal hentes

en: List Type: %s
no: Listetype: %s

en: Car Type: %s
no: Car-type: %s

en: Cdr Type: %s
no: Cdr-type: %s

en: Default Value: %s
no: Standardverdi: %s

en: Unset
no: Nullstill

en: Owner: %s
no: Eier: %s

en: Short Desc: %s
no: Kort beskrivelse: %s

en: Long Desc: %s
no: Lang beskrivelse: %s

en: No value set for `%s'
no: Ingen verdi satt for «%s»

en: Failed to get value for `%s': %s
no: Kunne ikke hente verdi for «%s»: %s

en: Don't understand type `%s'
no: Forstår ikke type «%s»

en: Must specify alternating keys/values as arguments
no: Må spesifisere vekselvis nøkler/verdier som argumenter

en: No value to set for key: `%s'
no: Ingen verdi satt for nøkkel: «%s»

en: Cannot set schema as value
no: Kan ikke sette schema som verdi

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
no: Når en liste settes må du spesifisere en primitiv liste-type

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
no: Når et par settes må du spesifisere en primitiv car-type og cdr-type

en: Error: %s
no: Feil: %s

en: Error setting value: %s
no: Feil under setting av verdi: %s

en: Error syncing: %s
no: Feil under synkronisering: %s

en: Must specify one or more keys as arguments
no: Må oppgi en eller flere nøkler som argumenter

en: No value found for key %s
no: Ingen verdi funnet for nøkkel %s

en: Not a boolean value: %s
no: Ikke en bolsk verdi %s

en: Must specify a key or keys to get type
no: Må spesifisere en eller flere nøkler som det skal hentes type for

en: Must specify a key to lookup size of.
no: En eller flere nøkler som størrelsen skal slås opp for må spesifiseres.

en: Key %s is not a list.
no: Nøkkel %s er ikke en liste.

en: Must specify a key from which to get list element.
no: En nøkkel hvor listeelement skal hentes fra må oppgis.

en: Must specify list index.
no: Listeindeks må spesifiseres.

en: List index must be non-negative.
no: Listeindeksen må ikke være negativ.

en: List index is out of bounds.
no: Listeindeksen går utenfor grensene.

en: Must specify a key or keys on the command line
no: Må spesifisere en eller flere nøkler på kommandolinjen

en: No schema known for `%s'
no: Ingen kjente skjema for «%s»

en: No doc string stored in schema at '%s'
no: Ingen doc-streng lagret i skjema i «%s»

en: Error getting schema at '%s': %s
no: Feil under henting av schema i «%s»: %s

en: No schema stored at '%s'
no: Ingen skjema lagret i «%s»

en: Value at '%s' is not a schema
no: Verdi i «%s» er ikke et skjema

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
no: Skjemanavn fulgt av navn på nøkkel det skal brukes på må spesifiseres

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
no: Feil under assosiering av skjemanavn «%s» med nøkkelnavn «%s»: %s

en: Must specify keys to unapply schema from
no: Nøkler schema skal avinstalleres fra må oppgis

en: Error removing schema name from '%s': %s
no: Feil under fjerning av schemanavn fra «%s»: %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
no: Nøkkel (schema navn) må spesifiseres som eneste argument

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
no: Listetyp må være en primitiv type: string, int, float eller bool

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
no: Parets car-type må være en primitiv type: string, int, float eller bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
no: Parets cdr-type må være en primitiv type: string, int, float eller bool

en: Error setting value: %s
no: Feil under setting av verdi: %s

en: Error syncing: %s
no: Feil under synkronisering: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
no: En eller flere kataloger å hente nøkkel/verdi par fra må spesifiseres.

en: Must specify one or more keys to unset.
no: Det må spesifiseres en eller flere nøkler som skal nullstilles.

en: Error unsetting `%s': %s
no: Feil under nullstilling av «%s»: %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
no: Må spesifisere en eller flere nøkler som skal nullstilles rekursivt.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
no: Feil under rekursiv fjerning av verdier i «%s»: %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
no: En eller flere kataloger som det skal hentes underkataloger fra må oppgis.

en: Error listing dirs: %s
no: Feil ved vising av kataloger: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
no: ADVARSEL: du må oppgi både en <car> og en <cdr> i et <pair>

