gconf - en to sr translation catalogue (496 entries)

en: Failed to get configuration file path from '%s'
sr: Нисам успео да прочитам путању за датотеку подешавања из „%s“

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
sr: Направих извор Еволуције/ЛДАП-а помоћу датотеке са подешавањима „%s“

en: Unable to parse XML file '%s'
sr: Не могу да рашчланим ХМЛ датотеку „%s“

en: Config file '%s' is empty
sr: Датотека са подешавањима „%s“ је празна

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
sr: Корени чвор „%s“ мора бити <evoldap>, а не <%s>

en: No <template> specified in '%s'
sr: Није наведен <template> у „%s“

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
sr: Није одређен атрибут „филтер“ на <template> у „%s“

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
sr: Није наведен ЛДАП сервер или основно име домена у „%s“

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
sr: Ступам у везу са ЛДАП сервером: рачунар „%s“, порт „%d“, основно ИД „%s“

en: Failed to contact LDAP server: %s
sr: Нисам успео да се повежем са ЛДАП сервером: %s

en: Searching for entries using filter: %s
sr: Тражим уносе користећи филтер: %s

en: Error querying LDAP server: %s
sr: Грешка задавања упита ЛДАП серверу: %s

en: Got %d entries using filter: %s
sr: Примих %d ставке користећи филтер: %s

en: Cannot find directory %s
sr: Не могу да нађем директоријум %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
sr: Грешка при чувању ГКонф стабла у „%s“: %s

en: Usage: %s <dir>
sr: Употреба: %s <дир>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
sr: Употреба: %s <дир>
      Спаја позадинске хијарархије система датотека као што је:
        дир/%%gconf.xml
            поддир1/%%gconf.xml
            поддир2/%%gconf.xml
      у:
        дир/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
sr: Гасим део нижег нивоа за рад са означеним текстом.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
sr: Не могу да пронађем ХМЛ корену категорију на адреси „%s“

en: Could not make directory `%s': %s
sr: Не могу да направим категорију „%s“: %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
sr: Не могу да прочитам или да упишем у ХМЛ корену категорију на адреси „%s“

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
sr: Овлашћења за директоријум/датотеку ХМЛ извора у корену %s су: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
sr: Уклањање категорија више није подржано, само уклоните све вредности из ње

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
sr: Не могу да отворим категорију закључавања за „%s“ како би уклонио закључавања: %s

en: Could not remove file %s: %s
sr: Не могу да уклоним датотеку „%s“: %s

en: Initializing Markup backend module
sr: Учитавам део нижег нивоа за рад са означеним текстом

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
sr: Не могу да одбацим катанац за ХМЛ категорију „%s“: %s

en: Failed to write some configuration data to disk
sr: Нисам успео да упишем податке подешавања на диск

en: Could not make directory "%s": %s
sr: Не могу да направим категорију „%s“: %s

en: Could not remove "%s": %s
sr: Не могу да уклоним „%s“: %s

en: Failed to write "%s": %s
sr: Нисам успео да обришем „%s“: %s

en: Failed to load file "%s": %s
sr: Нисам успео да учитам датотеку „%s“: %s

en: Line %d character %d: %s
sr: %d. ред, %d. знак: %s

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sr: Атрибут „%s“ је неисправан на елементу <%s> у овом случају

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
sr: Нисам разумео „%s“ (очекивах цео број)

en: Integer `%s' is too large or small
sr: Цео број „%s“ је или превелики или премали

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
sr: Нисам разумео „%s“ (очекивах „јесте“ или „није“)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
sr: Нисам разумео „%s“ (очекивах децимални број)

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
sr: Непозната вредност „%s“ за атрибут „%s“ елемента <%s>

en: No "%s" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „%s“ атрибут члана <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
sr: Неисправан лтип „%s“ на <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
sr: Неисправан тип првог елемента „%s“ за <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
sr: Неисправан цдр_тип „%s“ за <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
sr: Неисправан тип_листе „%s“ за <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
sr: Два елемента <default> у оквиру <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
sr: Два елемента <longdesc> у оквиру <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sr: Елемент <%s> није дозвољен у оквиру <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
sr: <%s> је обезбеђен али текући елемент није врсте %s

en: Two <car> elements given for same pair
sr: Дата су два елемента <car> за исти пар

en: Two <cdr> elements given for same pair
sr: Дата су два елемента <cdr> за исти пар

en: <li> has wrong type %s
sr: <li> је погрешне врсте %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
sr: <%s> је обезбеђен али садржалац <entry> нема вредност

en: Element <%s> is not allowed inside current element
sr: Елемент <%s> није дозвољен у оквиру текућег елемента

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
sr: Спољни елемент у датотеци менија мора бити <gconf> а не <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sr: Елемент <%s> није дозвољен у оквиру елемента <%s>

en: No text is allowed inside element <%s>
sr: Текст није допуштен у оквиру елемента <%s>

en: Failed to open "%s": %s
sr: Нисам успео да отворим „%s“: %s

en: Error reading "%s": %s
sr: Грешка при читању „%s“: %s

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
sr: Не могу да преточим датотеку „%s“ на диск: %s

en: Error writing file "%s": %s
sr: Грешка при упису датотеке „%s“: %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
sr: Нисам успео да преместим привремену датотеку „%s“ на коначно одредиште „%s“: %s

en: Unloading XML backend module.
sr: Гасим део нижег нивоа за рад са ХМЛ-ом.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
sr: Грешка при усклађивању и освежавању кеша категорије за ХМЛ део: %s

en: Initializing XML backend module
sr: Учитавам део нижег нивоа за рад са ХМЛ-ом

en: Failed to sync XML cache contents to disk
sr: Нисам успео да уснимим садржај ХМЛ кеша на диск

