gconf - en to sk translation catalogue (456 entries)

en: Failed to get configuration file path from '%s'
sk: Zlyhalo získanie cesty konfiguračného súboru z '%s'

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
sk: Vytvorený zdroj Evolution/LDAP pomocou konfiguračného súboru '%s'

en: Unable to parse XML file '%s'
sk: Nepodarilo sa spracovať súbor XML '%s'

en: Config file '%s' is empty
sk: Konfiguračný súbor '%s' je prázdny

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
sk: Koreňový uzol '%s' musí byť <evoldap>, nie <%s>

en: No <template> specified in '%s'
sk: Nebolo zadané <template> v '%s'

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
sk: Nie je zadaná vlastnosť "filter" v <template> v '%s'

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
sk: Nebol zadaný LDAP server alebo základné DN v '%s'

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
sk: Kontaktovanie LDAP servera: hostiteľ '%s', port '%d', základné DN '%s'

en: Failed to contact LDAP server: %s
sk: Nepodarilo sa spojiť s LDAP serverom: %s

en: Searching for entries using filter: %s
sk: Vyhľadávanie položiek pomocou filtra: %s

en: Error querying LDAP server: %s
sk: Chyba pri dopyte LDAP servera: %s

en: Got %d entries using filter: %s
sk: Získaných %d položiek pomocou filtra: %s

en: Cannot find directory %s
sk: Nie je možné nájsť priečinok %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
sk: Chyba pri ukladaní stromu GConf do '%s': %s

en: Usage: %s <dir>
sk: Použitie: %s <dir>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
sk: Použitie: %s <dir>
      Spojí hierarchiu súborového systému modulu značkovania, ako:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      do:
        dir/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
sk: Uvoľňujem modul značkovania textu.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
sk: Nie je možné nájsť koreňový priečinok XML na adrese `%s'

en: Could not make directory `%s': %s
sk: Nie je možné vytvoriť priečinok '%s': %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
sk: Nie je možné prečítať alebo zapisovať do koreňového priečinku XML na adrese "%s"

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
sk: Práva k priečinku/súboru pre zdroj XML v koreni %s sú: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
sk: Operácia odstránenia priečinku už nie je podporovaná, jednoducho odstráňte hodnoty v priečinku

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
sk: Nie je možné otvoriť priečinok zámkov pre '%s' na odstránenie zámkov: %s

en: Could not remove file %s: %s
sk: Nie je možné odstrániť súbor %s: %s

en: Initializing Markup backend module
sk: Inicializujem modul značkovania

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
sk: Zlyhalo uvoľnenie zámku na priečinku XML "%s": %s

en: Failed to write some configuration data to disk
sk: Zlyhal zápis niektorých konfiguračných údajov na disk

en: Could not make directory "%s": %s
sk: Nie je možné vytvoriť priečinok "%s": %s

en: Could not remove "%s": %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť "%s": %s

en: Failed to write "%s": %s
sk: Zlyhal zápis "%s": %s

en: Failed to load file "%s": %s
sk: Zlyhalo načítaie súboru "%s": %s

en: Line %d character %d: %s
sk: Riadok %d, znak %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
sk: Vlastnosť "%s" bola zopakovaná dvakrát v tom istom elemente <%s>

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sk: Vlastnosť "%s" je neplatná v elemente <%s> v tomto kontexte

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
sk: Nerozpoznané `%s' (očakávané celé číslo)

en: Integer `%s' is too large or small
sk: Celé číslo `%s' je príliš veľké alebo príliš malé

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
sk: Nerozpoznané `%s' (očakávané true alebo false)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
sk: Nerozpoznané `%s' (očakávané reálne číslo)

en: No "%s" attribute on element <%s>
sk: Chýba vlastnosť "%s" v elemente <%s>

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
sk: Neznáma hodnota "%s" pre vlastnosť "%s" v elemente <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
sk: Neplatný l-typ "%s" v <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
sk: Neplatný typ prvého elementu "%s" v <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
sk: Neplatný cdr_type "%s" v <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
sk: Neplatný list_type "%s" v <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
sk: Dva elementy <default> pod <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
sk: Dva elementy <longdesc> pod <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sk: Element <%s> nie je povolený pod <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
sk: Poskytnuté <%s>, ale aktuálny element nemá typ %s

en: Two <car> elements given for same pair
sk: Dva <car> elementy zadané pre ten istý pár

en: Two <cdr> elements given for same pair
sk: Dva <cdr> elementy zadané pre ten istý pár

en: <li> has wrong type %s
sk: <li> má zlý typ %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
sk: Poskytnuté <%s>, ale rodičovský <entry> nemá hodnotu

en: Element <%s> is not allowed inside current element
sk: Element <%s> nie je povolený vnútri aktuálneho elementu

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
sk: Najokrajovejší element v súbore menu musí byť <gconf>, nie <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sk: Element <%s> nie je povolený vnútri elementu <%s>

en: No text is allowed inside element <%s>
sk: Text nie je povolený vnútri elementu <%s>

en: Failed to open "%s": %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť "%s": %s

en: Error reading "%s": %s
sk: Chyba pri čítaní "%s": %s

en: Error writing file "%s": %s
sk: Chyba pri zápise súboru "%s": %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
sk: Zlyhalo presunutie dočasného súboru "%s" na cieľové miesto "%s": %s

en: Unloading XML backend module.
sk: Uvoľňujem modul pre XML.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
sk: Chyba pri synchronizácii vyrovnávacej pamäti pre modul XML: %s

en: Initializing XML backend module
sk: Inicializujem XML modul

en: Failed to sync XML cache contents to disk
sk: Nepodarilo sa synchronizovať obsah vyrovnávacej pamäti XML na disk

