gconf - en to sr translation catalogue (496 entries)

en: Failed to get configuration file path from '%s'
sr: Nisam uspeo da pročitam putanju za datoteku podešavanja iz „%s“

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
sr: Napravih izvor Evolucije/LDAP-a pomoću datoteke sa podešavanjima „%s“

en: Unable to parse XML file '%s'
sr: Ne mogu da raščlanim HML datoteku „%s“

en: Config file '%s' is empty
sr: Datoteka sa podešavanjima „%s“ je prazna

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
sr: Koreni čvor „%s“ mora biti <evoldap>, a ne <%s>

en: No <template> specified in '%s'
sr: Nije naveden <template> u „%s“

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
sr: Nije određen atribut „filter“ na <template> u „%s“

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
sr: Nije naveden LDAP server ili osnovno ime domena u „%s“

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
sr: Stupam u vezu sa LDAP serverom: računar „%s“, port „%d“, osnovno ID „%s“

en: Failed to contact LDAP server: %s
sr: Nisam uspeo da se povežem sa LDAP serverom: %s

en: Searching for entries using filter: %s
sr: Tražim unose koristeći filter: %s

en: Error querying LDAP server: %s
sr: Greška zadavanja upita LDAP serveru: %s

en: Got %d entries using filter: %s
sr: Primih %d stavke koristeći filter: %s

en: Cannot find directory %s
sr: Ne mogu da nađem direktorijum %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
sr: Greška pri čuvanju GKonf stabla u „%s“: %s

en: Usage: %s <dir>
sr: Upotreba: %s <dir>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
sr: Upotreba: %s <dir>
      Spaja pozadinske hijararhije sistema datoteka kao što je:
        dir/%%gconf.xml
            poddir1/%%gconf.xml
            poddir2/%%gconf.xml
      u:
        dir/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
sr: Gasim deo nižeg nivoa za rad sa označenim tekstom.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
sr: Ne mogu da pronađem HML korenu kategoriju na adresi „%s“

en: Could not make directory `%s': %s
sr: Ne mogu da napravim kategoriju „%s“: %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
sr: Ne mogu da pročitam ili da upišem u HML korenu kategoriju na adresi „%s“

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
sr: Ovlašćenja za direktorijum/datoteku HML izvora u korenu %s su: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
sr: Uklanjanje kategorija više nije podržano, samo uklonite sve vrednosti iz nje

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
sr: Ne mogu da otvorim kategoriju zaključavanja za „%s“ kako bi uklonio zaključavanja: %s

en: Could not remove file %s: %s
sr: Ne mogu da uklonim datoteku „%s“: %s

en: Initializing Markup backend module
sr: Učitavam deo nižeg nivoa za rad sa označenim tekstom

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
sr: Ne mogu da odbacim katanac za HML kategoriju „%s“: %s

en: Failed to write some configuration data to disk
sr: Nisam uspeo da upišem podatke podešavanja na disk

en: Could not make directory "%s": %s
sr: Ne mogu da napravim kategoriju „%s“: %s

en: Could not remove "%s": %s
sr: Ne mogu da uklonim „%s“: %s

en: Failed to write "%s": %s
sr: Nisam uspeo da obrišem „%s“: %s

en: Failed to load file "%s": %s
sr: Nisam uspeo da učitam datoteku „%s“: %s

en: Line %d character %d: %s
sr: %d. red, %d. znak: %s

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sr: Atribut „%s“ je neispravan na elementu <%s> u ovom slučaju

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
sr: Nisam razumeo „%s“ (očekivah ceo broj)

en: Integer `%s' is too large or small
sr: Ceo broj „%s“ je ili preveliki ili premali

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
sr: Nisam razumeo „%s“ (očekivah „jeste“ ili „nije“)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
sr: Nisam razumeo „%s“ (očekivah decimalni broj)

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
sr: Nepoznata vrednost „%s“ za atribut „%s“ elementa <%s>

en: No "%s" attribute on element <%s>
sr: Nije definisan „%s“ atribut člana <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
sr: Neispravan ltip „%s“ na <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
sr: Neispravan tip prvog elementa „%s“ za <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
sr: Neispravan cdr_tip „%s“ za <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
sr: Neispravan tip_liste „%s“ za <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
sr: Dva elementa <default> u okviru <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
sr: Dva elementa <longdesc> u okviru <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sr: Element <%s> nije dozvoljen u okviru <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
sr: <%s> je obezbeđen ali tekući element nije vrste %s

en: Two <car> elements given for same pair
sr: Data su dva elementa <car> za isti par

en: Two <cdr> elements given for same pair
sr: Data su dva elementa <cdr> za isti par

en: <li> has wrong type %s
sr: <li> je pogrešne vrste %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
sr: <%s> je obezbeđen ali sadržalac <entry> nema vrednost

en: Element <%s> is not allowed inside current element
sr: Element <%s> nije dozvoljen u okviru tekućeg elementa

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
sr: Spoljni element u datoteci menija mora biti <gconf> a ne <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sr: Element <%s> nije dozvoljen u okviru elementa <%s>

en: No text is allowed inside element <%s>
sr: Tekst nije dopušten u okviru elementa <%s>

en: Failed to open "%s": %s
sr: Nisam uspeo da otvorim „%s“: %s

en: Error reading "%s": %s
sr: Greška pri čitanju „%s“: %s

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
sr: Ne mogu da pretočim datoteku „%s“ na disk: %s

en: Error writing file "%s": %s
sr: Greška pri upisu datoteke „%s“: %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
sr: Nisam uspeo da premestim privremenu datoteku „%s“ na konačno odredište „%s“: %s

en: Unloading XML backend module.
sr: Gasim deo nižeg nivoa za rad sa HML-om.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
sr: Greška pri usklađivanju i osvežavanju keša kategorije za HML deo: %s

en: Initializing XML backend module
sr: Učitavam deo nižeg nivoa za rad sa HML-om

en: Failed to sync XML cache contents to disk
sr: Nisam uspeo da usnimim sadržaj HML keša na disk