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
sr: Не могу да уклоним категорију „%s“ из кеша ХМЛ дела, пошто није успешно снимљен на диск

en: Could not stat `%s': %s
sr: Не могу да добијем податке о „%s“: %s

en: XML filename `%s' is a directory
sr: ХМЛ датотека „%s“ је директоријум

en: Failed to delete "%s": %s
sr: Нисам успео да обришем „%s“: %s

en: Failed to write file `%s': %s
sr: Нисам успео да упишем датотеку „%s“: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
sr: Нисам успео да поставим режим за „%s“: %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
sr: Нисам успео да упишем ХМЛ податке у „%s“: %s

en: Failed to close file `%s': %s
sr: Нисам успео да затворим датотеку „%s“: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
sr: Нисам успео да преименујем „%s“ у „%s“: %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
sr: Нисам успео да повратим „%s“ из „%s“: %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
sr: Нисам успео да обришем стару датотеку „%s“: %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
sr: Не могу да добијем податке о „%s“: %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
sr: Двострука појава „%s“ у „%s“, занемарујем

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
sr: Унос без имена у ХМЛ датотеци „%s“, занемарујем

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
sr: Почетни члан ХМЛ датотеке „%s“ је <%s> уместо <entry>, занемарујем

en: Failed to create file `%s': %s
sr: Не могу да образујем датотеку „%s“: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
sr: Нисам успео да обрадим ХМЛ датотеку „%s“

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
sr: Занемарујем ХМЛ члан са именом „%s“: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
sr: Занемарујем име схеме „%s“, неисправно: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
sr: Занемарујем ХМЛ члан „%s“: %s

en: Failed reading default value for schema: %s
sr: Грешка при читању уобичајене вредности схеме: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
sr: Није дефинисан „type“ атрибут члана <%s>

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
sr: Члан има непознати „type“ атрибут „%s“, занемарује

en: No "value" attribute for node
sr: Није дефинисан „value“ атрибут члана

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
sr: Нисам разумео ХМЛ члан <%s> унутар ХМЛ листе

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
sr: Неисправан тип (листа, пар, или непознато) у ХМЛ списку

en: Bad XML node: %s
sr: Лош ХМЛ члан: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
sr: Листа садржи чланове лошег типа (%s, треба да буде %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
sr: Занемарујем лошег првог члана ХМЛ пара: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
sr: обрађујем ХМЛ датотеку: листе и парови се не могу налазити у пару

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
sr: Занемарујем лошег другог члана ХМЛ пара: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
sr: Нисам разумео ХМЛ члан <%s> унутар ХМЛ пара

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
sr: Нисам нашао ни први ни други члан ХМЛ пара

en: Missing cdr from pair of values in XML file
sr: Недостаје други члан пара вредности у ХМЛ датотеци

en: Missing car from pair of values in XML file
sr: Недостаје први члан пара вредности у ХМЛ датотеци

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
sr: Недостају и први и други члан пара вредности у ХМЛ датотеци

en: Change GConf mandatory values
sr: Измени обавезне вредности Гконфа

en: Change GConf system values
sr: Измени системске вредности Гконфа

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
sr: Неопходна су овлашћења за промену обавезних вредности Гконфа

en: Privileges are required to change GConf system values
sr: Неопходна су овлашћења за промену системских вредности Гконфа

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
sr: „%c“ је недозвољен знак у имену адресе смештаја подешавања

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
sr: Нема такве датотеке „%s“

en: Backend `%s' failed to return a vtable
sr: Подлога „%s“ није вратила втабелу

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
sr: Подлоги „%s“ недостаје обавезни члан втабеле „%s“

en: Bad address `%s': %s
sr: Лоша адреса „%s“: %s

en: Bad address `%s'
sr: Лоша адреса „%s“

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
sr: ГКонф неће радити без подршке за динамичке модуле (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
sr: Грешка приликом отварања модула „%s“: %s

en: Error initializing module `%s': %s
sr: Грешка приликом покретања модула „%s“: %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
sr: Не могу да пронађем део нижег нивоа за „%s“

en: Failed to shut down backend
sr: Нисам успео да угасим део нижег нивоа

en: GConf Error: %s
sr: Грешка Гконфа: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
sr: Упозорење ГКонфа: грешка при проласку кроз парове у „%s“: %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
sr: Очекивах „%s“, добих „%s“ за кључ „%s“

en: Received invalid value in set request
sr: Примих неисправну вредност у захтеву за постављање

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
sr: Не могу да разгонетнем примљену КОРБА вредност у захтеву за постављање кључа „%s“

en: Received request to drop all cached data
sr: Примих захтев да одбацим све неснимљене податке

en: Received request to sync synchronously
sr: Примих захтев да истовремено усагласим

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
sr: Кобна грешка: нисам успео да добијем референцу објекта за Базу података подешавања

en: Failed to sync one or more sources: %s
sr: Нисам успео да ускладим један или више извора: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
sr: Грешка при добављању нове вредности за „%s“ након обавештења о измени од подлоге „%s“: %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
sr: Нисам успео да запишем додатак ослушкивача %s (%s); нећу моћи да обновим овај ослушкивач при поновном покретању гконфд-а, што ће произвести непоуздано обавештавање о измени подешавања.

