gconf - en to pl translation catalogue (492 entries)

en: Failed to get configuration file path from '%s'
pl: Nie powiodło się pobranie ścieżki pliku konfiguracyjnego z "%s"

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
pl: Utworzono źródło Evolution/LDAP przy użyciu pliku konfiguracyjnego "%s"

en: Unable to parse XML file '%s'
pl: Nie można przetworzyć pliku XML "%s"

en: Config file '%s' is empty
pl: Plik konfiguracyjny "%s" jest pusty

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
pl: Węzeł główny "%s" musi być typu <evoldap>, a nie <%s>

en: No <template> specified in '%s'
pl: Nie określono <template> w "%s"

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
pl: Nie określono atrybutu "filter" dla elementu <template> w "%s"

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
pl: Nie określono serwera LDAP lub podstawowego DN w "%s"

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
pl: Łączenie z serwerem LDAP: komputer "%s", port "%d", podstawowy DN "%s"

en: Failed to contact LDAP server: %s
pl: Nie można połączyć się z serwerem LDAP: %s

en: Searching for entries using filter: %s
pl: Wyszukiwanie elementów używając filtra: %s

en: Error querying LDAP server: %s
pl: Błąd przy odpytywaniu serwera LDAP: %s

en: Got %d entries using filter: %s
pl: Uzyskano %d elementów używając filtra: %s

en: Cannot find directory %s
pl: Nie można odnaleźć katalogu %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
pl: Błąd podczas zapisu drzewa GConf do "%s": %s

en: Usage: %s <dir>
pl: Użycie: %s <katalog>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
pl: Użycie: %s <katalog>
      Scala hierarchię znaczników w systemie plików w postaci:
        katalog/%%gconf.xml
                podkatalog1/%%gconf.xml
                podkatalog2/%%gconf.xml
      do postaci:
        katalog/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
pl: Usuwanie z pamięci modułu oznaczania tekstu.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
pl: Nie można znaleźć katalogu głównego XML pod adresem "%s"

en: Could not make directory `%s': %s
pl: Nie można utworzyć katalogu "%s": %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
pl: Nie można odczytać lub zapisywać do katalogu głównego XML pod adresem "%s"

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
pl: Uprawnienia do katalogu/pliku dla źródła XML dla roota %s są: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
pl: Operacja usuwania katalogu nie jest już obsługiwana, należy po prostu usunąć wszystkie wartości z katalogu

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
pl: Nie można otworzyć katalogu blokad dla %s, aby usunąć blokady: %s

en: Could not remove file %s: %s
pl: Nie można usunąć pliku %s: %s

en: Initializing Markup backend module
pl: Inicjowanie modułu znaczników

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
pl: Nieudana próba zwolnienia blokady na katalogu XML "%s": %s

en: Failed to write some configuration data to disk
pl: Nie można zapisać pewnych danych konfiguracyjnych na dysk

en: Could not make directory "%s": %s
pl: Nie można utworzyć katalogu "%s": %s

en: Could not remove "%s": %s
pl: Nie można usunąć pliku "%s": %s

en: Failed to write "%s": %s
pl: Nie można zapisać "%s": %s

en: Failed to load file "%s": %s
pl: Nie można wczytać pliku "%s": %s

en: Line %d character %d: %s
pl: Wiersz %d znak %d: %s

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
pl: Atrybut "%s" jest nieprawidłowy dla elementu <%s> w tym kontekście

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
pl: Niezrozumiała wartość "%s" (oczekiwano liczby całkowitej)

en: Integer `%s' is too large or small
pl: Wartość całkowita "%s" jest zbyt duża lub zbyt mała

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
pl: Niezrozumiała wartość "%s" (oczekiwano wartości logicznej)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
pl: Niezrozumiała wartość "%s" (oczekiwano liczby rzeczywistej)

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
pl: Nieznana wartość "%s" dla atrybutu "%s" elementu <%s>

en: No "%s" attribute on element <%s>
pl: Brak atrybutu "%s" dla elementu <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
pl: Nieprawidłowa wartość ltype "%s" dla <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
pl: Nieprawidłowy rodzaj wartości first-element "%s" dla <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
pl: Nieprawidłowa wartość cdr_type "%s" dla <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
pl: Nieprawidłowa wartość list_type "%s" dla <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
pl: Dwa elementy <default> poniżej <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
pl: Dwa elementy <longdesc> poniżej <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
pl: Element <%s> nie jest dozwolony poniżej <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
pl: Podano <%s> lecz aktualny element nie posiada typu %s

en: Two <car> elements given for same pair
pl: Dwa elementy <car> podano dla tej samej pary

en: Two <cdr> elements given for same pair
pl: Dwa elementy <cdr> podane dla tej samej pary

en: <li> has wrong type %s
pl: <li> posiada błędny typ %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
pl: Dostarczono <%s>, ale nadrzędne <entry> nie posiada wartości

en: Element <%s> is not allowed inside current element
pl: Element <%s> jest niedozwolony wewnątrz bieżącego elementu

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
pl: Skrajnym elementem w pliku menu musi być <gconf>, a nie <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
pl: Element <%s> jest niedozwolony wewnątrz elementu <%s>

en: No text is allowed inside element <%s>
pl: Tekst jest niedozwolony wewnątrz elementu <%s>

en: Failed to open "%s": %s
pl: Nie można otworzyć pliku "%s": %s

en: Error reading "%s": %s
pl: Błąd przy wczytywaniu "%s": %s

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
pl: Nie można wymusić zapisu pliku "%s" na dysk: %s

en: Error writing file "%s": %s
pl: Błąd przy zapisywaniu pliku "%s": %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
pl: Nie można przenieść pliku tymczasowego "%s" do końcowego położenia "%s": %s

en: Unloading XML backend module.
pl: Usuwanie z pamięci modułu XML.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
pl: Błąd przy synchronizacji pamięci podręcznej katalogów modułu XML: %s

en: Initializing XML backend module
pl: Inicjowanie modułu XML

en: Failed to sync XML cache contents to disk
pl: Synchronizacja zawartości pamięci podręcznej XML z kopią na dysku nie powiodła się

