gconf master - en to sq translation catalogue (481 entries)

en: Failed to get configuration file path from '%s'
sq: Marrja e file të konfigurimin nga pozicioni '%s' dështoi

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
sq: U krijua burimi Evolution/LDAP nga përdorimi i file të konfigurimit '%s'

en: Unable to parse XML file '%s'
sq: I pamundur analizimi i file XML '%s'

en: Config file '%s' is empty
sq: File i konfigurimit '%s' është bosh

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
sq: Nyja prind e '%s' duhet të jetë <evoldap>, e jo <%s>

en: No <template> specified in '%s'
sq: Nuk është përcaktuar asnjë <template> tek '%s'

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
sq: Nuk është përcaktuar një atribut "filter" në <template> tek '%s'

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
sq: Nuk është përcaktuar asnjë server LDAP apo bazë DN tek '%s'

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
sq: Duke u lidhur me serverin LDAP: host '%s', porta '%d', DN bazë '%s'

en: Failed to contact LDAP server: %s
sq: Lidhja me serverin LDAP dështoi: %s

en: Searching for entries using filter: %s
sq: Në kërkim të elementëve, duke përdorur filtrin: %s

en: Error querying LDAP server: %s
sq: Gabim gjatë Komunikimit të kërkesës serverit LDAP: %s

en: Got %d entries using filter: %s
sq: U morën %d elementë duke përdorur filtrin: %s

en: Cannot find directory %s
sq: E pamundur gjetja e directory %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
sq: Gabim gjatë ruajtjes së degëzimit GConf tek '%s': %s

en: Usage: %s <dir>
sq: Përdorimi: %s <dir>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
sq: Përdorimi: %s <dir>
      Bashkon një gjerarki të shënuar backend filesystem si:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      në:
        dir/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
sq: Duke çaktivizuar modulin backend text markup.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
sq: Nuk arrij të gjej directory rrënjë XML tek adresa `%s'

en: Could not make directory `%s': %s
sq: I pamundur krijimi i directory `%s': %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
sq: Nuk arrij të lexoj apo të shkruaj në directory rrënjë XML tek adresa "%s"

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
sq: Të drejtat directory/file për burimin XML në root %s janë: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
sq: Operacioni i eleminimit të directory nuk është më i suportuar, mjafton të eleminosh të gjitha vlerat në directory

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
sq: E pamundur hapja e directory të lock për %s që të heqë files e locks: %s

en: Could not remove file %s: %s
sq: I pamundur eleminimi i file %s: %s

en: Initializing Markup backend module
sq: Duke filluar modulin backend Markup

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
sq: Gabim gjatë krijimit të lock në dir XML "%s": %s

en: Failed to write some configuration data to disk
sq: Gabim gjatë shkrimit në disk të disa prej të dhënave të konfigurimit

en: Could not make directory "%s": %s
sq: Nuk arrij të krijoj directory "%s": %s

en: Could not remove "%s": %s
sq: E pamundur heqja e "%s": %s

en: Failed to write "%s": %s
sq: Gabim gjatë shkrimit të "%s": %s

en: Failed to load file "%s": %s
sq: Ngarkimi i file "%s" dështoi: %s

en: Line %d character %d: %s
sq: Rreshti %d gërma %d: %s

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sq: Atributi "%s" tek elementi <%s> është i pavlefshëm për këtë kontekst

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
sq: Gabim në interpretimin e `%s' (pritej një numër i plotë)

en: Integer `%s' is too large or small
sq: Numri i plotë `%s' është o shumë i madh o shumë i vogël

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
sq: Gabim në interpretimin e `%s' (pritej e vërtetë ose fallso)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
sq: Gabim në interpretimin e `%s' (pritej një numër i real)

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
sq: Vlerë "%s" e panjohur për atributin "%s" tek elementi <%s>

en: No "%s" attribute on element <%s>
sq: Asnjë atribut "%s" tek elementi <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
sq: Lloj i pavlefshëm "%s" tek <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
sq: Lloj i pavlefshëm first-element "%s" tek <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
sq: cdr_type "%s" i pavlefshëm tek <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
sq: list_type "%s" i pavlefshëm tek <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
sq: Dy elementë <default> para një <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
sq: Dy elementë <longdesc> para një <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sq: Nuk lejohet përdorimi i elementit <%s> mbas <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
sq: <%s> është dhënë por elementi aktual nuk është i llojit %s

en: Two <car> elements given for same pair
sq: Janë dhënë dy elemente <car> për të njëjtin çift

en: Two <cdr> elements given for same pair
sq: Janë dhënë dy elemente <cdr> për të njëjtin çift

en: <li> has wrong type %s
sq: <li> është i tipit të gabuar %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
sq: <%s> është dhënë por <entry> prind nuk ka asnjë vlerë

en: Element <%s> is not allowed inside current element
sq: Elementi <%s> nuk lejohet në brendësi të elementit aktual

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
sq: Elementi i jashtëm tek file menu duhet të jetë <gconf> e jo <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sq: Elementi <%s> nuk lejohet brenda një elementi <%s>

en: No text is allowed inside element <%s>
sq: Nuk lejohet teksti në brendësi të elementit <%s>

en: Failed to open "%s": %s
sq: Gabim gjatë hapjes së "%s": %s

en: Error reading "%s": %s
sq: Gabim gjatë leximit të "%s": %s

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
sq: E pamundur kryerja e flush të file '%s' në disk: %s

en: Error writing file "%s": %s
sq: Gabim gjatë shkrimit të file "%s": %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
sq: E pamundur lëvizja e file të përkohshëm "%s" për tek pozicioni final "%s": %s

en: Unloading XML backend module.
sq: Duke shkarkuar modulin backend XML.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
sq: Gabim gjatë sinkronizimit të directory të cache të backend XML: %s

en: Initializing XML backend module
sq: Duke filluar modulin backend XML

en: Failed to sync XML cache contents to disk
sq: Sinkronizimi i përmbajtjes së cache XML në disk dështoi