en: Listener ID %lu doesn't exist
sr: Не постоји ослушкивач са ИБ-ом %lu

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
sr: Нисам успео да запишем уклањање ослушкивача у дневник (највероватније небитно, може произвести неочекивану појаву обавештавања): %s

en: Error getting value for `%s': %s
sr: Грешка при читању вредности за „%s“: %s

en: Error setting value for `%s': %s
sr: Грешка при постављању вредности за „%s“: %s

en: Error unsetting `%s': %s
sr: Грешка при уклањању вредности за „%s“: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
sr: Грешка при читању уобичајене вредности за „%s“: %s

en: Error unsetting "%s": %s
sr: Грешка при уклањању вредности за „%s“: %s

en: Error getting new value for "%s": %s
sr: Грешка при читању нове вредности за „%s“: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
sr: Грешка при провери да ли постоји „%s“: %s

en: Error removing directory "%s": %s
sr: Грешка при уклањању категорије „%s“: %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
sr: Нисам успео да добавим све уносе из „%s“: %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
sr: Грешка при читању категорије у „%s“: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
sr: Грешка при постављању схеме за „%s“: %s

en: Notification on %s doesn't exist
sr: Не постоји обавештење на „%s“

en: D-BUS error: %s
sr: Грешка Д-баса: %s

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown error %s: %s
sr: Непозната грешка %s: %s

en: No D-BUS daemon running
sr: Није покренут позадинац Д-баса

en: Failed to activate configuration server: %s
sr: Нисам успео да активирам сервер подешавања: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
sr: Сервер не може да разлучи адресу „%s“

en: Can't add notifications to a local configuration source
sr: Не могу да додам обавештавања у локални извор подешавања

en: Couldn't get value
sr: Не могу да добавим вредност

en: Success
sr: Успешно

en: Failed
sr: Неуспешно

en: Configuration server couldn't be contacted
sr: Нисам успео да ступим у везу са сервером за подешавања

en: Permission denied
sr: Приступ је одбијен

en: Couldn't resolve address for configuration source
sr: Не могу да разлучим адресу за извор подешавања

en: Bad key or directory name
sr: Лоше име кључа или категорије

en: Parse error
sr: Грешка при обради

en: Corrupt data in configuration source database
sr: Оштећени подаци у бази извора подешавања

en: Type mismatch
sr: Неслагање типова

en: Key operation on directory
sr: Операција за кључеве у категорији

en: Directory operation on key
sr: Операција категорије на кључу

en: Can't overwrite existing read-only value
sr: Не могу да препишем преко постојећих неуписивих вредности

en: Object Activation Framework error
sr: Грешка активирања објекта радног оквира

en: Operation not allowed without configuration server
sr: Операција није дозвољена без сервера подешавања

en: Failed to get a lock
sr: Нисам успео да закључам датотеку

en: No database available to save your configuration
sr: Нема доступних база са снимање ваших подешавања

en: No '/' in key "%s"
sr: Нема „/“ у кључу „%s“

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
sr: Неисправан УТФ-8 у вредности ниске у „%s“

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
sr: Не могу да обрадим КОРБА вредност за елемент листе

en: Incorrect type for list element in %s
sr: Неисправан тип за елемент листе у %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
sr: Примио листу од gconfd-а уз лош тим листе

en: Failed to convert object to IOR
sr: Није успео да претвори објекат у IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
sr: Неисправан УТФ-8 у локалитету схеме

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
sr: Неисправан УТФ-8 у кратком опису схеме

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
sr: Неисправан УТФ-8 у дужем опису схеме

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
sr: Неисправан УТФ-8 у пољу власника схеме

en: Couldn't open path file `%s': %s
sr: Не може да отвори датотеку са путањом „%s“: %s

en: Adding source `%s'
sr: Додаје извор „%s“

en: Read error on file `%s': %s
sr: Грешка при читању датотеке „%s“: %s

en: Text contains invalid UTF-8
sr: Текст садржи неисправан УТФ-8

en: Expected list, got %s
sr: Очекивао је листу, добио је %s

en: Expected list of %s, got list of %s
sr: Очекивао је листу састављену од %s, добио је листу састављену од %s

en: Expected pair, got %s
sr: Очекивао је пар, добио је %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
sr: Очекивао је пар (%s,%s), добио је пар коме недостаје једна или обе вредности

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
sr: Очекивао је пар типа (%s,%s), добио је тип (%s,%s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
sr: Цитирани текст не почиње наводником

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
sr: Цитирани текст се не завршава наводником

en: Encoded value is not valid UTF-8
sr: Записана вредност није исправан УТФ-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
sr: Не може да закључа привремену датотеку „%s“: %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
sr: Не може да направи датотеку „%s“, вероватно зато што већ постоји

en: Failed to create or open '%s'
sr: Не може да образује или отвори „%s“

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
sr: Не може да закључа „%s“: вероватно је неки процес већ закључао, или ваш систем има лоше подешено закључавање датотека преко NFS-а (%s)

en: Failed to remove '%s': %s
sr: Не може да уклони „%s“: %s

en: Not running within active session
sr: Није покренут у текућој сесији

en: Failed to get connection to session: %s
sr: Не могу да прибавим везу ка сесији: %s

en: GetIOR failed: %s
sr: Није успео GetIOR: %s

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
sr: не може да ступи у везу са ORB-ом ради разлучивања постојеће референце на gconfd објекат

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
sr: Није успео да претвори IOR „%s“ у референцу објекта

en: couldn't create directory `%s': %s
sr: није успео да направи категорију „%s“: %s

en: Can't write to file `%s': %s
sr: Не може да пише у датотеку „%s“: %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
sr: Није био закључао датотеку „%s“, иако је требало да јесте