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
pl: Nie można usunąć katalogu "%s" z pamięci podręcznej modułu XML, ponieważ nie został on pomyślnie zsynchronizowany z dyskiem

en: Could not stat `%s': %s
pl: Nie można odczytać "%s": %s

en: XML filename `%s' is a directory
pl: Plik XML "%s" jest katalogiem

en: Failed to delete "%s": %s
pl: Nie można usunąć "%s": %s

en: Failed to write file `%s': %s
pl: Nie można zapisać do pliku "%s": %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
pl: Nie można ustawić uprawnień pliku "%s": %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
pl: Nie można zapisać danych w XML do pliku "%s": %s

en: Failed to close file `%s': %s
pl: Nie można zamknąć pliku "%s": %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
pl: Nie można zmienić nazwy "%s" na "%s": %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
pl: Nie można odtworzyć "%s" z "%s": %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
pl: Nie można usunąć starego pliku "%s": %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
pl: Nie można uzyskać informacji o "%s" : %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
pl: Podwójne wpisy "%s" w "%s", zignorowano

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
pl: Wpis bez nazwy w pliku XML "%s", zignorowano

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
pl: Głównym węzłem w pliku XML "%s" jest <%s> zamiast <entry>, zignorowano

en: Failed to create file `%s': %s
pl: Nie można utworzyć pliku "%s": %s

en: Failed to parse XML file "%s"
pl: Przetworzenie pliku XML "%s" nie powiodła się

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
pl: Zignorowano węzeł XML o nazwie "%s": %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
pl: Zignorowano nazwę schematu "%s", nieprawidłowy: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
pl: Zignorowano węzeł XML "%s": %s

en: Failed reading default value for schema: %s
pl: Błąd odczytu domyślnej wartości dla schematu: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
pl: Brak atrybutu "type" dla węzła <%s>

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
pl: Węzeł posiada nieznany atrybut "type" "%s", zignorowano

en: No "value" attribute for node
pl: Brak atrybutu "value" dla węzła

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
pl: Niezrozumiały węzeł XML <%s> wewnątrz węzła listy

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
pl: Nieprawidłowy typ (lista, para lub coś innego) na liście węzłów

en: Bad XML node: %s
pl: Błędny węzeł XML: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
pl: Lista zawiera węzeł błędnego typu (%s, powinno być %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
pl: Zignorowano błędny pierwszy element pary XML: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
pl: analiza pliku XML: listy oraz pary nie mogą być umieszczane wewnątrz par

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
pl: Zignorowano błędny drugi element pary w XML: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
pl: Niezrozumiały węzeł XML <%s> wewnątrz węzła pary

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
pl: Nie odnaleziono w XML części car i cdr wewnątrz węzła pary

en: Missing cdr from pair of values in XML file
pl: Brak drugiego elementu pary wartości w XML

en: Missing car from pair of values in XML file
pl: Brak pierwszego elementu pary wartości w XML

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
pl: Brak pierwszego i drugiego elementu pary wartości w XML

en: Change GConf system values
pl: Zmiana wartości systemowych GConf

en: Privileges are required to change GConf system values
pl: Do zmiany wartości systemowych GConf wymagane są uprawnienia

en: Change GConf mandatory values
pl: Zmiana obowiązkowych wartości GConf

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
pl: Do zmiany wartości obowiązkowych GConf wymagane są uprawnienia

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
pl: Znak "%c" jest nieprawidłowy w adresach przechowujących konfigurację

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
pl: Plik "%s" nie istnieje

en: Backend `%s' failed to return a vtable
pl: Moduł "%s" nieprawidłowo zwrócił wartość vtable

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
pl: Moduł "%s" nie posiada wymaganego atrybutu vtable "%s"

en: Bad address `%s': %s
pl: Błędny adres "%s": %s

en: Bad address `%s'
pl: Błędny adres "%s"

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
pl: GConf nie może działać bez obsługi dynamicznych modułów (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
pl: Błąd przy otwieraniu modułu "%s": %s

en: Error initializing module `%s': %s
pl: Błąd przy inicjacji modułu "%s": %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
pl: Nie można odnaleźć modułu obsługującego "%s"

en: Failed to shut down backend
pl: Błąd przy zamykaniu modułu przetwarzającego

en: GConf Error: %s
pl: Błąd GConf: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
pl: Ostrzeżenie GConf: błąd przy wypisywaniu par w "%s": %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
pl: Oczekiwano "%s", otrzymano "%s" dla klucza %s

en: Received invalid value in set request
pl: Otrzymano nieprawidłową wartość w zbiorze żądania

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
pl: Nie można zinterpretować wartości CORBA otrzymanej z żądaniem przypisania do klucza "%s"

en: Received request to drop all cached data
pl: Otrzymano żądanie, aby odrzucić wszystkie dane w pamięci podręcznej

en: Received request to sync synchronously
pl: Otrzymano żądanie synchronicznej synchronizacji

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
pl: Poważny błąd: nie można uzyskać referencji obiektu ConfigDatabase

en: Failed to sync one or more sources: %s
pl: Błąd przy synchronizowaniu jednego lub więcej źródeł: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
pl: Błąd przy pobieraniu nowej wartości dla "%s" po zmianie powiadamiania od tła "%s": %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
pl: Nie można zapisać w dzienniku dodania słuchacza %s (%s); przy ponownym uruchomieniu gconfd nie będzie można go przywrócić, co spowoduje niewłaściwe funkcjonowanie powiadamiania o zmianach w konfiguracji.