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
sr: Ne mogu da uklonim kategoriju „%s“ iz keša HML dela, pošto nije uspešno snimljen na disk

en: Could not stat `%s': %s
sr: Ne mogu da dobijem podatke o „%s“: %s

en: XML filename `%s' is a directory
sr: HML datoteka „%s“ je direktorijum

en: Failed to delete "%s": %s
sr: Nisam uspeo da obrišem „%s“: %s

en: Failed to write file `%s': %s
sr: Nisam uspeo da upišem datoteku „%s“: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
sr: Nisam uspeo da postavim režim za „%s“: %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
sr: Nisam uspeo da upišem HML podatke u „%s“: %s

en: Failed to close file `%s': %s
sr: Nisam uspeo da zatvorim datoteku „%s“: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
sr: Nisam uspeo da preimenujem „%s“ u „%s“: %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
sr: Nisam uspeo da povratim „%s“ iz „%s“: %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
sr: Nisam uspeo da obrišem staru datoteku „%s“: %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
sr: Ne mogu da dobijem podatke o „%s“: %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
sr: Dvostruka pojava „%s“ u „%s“, zanemarujem

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
sr: Unos bez imena u HML datoteci „%s“, zanemarujem

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
sr: Početni član HML datoteke „%s“ je <%s> umesto <entry>, zanemarujem

en: Failed to create file `%s': %s
sr: Ne mogu da obrazujem datoteku „%s“: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
sr: Nisam uspeo da obradim HML datoteku „%s“

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
sr: Zanemarujem HML član sa imenom „%s“: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
sr: Zanemarujem ime sheme „%s“, neispravno: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
sr: Zanemarujem HML član „%s“: %s

en: Failed reading default value for schema: %s
sr: Greška pri čitanju uobičajene vrednosti sheme: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
sr: Nije definisan „type“ atribut člana <%s>

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
sr: Član ima nepoznati „type“ atribut „%s“, zanemaruje

en: No "value" attribute for node
sr: Nije definisan „value“ atribut člana

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
sr: Nisam razumeo HML član <%s> unutar HML liste

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
sr: Neispravan tip (lista, par, ili nepoznato) u HML spisku

en: Bad XML node: %s
sr: Loš HML član: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
sr: Lista sadrži članove lošeg tipa (%s, treba da bude %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
sr: Zanemarujem lošeg prvog člana HML para: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
sr: obrađujem HML datoteku: liste i parovi se ne mogu nalaziti u paru

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
sr: Zanemarujem lošeg drugog člana HML para: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
sr: Nisam razumeo HML član <%s> unutar HML para

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
sr: Nisam našao ni prvi ni drugi član HML para

en: Missing cdr from pair of values in XML file
sr: Nedostaje drugi član para vrednosti u HML datoteci

en: Missing car from pair of values in XML file
sr: Nedostaje prvi član para vrednosti u HML datoteci

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
sr: Nedostaju i prvi i drugi član para vrednosti u HML datoteci

en: Change GConf mandatory values
sr: Izmeni obavezne vrednosti Gkonfa

en: Change GConf system values
sr: Izmeni sistemske vrednosti Gkonfa

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
sr: Neophodna su ovlašćenja za promenu obaveznih vrednosti Gkonfa

en: Privileges are required to change GConf system values
sr: Neophodna su ovlašćenja za promenu sistemskih vrednosti Gkonfa

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
sr: „%c“ je nedozvoljen znak u imenu adrese smeštaja podešavanja

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
sr: Nema takve datoteke „%s“

en: Backend `%s' failed to return a vtable
sr: Podloga „%s“ nije vratila vtabelu

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
sr: Podlogi „%s“ nedostaje obavezni član vtabele „%s“

en: Bad address `%s': %s
sr: Loša adresa „%s“: %s

en: Bad address `%s'
sr: Loša adresa „%s“

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
sr: GKonf neće raditi bez podrške za dinamičke module (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
sr: Greška prilikom otvaranja modula „%s“: %s

en: Error initializing module `%s': %s
sr: Greška prilikom pokretanja modula „%s“: %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
sr: Ne mogu da pronađem deo nižeg nivoa za „%s“

en: Failed to shut down backend
sr: Nisam uspeo da ugasim deo nižeg nivoa

en: GConf Error: %s
sr: Greška Gkonfa: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
sr: Upozorenje GKonfa: greška pri prolasku kroz parove u „%s“: %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
sr: Očekivah „%s“, dobih „%s“ za ključ „%s“

en: Received invalid value in set request
sr: Primih neispravnu vrednost u zahtevu za postavljanje

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
sr: Ne mogu da razgonetnem primljenu KORBA vrednost u zahtevu za postavljanje ključa „%s“

en: Received request to drop all cached data
sr: Primih zahtev da odbacim sve nesnimljene podatke

en: Received request to sync synchronously
sr: Primih zahtev da istovremeno usaglasim

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
sr: Kobna greška: nisam uspeo da dobijem referencu objekta za Bazu podataka podešavanja

en: Failed to sync one or more sources: %s
sr: Nisam uspeo da uskladim jedan ili više izvora: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
sr: Greška pri dobavljanju nove vrednosti za „%s“ nakon obaveštenja o izmeni od podloge „%s“: %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
sr: Nisam uspeo da zapišem dodatak osluškivača %s (%s); neću moći da obnovim ovaj osluškivač pri ponovnom pokretanju gkonfd-a, što će proizvesti nepouzdano obaveštavanje o izmeni podešavanja.