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
sr: Није успео да направи везу „%s“ на „%s“: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
sr: Није успео да уклони датотеку за закључавање „%s“: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
sr: Није успео да прочисти датотеку „%s“: %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
sr: Није успео да уклони директоријум за закључавање „%s“: %s

en: Server ping error: %s
sr: Грешка при пинговању сервера: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
sr: Нисам успео да ступим у везу са сервером за подешавања; најчешћи узрок је недостатак или лоше подешен демон магистрале Д-Бас сесије. Погледајте http://projects.gnome.org/gconf/ за информације. (Детаљи — %s)

en: none
sr: ништа

en: - Sanity checks for GConf
sr: — Провера исправности ГКонфа

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: Грешка у обради опција: %s.
    Покрените „%s --help“ да бисте видели целу листу доступних опција командне линије.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
sr: Ступите у везу са вашим администратором ради разрешења следећег проблема:
    Не може да отвори или направи датотеку „%s“; ово значи да можда постоји проблем са вашим подешавањима, пошто многи програми морају да направе датотеке у вашем личном директоријуму. Грешка је била „%s“ (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
sr: Ступите у везу са вашим администратором ради разрешења следећег проблема:
    Не може да закључа датотеку „%s“; ово значи да можда постоји проблем подешавањима вашег система. Уколико се ваш лични директоријум монтира преко NFS-а, могуће је да или клијент или сервер нису исправно подешени. Погледајте упутства за rpc.statd и rpc.lockd. Чести узрок ове грешке је да је онемогућен програм „nfslock“. Грешка је била „%s“ (errno = %d).

en: Can't remove file %s: %s
sr: Не може да уклони датотеку „%s“: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
sr: Ступите у везу са вашим администратором ради разрешења следећег проблема:
    Нема извора подешавања у датотеци са подешавањима „%s“; ово значи да се поставке и остала подешавања не могу сачувати. %s%s

en: Error reading the file:
sr: Грешка при читању датотеке:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
sr: Ступите у везу са вашим администратором ради разрешења следећег проблема:
    Не може да разлучи адресу „%s“ у датотеци са подешавањима „%s“: %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
sr: Датотеке које садрже ваше поставке су тренутно у употреби.
    
    Можда сте пријављен са неког другог рачунара, и ваша друга сесија користи датотеке са вашим поставкама.
    
    Можете наставити да користите текућу сесију, али ово може изазвати привремене проблеме са поставкама у другим сесијама.
    
    Желите ли да наставите?

en: _Log Out
sr: О_дјави се

en: _Continue
sr: _Настави

en: %s Continue (y/n)?
sr: %s Настави (д/н)?

en: Schema contains invalid UTF-8
sr: Схема садржи неисправан УТФ-8

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
sr: Схема наводи листу за тип, али не наводи тип елемената листе

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
sr: Схема наводи пар за тип, али не наводи тип првог и другог члана пара

en: Failed to load source "%s": %s
sr: Није успео да учита извор „%s“: %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
sr: Адреса „%s“ показује на извор подешавања у који је могуће уписивати, на позицији %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
sr: Адреса „%s“ показује на извор подешавања који се може само читати, на позицији %d

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
sr: Адреса „%s“ показује на извор подешавања у који је делимично могуће уписивати, на позицији %d

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
sr: Ни на једну од прослеђених адреса се не може уписивати; неће бити могуће сачувати подешавања

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
sr: Дата схема „%s“ за „%s“ чува вредност која није за схему

en: The '/' name can only be a directory, not a key
sr: Име „/“ може представљати само категорију, а не и кључ

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
sr: Вредност за „%s“ је постављена у неуписивом извору на почетку путање ваших подешавања

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
sr: Не може да упише вредност кључа „%s“, пошто сервер за подешавања нема уписивих база. Постоје неколико уобичајених узрока овог проблема: 1) ваша датотека са путањом подешавања %s/path не садржи ниједну базу или није нађена, 2) некако смо погрешно покренули два gconfd процеса, 3) ваш оперативни систем је лоше подешен па NFS закључавање датотека не ради у вашем личном директоријуму, или 4) ваш NFS клијент рачунар је пукао и није одговарајуће обавестио сервер при поновном покретању да треба да отпусти закључавања датотека.  Уколико имате два покренута gconfd процеса (или сте имали два када је покренут други), одјава, убијање свих примерака gconfd-а, и поновна пријава могу помоћи. Уколико имате заосталих закључавања, уклоните ~/.gconf*/*lock. Можда је проблем у томе да сте покушали да користите ГКонф са два рачунара истовремено, а ORBit-ова уобичајена подешавања онемогућавају удаљени CORBA приступ — ставите „ORBIIOPIPv4=1“ у /etc/orbitrc. Као и увек, проверите user.* системски дневник за детаље о проблемима на које је gconfd наишао. Може постојати само један gconfd за сваки лични директоријум, и мора имати датотеку за закључавање у ~/.gconfd и датотеке за закључавање у појединачним местима за смештање као што је ~/.gconf

en: Error finding metainfo: %s
sr: Грешка при проналажењу метаподатака: %s

en: Error getting metainfo: %s
sr: Грешка при добављању метаподатака: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
sr: Кључ „%s“, означен као схема за кључ „%s“, заправо смешта тип „%s“

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
sr: Није разумео „%s“ (листа мора почети са „[“)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
sr: Није разумео „%s“ (листа се мора завршити са „]“)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
sr: Није разумео „%s“ (листа садржи вишак неистакнутих „]“)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
sr: Није разумео „%s“ (вишак накнадних знакова)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
sr: Није разумео „%s“ (пар мора почети са „(“)

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
sr: Није разумео „%s“ (пар се мора завршити са „)“)

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
sr: Није разумео „%s“ (погрешан број елемената)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
sr: Није разумео „%s“ (пар садржи вишак неистакнутих „)“)

en: Key is NULL
sr: Кључ је NULL

en: "%s": %s
sr: „%s“: %s

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
sr: Није успео да дода клијента у списак на серверу, CORBA грешка: %s

en: Must begin with a slash '/'
sr: Мора почети косом цртом „/“

en: Can't have two slashes '/' in a row
sr: Не може да садржи две косе црте „/“ заредом