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
sq: E pamundur heqja e directory `%s' nga cache e backend XML, pasi nuk është sinkronizuar korrektësisht në disk

en: Could not stat `%s': %s
sq: I pamundur analizimi i `%s': %s

en: XML filename `%s' is a directory
sq: Emri i file XML `%s' është një directory

en: Failed to delete "%s": %s
sq: Gabim gjatë fshirjes së "%s": %s

en: Failed to write file `%s': %s
sq: Gabim gjatë shkrimit të file `%s': %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
sq: Gabim gjatë vendosjes të së drejtave tek `%s': %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
sq: Gabim gjatë shkrimit të së dhënave XML tek `%s': %s

en: Failed to close file `%s': %s
sq: Mbyllja e file `%s' dështoi: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
sq: Gabim gjatë ndryshimit të emrit `%s' në `%s': %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
sq: Gabim gjatë rekuperimit të `%s' nga `%s': %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
sq: Fshirja e file të vjetër `%s' dështoi: %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
sq: Gabim në analizimin e `%s': %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
sq: Zë i duplikuar `%s' në `%s', nuk u përfill

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
sq: Zë pa emër tek file XML `%s', nuk u përfill

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
sq: Një nyjë parësore tek file XML `%s' është <%s> në vend të <entry>, injorohet

en: Failed to create file `%s': %s
sq: Krijimi i file `%s' dështoi: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
sq: Gabim gjatë analizimit të file XML "%s"

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
sq: U injorua nyja XML me emër `%s': %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
sq: U injorua emri i skemës `%s', i pavlevshëm: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
sq: U injorua nyja XML `%s': %s

en: Failed reading default value for schema: %s
sq: Gabim gjatë leximit të vlerës së prezgjedhur për skemën: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
sq: Veçoria "type" mungon për nyjën <%s>

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
sq: Një nyjë ka një veçori të panjohur "type" `%s', injorohet

en: No "value" attribute for node
sq: Veçoria "value" mungon për nyjën

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
sq: Nyja XML <%s> brenda një nyje liste XML rezultoi e pakuptueshme

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
sq: Lloj i pavlefshëm (listë, çift, apo i panjohur) në një nyje liste

en: Bad XML node: %s
sq: Nyje XML e pavlefshme: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
sq: Lista përmban një nyjë të pavlefshme (%s, duhet të jetë %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
sq: Injorohet shkronja e gabuar nga çifti XML: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
sq: analiza e file XML: listat dhe çiftet nuk duhet të ndodhen në brendësi të një çifti

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
sq: U injorua cdr e gabuar nga çifti XML: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
sq: Nyja XML <%s> në brendësi të një nyje XML kopje rezultoi e pakuptueshme

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
sq: Car dhe cdr për çiftin XML nuk u gjetën

en: Missing cdr from pair of values in XML file
sq: Mungon cdr nga çifti i vlerave tek file XML

en: Missing car from pair of values in XML file
sq: Car mungues nga çifti i vlerave tek file XML

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
sq: Car dhe cdr mungojnë tek çifti i vlerave tek file XML

en: Change GConf mandatory values
sq: Ndrysho vlerat e detyrueshme në GConf

en: Change GConf system values
sq: Ndrysho vlerat e sistemit në GConf

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
sq: Nevoiten privilegje për të ndryshuar vlerat e detyrueshme në GConf

en: Privileges are required to change GConf system values
sq: Nevoiten privilegje për të ndryshuar vlerat e sistemit në GConf

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
sq: `%c' nuk është një simbol i vlefshëm në një adresë magazinimi të konfigurimit

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
sq: File `%s' nuk u gjet

en: Backend `%s' failed to return a vtable
sq: Backend `%s' dështoi kthimin e një vtable

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
sq: Tek backend `%s' mungon anëtari `%s' i kërkuar i vtable

en: Bad address `%s': %s
sq: Adresë `%s' e pavlefshme: %s

en: Bad address `%s'
sq: Adresë `%s' e pavlefshme

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
sq: GConf nuk mund të funksionojë pa suportin për modulët dinamikë (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
sq: Gabim gjatë hapjes së modulit `%s': %s

en: Error initializing module `%s': %s
sq: Gabim gjatë fillimit të modulit `%s': %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
sq: E pamundur gjetja e modulit backend për `%s'

en: Failed to shut down backend
sq: Përfundimi i backend dështoi

en: GConf Error: %s
sq: Gabim i GConf: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
sq: Paralajmërim i GCONF: gabim gjatë numërimit të çifteve në `%s': %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
sq: Pritej vlera `%s' por u mor vlera `%s' për kyçin %s

en: Received invalid value in set request
sq: U mor një vlerë e pavlefshme gjatë kërkesës së përcaktimit

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
sq: I pamundur interpretimi i vlerës CORBA marrë si rezultat i kërkesës së përcaktimit, për kyçin `%s'

en: Received request to drop all cached data
sq: Arriti një kërkesë për fshirjen e të gjitha të dhënave në cache

en: Received request to sync synchronously
sq: U mor një kërkesë për sinkronizimin në mënyrë sinkrone

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
sq: Gabim fatal: e pamundur marrja e një riferimenti të vlefshëm për ConfigDatabase

en: Failed to sync one or more sources: %s
sq: Gabim gjatë sinkronizimit të një apo më shumë burimeve: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
sq: Gabim gjatë verifikimit të vlerës së re për `%s' mbas njoftimit të ndryshimit nga backend `%s': %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
sq: Gabim gjatë regjistrimit të shtimit të listener %s (%s); nuk do të jetë i mundur rikthimi i këtij listener në rinisjen e ardhshme të gconfd, prandaj njoftimi i ndryshimeve në konfigurim nuk do të jetë i besueshëm.