en: Listener ID %lu doesn't exist
sr: Ne postoji osluškivač sa IB-om %lu

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
sr: Nisam uspeo da zapišem uklanjanje osluškivača u dnevnik (najverovatnije nebitno, može proizvesti neočekivanu pojavu obaveštavanja): %s

en: Error getting value for `%s': %s
sr: Greška pri čitanju vrednosti za „%s“: %s

en: Error setting value for `%s': %s
sr: Greška pri postavljanju vrednosti za „%s“: %s

en: Error unsetting `%s': %s
sr: Greška pri uklanjanju vrednosti za „%s“: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
sr: Greška pri čitanju uobičajene vrednosti za „%s“: %s

en: Error unsetting "%s": %s
sr: Greška pri uklanjanju vrednosti za „%s“: %s

en: Error getting new value for "%s": %s
sr: Greška pri čitanju nove vrednosti za „%s“: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
sr: Greška pri proveri da li postoji „%s“: %s

en: Error removing directory "%s": %s
sr: Greška pri uklanjanju kategorije „%s“: %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
sr: Nisam uspeo da dobavim sve unose iz „%s“: %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
sr: Greška pri čitanju kategorije u „%s“: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
sr: Greška pri postavljanju sheme za „%s“: %s

en: Notification on %s doesn't exist
sr: Ne postoji obaveštenje na „%s“

en: D-BUS error: %s
sr: Greška D-basa: %s

en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

en: Unknown error %s: %s
sr: Nepoznata greška %s: %s

en: No D-BUS daemon running
sr: Nije pokrenut pozadinac D-basa

en: Failed to activate configuration server: %s
sr: Nisam uspeo da aktiviram server podešavanja: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
sr: Server ne može da razluči adresu „%s“

en: Can't add notifications to a local configuration source
sr: Ne mogu da dodam obaveštavanja u lokalni izvor podešavanja

en: Couldn't get value
sr: Ne mogu da dobavim vrednost

en: Success
sr: Uspešno

en: Failed
sr: Neuspešno

en: Configuration server couldn't be contacted
sr: Nisam uspeo da stupim u vezu sa serverom za podešavanja

en: Permission denied
sr: Pristup je odbijen

en: Couldn't resolve address for configuration source
sr: Ne mogu da razlučim adresu za izvor podešavanja

en: Bad key or directory name
sr: Loše ime ključa ili kategorije

en: Parse error
sr: Greška pri obradi

en: Corrupt data in configuration source database
sr: Oštećeni podaci u bazi izvora podešavanja

en: Type mismatch
sr: Neslaganje tipova

en: Key operation on directory
sr: Operacija za ključeve u kategoriji

en: Directory operation on key
sr: Operacija kategorije na ključu

en: Can't overwrite existing read-only value
sr: Ne mogu da prepišem preko postojećih neupisivih vrednosti

en: Object Activation Framework error
sr: Greška aktiviranja objekta radnog okvira

en: Operation not allowed without configuration server
sr: Operacija nije dozvoljena bez servera podešavanja

en: Failed to get a lock
sr: Nisam uspeo da zaključam datoteku

en: No database available to save your configuration
sr: Nema dostupnih baza sa snimanje vaših podešavanja

en: No '/' in key "%s"
sr: Nema „/“ u ključu „%s“

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
sr: Neispravan UTF-8 u vrednosti niske u „%s“

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
sr: Ne mogu da obradim KORBA vrednost za element liste

en: Incorrect type for list element in %s
sr: Neispravan tip za element liste u %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
sr: Primio listu od gconfd-a uz loš tim liste

en: Failed to convert object to IOR
sr: Nije uspeo da pretvori objekat u IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
sr: Neispravan UTF-8 u lokalitetu sheme

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
sr: Neispravan UTF-8 u kratkom opisu sheme

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
sr: Neispravan UTF-8 u dužem opisu sheme

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
sr: Neispravan UTF-8 u polju vlasnika sheme

en: Couldn't open path file `%s': %s
sr: Ne može da otvori datoteku sa putanjom „%s“: %s

en: Adding source `%s'
sr: Dodaje izvor „%s“

en: Read error on file `%s': %s
sr: Greška pri čitanju datoteke „%s“: %s

en: Text contains invalid UTF-8
sr: Tekst sadrži neispravan UTF-8

en: Expected list, got %s
sr: Očekivao je listu, dobio je %s

en: Expected list of %s, got list of %s
sr: Očekivao je listu sastavljenu od %s, dobio je listu sastavljenu od %s

en: Expected pair, got %s
sr: Očekivao je par, dobio je %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
sr: Očekivao je par (%s,%s), dobio je par kome nedostaje jedna ili obe vrednosti

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
sr: Očekivao je par tipa (%s,%s), dobio je tip (%s,%s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
sr: Citirani tekst ne počinje navodnikom

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
sr: Citirani tekst se ne završava navodnikom

en: Encoded value is not valid UTF-8
sr: Zapisana vrednost nije ispravan UTF-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
sr: Ne može da zaključa privremenu datoteku „%s“: %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
sr: Ne može da napravi datoteku „%s“, verovatno zato što već postoji

en: Failed to create or open '%s'
sr: Ne može da obrazuje ili otvori „%s“

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
sr: Ne može da zaključa „%s“: verovatno je neki proces već zaključao, ili vaš sistem ima loše podešeno zaključavanje datoteka preko NFS-a (%s)

en: Failed to remove '%s': %s
sr: Ne može da ukloni „%s“: %s

en: Not running within active session
sr: Nije pokrenut u tekućoj sesiji

en: Failed to get connection to session: %s
sr: Ne mogu da pribavim vezu ka sesiji: %s

en: GetIOR failed: %s
sr: Nije uspeo GetIOR: %s

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
sr: ne može da stupi u vezu sa ORB-om radi razlučivanja postojeće reference na gconfd objekat

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
sr: Nije uspeo da pretvori IOR „%s“ u referencu objekta

en: couldn't create directory `%s': %s
sr: nije uspeo da napravi kategoriju „%s“: %s

en: Can't write to file `%s': %s
sr: Ne može da piše u datoteku „%s“: %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
sr: Nije bio zaključao datoteku „%s“, iako je trebalo da jeste