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
sr: Не може да садржи тачку „.“ одмах после косе црте „/“

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
sr: „\%o“ није ASCII знак, и зато није дозвољен у имену кључа

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
sr: „%c“ је недозвољен знак у имену кључа/категорије

en: Key/directory may not end with a slash '/'
sr: Кључ/категорија се не могу завршавати косом цртом „/“

en: Failure shutting down configuration server: %s
sr: Грешка при гашењу сервера са подешавањима: %s

en: Expected float, got %s
sr: Очекивао је децимални број, добио је %s

en: Expected int, got %s
sr: Очекивао је цео број, добио је %s

en: Expected string, got %s
sr: Очекивао је текст, добио је %s

en: Expected bool, got %s
sr: Очекивао је истинитосну вредност, добио је %s

en: Expected schema, got %s
sr: Очекивао је схему, добио је %s

en: CORBA error: %s
sr: CORBA грешка: %s

en: Shutdown request received
sr: Примио је захтев за гашење

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
sr: gconfd је преведен са симболима за налажење грешака; покушава да учита gconf.path из директоријума са изворним кодом

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
sr: Није пронађена датотеке са подешавањима. Покушавам да користим уобичајени извор подешавања „%s“

note: We want to stay alive but do nothing, because otherwise every request would result in another failed gconfd being spawned.
en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
sr: Нема извора подешавања у путањи извора. Подешавања неће бити сачувана; уредите %s%s

en: Error loading some configuration sources: %s
sr: Грешка при учитавању неких извора подешавања: %s

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
sr: Није успео да разлучи ниједну адресу извора подешавања, па не може да учита или сачува податке о подешавањима

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
sr: Није успео да разлучи ниједну уписиву адресу извора подешавања, можда неће моћи да сачува неке измене подешавања

en: Could not connect to session bus: %s
sr: Не може да се повеже на магистралу сесије: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
sr: Не може да обезбеди име магистрале за сервис, завршава: %s

en: Could not connect to system bus: %s
sr: Не може да се повеже на системску магистралу: %s

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
sr: покреће (издање %s), PID %u корисник „%s“

en: Failed to get object reference for ConfigServer
sr: Није успео да добије референцу на објекат за ConfigServer

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
sr: Није успео да упише бајт у цев са ознаком %d, па програм може да закочи: %s

en: Error releasing lockfile: %s
sr: Грешка при прекидању закључавања: %s

en: Exiting
sr: Завршава

en: SIGHUP received, reloading all databases
sr: Примљен је SIGHUP, преучитава све базе

en: GConf server is not in use, shutting down.
sr: ГКонф сервер се не користи, гаси га.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
sr: Грешка при читању нове вредности за „%s“: %s

en: Returning exception: %s
sr: Вратио је грешку: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
sr: Није успео да отвори дневник gconfd-а; неће моћи да обнови слушаоце након гашења gconfd-а (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
sr: Није успео да затвори дневник gconfd-а; подаци можда неће бити успешно сачувани (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
sr: Није успео да отвори датотеку „%s“ са сачуваним стањем ради уписа: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
sr: Није успео упише датотеку „%s“ са сачуваним стањем (ознака: %d): %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
sr: Не могу да приморам упис датетеке са сачуваним стањем „%s“ на диск: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
sr: Није успео да затвори нову датотеку „%s“ са сачуваним стањем: %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
sr: Није могао да склони стару датотеку „%s“ са сачуваним стањем: %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
sr: Није могао да премести нову датотеку са сачуваним стањем на место: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
sr: Није успео да поврати изворну датотеку са сачуваним стањем која је била премештена на „%s“: %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
sr: Није успео да врати слушаоца на адреси „%s“, пошто није успео да разлучи базу података

en: Error reading saved state file: %s
sr: Грешка при читању датотеке са сачуваним стањем: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
sr: Не може да отвори датотеку „%s“ са сачуваним стањем: %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
sr: Није успео да упише додавање слушаоца у gconfd дневник; неће моћи да аутоматски дода слушаоца уколико се gconfd угаси (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
sr: Није успео да упише уклањање слушаоца у gconfd дневник; можда ће погрешно додати слушаоца уколико се gconfd угаси (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
sr: Није успео да сазна IOR за клијента: %s

en: Failed to open saved state file: %s
sr: Није успео да отвори датотеку са сачуваним стањем: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
sr: Није успео да упише додавање клијента у датотеку са сачуваним стањем: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
sr: Не могу да приморам упис додавања клијента у датотеку са сачуваним стањем: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
sr: Неки клијент је уклонио себе са ГКонф сервера иако није био ни додат.

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
sr: Демон није успео да се повежете са Д-бас демоном:
    %s

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
sr: Демон није успео да стекне услуге гконф-а:
    %s

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
sr: Нисам успео да региструјем објекат сервера са демоном магистрале Д-баса

en: Got a malformed message.
sr: Добих неисправну поруку.

en: The GConf daemon is currently shutting down.
sr: Демон Гконф-а се гаси тренутно.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
sr: Поставља вредност кључа и усклађује. Користите уз „--type“.

en: Print the value of a key to standard output.
sr: Исписује вредност кључа на стандардни излаз.

en: Unset the keys on the command line
sr: Уклања вредност кључева на линији наредби

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
sr: Рекурзивно уклања вредности свих кључева у или испод назива кључева/категорија задатих на линији наредби

en: Toggles a boolean key.
sr: Укључује/искључује истинитосну вредност.

en: Print all key/value pairs in a directory.
sr: Исписује све парове кључ/вредност из категорије.

en: Print all subdirectories in a directory.
sr: Исписује све подкатегорије у категорији.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
sr: Исписује све подкатегорије и ставке у категорији, рекурзивно.

en: Search for a key, recursively.
sr: Тражи кључ, рекурзивно.

en: Get the short doc string for a key
sr: Исписује кратак опис кључа

en: Get the long doc string for a key
sr: Исписује дужи опис кључа

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
sr: Враћа 0 ако категорија постоји, 2 ако не постоји.

en: Ignore schema defaults when reading values.
sr: Занемарује основно схеме при читању вредности.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
sr: Исписује ХМЛ опис свих подкатегорија и свих ставки у категорији, рекурзивно.