en: Listener ID %lu doesn't exist
sq: ID e Listener %lu nuk ekziston

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
sq: Gabim gjatë regjistrimit të heqjes së listener (zakonisht është një gabim jo i rëndë, mund të sjellë si rezultat duplikimin e njoftimeve): %s

en: Error getting value for `%s': %s
sq: Gabim gjatë marrjes së vlerës për `%s': %s

en: Error setting value for `%s': %s
sq: Gabim gjatë përcaktimit të vlerës për `%s': %s

en: Error unsetting `%s': %s
sq: Gabim gjatë anullimit të `%s': %s

en: Error getting default value for `%s': %s
sq: Gabim gjatë marrjes së vlerës së prezgjedhur për `%s': %s

en: Error unsetting "%s": %s
sq: Gabim gjatë anullimit të "%s": %s

en: Error getting new value for "%s": %s
sq: Gabim gjatë marrjes së vlerës së re për "%s": %s

en: Error checking existence of `%s': %s
sq: Gabim gjatë kontrollit të ekzistencës së `%s': %s

en: Error removing directory "%s": %s
sq: Gabim gjatë eleminimit të directory "%s": %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
sq: Gabim gjatë marrjes të së gjithë zërave në `%s': %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
sq: Gabim gjatë numërimit të dirs në `%s': %s

en: Error setting schema for `%s': %s
sq: Gabim gjatë vendosjes së skemës për `%s': %s

en: Success
sq: Me sukses

en: Failed
sq: Dështoi

en: Configuration server couldn't be contacted
sq: E pamundur vënia në kontakt me serverin e konfigurimit

en: Permission denied
sq: Ndalohet hyrja

en: Couldn't resolve address for configuration source
sq: E pamundur gjetja e adresës për burimin e konfigurimit

en: Bad key or directory name
sq: Kyç apo emër directory i gabuar

en: Parse error
sq: Gabim interpretimi

en: Corrupt data in configuration source database
sq: Të dhëna të dëmtuara në databazën e konfigurimit

en: Type mismatch
sq: Lloj i gabuar

en: Key operation on directory
sq: Operacion për kyç në directory

en: Directory operation on key
sq: Operacion për directory në kyç

en: Can't overwrite existing read-only value
sq: I pamundur mbishkrimi i vlerës ekzistuese (vetëm në lexim)

en: Object Activation Framework error
sq: Gabim në Object Activation Framework

en: Operation not allowed without configuration server
sq: Operacion i ndaluar pa një server konfigurimi

en: Failed to get a lock
sq: Gabim në vendosjen e lock

en: No database available to save your configuration
sq: Asnjë databazë në dispozicion për të ruajtur konfigurimin tuaj

en: No '/' in key "%s"
sq: Asnjë '/' tek kyçi "%s"

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
sq: UTF-8 e pavlefshme në vlerën e stringës '%s'

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
sq: Gabim në interpretimin e vlerës CORBA për elementin listë

en: Incorrect type for list element in %s
sq: Lloj i gabuar për elementin listë në %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
sq: Lloji i listës së marrë nga gconfd është i gabuar

en: Failed to convert object to IOR
sq: Gabim në konvertimin e objektit në IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
sq: UTF-8 e pavlefshme në lokale për skemën

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
sq: UTF-8 e pavlefshme në përshkrimin shkurt për skemën

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
sq: UTF-8 e pavlefshme në përshkrimin e hollësishëm për skemën

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
sq: UTF-8 e pavlefshme tek pronari për skemën

en: Couldn't open path file `%s': %s
sq: I pamundur hapja e pozicionit të file `%s': %s

en: Adding source `%s'
sq: Duke shtuar burimin `%s'

en: Read error on file `%s': %s
sq: Gabim leximi tek file `%s': %s

en: Text contains invalid UTF-8
sq: Teksti përmban UTF-8 të pavlefshme

en: Expected list, got %s
sq: Pritej lista, u mor %s

en: Expected list of %s, got list of %s
sq: Pritej lista e %s, u mor lista e %s

en: Expected pair, got %s
sq: Pritej çifti, u mor %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
sq: Pritej çifti (%s,%s), u mor një çift me njërën apo të dyja vlerat mangut

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
sq: Pritej çifti i llojit (%s,%s), u mor lloji (%s,%s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
sq: Stringa e kuotuar nuk fillon me simbolin e kuotimit

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
sq: Stringa e kuotuar nuk përfundon me simbolin e kuotimit

en: Encoded value is not valid UTF-8
sq: Vlera e kodifikuar nuk është UTF-8 e vlefshme

en: Could not lock temporary file '%s': %s
sq: E pamundur vendosja e bllokimit tek file i përkohshëm '%s': %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
sq: Nuk arrij të krijoj file '%s', ka mundësi që ky file të ekzistojë

en: Failed to create or open '%s'
sq: Dështoi krijimi apo hapja e '%s'

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
sq: E pamundur vendosja e bllokimit tek '%s': ka mundësi që një proces tjetër ka vendosur lock, ose sistemi operativ ka file locking NFS të konfiguruar gabim (%s)

en: Failed to remove '%s': %s
sq: Fshirja e '%s' dështoi: %s

en: Not running within active session
sq: Nuk ekzekutohet në brendësi të seancës aktive

en: Failed to get connection to session: %s
sq: Dështoi lidhja me seancën: %s

en: GetIOR failed: %s
sq: GetIOR dështoi: %s

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
sq: E pamundur vënia në kontakt me ORB për të zgjidhur riferimentin ekzistues me gconfd

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
sq: Gabim në konvertimin e IOR '%s' në riferimentin e objektit

en: couldn't create directory `%s': %s
sq: nuk arrij të krijoj directory `%s': %s

en: Can't write to file `%s': %s
sq: Nuk arrij të shkruaj tek file `%s': %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
sq: Lock tek file `%s' nuk është prezent, por duhet të ishte

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
sq: Gabim në lidhjen e '%s' me '%s': %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
sq: Heqja e file të bllokimit `%s' dështoi: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
sq: Pastrimi i file '%s' dështoi: %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
sq: Eleminimi i directory të bllokimit `%s' dështoi: %s

en: Server ping error: %s
sq: Gabim duke kryer ping serverit: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
sq: Gabim gjatë lidhjes me serverin e konfigurimit; shkaku më i mundshëm është një bus daemon i keqkonfiguruar apo krejt joekzistues seance D-Bus. Shiko http://projects.gnome.org/gconf/ për informacione. (Detajet - %s)

en: none
sq: asnjë

en: - Sanity checks for GConf
sq: - Kontrolle pastërtie për GConf

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sq: Gabim gjatë analizimit të opsionit: %s.
    Zbato '%s --help' për të shikuar listën e plotë të opsioneve të komandës.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
sq: Vihu në kontakt me administratorin e sistemit për zgjidhjen e problemit në vazhdim:
    E pamundur hapja apo krijimi i file "%s"; kjo do të thotë që mund të ekzistojë një problem me konfigurimin aktual, shumë programe kanë nevojë që të kenë mundësi të krijojnë files në directory home. Gabimi "%s" (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
sq: Vihu në kontakt me administratorin e sistemit për zgjidhjen e problemit në vazhdim:
    Vendosja e bllokimit tek file "%s" është e pamundur; kjo do të thotë që mund të ekzistojë një problem me konfigurimin aktual të sistemit operativ. Nëse directory home është e montuar me anë të NFS, si klienti ashtu dhe serveri mund të kenë konfigurime të gabuara. Konsultoni dokumentet në lidhje me rpc.statd dhe rpc.lockd. Një shkak i zakonshëm i këtij gabimi është mos qenia aktive e shërbimit "nfslock" . Gabimi "%s" (errno = %d).