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
sr: Nije uspeo da napravi vezu „%s“ na „%s“: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
sr: Nije uspeo da ukloni datoteku za zaključavanje „%s“: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
sr: Nije uspeo da pročisti datoteku „%s“: %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
sr: Nije uspeo da ukloni direktorijum za zaključavanje „%s“: %s

en: Server ping error: %s
sr: Greška pri pingovanju servera: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
sr: Nisam uspeo da stupim u vezu sa serverom za podešavanja; najčešći uzrok je nedostatak ili loše podešen demon magistrale D-Bas sesije. Pogledajte http://projects.gnome.org/gconf/ za informacije. (Detalji — %s)

en: none
sr: ništa

en: - Sanity checks for GConf
sr: — Provera ispravnosti GKonfa

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: Greška u obradi opcija: %s.
    Pokrenite „%s --help“ da biste videli celu listu dostupnih opcija komandne linije.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
sr: Stupite u vezu sa vašim administratorom radi razrešenja sledećeg problema:
    Ne može da otvori ili napravi datoteku „%s“; ovo znači da možda postoji problem sa vašim podešavanjima, pošto mnogi programi moraju da naprave datoteke u vašem ličnom direktorijumu. Greška je bila „%s“ (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
sr: Stupite u vezu sa vašim administratorom radi razrešenja sledećeg problema:
    Ne može da zaključa datoteku „%s“; ovo znači da možda postoji problem podešavanjima vašeg sistema. Ukoliko se vaš lični direktorijum montira preko NFS-a, moguće je da ili klijent ili server nisu ispravno podešeni. Pogledajte uputstva za rpc.statd i rpc.lockd. Česti uzrok ove greške je da je onemogućen program „nfslock“. Greška je bila „%s“ (errno = %d).

en: Can't remove file %s: %s
sr: Ne može da ukloni datoteku „%s“: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
sr: Stupite u vezu sa vašim administratorom radi razrešenja sledećeg problema:
    Nema izvora podešavanja u datoteci sa podešavanjima „%s“; ovo znači da se postavke i ostala podešavanja ne mogu sačuvati. %s%s

en: Error reading the file:
sr: Greška pri čitanju datoteke:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
sr: Stupite u vezu sa vašim administratorom radi razrešenja sledećeg problema:
    Ne može da razluči adresu „%s“ u datoteci sa podešavanjima „%s“: %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
sr: Datoteke koje sadrže vaše postavke su trenutno u upotrebi.
    
    Možda ste prijavljen sa nekog drugog računara, i vaša druga sesija koristi datoteke sa vašim postavkama.
    
    Možete nastaviti da koristite tekuću sesiju, ali ovo može izazvati privremene probleme sa postavkama u drugim sesijama.
    
    Želite li da nastavite?

en: _Log Out
sr: O_djavi se

en: _Continue
sr: _Nastavi

en: %s Continue (y/n)?
sr: %s Nastavi (d/n)?

en: Schema contains invalid UTF-8
sr: Shema sadrži neispravan UTF-8

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
sr: Shema navodi listu za tip, ali ne navodi tip elemenata liste

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
sr: Shema navodi par za tip, ali ne navodi tip prvog i drugog člana para

en: Failed to load source "%s": %s
sr: Nije uspeo da učita izvor „%s“: %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
sr: Adresa „%s“ pokazuje na izvor podešavanja u koji je moguće upisivati, na poziciji %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
sr: Adresa „%s“ pokazuje na izvor podešavanja koji se može samo čitati, na poziciji %d

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
sr: Adresa „%s“ pokazuje na izvor podešavanja u koji je delimično moguće upisivati, na poziciji %d

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
sr: Ni na jednu od prosleđenih adresa se ne može upisivati; neće biti moguće sačuvati podešavanja

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
sr: Data shema „%s“ za „%s“ čuva vrednost koja nije za shemu

en: The '/' name can only be a directory, not a key
sr: Ime „/“ može predstavljati samo kategoriju, a ne i ključ

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
sr: Vrednost za „%s“ je postavljena u neupisivom izvoru na početku putanje vaših podešavanja

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
sr: Ne može da upiše vrednost ključa „%s“, pošto server za podešavanja nema upisivih baza. Postoje nekoliko uobičajenih uzroka ovog problema: 1) vaša datoteka sa putanjom podešavanja %s/path ne sadrži nijednu bazu ili nije nađena, 2) nekako smo pogrešno pokrenuli dva gconfd procesa, 3) vaš operativni sistem je loše podešen pa NFS zaključavanje datoteka ne radi u vašem ličnom direktorijumu, ili 4) vaš NFS klijent računar je pukao i nije odgovarajuće obavestio server pri ponovnom pokretanju da treba da otpusti zaključavanja datoteka.  Ukoliko imate dva pokrenuta gconfd procesa (ili ste imali dva kada je pokrenut drugi), odjava, ubijanje svih primeraka gconfd-a, i ponovna prijava mogu pomoći. Ukoliko imate zaostalih zaključavanja, uklonite ~/.gconf*/*lock. Možda je problem u tome da ste pokušali da koristite GKonf sa dva računara istovremeno, a ORBit-ova uobičajena podešavanja onemogućavaju udaljeni CORBA pristup — stavite „ORBIIOPIPv4=1“ u /etc/orbitrc. Kao i uvek, proverite user.* sistemski dnevnik za detalje o problemima na koje je gconfd naišao. Može postojati samo jedan gconfd za svaki lični direktorijum, i mora imati datoteku za zaključavanje u ~/.gconfd i datoteke za zaključavanje u pojedinačnim mestima za smeštanje kao što je ~/.gconf

en: Error finding metainfo: %s
sr: Greška pri pronalaženju metapodataka: %s

en: Error getting metainfo: %s
sr: Greška pri dobavljanju metapodataka: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
sr: Ključ „%s“, označen kao shema za ključ „%s“, zapravo smešta tip „%s“

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
sr: Nije razumeo „%s“ (lista mora početi sa „[“)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
sr: Nije razumeo „%s“ (lista se mora završiti sa „]“)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
sr: Nije razumeo „%s“ (lista sadrži višak neistaknutih „]“)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
sr: Nije razumeo „%s“ (višak naknadnih znakova)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
sr: Nije razumeo „%s“ (par mora početi sa „(“)

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
sr: Nije razumeo „%s“ (par se mora završiti sa „)“)

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
sr: Nije razumeo „%s“ (pogrešan broj elemenata)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
sr: Nije razumeo „%s“ (par sadrži višak neistaknutih „)“)

en: Key is NULL
sr: Ključ je NULL

en: "%s": %s
sr: „%s“: %s

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
sr: Nije uspeo da doda klijenta u spisak na serveru, CORBA greška: %s

en: Must begin with a slash '/'
sr: Mora početi kosom crtom „/“

en: Can't have two slashes '/' in a row
sr: Ne može da sadrži dve kose crte „/“ zaredom