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
sr: Учитава из наведене датотеке ХМЛ опис вредности и поставља их у односу на категорију.

en: Unload a set of values described in an XML file.
sr: Избацује скуп вредности из ХМЛ датотеке из меморије.

en: Get the name of the default source
sr: Исписује назив уобичајеног извора

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
sr: Гаси гконфд. НЕ КОРИСТИТЕ ОВУ ОПЦИЈУ БЕЗ ДОБРОГ РАЗЛОГА.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
sr: Враћа 0 ако је гконфд покренут, 2 ако није.

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
sr: Покреће сервер подешавања (gconfd). (Уобичајено се дешава самостално по потреби.)

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sr: Наводи тип вредности која се поставља, или тип вредности коју схема описује. Једнозначне скраћенице су прихватљиве.

en: int|bool|float|string|list|pair
sr: цео број|истинитосна вредност|децимални број|текст|листа|пар

en: Print the data type of a key to standard output.
sr: Исписује врсту података кључа на стандардни излаз.

en: Get the number of elements in a list key.
sr: Добавља број елемента у кључу у облику низа.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
sr: Добавља нарочити елемент из кључа у облику низа, наведен помоћу бројног индекса.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sr: Наводи тип вредности листе која се поставља, или тип вредности коју схема описује. Једнозначне скраћенице су прихватљиве.

en: int|bool|float|string
sr: цео број|истинитосна вредност|децимални број|текст

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sr: Наводи тип првог члана пара који се поставља, или тип вредности коју схема описује. Једнозначне скраћенице су прихватљиве.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sr: Наводи тип другог члана пара који се поставља, или тип вредности коју схема описује. Једнозначне скраћенице су прихватљиве.

en: Specify a schema file to be installed
sr: Наводи датотеку схеме која ће бити инсталирана

en: FILENAME
sr: НАЗИВ ДАТОТЕКЕ

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
sr: Наведите извор подешавања који желите да користите уместо уобичајене путање

en: SOURCE
sr: ИЗВОР

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
sr: Непосредно приступа бази подешавања, заобилазећи сервер. гцонфд мора обавезно бити угашен.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
sr: Поставља датотеке схема дате у наредби на одговарајући начин у базу. GCONF_CONFIG_SOURCE променљива окружења треба да буде постављена на неуобичајени извор подешавања, или да буде празна за употребу уобичајеног.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
sr: Уклања датотеке схема дате у наредби на одговарајући начин из базе. GCONF_CONFIG_SOURCE променљива окружења треба да буде постављена на неуобичајени извор подешавања, или да буде празна за употребу уобичајеног.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
sr: Врши проверу програма тако што поставља или поништава групу вредности разних врста за кључеве на линији наредби.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
sr: Врши проверу програма тако што поставља или поништава групу кључева унутар категорија наведених на линији наредби.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
sr: Поставља вредност схеме и усклађује. Користите уз „--short-desc“, „--long-desc“, „--owner“ и „--type“.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
sr: Наводи кратак опис од пола линије који ће бити укључен у схему.

en: DESCRIPTION
sr: ОПИС

en: Specify a several-line description to go in a schema.
sr: Наводи опис од неколико линија који ће бити укључен у схему.

en: Specify the owner of a schema
sr: Наводи власника схеме

en: OWNER
sr: ВЛАСНИК

en: Get the name of the schema applied to this key
sr: Исписује назив схеме примењене на овом кључу

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
sr: Наводи назив схеме праћен кључем на који ће бити примењена ова схема

en: Remove any schema name applied to the given keys
sr: Уклаља називе свих схема које су примењене на наведеним кључевима

en: Print version
sr: Исписује издање

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
sr: [ДАТОТЕКА...]|[КЉУЧ...]|[ДИРЕКТОРИЈУМ...]

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
sr: — Алат за измену подешавања Гконфа

en: Client options:
sr: Опције клијента:

en: Show client options
sr: Приказује опције клијента

en: Key type options:
sr: Опције типа кључа:

en: Show key type options
sr: Приказује опције типа кључа

en: Load/Save options:
sr: Опције учитавања/чувања:

en: Show load/save options
sr: Приказује опције учитавања/чувања

en: Server options:
sr: Опције сервера:

en: Show server options
sr: Приказује опције сервера

en: Installation options:
sr: Опције инсталације:

en: Show installation options
sr: Приказује опције инсталације

en: Test options:
sr: Опције тестирања:

en: Show test options
sr: Приказује опције тестирања

en: Schema options:
sr: Опције схеме:

en: Show schema options
sr: Приказује опције схеме

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: Покрените „%s --help“ да бисте видели целу листу доступних опција командне линије.

en: Can't get and set/unset simultaneously
sr: Не могу да прочитам и да поставим/уклоним истовремено

en: Can't set and get/unset simultaneously
sr: Не могу да поставим и да прочитам/уклоним истовремено

en: Can't get type and set/unset simultaneously
sr: Не могу да сазнам тип и да поставим/уклоним истовремено