en: Listener ID %lu doesn't exist
pl: Identyfikator słuchacza %lu nie istnieje

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
pl: Nie można zapisać w dzienniku usunięcia słuchacza (może to spowodować dziwne ponawianie powiadomień): %s

en: Error getting value for `%s': %s
pl: Błąd przy pobieraniu wartości dla "%s": %s

en: Error setting value for `%s': %s
pl: Błąd przy ustawianiu wartości dla "%s": %s

en: Error unsetting `%s': %s
pl: Błąd przy czyszczeniu "%s": %s

en: Error getting default value for `%s': %s
pl: Błąd przy pobieraniu domyślnej wartości "%s": %s

en: Error unsetting "%s": %s
pl: Błąd przy czyszczeniu "%s": %s

en: Error getting new value for "%s": %s
pl: Błąd przy pobieraniu nowej wartości dla "%s": %s

en: Error checking existence of `%s': %s
pl: Błąd przy sprawdzaniu istnienia "%s": %s

en: Error removing directory "%s": %s
pl: Błąd przy usuwaniu katalogu "%s": %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
pl: Nie można pobrać wszystkich elementów z "%s": %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
pl: Błąd przy pobieraniu zawartości katalogów w "%s": %s

en: Error setting schema for `%s': %s
pl: Błąd przy ustawianiu schematu dla "%s": %s

en: Notification on %s doesn't exist
pl: Powiadomienie w %s nie istnieje

en: D-BUS error: %s
pl: Błąd usługi D-Bus: %s

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown error %s: %s
pl: Nieznany błąd %s: %s

en: No D-BUS daemon running
pl: Usługa D-Bus nie jest uruchomiona

en: Failed to activate configuration server: %s
pl: Aktywowanie serwera konfiguracji się nie powiodło: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
pl: Serwer nie może odnaleźć adresu "%s"

en: Can't add notifications to a local configuration source
pl: Nie można dodać powiadomień do lokalnego źródła konfiguracji

en: Couldn't get value
pl: Nie można uzyskać wartości

en: Success
pl: Sukces

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: Configuration server couldn't be contacted
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem konfiguracji

en: Permission denied
pl: Brak dostępu

en: Couldn't resolve address for configuration source
pl: Nie można uzyskać adresu źródła konfiguracji

en: Bad key or directory name
pl: Błędna nazwa kluczu lub katalogu

en: Parse error
pl: Błąd przetwarzania

en: Corrupt data in configuration source database
pl: Uszkodzone dane w bazie danych źródła konfiguracji

en: Type mismatch
pl: Niezgodność typów

en: Key operation on directory
pl: Operacja dotycząca klucza na katalogu

en: Directory operation on key
pl: Operacja dotycząca katalogu na kluczu

en: Can't overwrite existing read-only value
pl: Nie można nadpisać istniejącej wartości przeznaczonej tylko do odczytu

en: Object Activation Framework error
pl: Błąd systemu aktywacji obiektów (OAF)

en: Operation not allowed without configuration server
pl: Operacja nie jest dozwolona bez serwera konfiguracji

en: Failed to get a lock
pl: Nie można uzyskać blokady

en: No database available to save your configuration
pl: Brak dostępnej bazy danych do zapisu konfiguracji

en: No '/' in key "%s"
pl: Brak znaku "/" w kluczu "%s"

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
pl: Nieprawidłowe znaki UTF-8 w wartości ciągu w "%s"

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
pl: Nie można zinterpretować wartości CORBA elementu listy

en: Incorrect type for list element in %s
pl: Niepoprawny typ elementu listy w %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
pl: Otrzymano od procesu gconfd listę niewłaściwego typu

en: Failed to convert object to IOR
pl: Nie można skonwertować obiektu na IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
pl: Nieprawidłowe znaki UTF-8 jako kod języka schematu

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
pl: Nieprawidłowe znaki UTF-8 w krótkim opisie schematu

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
pl: Nieprawidłowe znaki UTF-8 w długim opisie schematu

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
pl: Nieprawidłowe znaki UTF-8 w nazwie właściciela schematu

en: Couldn't open path file `%s': %s
pl: Nie można otworzyć pliku "%s": %s

en: Adding source `%s'
pl: Dodawanie źródła "%s"

en: Read error on file `%s': %s
pl: Błąd podczas odczytu pliku "%s": %s

en: Text contains invalid UTF-8
pl: Tekst zawiera nieprawidłowe znaki UTF-8

en: Expected list, got %s
pl: Oczekiwano listy, otrzymano %s

en: Expected list of %s, got list of %s
pl: Oczekiwano listy %s, otrzymano listę %s

en: Expected pair, got %s
pl: Oczekiwano pary, otrzymano %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
pl: Oczekiwano pary (%s,%s), otrzymano parę z brakującą jedną lub obiema wartościami

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
pl: Oczekiwano pary (%s,%s), otrzymano parę (%s,%s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
pl: Zacytowany napis nie rozpoczyna się znakiem cytowania

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
pl: Zacytowany napis nie kończy się znakiem cytowania

en: Encoded value is not valid UTF-8
pl: Zakodowana wartość nie używa prawidłowego kodowania UTF-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
pl: Nie można zablokować pliku tymczasowego "%s": %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
pl: Nie można utworzyć pliku "%s", prawdopodobnie już on istnieje

en: Failed to create or open '%s'
pl: Nie można utworzyć lub otworzyć "%s"

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
pl: Nie można zablokować "%s": prawdopodobnie blokadę przetrzymuje inny proces lub w systemie zostało niepoprawnie skonfigurowane blokowanie NFS (%s)

en: Failed to remove '%s': %s
pl: Usunięcie "%s" nie powiodło się: %s

en: Not running within active session
pl: Nie działa w ramach aktywnej sesji

en: Failed to get connection to session: %s
pl: Nie można uzyskać połączenia z sesją: %s

en: GetIOR failed: %s
pl: GetIOR się nie powiodło: %s

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
pl: nie można uzyskać odwołania od ORB do istniejącego obiektu gconfd

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
pl: Nie można skonwertować IOR "%s" na odwołanie do obiektu

en: couldn't create directory `%s': %s
pl: nie można utworzyć katalogu "%s": %s

en: Can't write to file `%s': %s
pl: Nie można zapisać do pliku "%s": %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
pl: Program nie posiada blokady na plik "%s", choć powinien

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
pl: Nie można dowiązać "%s" do "%s": %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
pl: Nie można usunąć pliku blokady "%s": %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
pl: Nie można wyczyścić pliku "%s": %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
pl: Nie można usunąć katalogu blokady "%s": %s

en: Server ping error: %s
pl: Brak odpowiedzi serwera przy sprawdzeniu aktywności: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem konfiguracji. Najczęściej przyczyną jest brakująca lub błędnie skonfigurowana usługa magistrali sesji D-Bus, może to też być spowodowane blokadami NFS pozostałymi po awarii systemu. Aby uzyskać więcej informacji, proszę odwiedzić stronę http://projects.gnome.org/gconf/ (szczegóły - %s).