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
sr: Ne može da sadrži tačku „.“ odmah posle kose crte „/“

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
sr: „\%o“ nije ASCII znak, i zato nije dozvoljen u imenu ključa

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
sr: „%c“ je nedozvoljen znak u imenu ključa/kategorije

en: Key/directory may not end with a slash '/'
sr: Ključ/kategorija se ne mogu završavati kosom crtom „/“

en: Failure shutting down configuration server: %s
sr: Greška pri gašenju servera sa podešavanjima: %s

en: Expected float, got %s
sr: Očekivao je decimalni broj, dobio je %s

en: Expected int, got %s
sr: Očekivao je ceo broj, dobio je %s

en: Expected string, got %s
sr: Očekivao je tekst, dobio je %s

en: Expected bool, got %s
sr: Očekivao je istinitosnu vrednost, dobio je %s

en: Expected schema, got %s
sr: Očekivao je shemu, dobio je %s

en: CORBA error: %s
sr: CORBA greška: %s

en: Shutdown request received
sr: Primio je zahtev za gašenje

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
sr: gconfd je preveden sa simbolima za nalaženje grešaka; pokušava da učita gconf.path iz direktorijuma sa izvornim kodom

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
sr: Nije pronađena datoteke sa podešavanjima. Pokušavam da koristim uobičajeni izvor podešavanja „%s“

note: We want to stay alive but do nothing, because otherwise every request would result in another failed gconfd being spawned.
en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
sr: Nema izvora podešavanja u putanji izvora. Podešavanja neće biti sačuvana; uredite %s%s

en: Error loading some configuration sources: %s
sr: Greška pri učitavanju nekih izvora podešavanja: %s

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
sr: Nije uspeo da razluči nijednu adresu izvora podešavanja, pa ne može da učita ili sačuva podatke o podešavanjima

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
sr: Nije uspeo da razluči nijednu upisivu adresu izvora podešavanja, možda neće moći da sačuva neke izmene podešavanja

en: Could not connect to session bus: %s
sr: Ne može da se poveže na magistralu sesije: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
sr: Ne može da obezbedi ime magistrale za servis, završava: %s

en: Could not connect to system bus: %s
sr: Ne može da se poveže na sistemsku magistralu: %s

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
sr: pokreće (izdanje %s), PID %u korisnik „%s“

en: Failed to get object reference for ConfigServer
sr: Nije uspeo da dobije referencu na objekat za ConfigServer

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
sr: Nije uspeo da upiše bajt u cev sa oznakom %d, pa program može da zakoči: %s

en: Error releasing lockfile: %s
sr: Greška pri prekidanju zaključavanja: %s

en: Exiting
sr: Završava

en: SIGHUP received, reloading all databases
sr: Primljen je SIGHUP, preučitava sve baze

en: GConf server is not in use, shutting down.
sr: GKonf server se ne koristi, gasi ga.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
sr: Greška pri čitanju nove vrednosti za „%s“: %s

en: Returning exception: %s
sr: Vratio je grešku: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
sr: Nije uspeo da otvori dnevnik gconfd-a; neće moći da obnovi slušaoce nakon gašenja gconfd-a (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
sr: Nije uspeo da zatvori dnevnik gconfd-a; podaci možda neće biti uspešno sačuvani (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
sr: Nije uspeo da otvori datoteku „%s“ sa sačuvanim stanjem radi upisa: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
sr: Nije uspeo upiše datoteku „%s“ sa sačuvanim stanjem (oznaka: %d): %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
sr: Ne mogu da primoram upis dateteke sa sačuvanim stanjem „%s“ na disk: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
sr: Nije uspeo da zatvori novu datoteku „%s“ sa sačuvanim stanjem: %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
sr: Nije mogao da skloni staru datoteku „%s“ sa sačuvanim stanjem: %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
sr: Nije mogao da premesti novu datoteku sa sačuvanim stanjem na mesto: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
sr: Nije uspeo da povrati izvornu datoteku sa sačuvanim stanjem koja je bila premeštena na „%s“: %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
sr: Nije uspeo da vrati slušaoca na adresi „%s“, pošto nije uspeo da razluči bazu podataka

en: Error reading saved state file: %s
sr: Greška pri čitanju datoteke sa sačuvanim stanjem: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
sr: Ne može da otvori datoteku „%s“ sa sačuvanim stanjem: %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
sr: Nije uspeo da upiše dodavanje slušaoca u gconfd dnevnik; neće moći da automatski doda slušaoca ukoliko se gconfd ugasi (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
sr: Nije uspeo da upiše uklanjanje slušaoca u gconfd dnevnik; možda će pogrešno dodati slušaoca ukoliko se gconfd ugasi (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
sr: Nije uspeo da sazna IOR za klijenta: %s

en: Failed to open saved state file: %s
sr: Nije uspeo da otvori datoteku sa sačuvanim stanjem: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
sr: Nije uspeo da upiše dodavanje klijenta u datoteku sa sačuvanim stanjem: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
sr: Ne mogu da primoram upis dodavanja klijenta u datoteku sa sačuvanim stanjem: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
sr: Neki klijent je uklonio sebe sa GKonf servera iako nije bio ni dodat.