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
sk: Nepodarilo s odstrániť priečinok `%s' z keše modulu XML, pretože nebol úspešne zapísaný na disk

en: Could not stat `%s': %s
sk: Nedá sa zistiť stav `%s': %s

en: XML filename `%s' is a directory
sk: Meno súboru XML `%s' je priečinok

en: Failed to delete "%s": %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť "%s": %s

en: Failed to write file `%s': %s
sk: Nepodarilo sa zapísať do súboru `%s': %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
sk: Nepodarilo sa nastaviť mód na `%s': %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
sk: Nepodarilo sa zapísať XML dáta do `%s': %s

en: Failed to close file `%s': %s
sk: Nepodarilo sa zavrieť súbor `%s': %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
sk: Nepodarilo sa premenovať súbor `%s' na `%s': %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
sk: Nepodarilo sa obnoviť `%s' zo súboru `%s': %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť starý súbor `%s': %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
sk: Nepodarilo sa zistiť stav `%s': %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
sk: Duplikovaná položka `%s' v `%s', ignorujem

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
sk: Položka bez mena v súbore XML `%s', ignorujem

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
sk: Uzol na najvyššej úrovni v súbore XML `%s' je <%s> a nie <entry>, ignorujem

en: Failed to create file `%s': %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor `%s': %s

en: Failed to parse XML file "%s"
sk: Nepodarilo sa spracovať súbor XML "%s"

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
sk: Ignorujem uzol XML s menom `%s': %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
sk: Ignorujem meno schémy `%s', nie je platné: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
sk: Ignorujem uzol XML `%s': %s

en: Failed reading default value for schema: %s
sk: Nepodarilo sa prečítať štandardnú hodnotu pre schému: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
sk: V uzle  <%s> chýba atribút "type"

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
sk: Uzol má neznámy atribút "type" `%s', ignorujem

en: No "value" attribute for node
sk: V uzle chýba atribút "value"

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
sk: Nerozpoznaný uzol XML <%s> v XML zozname

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
sk: Neplatný typ (zoznam, pár alebo neznámy) v uzle zoznamu

en: Bad XML node: %s
sk: Neplatný uzol XML: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
sk: Zoznam obsahuje nesprávne typovaný uzol (%s, má byť %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
sk: Ignorujem neplatný car z páru XML: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
sk: spracovanie súboru XML: zoznamy a páry možno nie sú umiestnené v páre

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
sk: Ignorujem neplatný cdr z páru XML: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
sk: Nerozpoznaný uzol XML <%s> v XML uzle páru

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
sk: Nenájdené car a cdr v páre uzla XML

en: Missing cdr from pair of values in XML file
sk: Chýbajúce cdr z páru hodnôt v súbore XML

en: Missing car from pair of values in XML file
sk: Chýbajúce car z páru hodnôt v súbore XML

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
sk: Chýbajúce obidve hodnoty car aj cdr z páru v súbore XML

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
sk: `%c' nie je platný znak v adrese konfiguračného úložiska

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
sk: Súbor `%s' neexistuje

en: Backend `%s' failed to return a vtable
sk: Modul `%s' zlyhal pri vracaní vtable

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
sk: Modulu `%s' chýba vyžadovaný člen vtable `%s'

en: Bad address `%s': %s
sk: Neplatná adresa `%s': %s

en: Bad address `%s'
sk: Neplatná adresa `%s'

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
sk: GConf nebude fungovať bez podpory dynamických modulov (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
sk: Chyba pri otváraní modulu `%s': %s

en: Error initializing module `%s': %s
sk: Chyba pri inicializácii modulu `%s': %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
sk: Nie je možné nájsť modul pre `%s'

en: Failed to shut down backend
sk: Nepodarilo sa ukončiť modul

en: GConf Error: %s
sk: Chyba GConf: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
sk: Varovanie GConf: zlyhanie v zozname párov v `%s': %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
sk: Očakávané `%s' prijaté `%s' pre kľúč %s

en: Received invalid value in set request
sk: Zachytená neplatná hodnota v požiadavke

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
sk: Nezmyselná CORBA hodnota vrátená pri požiadavke na kľúč `%s'

en: Received request to drop all cached data
sk: Prijatá požiadavka pre zahodenie všetkých dát v keši

en: Received request to sync synchronously
sk: Prijatá požiadavka na synchronizáciu

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
sk: Kritická chyba: nepodarilo sa získať referenciu na ConfigDatabase

en: Failed to sync one or more sources: %s
sk: Nepodarilo sa synchronizovať jeden alebo viac zdrojov: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
sk: Chyba pri získavaní novej hodnoty pre `%s' po oznámení zmeny z modulu `%s': %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
sk: Nepodarilo sa zaznamenať pridanie listenera %s (%s). Tohto listenera nebude možné obnoviť pri reštarte gconfd. Výsledkom bude nespoľahlivé upozorňovanie na zmeny konfigurácie.