en: Can't remove file %s: %s
sq: Nuk arrij të eleminoj file %s: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
sq: Vihu në kontakt me administratorin e sistemit për zgjidhjen e problemit në vazhdim:
    Asnjë burim konfigurimi tek file "%s"; kjo do të thotë që preferimet dhe rregullimet e tjera nuk do të mund të ruhen. %s%s

en: Error reading the file:
sq: Gabim gjatë leximit të file:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
sq: Vihu në kontakt me administratorin e sistemit për zgjidhjen e problemit në vazhdim:
    E pamundur zgjidhja e adresës "%s" tek file i konfigurimit "%s": %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
sq: Files që përmbajnë preferimet aktualisht janë në përdorim.
    
    Ndoshta jeni lidhur në një seancë nga një kompjuter tjetër, dhe seanca tjetër është duke përdorur files tuaj të preferimeve.
    
    Mund të vazhdoni të përdorni seancën aktuale, por kjo mund të krijojë probleme të përkohshme me preferimet tek seanca tjetër.
    
    Dëshironi të vazhdojmë?

en: _Log Out
sq: _Dil jashtë

en: _Continue
sq: _Vazhdo

en: %s Continue (y/n)?
sq: %s Vazhdon (y/n)?

en: Schema contains invalid UTF-8
sq: Skema përmban UTF-8 të pavlefshme

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
sq: Skema specifikon llojin e listës, por nuk specifikon llojin e elemntëve të listës

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
sq: Skema specifikon llojin e çiftit, por nuk specifikon llojin e elementëve car/cdr

en: Failed to load source "%s": %s
sq: Gabim gjatë ngarkimit të burimit "%s": %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
sq: Adresa "%s" u zgjidh tek një burim konfigurimi i shkruajtshëm tek pozicioni %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
sq: Adresa "%s" u zgjidh tek një burim konfigurimi vetëm-lexim tek pozicioni %d

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
sq: Adresa "%s" u zgjidh tek një burim konfigurimi pjesërisht i shkruajtshëm tek pozicioni %d

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
sq: Asnjë nga adresat e zgjidhuar është e shkruajtshme; ruajtja e rregullimeve të konfigurimit nuk do të jetë e mundur

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
sq: Skema `%s' për `%s' përmban një vlerë jo-skemë

en: The '/' name can only be a directory, not a key
sq: Emri '/' mund të jetë vetëm një directory, jo një kyç

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
sq: Vlera për `%s' e vendosur në një burim vetëm i lexueshëm në krye të pozicionit të konfigurimit tuaj

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
sq: I pamundur shtimi i një vlere kyçit '%s' sepse serveri i konfigurimit nuk ka bazë të shkruajtshme të dhënash. Shkaqet e mundëshme janë: 1) file juaj i konfigurimit në pozicionin %s/path nuk përmban asnjë bazë të dhënash ose nuk u gjet; 2) janë aktivë gabimisht dy proçese gconfd; 3) sistemi operativ ka një konfigurim të gabuar që nuk mundëson funksionimin e bllokimit të file NFS në home directory; 4) klienti NFS është bllokuar dhe nuk ka njoftuar, në mënyrë korrekte, serverin që të rilëshonte lock në file gjatë rinisjes. Nëse ekzistojnë dy proçese aktivë gconfd, provoni të dilni, të përfundoni (kill) të gjithë proçeset gconfd dhe të futeni përsëri. Nëse ekziston një file i vjetër bllokimi, eleminoni ~/.gconf*/*lock. Ka shumë mundësi që problemi të jetë që është kryer një përpjekje për të përdorur GConf nga dy makina njëkohësisht dhe konfigurimi i ORBit të jetë i prezgjedhuri që nuk lejon lidhje CORBA në distancë. Shtoni "ORBIIOPIPv4=1" tek file /etc/orbitrc. Verifikoni mesazhet e sistemit user.* për të marrë informacione të hollësishme mbi problemet e ndeshura nga gconfd. Mund të ekzistojë vetëm një gconfd për directory home, duhet të ketë një file bllokimi në ~/.gconfd dhe file të tjerë bllokimi në pozicionet e magazinimit të të dhënave personale si p.sh. ~/.gconf

en: Error finding metainfo: %s
sq: Gabim në kërkimin e metainfo: %s

en: Error getting metainfo: %s
sq: Gabim gjatë marrjes së metainfo: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
sq: Kyçi `%s' llogaritur si skemë për kyçin `%s' përmban një lloj `%s'

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
sq: Gabim në interpretimin e `%s' (lista duhet të fillojë me '[')

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
sq: Gabim në interpretimin e `%s' (lista duhet të mbarojë me ']')

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
sq: Gabim në interpretimin e `%s' (u gjet një simbol ']' tepër në listë)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
sq: Gabim në interpretimin e `%s' (simbole të fund rreshti të tepërt)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
sq: Gabim në interpretimin e `%s' (çifti duhet të fillojë me një '(')

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
sq: Gabim në interpretimin e `%s' (çifti duhet të mbarojë me një ')')

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
sq: Gabim në interpretimin e `%s' (numër i gabuar elementësh)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
sq: Gabim në interpretimin e `%s' (u gjet një ')' tepër në brendësi të çiftit)

en: Key is NULL
sq: Kyçi është NULL

en: Server couldn't resolve the address `%s'
sq: Serveri nuk arriti të përcaktojë adresën `%s'

en: Can't add notifications to a local configuration source
sq: Nuk mund t'i shtohen njoftime një burimi konfigurimi lokal