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
sr: Demon nije uspeo da se povežete sa D-bas demonom:
    %s

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
sr: Demon nije uspeo da stekne usluge gkonf-a:
    %s

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
sr: Nisam uspeo da registrujem objekat servera sa demonom magistrale D-basa

en: Got a malformed message.
sr: Dobih neispravnu poruku.

en: The GConf daemon is currently shutting down.
sr: Demon Gkonf-a se gasi trenutno.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
sr: Postavlja vrednost ključa i usklađuje. Koristite uz „--type“.

en: Print the value of a key to standard output.
sr: Ispisuje vrednost ključa na standardni izlaz.

en: Unset the keys on the command line
sr: Uklanja vrednost ključeva na liniji naredbi

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
sr: Rekurzivno uklanja vrednosti svih ključeva u ili ispod naziva ključeva/kategorija zadatih na liniji naredbi

en: Toggles a boolean key.
sr: Uključuje/isključuje istinitosnu vrednost.

en: Print all key/value pairs in a directory.
sr: Ispisuje sve parove ključ/vrednost iz kategorije.

en: Print all subdirectories in a directory.
sr: Ispisuje sve podkategorije u kategoriji.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
sr: Ispisuje sve podkategorije i stavke u kategoriji, rekurzivno.

en: Search for a key, recursively.
sr: Traži ključ, rekurzivno.

en: Get the short doc string for a key
sr: Ispisuje kratak opis ključa

en: Get the long doc string for a key
sr: Ispisuje duži opis ključa

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
sr: Vraća 0 ako kategorija postoji, 2 ako ne postoji.

en: Ignore schema defaults when reading values.
sr: Zanemaruje osnovno sheme pri čitanju vrednosti.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
sr: Ispisuje HML opis svih podkategorija i svih stavki u kategoriji, rekurzivno.

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
sr: Učitava iz navedene datoteke HML opis vrednosti i postavlja ih u odnosu na kategoriju.

en: Unload a set of values described in an XML file.
sr: Izbacuje skup vrednosti iz HML datoteke iz memorije.

en: Get the name of the default source
sr: Ispisuje naziv uobičajenog izvora

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
sr: Gasi gkonfd. NE KORISTITE OVU OPCIJU BEZ DOBROG RAZLOGA.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
sr: Vraća 0 ako je gkonfd pokrenut, 2 ako nije.

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
sr: Pokreće server podešavanja (gconfd). (Uobičajeno se dešava samostalno po potrebi.)

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sr: Navodi tip vrednosti koja se postavlja, ili tip vrednosti koju shema opisuje. Jednoznačne skraćenice su prihvatljive.

en: int|bool|float|string|list|pair
sr: ceo broj|istinitosna vrednost|decimalni broj|tekst|lista|par

en: Print the data type of a key to standard output.
sr: Ispisuje vrstu podataka ključa na standardni izlaz.

en: Get the number of elements in a list key.
sr: Dobavlja broj elementa u ključu u obliku niza.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
sr: Dobavlja naročiti element iz ključa u obliku niza, naveden pomoću brojnog indeksa.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sr: Navodi tip vrednosti liste koja se postavlja, ili tip vrednosti koju shema opisuje. Jednoznačne skraćenice su prihvatljive.

en: int|bool|float|string
sr: ceo broj|istinitosna vrednost|decimalni broj|tekst

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sr: Navodi tip prvog člana para koji se postavlja, ili tip vrednosti koju shema opisuje. Jednoznačne skraćenice su prihvatljive.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sr: Navodi tip drugog člana para koji se postavlja, ili tip vrednosti koju shema opisuje. Jednoznačne skraćenice su prihvatljive.

en: Specify a schema file to be installed
sr: Navodi datoteku sheme koja će biti instalirana

en: FILENAME
sr: NAZIV DATOTEKE

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
sr: Navedite izvor podešavanja koji želite da koristite umesto uobičajene putanje

en: SOURCE
sr: IZVOR

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
sr: Neposredno pristupa bazi podešavanja, zaobilazeći server. gconfd mora obavezno biti ugašen.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
sr: Postavlja datoteke shema date u naredbi na odgovarajući način u bazu. GCONF_CONFIG_SOURCE promenljiva okruženja treba da bude postavljena na neuobičajeni izvor podešavanja, ili da bude prazna za upotrebu uobičajenog.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
sr: Uklanja datoteke shema date u naredbi na odgovarajući način iz baze. GCONF_CONFIG_SOURCE promenljiva okruženja treba da bude postavljena na neuobičajeni izvor podešavanja, ili da bude prazna za upotrebu uobičajenog.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
sr: Vrši proveru programa tako što postavlja ili poništava grupu vrednosti raznih vrsta za ključeve na liniji naredbi.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
sr: Vrši proveru programa tako što postavlja ili poništava grupu ključeva unutar kategorija navedenih na liniji naredbi.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
sr: Postavlja vrednost sheme i usklađuje. Koristite uz „--short-desc“, „--long-desc“, „--owner“ i „--type“.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
sr: Navodi kratak opis od pola linije koji će biti uključen u shemu.

en: DESCRIPTION
sr: OPIS

en: Specify a several-line description to go in a schema.
sr: Navodi opis od nekoliko linija koji će biti uključen u shemu.

en: Specify the owner of a schema
sr: Navodi vlasnika sheme

en: OWNER
sr: VLASNIK

en: Get the name of the schema applied to this key
sr: Ispisuje naziv sheme primenjene na ovom ključu

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
sr: Navodi naziv sheme praćen ključem na koji će biti primenjena ova shema

en: Remove any schema name applied to the given keys
sr: Uklalja nazive svih shema koje su primenjene na navedenim ključevima

en: Print version
sr: Ispisuje izdanje

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
sr: [DATOTEKA...]|[KLJUČ...]|[DIREKTORIJUM...]

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
sr: — Alat za izmenu podešavanja Gkonfa

en: Client options:
sr: Opcije klijenta:

en: Show client options
sr: Prikazuje opcije klijenta

en: Key type options:
sr: Opcije tipa ključa:

en: Show key type options
sr: Prikazuje opcije tipa ključa

en: Load/Save options:
sr: Opcije učitavanja/čuvanja:

en: Show load/save options
sr: Prikazuje opcije učitavanja/čuvanja

en: Server options:
sr: Opcije servera:

en: Show server options
sr: Prikazuje opcije servera

en: Installation options:
sr: Opcije instalacije:

en: Show installation options
sr: Prikazuje opcije instalacije

en: Test options:
sr: Opcije testiranja:

en: Show test options
sr: Prikazuje opcije testiranja

en: Schema options:
sr: Opcije sheme:

en: Show schema options
sr: Prikazuje opcije sheme

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: Pokrenite „%s --help“ da biste videli celu listu dostupnih opcija komandne linije.

en: Can't get and set/unset simultaneously
sr: Ne mogu da pročitam i da postavim/uklonim istovremeno

en: Can't set and get/unset simultaneously
sr: Ne mogu da postavim i da pročitam/uklonim istovremeno

en: Can't get type and set/unset simultaneously
sr: Ne mogu da saznam tip i da postavim/uklonim istovremeno