en: none
pl: brak

en: - Sanity checks for GConf
pl: - Sprawdzanie poprawności dla GConf

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: Błąd przy analizowaniu opcji: %s.
    Uruchom "%s --help", aby zobaczyć pełną listę opcji dostępnych z wiersza poleceń.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
pl: Proszę skontaktować się z administratorem systemu, aby rozwiązać następujący problem:
    Nie można otworzyć lub utworzyć pliku "%s"; wskazuje to, że może istnieć problem z konfiguracją, gdyż wiele programów wymaga tworzenia w katalogu domowym pewnych plików. Błąd, który wystąpił: "%s" (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
pl: Proszę skontaktować się z administratorem systemu, aby rozwiązać następujący problem:
    Nie można zablokować pliku "%s"; wskazuje to, że może istnieć problem z konfiguracją systemu operacyjnego. Jeśli katalog domowy jest udostępniany poprzez NFS, może to być spowodowane niewłaściwymi ustawieniami klienta lub serwera. Proszę zajrzeć do dokumentacji rpc.statd i rpc.lockd. Częstą przyczyną tego błędu jest zablokowana usługa "nfslock". Błąd, który wystąpił: "%s" (errno = %d).

en: Can't remove file %s: %s
pl: Nie można usunąć pliku "%s": %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
pl: Proszę skontaktować się z administratorem systemu, aby rozwiązać następujący problem:
    W pliku konfiguracyjnym "%s" nie ma żadnych źródeł konfiguracji; oznacza to, że nie jest możliwy zapis preferencji i innych ustawień. %s%s

en: Error reading the file:
pl: Błąd przy odczycie pliku:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
pl: Proszę skontaktować się z administratorem systemu, aby rozwiązać następujący problem:
    Nie można odnaleźć adresu "%s", występującego w pliku konfiguracyjnym "%s": %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
pl: Pliki zawierające ustawienia preferencji są w użyciu.
    
    Może być aktywna sesja z innego komputera, która używa plików ustawień preferencji.
    
    Można kontynuować w bieżącej sesji, ale może spowodować to przejściowe  problemy z ustawieniami w innej sesji.
    
    Kontynuować?

en: _Log Out
pl: _Wyloguj

en: _Continue
pl: _Kontynuuj

en: %s Continue (y/n)?
pl: %s Kontynuować (t/n)?

en: Schema contains invalid UTF-8
pl: Schemat zawiera nieprawidłowe znaki UTF-8

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
pl: Schemat określa typ jako listę, lecz nie określa typu elementów listy

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
pl: Schemat określa typ jako parę, lecz nie określa typu pierwszego/drugiego elementu

en: Failed to load source "%s": %s
pl: Nie można wczytać źródła "%s": %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
pl: Uzyskano adres "%s" do zapisywalnego źródła konfiguracji na pozycji %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
pl: Uzyskano adres "%s" do źródła konfiguracji tylko do odczytu na pozycji %d

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
pl: Uzyskano adres "%s" do częściowo zapisywalnego źródła konfiguracji na pozycji %d

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
pl: Schemat "%s" podany dla "%s" przechowuje wartość nie należącą do schematu

en: The '/' name can only be a directory, not a key
pl: Nazwa "/" może dotyczyć tylko katalogu, nie klucza

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
pl: Wartość "%s" jest ustawiona w źródle tylko od odczytu na początku ścieżki konfiguracji

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
pl: Nie można przypisać wartości kluczowi "%s", ponieważ serwerowi konfiguracji nie podano żadnej zapisywalnej bazy danych. Dwa najczęstsze źródła tego problemu to: 1) skonfigurowana w %s/path ścieżka nie zawiera żadnych baz danych lub nie została odnaleziona; 2) w jakiś sposób zostały uruchomione dwa procesy gconfd; 3) system operacyjny jest niepoprawnie skonfigurowany i blokowanie nie działa w katalogu domowym zamontowanym po NFS; 4) padła maszyna kliencka, korzystająca z NFS-a i przy ponownym uruchamianiu nie powiadomiła serwera o konieczności porzucenia pozostałych blokad. Jeśli istnieją dwa procesy gconfd (albo istniały w chwili uruchamiania drugiego), może pomóc wylogowanie się, usunięcie wszystkich procesów gconfd i ponowne zalogowanie. Jeśli istnieją nieużywane blokady, usuń ~/.gconf*/*lock. Być może problem pojawił się z powodu próby jednoczesnego użycia GConfd z dwóch maszyn, podczas gdy domyślna konfiguracja ORBit nie zezwala na zdalne połączenia CORBA - konieczne może być uaktywnienie obsługi TCP w serwerze ORBit poprzez umieszczenie w pliku /etc/orbitrc wiersza "ORBIIOPIPv4=1". Aby poznać szczegóły na temat powstałego problemu, przejrzyj user.* w dzienniku systemowym. Z każdym katalogiem domowym może być związany tylko jeden proces gconfd i musi on posiadać blokadę w ~/.gconfd oraz pliki blokad powiązane z miejscami przechowywania konfiguracji, np. ~/.gconf.

en: Error finding metainfo: %s
pl: Błąd przy wyszukiwaniu metainformacji: %s

en: Error getting metainfo: %s
pl: Błąd przy pobieraniu metainformacji: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
pl: Klucz "%s" określony jako schemat dla klucza "%s" przechowuje wartość typu "%s"

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
pl: Niezrozumiała wartość "%s" (lista musi się rozpoczynać znakiem "[")

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
pl: Niezrozumiała wartość "%s" (lista musi się kończyć znakiem "]")

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
pl: Niezrozumiała wartość "%s" (dodatkowy znak "]" wewnątrz listy)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
pl: Niezrozumiała wartość "%s" (dodatkowe znaki na końcu)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
pl: Niezrozumiała wartość "%s" (para musi się zaczynać znakiem "(")