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
sq: Gabim gjatë shtimit të klientit tek lista e server-it, gabimi CORBA: %s

en: Must begin with a slash '/'
sq: Duhet të fillojë me një slash '/'

en: Can't have two slashes '/' in a row
sq: Nuk lejohen dy slashe '/' në një rresht

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
sq: Nuk lejohet të ketë një pikë '.' menjëherë mbas një slash '/'

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
sq: '\%o' nuk është një simbol ASCII, prandaj nuk lejohet në emrat e kyçeve

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
sq: `%c' nuk është një simbol i vlefshëm për emrat e kyçeve dhe të directory

en: Key/directory may not end with a slash '/'
sq: Kyçi/directory nuk mund të përfundojnë me një slash '/'

en: Failure shutting down configuration server: %s
sq: Gabim gjatë ndalimit të serverit të konfigurimit: %s

en: Expected float, got %s
sq: Pritej një float, u mor një %s

en: Expected int, got %s
sq: Pritej një int, u mor një %s

en: Expected string, got %s
sq: Pritej një string, u mor një %s

en: Expected bool, got %s
sq: Pritej një bool, u mor një %s

en: Expected schema, got %s
sq: Pritej një skemë, u mor një %s

en: CORBA error: %s
sq: Gabim CORBA: %s

en: Shutdown request received
sq: U mor një kërkesë për përfundim

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
sq: gconfd është kompiluar me informacionet e debugging të aktivuara; përpjekje për ngarkimin e gconf.path nga directory burim

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
sq: Nuk u gjet asnjë file konfigurimi. Përpjekje për të përdorur burimin e konfigurimit të paracaktuar `%s'

note: We want to stay alive but do nothing, because otherwise every request would result in another failed gconfd being spawned.
en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
sq: Asnjë burim konfigurimi tek pozicioni i buruesit. Konfigurimi nuk do të ruhet; ndrysho %s%s

en: Error loading some configuration sources: %s
sq: Gabim gjatë ngarkimit të disa burimeve konfigurimi: %s

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
sq: Asnjë nga adresat e burimeve të konfigurimit u zgjidh me sukses. I pamundur ngarkimi apo ruajtja e të dhënave të konfigurimit

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
sq: Asnjë burim konfigurimi i shkruajtshëm midis adresave të zgjidhura. Mund të mos jetë e mundur ruajtja e disa prej ndryshimeve në konfigurim

en: Could not connect to session bus: %s
sq: E pamundur lidhja me bus-in e seancës: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
sq: Gabim gjatë marrjes së emrit të bus-it për daemon, po dal: %s

en: Could not connect to system bus: %s
sq: E pamundur lidhja me bus-in e sistemit: %s

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
sq: duke filluar (versioni %s), pid %u përdoruesi '%s'

en: Failed to get object reference for ConfigServer
sq: Gabim gjatë marrjes së riferimentit për ConfigServer

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
sq: Gabim në shkrimin e byte tek pipe përshkrues i file %d, programi mund të bllokohet: %s

en: Error releasing lockfile: %s
sq: Gabim gjatë lëshimit të file të lock: %s

en: Exiting
sq: Duke dalë

en: SIGHUP received, reloading all databases
sq: U mor një SIGHUP, po ringarkoj të gjitha bazat e të dhënave

en: GConf server is not in use, shutting down.
sq: Serveri GConf nuk është në përdorim, po ndaloj.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
sq: Gabim gjatë verifikimit të vlerës së re për `%s': %s

en: Returning exception: %s
sq: U kthye përjashtimi: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
sq: Gabim gjatë hapjes së file të log të gconfd; nuk do të jetë i mundur rikthimi i listener mbas ndalimit të gconfd (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
sq: Gabim gjatë mbylljes së file të log të gconfd; të dhënat ka mundësi të mos jenë ruajtur korrektësisht (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
sq: E pamundur hapja e file të ruajtjes së gjëndjes '%s' për të shkruar: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
sq: I pamundur shkrimi i file të ruajtjes së gjëndjes '%s' fd: %d: %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
sq: E pamundur kryerja e flush të file të ruajtjes së gjendjes '%s' në disk: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
sq: Gabim gjatë mbylljes së file të ri të ruajtjes së gjendjes '%s': %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
sq: E pamundur lëvizja e file të vjetër të ruajtjes së gjëndjes '%s': %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
sq: E pamundur lëvizja e file të ri të gjëndjes së ruajtur në pozicionin: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
sq: Gabim gjatë rikthimit të file orgjinal të ruajtjes së gjëndjes që është lëvizur në '%s': %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
sq: I pamundur rikthimi i listener në adresën '%s', nuk arrij të përcaktoj databazën

en: Error reading saved state file: %s
sq: Gabim gjatë leximit të file të ruajtjes së gjendjes: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
sq: E pamundur hapja e file të gjendjes së ruajtur '%s': %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
sq: Gabim gjatë regjistrimit të shtimit të listener tek file i log i gconfd; nuk do të jetë i mundur rikthimi i listener nëqoftëse gconfd do të ndalohet (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
sq: Gabim gjatë regjistrimit të heqjes së listener në file e log të gconfd; mund të rikthehet gabimisht nëqoftëse gconfd do të ndalohet (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
sq: Gabim gjatë marrjes së IOR për klientin: %s

en: Failed to open saved state file: %s
sq: Gabim gjatë hapjes së file të ruajtjes së gjendjes: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
sq: Gabim gjatë shkrimit të shtimit të klientit tek file i ruajtjes së gjendjes: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
sq: Gabim gjatë heqjes së shtimit të klientit tek file i ruajtjes së gjendjes: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
sq: Një klient ka kryer heqjen nga serveri GConf kur nuk ka qenë i shtuar.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
sq: Përcakton vlerën e një kyçi dhe kryen sinkronizimin. Të përdoret me --type.

en: Print the value of a key to standard output.
sq: Shkruan vlerën e një kyçi në standard output.

en: Unset the keys on the command line
sq: Anullon kyçet tek komanda në rresht

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
sq: Anullon njëri pas tjetrit të gjithë kyçet pas kyçit apo directory në rreshtin e komandave

en: Toggles a boolean key.
sq: Ndryshon një kyç boolean.