en: Listener ID %lu doesn't exist
sk: Listener ID %lu neexistuje

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
sk: Nepodarilo sa zaznamenať odstránenie listenera do súboru so záznamom (asi neškodné, ale môže sa objaviť divné opakovanie upozornení): %s

en: Error getting value for `%s': %s
sk: Chyba pri získavaní hodnoty pre `%s': %s

en: Error setting value for `%s': %s
sk: Chyba pri nastavovaní hodnoty pre `%s': %s

en: Error unsetting `%s': %s
sk: Chyba pri mazaní hodnoty pre `%s': %s

en: Error getting default value for `%s': %s
sk: Chyba pri získavaní štandardnej hodnoty pre `%s': %s

en: Error unsetting "%s": %s
sk: Chyba pri mazaní hodnoty pre "%s": %s

en: Error getting new value for "%s": %s
sk: Chyba pri získavaní hodnoty pre "%s": %s

en: Error checking existence of `%s': %s
sk: Chyba pri kontrole existencie `%s': %s

en: Error removing directory "%s": %s
sk: Chyba pri odstraňovaní priečinku "%s": %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
sk: Nepodarilo sa získať všetky položky v `%s': %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
sk: Chyba pri výpise priečinkov v `%s': %s

en: Error setting schema for `%s': %s
sk: Chyba pri nastavovaní schémy pre `%s': %s

en: Success
sk: Úspech

en: Failed
sk: Neuspel

en: Configuration server couldn't be contacted
sk: Nie je možné spojenie s konfiguračným serverom

en: Permission denied
sk: Prístup zamietnutý

en: Couldn't resolve address for configuration source
sk: Nie je možné zistiť adresu pre konfiguračný zdroj

en: Bad key or directory name
sk: Neplatný kľúč alebo meno priečinku

en: Parse error
sk: Chyba spracovania

en: Corrupt data in configuration source database
sk: Poškodené dáta v databáze konfiguračného zdroja

en: Type mismatch
sk: Chyba typu

en: Key operation on directory
sk: Operácia pre kľúče na priečinku

en: Directory operation on key
sk: Operácia pre priečinky na kľúči

en: Can't overwrite existing read-only value
sk: Nie je možné prepísať už existujúcu hodnotu určenú len pre čítanie

en: Object Activation Framework error
sk: Chyba Object Activation Framework (OAF)

en: Operation not allowed without configuration server
sk: Operácia nie je povolená bez konfiguračného serveru

en: Failed to get a lock
sk: Nepodarilo sa získať zámok

en: No database available to save your configuration
sk: Pre uloženie vašej konfigurácie nie je k dispozícii databáza

en: No '/' in key "%s"
sk: V kľúči "%s" chýba '/'

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
sk: Neplatné UTF-8 v hodnote v '%s'

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
sk: Nie je možné interpretovať CORBA hodnotu pre prvok zoznamu

en: Incorrect type for list element in %s
sk: Nesprávny typ pre element zoznamu v %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
sk: Prijatý zoznam od gconfd s neplatným typom zoznamu

en: Failed to convert object to IOR
sk: Nepodarilo sa previesť objekt na IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
sk: Neplatné UTF-8 v lokalizácii pre schému

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
sk: Neplatné UTF-8 v krátkom popise schémy

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
sk: Neplatné UTF-8 v dlhom popise schémy

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
sk: Neplatné UTF-8 vo vlastníkovi schémy

en: Couldn't open path file `%s': %s
sk: Nie je možné otvoriť súbor `%s': %s

en: Adding source `%s'
sk: Pridávam zdroj `%s'

en: Read error on file `%s': %s
sk: Chyba pri čítaní súboru `%s': %s

en: Text contains invalid UTF-8
sk: Text obsahuje neplatné UTF-8

en: Expected list, got %s
sk: Očakávaný zoznam, prijaté %s

en: Expected list of %s, got list of %s
sk: Očakávaný zoznam %s, prijatý zoznam %s

en: Expected pair, got %s
sk: Očakávaný pár, prijaté %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
sk: Očakávaný (%s,%s) pár, prijatý pár s jednou alebo obomi chýbajúcimi hodnotami

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
sk: Očakávaný pár typu (%s,%s), načítaný typ (%s,%s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
sk: Text v úvodzovkách nezačína úvodzovkami

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
sk: Text v úvodzovkách nekončí úvodzovkami

en: Encoded value is not valid UTF-8
sk: Kódovaná hodnota nie je platné UTF-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
sk: Nie je možné uzamknúť dočasný súbor `%s': %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
sk: Nie je možné vytvoriť súbor '%s', možno už existuje

en: Failed to create or open '%s'
sk: Nepodarilo sa vytvoriť alebo otvoriť '%s'

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
sk: Nepodarilo sa uzamknúť '%s': zamknuté iným procesom alebo je váš systém nesprávne nastavené zamykanie NFS súborov (%s)

en: Failed to remove '%s': %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť '%s': %s

en: IOR file '%s' not opened successfully, no gconfd located: %s
sk: Súbor IOR '%s' nebol úspešne otvorený, na adrese nebol nájdený gconfd: %s

en: gconftool or other non-gconfd process has the lock file '%s'
sk: gconftool alebo proces  iný ako gconfd má zamknutý súbor '%s'

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
sk: nie je možné spojiť sa s ORBom pre zistenie referencie na existujúci gconfd

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
sk: Nepodarilo sa previesť IOR '%s' na referenciu na objekt

en: couldn't create directory `%s': %s
sk: Nie je možné vytvoriť priečinok `%s': %s

en: Can't write to file `%s': %s
sk: Nie je možné zapisovať do súboru `%s': %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
sk: Nemáme zámok pre súbor `%s', ale mali by sme mať