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
pl: Niezrozumiała wartość "%s" (para musi się kończyć znakiem ")")

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
pl: Niezrozumiała wartość "%s" (niewłaściwa liczba elementów)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
pl: Nie zrozumiano "%s" (dodatkowy ")" wewnątrz pary)

en: Key is NULL
pl: Klucz ma wartość NULL

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
pl: Nie można dodać klienta do listy na serwerze. Błąd CORBA: %s

en: Must begin with a slash '/'
pl: Musi się rozpoczynać ukośnikiem "/"

en: Can't have two slashes '/' in a row
pl: Dwa ukośniki "/" nie mogą występować bezpośrednio po sobie

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
pl: Kropka "." nie może być umieszczona bezpośrednio po ukośniku "/"

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
pl: Znak "\%o" nie jest znakiem ASCII, więc nie jest dozwolony w nazwie klucza

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
pl: Znak "%c" jest niedozwolony w nazwach kluczy lub katalogów

en: Key/directory may not end with a slash '/'
pl: Klucz lub katalog nie może kończyć się ukośnikiem "/"

en: Failure shutting down configuration server: %s
pl: Błąd przy kończeniu pracy serwera konfiguracji: %s

en: Expected float, got %s
pl: Oczekiwano liczby zmiennoprzecinkowej, otrzymano %s

en: Expected int, got %s
pl: Oczekiwano liczby całkowitej, otrzymano %s

en: Expected string, got %s
pl: Oczekiwano napisu, otrzymano %s

en: Expected bool, got %s
pl: Oczekiwano wartości logicznej, otrzymano %s

en: Expected schema, got %s
pl: Oczekiwano schematu, otrzymano %s

en: CORBA error: %s
pl: Błąd CORBA: %s

en: Shutdown request received
pl: Otrzymano żądanie zakończenia

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
pl: Demon gconfd został skompilowany z obsługą debugowania; próba odczytu gconf.path z katalogu źródłowego

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
pl: Nie odnaleziono plików konfiguracyjnych. Nastąpi próba użycia domyślnego źródła konfiguracji "%s"

note: We want to stay alive but do nothing, because otherwise every request would result in another failed gconfd being spawned.
en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
pl: Brak źródeł konfiguracji na ścieżce źródłowej. Konfiguracja nie zostanie zapisana; zmodyfikuj %s%s

en: Error loading some configuration sources: %s
pl: Błąd przy wczytywaniu części źródeł konfiguracji: %s

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
pl: Nie uzyskano żadnego źródła konfiguracji. Nie można odczytać ani zapisać danych konfiguracji

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
pl: Nie uzyskano żadnego zapisywalnego źródła konfiguracji. Zapis zmian w konfiguracji może nie być możliwy

en: Could not connect to session bus: %s
pl: Nie można połączyć z magistralą sesji: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
pl: Nie można uzyskać nazwy magistrali dla usługi, kończenie: %s

en: Could not connect to system bus: %s
pl: Nie można połączyć się z magistralą systemową: %s

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
pl: uruchamianie (wersja %s), PID %u, użytkownik "%s"

en: Failed to get object reference for ConfigServer
pl: Nie można uzyskać referencji obiektu ConfigServer

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
pl: Nie można zapisać bajtu do potoku poprzez deskryptor %d, co może zawiesić program klienta: %s

en: Error releasing lockfile: %s
pl: Błąd przy zwalnianiu pliku blokady: %s

en: Exiting
pl: Kończenie działania

en: SIGHUP received, reloading all databases
pl: Otrzymano sygnał SIGHUP, ponowne wczytywanie wszystkich baz

en: GConf server is not in use, shutting down.
pl: Serwer GConf nie jest używany, wyłączanie.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
pl: Błąd przy pobieraniu nowej wartości dla "%s": %s

en: Returning exception: %s
pl: Zwracanie wyjątku: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
pl: Nie można otworzyć pliku dziennika gconfd; po zakończeniu gconfd nie będzie możliwe przywrócenie słuchaczy (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
pl: Nie można zamknąć pliku dziennika gconfd, dane mogły nie zostać poprawnie zapisane (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" z zapisem stanu do zapisu: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
pl: Nie można zapisać do pliku "%s" (fd: %d) z zapisem stanu: %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
pl: Nie można wymusić zapisu stanu pliku "%s" na dysk: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
pl: Nie można zamknąć nowego pliku "%s" z zapisem stanu: %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
pl: Nie można przenieść starego pliku "%s" z zapisem stanu: %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
pl: Nie można przenieść nowego pliku z zapisem stanu: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
pl: Nie można przywrócić oryginalnego pliku z zapisem stanu przeniesionego do "%s": %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
pl: Nie można przywrócić słuchacza spod adresu "%s" - nie można odnaleźć bazy danych

en: Error reading saved state file: %s
pl: Błąd przy odczycie pliku z zapisem stanu: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" z zapisem stanu: %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
pl: Nie można zapisać dodania słuchacza w pliku dziennika gconfd; po zakończeniu gconfd nie będzie możliwe jego ponowne dodanie (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
pl: Nie można zapisać usunięcia słuchacza w pliku dziennika gconfd; po zakończeniu gconfd może to spowodować błędne ponowne jego dodanie (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
pl: Nie można pobrać wartości IOR dla klienta: %s

en: Failed to open saved state file: %s
pl: Odczytanie zapisanego stanu z pliku nie powiodło się: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
pl: Nie można zapisać dodania klienta w pliku z zapisem stanu: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
pl: Nie można wymusić zapisu dodania klienta do pliku z zapisem stanu: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
pl: Klient, który nie był dodany, usunął się z serwera.