en: Print all key/value pairs in a directory.
sq: Shfaq të gjithë çiftet kyç/vlerë në një directory.

en: Print all subdirectories in a directory.
sq: Shfaq të gjithë nën-directory në një directory.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
sq: Printon njërin pas tjetrit të gjithë zërat dhe nën-directory në një directory.

en: Search for a key, recursively.
sq: Kërkon kyç në menyrë rekursive.

en: Get the short doc string for a key
sq: Lexon përshkrimin e shkurtër të kyçit

en: Get the long doc string for a key
sq: Lexon përshkrimin e hollësishëm të kyçit

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
sq: Kthen 0 nëqoftëse directory ekziston, 2 po të mos ekzistojë.

en: Ignore schema defaults when reading values.
sq: Injoro vlerat e prezgjedhura të skemës kur lexohen vlerat.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
sq: Krijon një përshkrim XML të të gjithë zërave nën një directory, njërin pas tjetrit.

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
sq: Ngarkon një përshkrim XML të vlerave nga file i caktuar dhe i vendos atorelativisht me një directory.

en: Unload a set of values described in an XML file.
sq: Shkarko vlerat e përshkruara në një file XML.

en: Get the name of the default source
sq: Lexon emrin e burimit të prezgjedhur

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
sq: Ndalon gconfd. MOS E PËRDOR KËTË OPSION PA PATUR NJË ARSYE TË FORTË.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
sq: Kthen 0 nëqoftëse gconfd është duke funksionuar, 2 nëse jo.

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
sq: Fillon serverin e konfigurimit (gconfd). (Normalisht ndodh automatikisht kur shfaqet nevoja.)

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sq: Specifiko llojin e vlerës që duhet vendosur ose llojin e vlerës së përshkruar nga një skemë. Pranohen shkurtimet e vetme.

en: Print the data type of a key to standard output.
sq: Shkruan llojin e të dhënës së një kyçi tek standart output.

en: Get the number of elements in a list key.
sq: Lexon numrin e elementëve në kyçin e një liste.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
sq: Merr një element të veçantë nga një kyç liste, të indeksuar numerikisht.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sq: Specifiko llojin e vlerës listë që duhet caktuar ose llojin e vlerës së përshkruar nga një skemë. Pranohen shkurtimet e vetme.

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sq: Specifiko llojin e vlerës së çiftit car që duhet caktuar ose llojin e vlerës së përshkruar nga një skemë. Pranohen shkurtimet e vetme.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sq: Specifiko llojin e vlerës së çiftit cdr që duhet caktuar ose llojin e vlerës së përshkruar nga një skemë. Pranohen shkurtimet e vetme.

en: Specify a schema file to be installed
sq: Specifiko file skemë që duhet instaluar

en: FILENAME
sq: EMRIFILE

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
sq: Specifiko një burim konfigurimi që duhet të përdoret në vend të pozicionit të prezgjedhur

en: SOURCE
sq: BURIMI

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
sq: Futje direkte në bazën me të dhënat e konfigurimeve, duke kapërcyer serverin. gconfd nuk duhet të jetë në funksionim.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
sq: Instalon korrektësisht skemën në bazën e të dhënave duke përdorur rreshtin e komandave. Përcakto një burim të personalizuar konfigurimi tek e ndryshueshmja e mjedisit GCONF_CONGIF_SOURCE, ose përcakto të ndryshueshmen tek një vlerë boshe për të përdorur burimin e paracaktuar të konfigurimit.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
sq: Çinstalon korrektësisht files e skemës në bazën e të dhënave duke përdorur rreshtin e komandave. E ndryshueshmja e mjedisit GCONF_CONGIF_SOURCE duhet të jetë vendosur tek buruesi jo i paracaktuar i konfigurimit ose vendosur tek një vlerë boshe për të përdorur burimin e konfigurimit të paracaktuar.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
sq: Kryen "torture-test" e një programi duke vendosur dhe anulluar një sërë vlerash të llojeve të ndryshme për kyçet në rreshtin e komandave.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
sq: Kryen "torture-test" e një programi duke vendosur dhe anulluar një shërë vlerash në brendësi të kartelave në rreshtin e komandave.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
sq: Vendos një skemë dhe kryen sinkronizimin. Përdore me --short-desc, --long-desc, --owner dhe --type.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
sq: Specifiko një përshkrim të shkurtër për skemën.

en: DESCRIPTION
sq: PËRSHKRIMI

en: Specify a several-line description to go in a schema.
sq: Specifiko një përshkrim shumë rreshtësh për një skemë.

en: Specify the owner of a schema
sq: Specifiko pronarin e skemës

en: OWNER
sq: PRONARI

en: Get the name of the schema applied to this key
sq: Lexon emrin e skemës që i është aplikuar kyçit

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
sq: Specifikon emrin e skemës së ndjekur nga kyçi ku duhet aplikuar

en: Remove any schema name applied to the given keys
sq: Eleminon çdo emër skeme të aplikuar tek kyçi i dhënë

en: Print version
sq: Printo versionin

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
sq: [FILE...]|[KYÇI...]|[DIR...]

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
sq: - Instrument për të manazhuar një konfigurim GConf

en: Client options:
sq: Opsionet e klientit:

en: Show client options
sq: Shfaq opsionet e klientit

en: Key type options:
sq: Opsionet e llojit të kyçit:

en: Show key type options
sq: Shfaq opsionet e llojit të kyçit

en: Load/Save options:
sq: Lexo/Ruaj opsionet:

en: Show load/save options
sq: Shfaq opsionet e lexo/ruaj

en: Server options:
sq: Opsionet e serverit:

en: Show server options
sq: Shfaq opsionet e serverit

en: Installation options:
sq: Opsionet e instalimit:

en: Show installation options
sq: Shfaq opsionet e instalimit

en: Test options:
sq: Opsionet e testimit:

en: Show test options
sq: Shfaq opsionet e testimit

en: Schema options:
sq: Opsionet e skemës:

en: Show schema options
sq: Shfaq opsionet e skemës

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sq: Zbato '%s --help' për të shikuar listën e plotë të opsioneve të komandës.