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť odkaz `%s' na `%s': %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor so zámkom `%s': %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
sk: Nepodarilo sa vyčistiť súbor `%s': %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť priečinok pre zámky `%s': %s

en: Failed to unlink lock file %s: %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor so zámkom `%s': %s

en: Failed to stat %s: %s
sk: Nepodarilo sa zistiť stav `%s': %s

en: Server ping error: %s
sk: Chyba pri pingu na server: %s

en: Failed to create pipe for communicating with spawned gconf daemon: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť rúru pre komunikáciu s potomkami démona gconf: %s

en: Failed to launch configuration server: %s
sk: Nepodarilo sa spustiť konfiguračný server: %s

en: Failed to contact configuration server; some possible causes are that you need to enable TCP/IP networking for ORBit, or you have stale NFS locks due to a system crash. See http://www.gnome.org/projects/gconf/ for information. (Details - %s)
sk: Nepodarilo sa kontaktovať konfiguračný server. Možno ste museli zapnúť podporu siete TCP/IP pre ORBit alebo máte staré zámky NFS od pádu systému. Informácie nájdete na http://www.gnome.org/projects/gconf/. (Detaily - %s)

en: none
sk: žiadne

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sk: Chyba pri analýze volieb: %s.
    Spusťte '%s --help' pre úplný zoznam možností príkazového riadku.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
sk: Prosím, kontaktujte administrátora systému pre vyriešenie nasledujúceho problému:
    Nepodarilo sa otvoriť alebo vytvoriť súbor "%s", čo ukazuje na problém s konfiguráciou, pretože veľa programov potrebuje vytvárať súbory vo vašom domovskom priečinku. Chyba bola "%s" (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
sk: Prosím, kontaktujte administrátora systému pre vyriešenie nasledujúceho problému:
    Nepodarilo sa otvoriť alebo vytvoriť súbor "%s", čo ukazuje na problém s konfiguráciou. Ak máte domovský priečinok pripojený pomocou NFS, asi je nesprávne nakonfigurovaný klient alebo server. Prečítajte si dokumentáciu k rpc.statd a rpc.lockd. Častým dôvodom tejto chyby je, že bola vypnutá služba "nfslock". Chyba bola "%s" (errno = %d).

en: Can't remove file %s: %s
sk: Nie je možné odstrániť súbor %s: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
sk: Prosím, kontaktujte administrátora systému pre vyriešenie nasledujúceho problému:
    V konfiguračnom súbore "%s" nie sú zdroje konfigurácie, takže nie je možné uložiť žiadne nastavenie. %s%s

en: Error reading the file:
sk: Chyba pri čítaní súboru:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
sk: Prosím, kontaktujte administrátora systému pre vyriešenie nasledujúceho Nepodarilo sa zistiť adresu "%s" v konfiguračnom súbore "%s": %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
sk: Súbory, ktoré obsahujú vaše nastavenie, sa momentálne používajú.
    
    Možno ste sa prihlásili do nového sedenia z iného počítača alebo iné
    sedenie používa tieto nastavenia.
    
    Môžete pokračovať v používaní aktuálneho sedenia, ale
    môže to spôsobiť dočasné problémy s nastavením
    v ostatných sedeniach.
    
    Chcete pokračovať?

en: _Log Out
sk: _Odhlásiť

en: _Continue
sk: _Pokračovať

en: %s Continue (y/n)?
sk: %s Pokračovať (áno/nie)?

en: Schema contains invalid UTF-8
sk: Schéma obsahuje neplatné UTF-8

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
sk: Schéma určuje zoznam, ale nie typ prvkov zoznamu

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
sk: Schéma určuje typ pár alebo neurčuje typ prvkov car/cdr

en: Failed to load source "%s": %s
sk: Nepodarilo sa načítať zdroj "%s": %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
sk: Zistená adresa "%s" konfiguračného zdroja so zápisom na pozícii %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
sk: Zistená adresa "%s" konfiguračného zdroja iba pre čítanie na pozícii %d

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
sk: Zistená adresa "%s" konfiguračného zdroja s čiastočným zápisom na pozícii %d

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
sk: Pre žiadnu zo zistených adries nie je možný zápis. Uloženie konfigurácie nebude možné

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
sk: Schéma `%s' uvedená pre `%s' udržiava hodnotu, ktorá nie je schéma

en: The '/' name can only be a directory, not a key
sk: Meno '/' môže byť iba pre priečinok, nie pre kľúč

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
sk: Hodnota pre `%s' nastavená v zdroji určenom iba pre čítanie na začiatku vašej konfiguračnej cesty.

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
sk: Nepodarilo sa uložiť kľúč '%s', pretože konfiguračný server nemá žiadne databáze pre zápis. Typické dôvody sú dva: 1) cesta v konfiguračnom súbore %s neobsahuje žiadne databáze, alebo neexistuje; 2) nejako sa nesprávne vytvorili dva procesy gconfd 3) váš operačný systém na nesprávne nastavené zamykanie súborov NFS pre váš domovský priečinok alebo 4) klientský počítač NFS spadol a neoznámil serveru po reštarte, že sa majú uvoľniť zamknuté súbory. Ak vám bežia dva procesy gconf (alebo ste už dva mali v momente štartu druhého), možno pomôže odhlásiť sa, zabiť všetky procesy gconfd, a znovu sa prihlásiť. Jeden z dôvodov môže byť, že ste sa pokúsili použiť GConf z dvoch počítačov naraz a ORBit má stále štandardné nastavenie, v ktorom je zakázané používať vzdialené spojenia CORBA. Nezabudnite sa pozrieť do súboru so záznamom user.*, či gconfd nenarazil na nejaké problémy. Pre každý domovský priečinok by mal bežať iba jeden gconfd a ten musí vlastniť súbor so zámkom v priečinku ~/.gconf

en: Error finding metainfo: %s
sk: Chyba pri hľadaní meta-informácií: %s

en: Error getting metainfo: %s
sk: Chyba pri získavaní meta-informácií: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
sk: Kľúč `%s', ktorý je uvedený ako schéma pre kľúč `%s', je v skutočnosti typu `%s'

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
sk: Nerozpoznané `%s' (zoznam musí začínať '[')