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
pl: Usłudze nie powiodło się połączenie z usługą D-Bus:
    %s

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
pl: Uzyskanie usługi gconf się nie powiodło:
    %s

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
pl: Zarejestrowanie obiektu serwera za pomocą usługi magistrali D-Bus się nie powiodło

en: Got a malformed message.
pl: Otrzymano błędnie sformatowany komunikat.

en: The GConf daemon is currently shutting down.
pl: Usługa GConf jest obecnie wyłączana.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
pl: Ustawia klucz na wartość i synchronizuje. Użycie z parametrem --type.

en: Print the value of a key to standard output.
pl: Wypisuje na standardowe wyjście wartość klucza.

en: Unset the keys on the command line
pl: Czyści klucze z wiersza poleceń

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
pl: Rekurencyjnie czyści wszystkie klucze i katalogi podane w wierszu polecenia

en: Toggles a boolean key.
pl: Przełącza klucz o wartości logicznej.

en: Print all key/value pairs in a directory.
pl: Wypisuje wszystkie pary klucz/wartość z katalogu.

en: Print all subdirectories in a directory.
pl: Wypisuje wszystkie podkatalogi danego katalogu.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
pl: Wypisuje rekurencyjnie wszystkie podkatalogi i elementy spod podanego katalogu.

en: Search for a key, recursively.
pl: Rekursywnie szuka klucza.

en: Get the short doc string for a key
pl: Pobiera krótki napis dokumentujący powiązany z kluczem

en: Get the long doc string for a key
pl: Pobiera długi napis dokumentujący powiązany z kluczem

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
pl: Zwraca 0, jeśli katalog istnieje, 2 - w przeciwnym wypadku.

en: Ignore schema defaults when reading values.
pl: Ignoruje domyślne wartości schematu przy odczycie wartości.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
pl: Wypisuje rekurencyjnie na standardowym wyjściu opisy XML wszystkich elementów spod podanego katalogu.

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
pl: Pobiera z podanego pliku opisy XML wartości i ustawia je względem katalogu.

en: Unload a set of values described in an XML file.
pl: Usuwanie z pamięci zestawu wartości opisanych w pliku XML.

en: Get the name of the default source
pl: Pobiera nazwę domyślnego źródła

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
pl: Kończy działanie gconfd. PROSZĘ NIE UŻYWAĆ TEJ OPCJI BEZ NAPRAWDĘ WAŻNEGO POWODU.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
pl: Zwraca 0, jeśli gconf jest aktywny, 2 - w przeciwnym wypadku.

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
pl: Uruchamia serwer konfiguracji (gconfd). (Normalnie uruchamiany jest on automatycznie w razie potrzeby.)

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
pl: Określa typ ustawianej wartości lub wartości opisywanej przez schemat. Dopuszczalne są jednoznaczne skróty.

en: Print the data type of a key to standard output.
pl: Wypisuje na standardowe wyjście typ danych klucza.

en: Get the number of elements in a list key.
pl: Pobiera liczbę elementów z klucza listowego.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
pl: Pobiera wyszczególniony element z klucza listowego, indeksowanego numerycznie.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
pl: Określa typ elementu ustawianej wartości listy lub wartości opisywanej przez schemat. Dopuszczalne są jednoznaczne skróty.

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
pl: Określa typ pierwszego elementu ustawianej wartości pary lub wartości opisywanej przez schemat. Dopuszczalne są jednoznaczne skróty.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
pl: Określa typ drugiego elementu ustawianej wartości pary lub wartości opisywanej przez schemat. Dopuszczalne są jednoznaczne skróty.

en: Specify a schema file to be installed
pl: Określa nazwę pliku instalowanego schematu

en: FILENAME
pl: NAZWA_PLIKU

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
pl: Określa źródło konfiguracji wykorzystywane zamiast domyślnej ścieżki

en: SOURCE
pl: ŹRÓDŁO

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
pl: Powoduje bezpośrednie odwoływanie się do bazy danych konfiguracji, z pominięciem serwera. Wymagane jest, aby nie był uruchomiony gconfd.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
pl: Instaluje pliki schematów z wiersza poleceń w bazie danych. Przy użyciu źródła konfiguracji innego niż domyślne, powinna na nie wskazywać zmienna środowiskowa GCONF_CONFIG_SOURCE, pusta wartość oznacza domyślne źródło.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
pl: Odinstalowuje pliki schematów z wiersza poleceń w bazie danych. Przy użyciu źródła konfiguracji innego niż domyślne, powinna na nie wskazywać zmienna środowiskowa GCONF_CONFIG_SOURCE, pusta wartość oznacza domyślne źródło.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
pl: Przeprowadza intensywny test programu, ustawiając i czyszcząc mnóstwo wartości różnych typów dla kluczy podanych w wierszu poleceń.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
pl: Przeprowadza intensywny test programu, ustawiając i czyszcząc mnóstwo wartości różnych typów dla kluczy wewnątrz katalogów, podanych w wierszu poleceń.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
pl: Ustawia schemat i synchronizuje. Używane z parametrami --short-desc, --long-desc, --owner oraz --type.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
pl: Określa krótki, kilkudziesięcioznakowy opis, umieszczany w schemacie.

en: DESCRIPTION
pl: OPIS

en: Specify a several-line description to go in a schema.
pl: Określa wielowierszowy opis schematu.

en: Specify the owner of a schema
pl: Określa właściciela schematu

en: OWNER
pl: WŁAŚCICIEL

en: Get the name of the schema applied to this key
pl: Pobiera nazwę schematu zastosowanego do tego klucza

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
pl: Określa nazwę schematu z występującą po nim nazwą klucza, do którego powinien być wykorzystany

en: Remove any schema name applied to the given keys
pl: Usuwa wszystkie nazwy schematów zastosowane do podanych kluczy

en: Print version
pl: Wyświetla wersję programu

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
pl: [PLIK...]|[KLUCZ...]|[KATALOG...]