en: Can't get and set/unset simultaneously
sq: E pamundur marrja dhe njëkohësisht përcaktimi/anullimi

en: Can't set and get/unset simultaneously
sq: I pamundur përcaktimi dhe njëkohësisht marrja/anullimi

en: Can't get type and set/unset simultaneously
sq: E pamundur marrja e llojit dhe njëkohësisht përcaktimi/anullimi

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
sq: I pamundur shkëmbimi dhe njëkohësisht marrja/përcaktimi/anullimi

en: Can't use --all-entries with --get or --set
sq: I pamundur përdorimi i --all-entries me --get apo --set njëkohësisht

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
sq: I pamundur përdorimi i --all-dirs me --get apo --set njëkohësisht

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
sq: --recursive-list nuk duhet të përdoret së bashku me --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, apo --search-key

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
sq: --set_schema nuk duhet të përdoret së bashku me --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, apo --search-key

en: Value type is only relevant when setting a value
sq: Lloji është i konsiderueshëm vetëm kur vendoset një vlerë

en: Must specify a type when setting a value
sq: Duhet specifikuar lloji kur vendoset një vlerë

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
sq: --ignore-schema-defaults është relativ vetëm për --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element

en: %s option must be used by itself.
sq: Opsioni %s duhet përdorur i pashoqëruar.

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
sq: Duhet të përcaktohet burimi i konfigurimit me --config-source kur përdoret --direct

en: Failed to init GConf: %s
sq: Gabim gjatë nisjes së GConf: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
sq: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL rezulton e përcaktuar, skemat nuk do të instalohen

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
sq: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL rezulton e përcaktuar, skemat nuk do të ç'instalohen

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
sq: E ndryshueshmja e ambientit GCONF_CONFIG_SOURCE duhet të jetë e përcaktuar

en: Failed to access configuration source(s): %s
sq: Gabim gjatë hyrjes tek burimi (o burimet) e konfigurimit: %s

en: Shutdown error: %s
sq: Gabim gjatë ndalesës: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
sq: Specifiko një ose më shumë directories për të listuar.

en: Failure listing entries in `%s': %s
sq: Gabim gjatë rreshtimit të zërave në `%s': %s

en: (no value set)
sq: (vlerë e papërcaktuar)

en: Must specify a key pattern to search for.
sq: Duhet përcaktuar një model kyçi për t'u kërkuar.

en: Must specify a PCRE regex to search for.
sq: Është i nevojshëm përcaktimi i një shprehje të rregullt PCRE për tu kërkuar.

en: Error compiling regex: %s
sq: Gabim gjatë kompilimit të shprehjes së rregullt: %s

en: Must specify one or more directories to dump.
sq: Specifiko një ose më shumë directories për të anulluar.

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
sq: Rigjenerimi i serverit të konfigurimit (gconfd) dështoi: %s

en: Must specify a key or keys to get
sq: Specifikoni një apo më shumë kyçe për t'u marrë

en: Type: %s
sq: Lloji: %s

en: List Type: %s
sq: Lloji i listës: %s

en: Car Type: %s
sq: Lloji i car: %s

en: Cdr Type: %s
sq: Lloji i cdr: %s

en: Default Value: %s
sq: Vlera e prezgjedhur: %s

en: Unset
sq: Anullo

en: Owner: %s
sq: Pronari: %s

en: Short Desc: %s
sq: Përshkrimi i shkurtër: %s

en: Long Desc: %s
sq: Përshkrimi i hollësishëm: %s

en: No value set for `%s'
sq: Vlerë e papërcaktuar për `%s'

en: Failed to get value for `%s': %s
sq: Gabim gjatë marrjes së vlerës për `%s': %s

en: Don't understand type `%s'
sq: Nuk arrij të kuptoj llojin `%s'

en: Must specify alternating keys/values as arguments
sq: Specifiko si argumentë kyçe dhe vlera të alternuara

en: No value to set for key: `%s'
sq: Asnjë vlerë e përcaktuar për kyçin: `%s'

en: Cannot set schema as value
sq: I pamundur përcaktimi i skemës si vlerë

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
sq: Kur përcaktohet një listë duhet specifikuar një listë e llojit primitiv

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
sq: Kur përcaktohet një çift duhet specifikuar një car dhe cdr llojit primitiv

en: Error: %s
sq: Gabim: %s

en: Error setting value: %s
sq: Gabim gjatë caktimit të vlerës: %s

en: Error syncing: %s
sq: Gabim gjatë sinkronizimit: %s

en: Must specify one or more keys as arguments
sq: Duhet specifikuar një ose më shumë kyçe si argumentë

en: No value found for key %s
sq: Nuk u gjet asnjë vlerë për kyçin %s

en: Not a boolean value: %s
sq: Nuk është një vlerë booleane: %s

en: Must specify a key or keys to get type
sq: Specifiko një o më shumë kyçe të cilëve u duhet marrë lloji

en: Must specify a key to lookup size of.
sq: Specifiko një kyç nga ku të merret madhësia.

en: Key %s is not a list.
sq: Kyçi %s nuk është një listë.

en: Must specify a key from which to get list element.
sq: Specifiko një kyç nga ku të merret një element i listës.

en: Must specify list index.
sq: Specifiko indeksin e listës.

en: List index must be non-negative.
sq: Indeksi i listës duhet të jetë jo-negativ.

en: List index is out of bounds.
sq: Treguesi i listës është jashtë limiteve.

en: Must specify a key or keys on the command line
sq: Specifiko një apo më shumë kyçe në rreshtin e komandës

en: No schema known for `%s'
sq: Asnjë skemë e njohur për `%s'

en: No doc string stored in schema at '%s'
sq: Asnjë stringë në skemë tek '%s'

en: Error getting schema at '%s': %s
sq: Gabim gjatë marrjes së skemës tek '%s': %s

en: No schema stored at '%s'
sq: Asnjë skemë e magazinuar në '%s'

en: Value at '%s' is not a schema
sq: Vlera tek '%s' nuk është një skemë

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
sq: Specifiko emrin e skemës ndjekur nga emri i kyçit ku duhet aplikuar