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
sr: Не могу да укључим и да добавим/поставим/уклоним истовремено

en: Can't use --all-entries with --get or --set
sr: Не могу да користим „--all-entries“ уз „--get“ или „--set“

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
sr: Не могу да користим „--all-dirs“ уз „--get“ или „--set“

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
sr: Не треба користити „--recursive-list“ уз „--get“, „--set“, „--unset„, „--all-entries“, „--all-dirs“ или „--search-key“

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
sr: Не треба користити „--set_schema“ уз „--get“, „--set“, „--unset“, „--all-entries“, „--all-dirs“ или „--search-key“

en: Value type is only relevant when setting a value
sr: Тип вредности је битан само при постављању вредности

en: Must specify a type when setting a value
sr: Морате навести тип при постављању вредности

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
sr: „--ignore-schema-defaults“ је значајно једино уз „--get“, „--all-entries“, „--dump“, „--recursive-list“, „--get-list-size“ или „--get-list-element“

en: %s option must be used by itself.
sr: %s опција мора бити коришћена самостално.

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
sr: Морате навести извор подешавања помоћу „--config-source“ када користите „--direct“

en: Failed to init GConf: %s
sr: Нисам успео да покренем Гконф: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
sr: „GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL“ је постављено, нећу поставити схему

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
sr: „GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL“ је постављено, нећу уклонити схему

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
sr: Морате поставити променљиву окружења „GCONF_CONFIG_SOURCE“

en: Failed to access configuration source(s): %s
sr: Нисам успео да приступим изворима подешавања: %s

en: Shutdown error: %s
sr: Грешка при гашењу: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
sr: Морате навести једну или више категорија за рекурзиван испис.

en: Failure listing entries in `%s': %s
sr: Грешка при испису ставки из „%s“: %s

en: (no value set)
sr: (вредност није постављена)

en: Must specify a key pattern to search for.
sr: Морате навести образац за претрагу кључева.

en: Must specify a PCRE regex to search for.
sr: Морате навести ПЦРЕ образац за претрагу.

en: Error compiling regex: %s
sr: Грешка у превођењу обрасца: %s

en: Must specify one or more directories to dump.
sr: Морате навести једну или више категорија за исписивање.

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
sr: Нисам успео да покренем сервер подешавања (gconfd): %s

en: Must specify a key or keys to get
sr: Морате навести кључ или кључеве за читање

en: Type: %s
sr: Тип: %s

en: List Type: %s
sr: Тип листе: %s

en: Car Type: %s
sr: Тип првог члана: %s

en: Cdr Type: %s
sr: Тип другог члана: %s

en: Default Value: %s
sr: Уобичајена вредност: %s

en: Unset
sr: Уклони вредност

en: Owner: %s
sr: Власник: %s

en: Short Desc: %s
sr: Кратак опис: %s

en: Long Desc: %s
sr: Дужи опис: %s

en: No value set for `%s'
sr: Вредност није постављена за „%s“

en: Failed to get value for `%s': %s
sr: Не могу да прочитам вредност за „%s“: %s

en: Don't understand type `%s'
sr: Не разумем тип „%s“

en: Must specify alternating keys/values as arguments
sr: Морате навести наизменично кључеве/вредности као аргументе

en: No value to set for key: `%s'
sr: Вредност кључа „%s“ није постављена

en: Cannot set schema as value
sr: Не могу да поставим схему као вредност

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
sr: Када постављате листу, морате навести основни тип листе

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
sr: Када постављате пар, морате навести основни тип првог и другог члана

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Error setting value: %s
sr: Грешка при постављању вредности: %s

en: Error syncing: %s
sr: Грешка при усклађивању: %s

en: Must specify one or more keys as arguments
sr: Морате одредити један или више кључева као аргументе.

en: No value found for key %s
sr: Нисам нашао вредност за кључ %s

en: Not a boolean value: %s
sr: Није истинитосна вредност: %s

en: Must specify a key or keys to get type
sr: Морате навести кључ или кључеве за добављање њиховог типа

en: Must specify a key to lookup size of.
sr: Морате навести кључ или кључеве за добављање њихове величине.

en: Key %s is not a list.
sr: Кључ „%s“ није у низу.

en: Must specify a key from which to get list element.
sr: Морате навести кључ из ког се преузима елемент низа.

en: Must specify list index.
sr: Морате навести бројни индекс низа.

en: List index must be non-negative.
sr: Бројни индекс низа мора бити не-негативан.

en: List index is out of bounds.
sr: Бројни индекс низа је ван дозвољених граница.

en: Must specify a key or keys on the command line
sr: Морате навести кључ или кључеве на линији наредби

en: No schema known for `%s'
sr: Није позната схема за „%s“

en: No doc string stored in schema at '%s'
sr: Нема описа у схеми на „%s“

en: Error getting schema at '%s': %s
sr: Грешка при добављању схеме на „%s“: %s

en: No schema stored at '%s'
sr: Нема схеме на „%s“

en: Value at '%s' is not a schema
sr: Вредност на „%s“ није схема

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
sr: Морате навести име схеме за којим следи име кључа на који ће бити примењена

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
sr: Грешка при примени схеме „%s“ на кључ са именом „%s“: %s

en: Must specify keys to unapply schema from
sr: Морате навести кључеве из којих треба одстранити схему

en: Error removing schema name from '%s': %s
sr: Грешка при уклањању схеме са „%s“: %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
sr: Морате навести кључ (име схеме) као једини аргумент

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
sr: Тип листе мора бити основни тип: ниска, цео број, децимални број или истинитосна вредност

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
sr: Тип првог члана пара мора бити основни тип: ниска, цео број, децимални број или истинитосна вредност