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
pl: - Narzędzie do zmieniania konfiguracji GConf

en: Client options:
pl: Opcje klienta:

en: Show client options
pl: Wyświetla opcje klienta

en: Key type options:
pl: Opcje typu klucza:

en: Show key type options
pl: Wyświetla opcje typu klucza

en: Load/Save options:
pl: Opcje wczytywania/zapisu:

en: Show load/save options
pl: Wyświetla opcje wczytywania/zapisu

en: Server options:
pl: Opcje serwera:

en: Show server options
pl: Wyświetla opcje serwera

en: Installation options:
pl: Opcje instalacji:

en: Show installation options
pl: Wyświetla opcje instalacji

en: Test options:
pl: Opcje testów:

en: Show test options
pl: Wyświetla opcje testów

en: Schema options:
pl: Opcje schematów:

en: Show schema options
pl: Wyświetla opcje schematów

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: Proszę wykonać "%s --help", aby wyświetlić pełną listę opcji dostępnych z wiersza poleceń.

en: Can't get and set/unset simultaneously
pl: Nie można jednocześnie pobrać i ustawić wartości

en: Can't set and get/unset simultaneously
pl: Nie można jednocześnie ustawić i pobrać wartości

en: Can't get type and set/unset simultaneously
pl: Nie można jednocześnie pobrać i ustawić typu

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
pl: Nie można jednocześnie przełączyć i pobrać/ustawić/wyczyścić wartości

en: Can't use --all-entries with --get or --set
pl: Nie można używać --all-entries wraz z --get lub --set

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
pl: Nie można używać --all-dirs wraz z --get lub --set

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
pl: --recursive-list nie powinno być używane wraz z --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs i --search-key

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
pl: --set_schema nie powinno być używane wraz z --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs i --search-key

en: Value type is only relevant when setting a value
pl: Typ wartości ma sens tylko przy ustawianiu wartości

en: Must specify a type when setting a value
pl: Przy ustawianiu wartości należy określić typ

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
pl: --ignore-schema-defaults można użyć tylko z opcją --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size lub --get-list-element

en: %s option must be used by itself.
pl: Opcja %s musi występować samodzielnie.

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
pl: Przy użyciu --direct należy podać źródło konfiguracji za pomocą --config-source

en: Failed to init GConf: %s
pl: Inicjacja GConf nie powiodła się: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
pl: Ustawiona jest zmienna GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL, zaniechano instalacji schematów

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
pl: Ustawiona jest zmienna GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL, zaniechano odinstalowania schematów

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
pl: Należy ustawić zmienną środowiskową GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
pl: Błąd podczas dostępu do źródeł konfiguracji: %s

en: Shutdown error: %s
pl: Błąd podczas zamykania: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
pl: Należy podać jeden lub więcej katalogów przeznaczonych do rekurencyjnego wypisania.

en: Failure listing entries in `%s': %s
pl: Błąd przy wypisywaniu elementów spod "%s": %s

en: (no value set)
pl: (nie ustawiono wartości)

en: Must specify a key pattern to search for.
pl: Należy podać wzorzec klucza do wyszukiwania.

en: Must specify a PCRE regex to search for.
pl: Należy określić wyrażenie regularne PCRE do wyszukania.

en: Error compiling regex: %s
pl: Błąd przy kompilowaniu wyrażenia regularnego: %s

en: Must specify one or more directories to dump.
pl: Należy podać co najmniej jeden katalog przeznaczony do wypisania.

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
pl: Uruchomienie procesu potomnego serwera konfiguracji (gconfd) nie powiodło się: %s

en: Must specify a key or keys to get
pl: Należy podać klucz lub klucze przeznaczone do pobrania

en: Type: %s
pl: Typ: %s

en: List Type: %s
pl: Typ listy: %s

en: Car Type: %s
pl: Typ pierwszego elementu: %s

en: Cdr Type: %s
pl: Typ drugiego elementu: %s

en: Default Value: %s
pl: Wartość domyślna: %s

en: Unset
pl: Brak wartości

en: Owner: %s
pl: Właściciel: %s

en: Short Desc: %s
pl: Krótki opis: %s

en: Long Desc: %s
pl: Długi opis: %s

en: No value set for `%s'
pl: Nie ustawiono wartości dla "%s"

en: Failed to get value for `%s': %s
pl: Nie można pobrać wartości "%s": %s

en: Don't understand type `%s'
pl: Niezrozumiały typ "%s"

en: Must specify alternating keys/values as arguments
pl: Jako argumenty należy podać alternatywne klucze/wartości

en: No value to set for key: `%s'
pl: Nie ustawiono wartości dla klucza: "%s"

en: Cannot set schema as value
pl: Nie można ustawić schematu jako wartości

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
pl: Przy ustawianiu listy należy podać typ podstawowy list-type

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
pl: Przy ustawianiu pary należy podać typy podstawowe car-type i cdr-type

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: Error setting value: %s
pl: Błąd przy ustawianiu wartości: %s

en: Error syncing: %s
pl: Błąd przy synchronizacji: %s

en: Must specify one or more keys as arguments
pl: Należy podać co najmniej jeden lub więcej kluczy jako parametry

en: No value found for key %s
pl: Nie odnaleziono wartości dla klucza %s

en: Not a boolean value: %s
pl: To nie jest wartość logiczna: %s

en: Must specify a key or keys to get type
pl: Należy podać klucz lub klucze do pobrania typu

en: Must specify a key to lookup size of.
pl: Należy podać klucz którego rozmiar jest wyszukiwany.

en: Key %s is not a list.
pl: Klucz %s nie jest listą.

en: Must specify a key from which to get list element.
pl: Należy podać klucz z którego można pobrać element listy.

en: Must specify list index.
pl: Należy podać indeks listy.

en: List index must be non-negative.
pl: Indeks listy nie może być ujemny.

en: List index is out of bounds.
pl: Indeks listy wykracza poza zakres.

en: Must specify a key or keys on the command line
pl: Należy podać w wierszy poleceń klucz lub klucze

en: No schema known for `%s'
pl: Brak znanego schematu dla "%s"

en: No doc string stored in schema at '%s'
pl: W schemacie pod "%s" nie zapisano dokumentacji

en: Error getting schema at '%s': %s
pl: Błąd przy pobieraniu schematu spod "%s": %s

en: No schema stored at '%s'
pl: Brak schematu zapisanego pod "%s"

en: Value at '%s' is not a schema
pl: Wartość pod "%s" nie jest schematem

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
pl: Należy podać nazwę schematu i występującą po nim nazwę klucza, do którego powinien być wykorzystany