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
sq: Gabim gjatë shoqërimit të emrit '%s' të skemës me emrin '%s' të kyçit: %s

en: Must specify keys to unapply schema from
sq: Duhet të specifikosh kyçet nga të cilët do të anullohet skema

en: Error removing schema name from '%s': %s
sq: Gabim gjatë heqjes së emrit të skemës nga '%s': %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
sq: Duhet specifikuar si argument i vetëm kyçi (emri i skemës)

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
sq: Lloji i listës duhet të jetë një lloj primitiv: string, int, float ose bool

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
sq: Lloji i çiftit car duhet të jetë një lloj primitiv: string, int, float ose bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
sq: Lloji i çiftit cdr duhet të jetë një tip primitiv: string, int, float ose bool

en: Error setting value: %s
sq: Gabim gjatë caktimit të vlerës: %s

en: Error syncing: %s
sq: Gabim gjatë sinkronizimit: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
sq: Specifiko një ose më shumë directories nga ku të merren çiftet kyç/vlerë.

en: Must specify one or more keys to unset.
sq: Specifiko një o më shumë kyçe për t'u anulluar.

en: Error unsetting `%s': %s
sq: Gabim gjatë anullimit të `%s': %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
sq: Duhen specifikuar një o më shumë kyçe që duhen anulluar rekursivisht.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
sq: Gabim duke anulluar rekursivisht "%s": %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
sq: Specifiko një ose më shumë directories nga ku të merren nën-directories.

en: Error listing dirs: %s
sq: Gabim gjatë numërimit të directories: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
sq: KUJDES: duhet specifikuar si një <car> ashtu dhe një <cdr> në një <pair>

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
sq: KUJDES: kyçi i specifikuar (%s) për një skemë nën një <value> - do të shpërfillet

en: WARNING: must have a child node under <value>
sq: KUJDES: duhet të ekzistojë një nyjë bir nën <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
sq: KUJDES: nyja <%s> nuk është e kuptueshme

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
sq: KUJDES: gabim gjatë analizimit të vlerës së plotë `%s'

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
sq: KUJDES: gabim gjatë analizimit të vlerës float `%s'

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
sq: KUJDES: gabim gjatë analizimit të vlerës string `%s'

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
sq: KUJDES: gabim gjatë analizimit të vlerës boolean `%s'

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
sq: KUJDES: gabim gjatë shoqërimit të skemës `%s' me kyçin `%s': %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
sq: KUJDES: lloji i skemës (%s) është i pasaktë ose mungon

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
sq: KUJDES: list_type për skemën (%s) është i pasaktë ose mungon

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
sq: KUJDES: Gabim gjatë analizimit të vlerës së paracaktuar `%s' për skemën (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
sq: KUJDES: car_type apo cdr_type për skemën (%s) mungon ose është i pasaktë

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
sq: KUJDES: nuk mund të përcaktosh vlerën e paracaktuar për një skemë

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
sq: KUJDES: gabim i brendshëm i gconftool, GConfValueType i panjohur

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
sq: KUJDES: gabim gjatë analizimit të emrit të llojit `%s'

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sq: KUJDES: list_type mund të jetë vetëm int, float, string ose bool dhe jo `%s'

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sq: KUJDES: car_type mund të jetë vetëm int, float, string ose bool dhe jo `%s'

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sq: KUJDES: cdr_type mund të jetë vetëm int, float, string ose bool dhe jo `%s'

en: WARNING: empty <applyto> node
sq: KUJDES: nyje <applyto> boshe

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
sq: KUJDES: nyja <%s> rezulton e pakuptueshme nën <schema>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
sq: KUJDES: <list_type> nuk është e specifikuar për skemën e llojit të listës

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
sq: KUJDES: <car_type> nuk është specifikuar për skemën e llojit të çiftit

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
sq: KUJDES: <cdr_type> nuk është specifikuar për skemën e llojit të çiftit

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
sq: KUJDES: nyja <locale> nuk ka vlerën `name="locale"', do të shpërfillet

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
sq: KUJDES: nyje <locale> të shumfishta për gjuhën `%s', do të konsiderohet vetëm e para.

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
sq: KUJDES: Nyje <%s> e pasaktë në një nyje <locale>

en: Attached schema `%s' to key `%s'
sq: Skema `%s' ju bashkangjit kyçit `%s'

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
sq: Duhet të keni të paktën një zë <locale> në një <schema>

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
sq: KUJDES: instalimi i skemës `%s', gjuha `%s' dështoi: %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
sq: U instalua skema `%s' për lokalen `%s'

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
sq: KUJDES: çinstalimi i skemës `%s', gjuha `%s' dështoi: %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
sq: U ç'instalua skema `%s' për lokalen `%s'

en: WARNING: no key specified for schema
sq: KUJDES: nuk është specifikuar asnjë kyç për skemën

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
sq: KUJDES: nyja <%s> rezulton e pakuptueshme nën <%s>

en: Failed to open `%s': %s
sq: Gabim gjatë hapjes së `%s': %s

en: Document `%s' is empty?
sq: Dokumenti `%s' është bosh?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
sq: Dokumenti `%s' ka një lloj të gabuar të nyjes root (<%s>, duhet të jetë <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
sq: Dokumenti `%s' nuk ka asnjë nyjë <%s> të nivelit të parë

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
sq: KUJDES: nyja <%s> nën <%s> rezulton e pakuptueshme

en: Error syncing configuration data: %s
sq: Gabim gjatë sinkronizimit të së dhënave të konfigurimit: %s

en: Must specify some schema files to install
sq: Specifiko files skema që duhen instaluar

en: Failed to unset breakage key %s: %s
sq: I pamundur anullimi i kyçit të ndërprerjes %s: %s

en: Must specify some keys to break
sq: Specifiko disa kyçe që duhen thyer

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
sq: Duke u kryer një përpjekje thyerje të programit duke vendosur vlera të gabuara për kyçin: 
      %s

en: Must specify some directories to break
sq: Duhet të specifikoni disa directory që duhen thyer

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
sq: Duke u kryer një përpjekje thyerje të programit duke vendosur vlera të gabuara për kyçet në directory: 
      %s

en: GSettings Data Conversion
sq: Konvertimi i të dhënave të GSettings

en: Migrates user settings from GConf to dconf
sq: Mogron rregullimet e përdoruesit nga GConf në dconf