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
sk: Nerozpoznané `%s' (zoznam musí končiť ']')

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
sk: Nerozpoznané `%s' (extra ']' bez otváracej zátvorky v rámci zoznamu)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
sk: Nerozpoznané `%s' (extra znaky na konci)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
sk: Nerozpoznané `%s' (pár musí začínať zátvorkou)

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
sk: Nerozpoznané `%s' (pár musí končiť zátvorkou)

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
sk: Nerozpoznané `%s' (nesprávny počet elementov)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
sk: Nerozpoznané `%s' (extra ')' nájdená v rámci páru)

en: Key is NULL
sk: Kľúč je NULL

en: Server couldn't resolve the address `%s'
sk: Server nemohol zistiť adresu `%s'

en: Can't add notifications to a local configuration source
sk: Nie je možné pridávať upozornenia k lokálnemu konfiguračnému zdroju

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
sk: Pridanie klienta do zoznamu serveru zlyhalo, chyba CORBA: %s

en: Must begin with a slash '/'
sk: Musí začínať znakom lomeno '/'

en: Can't have two slashes '/' in a row
sk: Dva znaky lomeno '/' nesmú byť hneď za sebou

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
sk: Bodka '.' nesmie byť hneď za znakom lomeno (/)

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
sk: '\%o' nie je platný ASCII znak, a preto nie je povolený v názvoch kľúčov

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
sk: `%c' nie je platný znak v názvoch kľúčov/priečinkov

en: Key/directory may not end with a slash '/'
sk: Kľúč/priečinok nesmie končiť znakom lomeno '/'

en: Failure shutting down configuration server: %s
sk: Zlyhalo vypnutie konfiguračného servera: %s

en: Expected float, got %s
sk: Očakávaný float, prijaté %s

en: Expected int, got %s
sk: Očakávaný int, prijaté %s

en: Expected string, got %s
sk: Očakávaný string, prijaté %s

en: Expected bool, got %s
sk: Očakávaný bool, prijaté %s

en: Expected schema, got %s
sk: Očakávaná schéma, prijaté %s

en: CORBA error: %s
sk: Chyba CORBA: %s

en: Shutdown request received
sk: Prijatá požiadavka na ukončenie

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
sk: gconfd bol preložený s ladiacimi informáciami, pokúšam sa načítať gconf.path zo zdrojového priečinku

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
sk: Nenájdené žiadne konfiguračné súbory. Pokúsim sa použiť štandardný konfiguračný zdroj `%s'

note: We want to stay alive but do nothing, because otherwise every request would result in another failed gconfd being spawned.
en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
sk: Nie sú konfiguračné zdroje v zdrojovej ceste. Konfigurácia nebude uložená; upravte %s%s

en: Error loading some configuration sources: %s
sk: Chyba pri nahrávaní niektorých konfiguračných zdrojov: %s

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
sk: Neboli úspešne nájdené žiadne konfiguračné zdroje. Nebude možné ukladať ani načítať konfiguračné dáta

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
sk: Neboli úspešne nájdené žiadne konfiguračné zdroje, do ktorých je možný zápis. Niektoré zmeny konfigurácie asi nebude možné uložiť

en: Failed to open %s: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť `%s': %s

en: Owner of %s is not the current user
sk: Vlastník %s nie je aktuálny používateľ

en: Bad permissions %lo on directory %s
sk: Neplatné práva %lo na priečinku %s

en: Failed to get object reference for ConfigServer
sk: Nepodarilo sa získať referenciu na objekt pre ConfigServer

en: Failed to create %s: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť %s: %s

en: Directory %s has a problem, gconfd can't use it
sk: Priečinok %s má problém, gconfd ho nemôže používať

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
sk: Zlyhal zápis bajtu do súborového deskriptora rúry %d, takže klientský program môže prestať reagovať: %s

en: Failed to get lock for daemon, exiting: %s
sk: Nepodarilo sa získať zámok pre démona, končím: %s

en: Error releasing lockfile: %s
sk: Nepodarilo sa uvoľniť súbor zámku: %s

en: Exiting
sk: Končím

en: SIGHUP received, reloading all databases
sk: Prijaté SIGHUP, opätovne čítam všetky databázy

en: GConf server is not in use, shutting down.
sk: GConf server sa nepoužíva, končím.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
sk: Chyba pri získavaní novej hodnoty pre `%s': %s

en: Returning exception: %s
sk: Vraciam výnimku: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor so záznamom pre gconfd; nebude možné obnoviť listenerom po vypnutí gconfd (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
sk: Nepodarilo sa zavrieť súbor so záznamom pre gconfd, dáta možno nie sú správne uložené (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor s uloženým stavom '%s' pre zápis: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
sk: Nie je možné sa zapisovať do súboru s uloženým stavom '%s' fd: %d: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
sk: Nepodarilo sa zavrieť súbor s uloženým stavom '%s': %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
sk: Nie je možné odsunúť nabok starý súbor s uloženým stavom '%s': %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
sk: Nepodarilo sa presunúť nový súbor s uloženým stavom na miesto: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
sk: Nepodarilo sa obnoviť pôvodný súbor s uloženým stavom, ktorý bol presunutý do '%s': %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
sk: Nepodarilo sa obnoviť listenera na adrese '%s', nie je možné zistiť adresu databáze

en: Error reading saved state file: %s
sk: Chyba pri čítaní súboru s uloženým stavom: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor s uloženým stavom '%s': %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
sk: Nepodarilo sa zaznamenať pridanie listeneru do súboru so záznamom pre gconfd, nebude možné znovu-pridať listenera aj bude gconfd ukončený (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
sk: Nepodarilo sa zaznamenať odstránenie listeneru do súboru so záznamom pre gconfd, je možné, že bude listener nesprávne znovu-pridaný pri ukončení gconfd (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
sk: Nepodarilo sa získať IOR klienta: %s

en: Failed to open saved state file: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor s uloženým stavom: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
sk: Nepodarilo sa zapísať dáta od klienta do súboru s uloženým stavom: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
sk: Nepodarilo sa pridať dáta od klienta do súboru s uloženým stavom: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
sk: Niektorý klient sa odstránil z GConf serveru keď tam nebol pridaný.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
sk: Nastaviť kľúč na hodnotu a synchronizovať. Použiť s --type.