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
pl: Błąd przy wiązaniu schematu "%s" z kluczem "%s": %s

en: Must specify keys to unapply schema from
pl: Należy podać klucze które zostaną usunięte ze schematu

en: Error removing schema name from '%s': %s
pl: Błąd przy usuwaniu schematu spod "%s": %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
pl: Należy podać klucz (nazwę schematu) jako jedyny argument

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
pl: Typ listy musi być typem podstawowym: string, int, float lub bool

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
pl: Typ pierwszego elementu pary musi być typem podstawowym: string, int, float lub bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
pl: Typ drugiego elementu pary musi być typem podstawowym: string, int, float lub bool

en: Error setting value: %s
pl: Błąd przy ustawianiu wartości: %s

en: Error syncing: %s
pl: Błąd przy synchronizacji: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
pl: Należy podać co najmniej jeden katalog, z którego powinny być pobrane pary klucz/wartość.

en: Must specify one or more keys to unset.
pl: Należy podać co najmniej jeden klucz przeznaczony do wyczyszczenia.

en: Error unsetting `%s': %s
pl: Błąd przy czyszczeniu "%s": %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
pl: Należy podać jeden lub więcej kluczy, przeznaczonych do rekurencyjnego wyczyszczenia.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
pl: Błąd przy rekurencyjnym czyszczeniu "%s": %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
pl: Należy podać co najmniej jeden katalog, z którego powinny być pobrane podkatalogi.

en: Error listing dirs: %s
pl: Błąd przy wypisywaniu katalogów: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
pl: UWAGA: należy podać zarówno <car> jak i <cdr> w <pair>

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
pl: UWAGA: klucz określony (%s) dla schematu pod <value> - zignorowany

en: WARNING: must have a child node under <value>
pl: UWAGA: musi istnieć węzeł potomny pod <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
pl: UWAGA: węzeł <%s> nie jest zrozumiały

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
pl: UWAGA: przetworzenie wartości typu int "%s" nie powiodło się

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
pl: UWAGA: przetworzenie wartości typu float "%s" nie powiodło się

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
pl: UWAGA: przetworzenie wartości ciągu znaków "%s" nie powiodło się

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
pl: UWAGA: przetworzenie wartości typu logicznego "%s" nie powiodło się

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
pl: UWAGA: powiązanie schematu "%s" z kluczem "%s" nie powiodło się: %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
pl: UWAGA: nieprawidłowy lub brakujący typ schematu (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
pl: UWAGA: nieprawidłowa lub brakująca wartość list_type schematu (%s)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
pl: UWAGA: przetworzenie domyślnej wartości "%s" schematu nie powiodło się (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
pl: UWAGA: nieprawidłowa lub brakująca wartość car_type lub cdr_type schematu (%s)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
pl: UWAGA: nie można ustawić domyślnej wartości schematu

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
pl: UWAGA: wewnętrzny błąd gconftool, nieznany typ GConfValueType

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
pl: UWAGA: przetworzenie nazwy typu "%s" nie powiodło się

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
pl: UWAGA: wartością list_type może być tylko int, float, string lub bool, a nie "%s"

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
pl: UWAGA: wartością car_type może być tylko int, float, string lub bool, a nie "%s"

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
pl: UWAGA: wartością cdr_type może być tylko int, float, string lub bool, a nie "%s"

en: WARNING: empty <applyto> node
pl: UWAGA: pusty węzeł <applyto>

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
pl: UWAGA: węzeł <%s> nie jest zrozumiały wewnątrz <schema>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
pl: UWAGA: nie określono <list_type> dla schematu o typie lista

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
pl: UWAGA: nie określono <car_type> dla schematu o typie para

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
pl: UWAGA: nie określono <cdr_type> dla schematu o typie para

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
pl: UWAGA: węzeł <locale> nie zawiera atrybutu name="locale", zignorowano

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
pl: UWAGA: wiele węzłów <locale> dla ustawień narodowych "%s", Zignorowano wszystkie, poza pierwszym.

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
pl: UWAGA: nieprawidłowy węzeł <%s> wewnątrz węzła <locale>

en: Attached schema `%s' to key `%s'
pl: Schemat "%s" został przyłączony do klucza "%s"

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
pl: Wewnątrz <schema> musi występować co najmniej jeden wpis <locale>

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
pl: UWAGA: zainstalowanie schematu "%s" dla ustawień narodowych "%s" nie powiodło się: %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
pl: Zainstalowano schemat "%s" dla ustawień narodowych "%s"

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
pl: UWAGA: odinstalowanie schematu "%s" dla ustawień narodowych "%s" nie powiodło się: %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
pl: Odinstalowano schemat "%s" dla ustawień narodowych "%s"

en: WARNING: no key specified for schema
pl: UWAGA: nie określono klucza dla schematu

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
pl: UWAGA: Węzeł <%s> nie jest zrozumiały poniżej <%s>

en: Failed to open `%s': %s
pl: Nie można otworzyć "%s": %s

en: Document `%s' is empty?
pl: Dokument "%s" jest pusty?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
pl: Dokument "%s" zawiera nieprawidłowy węzeł główny (<%s>, powinno być <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
pl: Dokument "%s" nie posiada węzła szczytowego <%s>

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
pl: UWAGA: niezrozumiały węzeł <%s> poniżej węzła <%s>

en: Error syncing configuration data: %s
pl: Błąd przy synchronizacji danych konfiguracji: %s

en: Must specify some schema files to install
pl: Należy podać jakieś pliki schematów do zainstalowania

en: Failed to unset breakage key %s: %s
pl: Nie można wyczyścić klucza %s: %s

en: Must specify some keys to break
pl: Należy podać klucze przeznaczone do uszkodzenia

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
pl: Próba uszkodzenia programu przez przypisanie błędnych wartości do klucza:
      %s

en: Must specify some directories to break
pl: Należy podać katalogi przeznaczone do uszkodzenia

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
pl: Próba uszkodzenia programu przez przypisanie błędnych wartości do kluczy w katalogu:
      %s

en: GSettings Data Conversion
pl: Konwersja danych do GSettings

en: Migrates user settings from GConf to dconf
pl: Migruje ustawienia użytkownika z GConf do dconf