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
no: ADVARSEL: nøkkel (%s) spesifisert for schema under en <value> - overser

en: WARNING: must have a child node under <value>
no: ADVARSEL: en undernode må finnes under <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
no: ADVARSEL: node <%s> ikke forstått

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
no: ADVARSEL: kunne ikke lese heltallsverdi «%s»

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
no: ADVARSEL: kunne ikke lese flyttallsverdi «%s»

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
no: ADVARSEL: kunne ikke lese strengverdi «%s»

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
no: ADVARSEL: kunne ikke lese bolsk verdi «%s»

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
no: ADVARSEL: kunne ikke assosiere schema «%s» med nøkkel «%s»: %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
no: ADVARSEL: ugyldig eller manglende type for schema (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
no: ADVARSEL: ugyldig eller manglende list_type for schema (%s)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
no: ADVARSEL: Kunne ikke fortolke standardverdi «%s» for schema (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
no: ADVARSEL: ugyldig eller manglende car_type for schema (%s)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
no: ADVARSEL: Du kan ikke sette en standardverdi for et schema

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
no: ADVARSEL: gconftool, intern feil, ukjent GConfValueType

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
no: ADVARSEL: kunne ikke forstå typenavnet «%s»

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
no: ADVARSEL: list_type kan kun være int, float, string eller bool og ikke «%s»

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
no: ADVARSEL: car_type kan kun være int, float, string eller bool og ikke «%s»

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
no: ADVARSEL: cdr_type kan kun være int, float, string eller bool og ikke «%s»

en: WARNING: empty <applyto> node
no: ADVARSEL: tom <applyto> node

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
no: ADVARSEL: node <%s> ikke forstått under <schema>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
no: ADVARSEL: ingen <list_type>-nøkkel spesifisert for schema av type liste

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
no: ADVARSEL: ingen <car_type>-nøkkel spesifisert for schema av type par

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
no: ADVARSEL: ingen <cdr_type>-nøkkel spesifisert for schema av type par

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
no: ADVARSEL: <locale> node har ingen `navn="locale"' attributt, ignorerer

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
no: ADVARSEL: flere <locale> noder for locale `%s', ignorerer alle etter den første

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
no: ADVARSEL: Ugyldig node <%s> i en <locale> node

en: Attached schema `%s' to key `%s'
no: Lagt ved schema «%s» til nøkkel «%s»

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
no: Du må ha minst en <locale> oppføring i et <schema>

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
no: ADVARSEL: kunne ikke installere schema «%s» locale «%s»: %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
no: Installert schema «%s» for locale «%s»

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
no: ADVARSEL: kunne ikke avinstallere schema «%s» locale «%s»: %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
no: Avinstallert schema «%s» for locale «%s»

en: WARNING: no key specified for schema
no: ADVARSEL: ingen nøkkel spesifisert for schema

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
no: ADVARSEL: node <%s> ikke forstått under <%s>

en: Failed to open `%s': %s
no: Kunne ikke åpne «%s»: %s

en: Document `%s' is empty?
no: Dokument «%s» er tomt?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
no: Dokumentet «%s» har feil type rot-node (<%s>, skulle vært <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
no: Dokumentet «%s» har ingen topp-nivå <%s>-node

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
no: ADVARSEL: node <%s> under <%s> ikke forstått

en: Error syncing configuration data: %s
no: Feil under synkronisering av konfigurasjonsdata: %s

en: Must specify some schema files to install
no: Spesifiser schema filer som skal installeres

en: Failed to unset breakage key %s: %s
no: Kunne ikke nullstille brytningsnøkkel %s: %s

en: Must specify some keys to break
no: Må spesifisere nøkler som skal brytes

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
no: Prøver å knekke din applikasjon ved å sette ugyldige verdier for nøkkel:
      %s

en: Must specify some directories to break
no: Må spesifisere kataloger som skal brytes

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
no: Prøver å knekke din applikasjon ved å sette ugyldige verdier for nøkler i katalogen:
      %s

en: GSettings Data Conversion
no: GSettings datakonvertering

en: Migrates user settings from GConf to dconf
no: Migrerer brukerinnstillinger fra GConf til dconf