en: Print the value of a key to standard output.
sk: Vypísať hodnotu kľúča na štandardný výstup.

en: Unset the keys on the command line
sk: Vymazať kľúče z príkazového riadku

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
sk: Rekurzívne vymaže všetky kľúče v a pod zadanými kľúčmi/priečinkami

en: Print all key/value pairs in a directory.
sk: Vypísať všetky páry kľúč/hodnota v priečinku.

en: Print all subdirectories in a directory.
sk: Vypísať všetky podpriečinky v priečinku.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
sk: Rekurzívne vypísať všetky podpriečinky a položky v priečinku.

en: Get the short doc string for a key
sk: Získať krátky dokumentačný reťazec pre kľúč

en: Get the long doc string for a key
sk: Získať dlhý dokumentačný reťazec pre kľúč

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
sk: Vrátiť 0, ak priečinok existuje, 2 ak neexistuje.

en: Ignore schema defaults when reading values.
sk: Ignorovať štandardné nastavenia schémy pri čítaní hodnôt.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
sk: Na štandardný výstup vypísať rekurzívne XML popisy všetkých položiek v priečinku.

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
sk: Načítať zo zadaného súboru XML popisy hodnôt a nastaviť ich relatívne k priečinku.

en: Unload a set of values described in an XML file.
sk: Uvoľniť množinu hodnôt popísaných v XML súbore.

en: Get the name of the default source
sk: Získať meno štandardného zdroja

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
sk: Ukončiť gconfd. POUŽÍVAJTE IBA V PRÍPADE, ŽE MÁTE ROZUMNÝ DÔVOD.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
sk: Vrátiť 0, ak gconfd beží, inak vrátiť 2.

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
sk: Spustiť konfiguračný server (gconfd). (Normálne spúšťaný, až keď je potrebný.)

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sk: Typ nastavovanej hodnoty alebo typ hodnoty popisovanej schémou. Jednoznačné skratky sú akceptované.

en: Print the data type of a key to standard output.
sk: Vypísať dátový typ kľúča na štandardný výstup.

en: Get the number of elements in a list key.
sk: Získať počet prvkov v zozname kľúča.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
sk: Získať daný prvok v zozname kľúča, podľa číselného indexu.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sk: Typ nastavovaného zoznamu hodnôt alebo typ hodnoty popisovanej schémou. Jednoznačné skratky sú akceptované.

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sk: Typ nastavovaného car páru hodnôt alebo typ hodnoty popisovanej schémou. Jednoznačné skratky sú akceptované.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sk: Typ nastavovaného cdr páru hodnôt alebo typ hodnoty popisovanej schémou. Jednoznačné skratky sú akceptované.

en: Specify a schema file to be installed
sk: Inštalovaný súbor schémy

en: FILENAME
sk: MENOSÚBORU

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
sk: Konfiguračný zdroj použitý namiesto štandardnej cesty

en: SOURCE
sk: ZDROJ

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
sk: Obísť server a pristupovať do konfiguračnej databázy priamo. Vyžaduje, aby gconfd nebežal.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
sk: Správne nainštaluje do databáze súbory schémy z príkazového riadku. Pre neštandardný zdroj dát by mala byť nastavená premenná prostredia GCONF_CONFIG_SOURCE, alebo by mala byť prázdna pre štandardný zdroj.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
sk: Správne odinštaluje z databázy súbory schém z príkazového riadku. Pre Premenná prostredia GCONF_CONFIG_SOURCE by mala byť nastavená na neštandardný zdroj konfigurácie, alebo by mala byť prázdna pre štandardný zdroj.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
sk: Testovať aplikáciu nastavovaním a vymazávaním obsahu skupiny hodnôt pre rôzne typy kľúčov z príkazového riadku.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
sk: Testovať aplikáciu nastavovaním a vymazávaním obsahu skupiny hodnôt v priečinku z príkazového riadku.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
sk: Nastaviť schému a synchronizovať. Použiť s --short-desc, --long-desc, --owner, a --type.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
sk: Krátky, polriadkový popis pre uloženie do schémy.

en: DESCRIPTION
sk: POPIS

en: Specify a several-line description to go in a schema.
sk: Niekoľkoriadkový popis pre uloženie do schémy.

en: Specify the owner of a schema
sk: Vlastník schémy

en: OWNER
sk: VLASTNÍK

en: Get the name of the schema applied to this key
sk: Získať meno schémy použitej pre tento kľúč

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
sk: Zadajte meno schémy nasledované kľúčom, na ktorý sa má táto schéma použiť

en: Remove any schema name applied to the given keys
sk: Odstrániť všetky mená schém použitých pre dané kľúče

en: Print version
sk: Zobraziť verziu

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
sk: - Nástroj na zaobchádzanie s konfiguráciou GConf

en: Server options:
sk: Voľby servera:

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sk: Spustite '%s --help' pre úplný zoznam možností príkazového riadku.