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
sr: Ne mogu da uključim i da dobavim/postavim/uklonim istovremeno

en: Can't use --all-entries with --get or --set
sr: Ne mogu da koristim „--all-entries“ uz „--get“ ili „--set“

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
sr: Ne mogu da koristim „--all-dirs“ uz „--get“ ili „--set“

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
sr: Ne treba koristiti „--recursive-list“ uz „--get“, „--set“, „--unset„, „--all-entries“, „--all-dirs“ ili „--search-key“

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
sr: Ne treba koristiti „--set_schema“ uz „--get“, „--set“, „--unset“, „--all-entries“, „--all-dirs“ ili „--search-key“

en: Value type is only relevant when setting a value
sr: Tip vrednosti je bitan samo pri postavljanju vrednosti

en: Must specify a type when setting a value
sr: Morate navesti tip pri postavljanju vrednosti

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
sr: „--ignore-schema-defaults“ je značajno jedino uz „--get“, „--all-entries“, „--dump“, „--recursive-list“, „--get-list-size“ ili „--get-list-element“

en: %s option must be used by itself.
sr: %s opcija mora biti korišćena samostalno.

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
sr: Morate navesti izvor podešavanja pomoću „--config-source“ kada koristite „--direct“

en: Failed to init GConf: %s
sr: Nisam uspeo da pokrenem Gkonf: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
sr: „GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL“ je postavljeno, neću postaviti shemu

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
sr: „GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL“ je postavljeno, neću ukloniti shemu

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
sr: Morate postaviti promenljivu okruženja „GCONF_CONFIG_SOURCE“

en: Failed to access configuration source(s): %s
sr: Nisam uspeo da pristupim izvorima podešavanja: %s

en: Shutdown error: %s
sr: Greška pri gašenju: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
sr: Morate navesti jednu ili više kategorija za rekurzivan ispis.

en: Failure listing entries in `%s': %s
sr: Greška pri ispisu stavki iz „%s“: %s

en: (no value set)
sr: (vrednost nije postavljena)

en: Must specify a key pattern to search for.
sr: Morate navesti obrazac za pretragu ključeva.

en: Must specify a PCRE regex to search for.
sr: Morate navesti PCRE obrazac za pretragu.

en: Error compiling regex: %s
sr: Greška u prevođenju obrasca: %s

en: Must specify one or more directories to dump.
sr: Morate navesti jednu ili više kategorija za ispisivanje.

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
sr: Nisam uspeo da pokrenem server podešavanja (gconfd): %s

en: Must specify a key or keys to get
sr: Morate navesti ključ ili ključeve za čitanje

en: Type: %s
sr: Tip: %s

en: List Type: %s
sr: Tip liste: %s

en: Car Type: %s
sr: Tip prvog člana: %s

en: Cdr Type: %s
sr: Tip drugog člana: %s

en: Default Value: %s
sr: Uobičajena vrednost: %s

en: Unset
sr: Ukloni vrednost

en: Owner: %s
sr: Vlasnik: %s

en: Short Desc: %s
sr: Kratak opis: %s

en: Long Desc: %s
sr: Duži opis: %s

en: No value set for `%s'
sr: Vrednost nije postavljena za „%s“

en: Failed to get value for `%s': %s
sr: Ne mogu da pročitam vrednost za „%s“: %s

en: Don't understand type `%s'
sr: Ne razumem tip „%s“

en: Must specify alternating keys/values as arguments
sr: Morate navesti naizmenično ključeve/vrednosti kao argumente

en: No value to set for key: `%s'
sr: Vrednost ključa „%s“ nije postavljena

en: Cannot set schema as value
sr: Ne mogu da postavim shemu kao vrednost

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
sr: Kada postavljate listu, morate navesti osnovni tip liste

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
sr: Kada postavljate par, morate navesti osnovni tip prvog i drugog člana

en: Error: %s
sr: Greška: %s

en: Error setting value: %s
sr: Greška pri postavljanju vrednosti: %s

en: Error syncing: %s
sr: Greška pri usklađivanju: %s

en: Must specify one or more keys as arguments
sr: Morate odrediti jedan ili više ključeva kao argumente.

en: No value found for key %s
sr: Nisam našao vrednost za ključ %s

en: Not a boolean value: %s
sr: Nije istinitosna vrednost: %s

en: Must specify a key or keys to get type
sr: Morate navesti ključ ili ključeve za dobavljanje njihovog tipa

en: Must specify a key to lookup size of.
sr: Morate navesti ključ ili ključeve za dobavljanje njihove veličine.

en: Key %s is not a list.
sr: Ključ „%s“ nije u nizu.

en: Must specify a key from which to get list element.
sr: Morate navesti ključ iz kog se preuzima element niza.

en: Must specify list index.
sr: Morate navesti brojni indeks niza.

en: List index must be non-negative.
sr: Brojni indeks niza mora biti ne-negativan.

en: List index is out of bounds.
sr: Brojni indeks niza je van dozvoljenih granica.

en: Must specify a key or keys on the command line
sr: Morate navesti ključ ili ključeve na liniji naredbi

en: No schema known for `%s'
sr: Nije poznata shema za „%s“

en: No doc string stored in schema at '%s'
sr: Nema opisa u shemi na „%s“

en: Error getting schema at '%s': %s
sr: Greška pri dobavljanju sheme na „%s“: %s

en: No schema stored at '%s'
sr: Nema sheme na „%s“

en: Value at '%s' is not a schema
sr: Vrednost na „%s“ nije shema

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
sr: Morate navesti ime sheme za kojim sledi ime ključa na koji će biti primenjena

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
sr: Greška pri primeni sheme „%s“ na ključ sa imenom „%s“: %s

en: Must specify keys to unapply schema from
sr: Morate navesti ključeve iz kojih treba odstraniti shemu

en: Error removing schema name from '%s': %s
sr: Greška pri uklanjanju sheme sa „%s“: %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
sr: Morate navesti ključ (ime sheme) kao jedini argument