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
sr: Тип другог члана пара мора бити основни тип: ниска, цео број, децимални број или истинитосна вредност

en: Error setting value: %s
sr: Грешка при постављању вредности: %s

en: Error syncing: %s
sr: Грешка при усклађивању: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
sr: Морате навести једну или више категорија за учитавање парова кључева и вредности.

en: Must specify one or more keys to unset.
sr: Морате навести један или више кључева чије вредности треба уклонити.

en: Error unsetting `%s': %s
sr: Грешка при уклањању вредности „%s“: %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
sr: Морате навести један или више кључева за рекурзивно уклањање њихових вредности.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
sr: Грешка при рекурзивном уклањању вредности за „%s“: %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
sr: Морате навести једну или више категорија из којих учитати подкатегорије.

en: Error listing dirs: %s
sr: Грешка при испису категорија: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
sr: УПОЗОРЕЊЕ: морате навести и <car> и <cdr> у <pair>

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
sr: УПОЗОРЕЊЕ: наведен је кључ (%s) за схему под <value> — занемарујем

en: WARNING: must have a child node under <value>
sr: УПОЗОРЕЊЕ: мора садржати подређени чвор под <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
sr: УПОЗОРЕЊЕ: не разумем чвор <%s>

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
sr: УПОЗОРЕЊЕ: нисам успео да прочитам целобројну вредност „%s“

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
sr: УПОЗОРЕЊЕ: нисам успео да прочитам реалан број „%s“

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
sr: УПОЗОРЕЊЕ: нисам успео да прочитам текст „%s“

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
sr: УПОЗОРЕЊЕ: нисам успео да прочитам истинитносну вредност „%s“

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
sr: УПОЗОРЕЊЕ: нисам успео да применим схему „%s“ на кључ „%s“: %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
sr: УПОЗОРЕЊЕ: неисправан или непостојећи тип схеме (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
sr: УПОЗОРЕЊЕ: неисправан или непостојећи тип листе за схему (%s)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
sr: УПОЗОРЕЊЕ: нисам успео да обрадим уобичајену вредност „%s“ за схему (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
sr: УПОЗОРЕЊЕ: неисправан или непостојећи тип првог или другог члана за схему (%s)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Не можете да поставите уобичајену вредност за схему

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
sr: УПОЗОРЕЊЕ: унутрашња грешка гконф алата, непознат Тип вредности Гконфа

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
sr: УПОЗОРЕЊЕ: нисам успео да прочитам назив типа „%s“

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sr: УПОЗОРЕЊЕ: тип листе може бити само цео број, децимални број, текст или истинитосна вредност, а не „%s“

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sr: УПОЗОРЕЊЕ: тип првог члана може бити само цео број, децимални број, текст или истинитосна вредност, а не „%s“

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sr: УПОЗОРЕЊЕ: тип другог члана може бити само цео број, децимални број, текст или истинитосна вредност, а не „%s“

en: WARNING: empty <applyto> node
sr: УПОЗОРЕЊЕ: празна <applyto> ознака

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
sr: УПОЗОРЕЊЕ: не разумем ознаку <%s> испод <schema>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
sr: УПОЗОРЕЊЕ: <list_type> није наведен за схему типа листе

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
sr: УПОЗОРЕЊЕ: <car_type> није наведен за схему типа пара

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
sr: УПОЗОРЕЊЕ: <cdr_type> није наведен за схему типа пара

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
sr: УПОЗОРЕЊЕ: <locale> ознака не садржи атрибут „name="locale"“, занемарујем

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
sr: УПОЗОРЕЊЕ: <locale> ознака за локалитет „%s“, прво занемарујем све претходно

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Неисправна ознака <%s> у <locale> ознаци

en: Attached schema `%s' to key `%s'
sr: Прикачио сам схему „%s“ уз кључ „%s“

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
sr: Морате имати барем једну ставку <locale> у <schema> ознаци

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
sr: УПОЗОРЕЊЕ: нисам успео да поставим схему „%s“, локалитет „%s“: %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
sr: Поставио сам схему „%s“ за локалитет „%s“

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
sr: УПОЗОРЕЊЕ: нисам успео да уклоним схему „%s“, локалитет „%s“: %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
sr: Уклонио сам схему „%s“ за локалитет „%s“

en: WARNING: no key specified for schema
sr: УПОЗОРЕЊЕ: кључ није наведен за схему

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
sr: УПОЗОРЕЊЕ: не разумем чвор <%s> испод <%s>

en: Failed to open `%s': %s
sr: Не могу да отворим „%s“: %s

en: Document `%s' is empty?
sr: Да ли је документ „%s“ празан?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
sr: Документ „%s“ садржи неисправан тип кореног члана (<%s>, треба да буде <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
sr: Документ „%s“ не садржи почетну ознаку <%s>

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
sr: УПОЗОРЕЊЕ: не разумем ознаку <%s> унутар <%s>

en: Error syncing configuration data: %s
sr: Грешка при усклађивању података подешавања: %s

en: Must specify some schema files to install
sr: Морате навести неке датотеке схема за постављање

en: Failed to unset breakage key %s: %s
sr: Нисам успео да уклоним вредност кључа кварења %s: %s

en: Must specify some keys to break
sr: Морате навести неки кључ за кварење

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
sr: Покушавам да покварим ваш програм постављањем неисправних вредности кључа:
      %s

en: Must specify some directories to break
sr: морате навести неку категорију за кварење

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
sr: Покушавам да покварим ваш програм постављањем неисправних вредности кључева у категорији:
      %s

en: GSettings Data Conversion
sr: Претварање података Гподешавања

en: Migrates user settings from GConf to dconf
sr: Пребаците корисничка подешавања из Гконфа у дконф.