en: Can't get and set/unset simultaneously
sk: Nie je možné naraz získať hodnotu a nastaviť/vymazať hodnotu

en: Can't set and get/unset simultaneously
sk: Nie je možné naraz nastaviť hodnotu a získať hodnotu/vymazať hodnotu

en: Can't get type and set/unset simultaneously
sk: Nie je možné naraz získať typ a nastaviť/vymazať hodnotu

en: Can't use --all-entries with --get or --set
sk: Neviem použiť --all-entries spolu s --get alebo --set

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
sk: Neviem použiť --all-dirs spolu s --get alebo --set

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
sk: --recursive-list nesmie byť použité spolu s --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs alebo --search-key

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
sk: --set_schema nesmie byť použité spolu s --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs alebo --search-key

en: Value type is only relevant when setting a value
sk: Typ hodnoty je dôležitý iba pri nastavovaní hodnoty

en: Must specify a type when setting a value
sk: Pri nastavovaní hodnoty musíte zadať typ

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
sk: --ignore-schema-defaults je možné použiť len s --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size alebo --get-list-element

en: %s option must be used by itself.
sk: Voľba %s musí byť použitá iba samostatne.

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
sk: Keď používate --direct, musíte zadať konfiguračný zdroj pomocou --config-source

en: Failed to init GConf: %s
sk: Nepodarilo sa inicializovať GConf: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
sk: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL je nastavená, schémy nebudú nainštalované

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
sk: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL je nastavená, schémy nebudú odinštalované

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
sk: Musíte nastaviť premenné prostredia GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
sk: Nepodaril sa prístup ku konfiguračnému zdroju: %s

en: Shutdown error: %s
sk: Chyba pri ukončovaní: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
sk: Musíte zadať jeden alebo viac priečinkov, ktoré chcete rekurzívne vypísať.

en: Failure listing entries in `%s': %s
sk: Nepodarilo sa vypísať zoznam hodnôt v `%s': %s

en: (no value set)
sk: (hodnota nenastavená)

en: Must specify a key pattern to search for.
sk: Musíte zadať vzorku kľúča, ktorú hľadať.

en: Must specify one or more directories to dump.
sk: Musíte zadať jeden alebo viac priečinkov, ktoré chcete vypísať.

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
sk: Nepodarilo sa spustiť konfiguračný server (gconfd): %s

en: Must specify a key or keys to get
sk: Musíte zadať, ktorý kľúč alebo kľúče chcete získať

en: Type: %s
sk: Typ: %s

en: List Type: %s
sk: Typ zoznamu: %s

en: Car Type: %s
sk: Typ car: %s

en: Cdr Type: %s
sk: Typ cdr: %s

en: Default Value: %s
sk: Štandardná hodnota: %s

en: Unset
sk: Nenaplnená

en: Owner: %s
sk: Vlastník: %s

en: Short Desc: %s
sk: Krátky popis: %s

en: Long Desc: %s
sk: Dlhý popis: %s

en: No value set for `%s'
sk: Pre `%s' nie je nastavená hodnota

en: Failed to get value for `%s': %s
sk: Nepodarilo sa získať hodnotu pre `%s': %s

en: Don't understand type `%s'
sk: Nerozpoznaný typ `%s'

en: Must specify alternating keys/values as arguments
sk: Musíte zadať striedavo kľúče a hodnoty ako argumenty

en: No value to set for key: `%s'
sk: Pre kľúč nie je nastavená hodnota: `%s'

en: Cannot set schema as value
sk: Nie je možné nastaviť schému ako hodnotu

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
sk: Pri nastavovaní zoznamu musíte zadať primitívny typ zoznamu.

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
sk: Pri nastavovaní páru musíte zadať primitívny typ car alebo typ cdr.

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: Error setting value: %s
sk: Chyba pri nastavovaní hodnoty: %s

en: Error syncing: %s
sk: Chyba pri synchronizácii: %s

en: Must specify a key or keys to get type
sk: Musíte zadať, pre ktorý kľúč alebo kľúče chcete zistiť typy

en: Must specify a key to lookup size of.
sk: Musíte zadať kľúč, ktorého veľkosť chcete získať.

en: Key %s is not a list.
sk: Kľúč '%s' nie je zoznam.

en: Must specify a key from which to get list element.
sk: Musíte zadať, z ktorého kľúča chcete získať prvok zoznamu.

en: Must specify list index.
sk: Musíte zadať index v zozname.

en: List index must be non-negative.
sk: Index v zozname musí byť nezáporný.

en: List index is out of bounds.
sk: Index v zozname je mimo rozsah.

en: Must specify a key or keys on the command line
sk: Musíte zadať, ktorý kľúč alebo kľúče na príkazovom riadku

en: No schema known for `%s'
sk: Pre `%s' nie je známa schéma

en: No doc string stored in schema at '%s'
sk: V schéme '%s' nie je uložený žiadny dokumentačný reťazec

en: Error getting schema at '%s': %s
sk: Chyba pri získavaní schémy z '%s': %s

en: No schema stored at '%s'
sk: V '%s' nie je uložená schéma

en: Value at '%s' is not a schema
sk: Hodnota v '%s' nie je schéma

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
sk: Musíte zadať meno schémy a za ním meno kľúča, na ktorý sa má použiť.