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
sr: Tip liste mora biti osnovni tip: niska, ceo broj, decimalni broj ili istinitosna vrednost

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
sr: Tip prvog člana para mora biti osnovni tip: niska, ceo broj, decimalni broj ili istinitosna vrednost

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
sr: Tip drugog člana para mora biti osnovni tip: niska, ceo broj, decimalni broj ili istinitosna vrednost

en: Error setting value: %s
sr: Greška pri postavljanju vrednosti: %s

en: Error syncing: %s
sr: Greška pri usklađivanju: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
sr: Morate navesti jednu ili više kategorija za učitavanje parova ključeva i vrednosti.

en: Must specify one or more keys to unset.
sr: Morate navesti jedan ili više ključeva čije vrednosti treba ukloniti.

en: Error unsetting `%s': %s
sr: Greška pri uklanjanju vrednosti „%s“: %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
sr: Morate navesti jedan ili više ključeva za rekurzivno uklanjanje njihovih vrednosti.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
sr: Greška pri rekurzivnom uklanjanju vrednosti za „%s“: %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
sr: Morate navesti jednu ili više kategorija iz kojih učitati podkategorije.

en: Error listing dirs: %s
sr: Greška pri ispisu kategorija: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
sr: UPOZORENJE: morate navesti i <car> i <cdr> u <pair>

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
sr: UPOZORENJE: naveden je ključ (%s) za shemu pod <value> — zanemarujem

en: WARNING: must have a child node under <value>
sr: UPOZORENJE: mora sadržati podređeni čvor pod <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
sr: UPOZORENJE: ne razumem čvor <%s>

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
sr: UPOZORENJE: nisam uspeo da pročitam celobrojnu vrednost „%s“

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
sr: UPOZORENJE: nisam uspeo da pročitam realan broj „%s“

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
sr: UPOZORENJE: nisam uspeo da pročitam tekst „%s“

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
sr: UPOZORENJE: nisam uspeo da pročitam istinitnosnu vrednost „%s“

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
sr: UPOZORENJE: nisam uspeo da primenim shemu „%s“ na ključ „%s“: %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
sr: UPOZORENJE: neispravan ili nepostojeći tip sheme (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
sr: UPOZORENJE: neispravan ili nepostojeći tip liste za shemu (%s)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
sr: UPOZORENJE: nisam uspeo da obradim uobičajenu vrednost „%s“ za shemu (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
sr: UPOZORENJE: neispravan ili nepostojeći tip prvog ili drugog člana za shemu (%s)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
sr: UPOZORENJE: Ne možete da postavite uobičajenu vrednost za shemu

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
sr: UPOZORENJE: unutrašnja greška gkonf alata, nepoznat Tip vrednosti Gkonfa

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
sr: UPOZORENJE: nisam uspeo da pročitam naziv tipa „%s“

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sr: UPOZORENJE: tip liste može biti samo ceo broj, decimalni broj, tekst ili istinitosna vrednost, a ne „%s“

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sr: UPOZORENJE: tip prvog člana može biti samo ceo broj, decimalni broj, tekst ili istinitosna vrednost, a ne „%s“

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sr: UPOZORENJE: tip drugog člana može biti samo ceo broj, decimalni broj, tekst ili istinitosna vrednost, a ne „%s“

en: WARNING: empty <applyto> node
sr: UPOZORENJE: prazna <applyto> oznaka

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
sr: UPOZORENJE: ne razumem oznaku <%s> ispod <schema>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
sr: UPOZORENJE: <list_type> nije naveden za shemu tipa liste

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
sr: UPOZORENJE: <car_type> nije naveden za shemu tipa para

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
sr: UPOZORENJE: <cdr_type> nije naveden za shemu tipa para

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
sr: UPOZORENJE: <locale> oznaka ne sadrži atribut „name="locale"“, zanemarujem

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
sr: UPOZORENJE: <locale> oznaka za lokalitet „%s“, prvo zanemarujem sve prethodno

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
sr: UPOZORENJE: Neispravna oznaka <%s> u <locale> oznaci

en: Attached schema `%s' to key `%s'
sr: Prikačio sam shemu „%s“ uz ključ „%s“

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
sr: Morate imati barem jednu stavku <locale> u <schema> oznaci

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
sr: UPOZORENJE: nisam uspeo da postavim shemu „%s“, lokalitet „%s“: %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
sr: Postavio sam shemu „%s“ za lokalitet „%s“

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
sr: UPOZORENJE: nisam uspeo da uklonim shemu „%s“, lokalitet „%s“: %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
sr: Uklonio sam shemu „%s“ za lokalitet „%s“

en: WARNING: no key specified for schema
sr: UPOZORENJE: ključ nije naveden za shemu

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
sr: UPOZORENJE: ne razumem čvor <%s> ispod <%s>

en: Failed to open `%s': %s
sr: Ne mogu da otvorim „%s“: %s

en: Document `%s' is empty?
sr: Da li je dokument „%s“ prazan?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
sr: Dokument „%s“ sadrži neispravan tip korenog člana (<%s>, treba da bude <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
sr: Dokument „%s“ ne sadrži početnu oznaku <%s>

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
sr: UPOZORENJE: ne razumem oznaku <%s> unutar <%s>

en: Error syncing configuration data: %s
sr: Greška pri usklađivanju podataka podešavanja: %s

en: Must specify some schema files to install
sr: Morate navesti neke datoteke shema za postavljanje

en: Failed to unset breakage key %s: %s
sr: Nisam uspeo da uklonim vrednost ključa kvarenja %s: %s

en: Must specify some keys to break
sr: Morate navesti neki ključ za kvarenje

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
sr: Pokušavam da pokvarim vaš program postavljanjem neispravnih vrednosti ključa:
      %s

en: Must specify some directories to break
sr: morate navesti neku kategoriju za kvarenje

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
sr: Pokušavam da pokvarim vaš program postavljanjem neispravnih vrednosti ključeva u kategoriji:
      %s

en: GSettings Data Conversion
sr: Pretvaranje podataka Gpodešavanja

en: Migrates user settings from GConf to dconf
sr: Prebacite korisnička podešavanja iz Gkonfa u dkonf.