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
sk: Nepodarilo sa asociovať schému '%s' s kľúčom '%s': %s

en: Must specify keys to unapply schema from
sk: Musíte zadať, z ktorého kľúča chcete odobrať schému

en: Error removing schema name from '%s': %s
sk: Chyba pri získavaní mena schémy z '%s': %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
sk: Musíte zadať kľúč (meno schémy) ako jediný argument

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
sk: Typ zoznamu musí byť primitívny typ: string, int, float alebo bool

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
sk: Typ car páru musí byť primitívny typ: string, int, float alebo bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
sk: Typ cdr páru musí byť primitívny typ: string, int, float alebo bool

en: Error setting value: %s
sk: Chyba pri nastavovaní hodnoty: %s

en: Error syncing: %s
sk: Chyba pri synchronizácii: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
sk: Musíte zadať jeden alebo viac priečinkov, z ktorých chcete páry kľúč/hodnota.

en: Must specify one or more keys to unset.
sk: Musíte uviesť jeden alebo viac kľúčov, ktoré chcete vymazať.

en: Error unsetting `%s': %s
sk: Chyba mazania `%s': %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
sk: Musíte zadať jeden alebo viac priečinkov, ktoré chcete rekurzívne vymazať.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
sk: Nepodarilo sa zrušiť hodnoty v '%s': %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
sk: Musíte zadať jeden alebo viac priečinkov, z ktorých chcete podpriečinky.

en: Error listing dirs: %s
sk: Chyba pri vypisovaní priečinkov: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
sk: VAROVANIE: musíte zadať <car> a <cdr> v <pair>

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
sk: VAROVANIE: zadaný kľúč (%s) pre schému <value> - ignorujem

en: WARNING: must have a child node under <value>
sk: VAROVANIE: musí existovať potomok pod <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
sk: VAROVANIE: uzol <%s> nie je rozpoznaný

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
sk: VAROVANIE: nepodarilo sa spracovať celočíselnú hodnotu `%s'

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
sk: VAROVANIE: nepodarilo sa spracovať reálnu hodnotu `%s'

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
sk: VAROVANIE: nepodarilo sa spracovať reťazec `%s'

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
sk: VAROVANIE: nepodarilo sa spracovať pravdivostnú hodnotu `%s'

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
sk: VAROVANIE: Nepodarilo sa asociovať schému `%s' s kľúčom `%s': %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
sk: VAROVANIE: neplatný alebo chýbajúci typ pre schému (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
sk: VAROVANIE: neplatný alebo chýbajúci list_type pre schému (%s)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
sk: VAROVANIE: Neporadilo sa spracovať štandardnú hodnotu `%s' pre schému (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
sk: VAROVANIE: neplatný alebo chýbajúci car_type alebo cdr_type pre schému (%s)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
sk: VAROVANIE: Nemôžete nastaviť štandardnú hodnotu pre schému

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
sk: VAROVANIE: interná chyba gconftool, neznámy GConfValueType

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
sk: VAROVANIE: nepodarilo sa spracovať meno typu `%s'

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sk: VAROVANIE: list_type môže byť iba int, float, string alebo bool, ale nie `%s'

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sk: VAROVANIE: car_type môže byť iba int, float, string alebo bool, ale nie `%s'

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sk: VAROVANIE: cdr_type môže byť iba int, float, string alebo bool, ale nie `%s'

en: WARNING: empty <applyto> node
sk: VAROVANIE: prázdny uzol <applyto>

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
sk: VAROVANIE: uzol <%s> nie je rozpoznaný pod <schema>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
sk: VAROVANIE: pre typ zozname schémy nie je zadaný <list_type>

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
sk: VAROVANIE: pre typ pár nie je zadaný <car_type>

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
sk: VAROVANIE: pre typ pár schémy nie je zadaný <cdr_type>

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
sk: VAROVANIE: uzol <locale> neobsahuje atribút `name="locale"', ignorujem

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
sk: VAROVANIE: viacnásobný uzol <locale> pre locale `%s', ignorujem všetky okrem prvého

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
sk: VAROVANIE: Neplatný uzol <%s> v uzle <locale>

en: Attached schema `%s' to key `%s'
sk: Schéma `%s' pripojená ku kľúču `%s'

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
sk: Musíte mať aspoň jednu položku <locale> v <schema>

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
sk: UPOZORNENIE: nepodarilo sa nainštalovať schému `%s', locale `%s': %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
sk: Nainštalovaná schéma `%s' pre locale `%s'

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
sk: UPOZORNENIE: nepodarilo sa odinštalovať schému `%s', locale `%s': %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
sk: Odinštalovaná schéma `%s' pre locale `%s'

en: WARNING: no key specified for schema
sk: VAROVANIE: neuvedený žiadny kľúč pre schému

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
sk: VAROVANIE: uzol <%s> nie je rozpoznaný pod <%s>

en: Failed to open `%s': %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť `%s': %s

en: Document `%s' is empty?
sk: Dokument `%s' je prázdny?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
sk: Dokument `%s' má nesprávny typ koreňového uzlu ( <%s>, má byť <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
sk: Dokument `%s' nemá <%s> ako uzol na najvyššej úrovni

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
sk: VAROVANIE: uzol <%s> pod <%s> nerozpoznaný

en: Error syncing configuration data: %s
sk: Chyba pri synchronizácii konfiguračných dát: %s

en: Must specify some schema files to install
sk: Musíte zadať nejaké súbory so schémou, ktoré sa majú nainštalovať

en: Failed to unset breakage key %s: %s
sk: Nepodarilo sa zrušiť hodnotu prelamovacieho kľúča %s: %s

en: Must specify some keys to break
sk: Musíte zadať kľúče, ktoré majú byť poškodené

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
sk: Pokúšam sa o porušenie aplikácie nastavením nesprávnych hodnôt pre kľúč:
      %s

en: Must specify some directories to break
sk: Musíte zadať priečinky, ktoré majú byť poškodené

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
sk: Pokúšam sa o porušenie aplikácie nastavením nesprávnych hodnôt pre kľúče v priečinku:
      %s
