gconf - en to xh translation catalogue (441 entries)

en: Cannot find directory %s
xh: Akafumaneki uvimba weefayili %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
xh: Impazamo yokugcina imo-mthi i-GConf ku '%s': %s

en: Usage: %s <dir>
xh: Ukusetyenziswa: %s <dir>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
xh: Ukusetyenziswa: %s <dir>
      Kudibanisa inkqubo yeefayili eziphawulweyo zangasemva zoluhlu lwemigangatho ezifana:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
xh: Ikhupha imodyuli yombhalo wokunyusa ixabiso lendawo esemva.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
xh: Ayifumanekanga ingcambu ye XML yovimba wefayili kwidilesi `%s'

en: Could not make directory `%s': %s
xh: Akukwazekanga ukwenza uvimba wefayili `%s': %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
xh: Akukwazeki ukufunda okanye ukubhalela kwingcambu ye XML yovimba wefayili kwidilesi "%s"

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
xh: Uvimba wefayili/iimvume zefayili zomthombo weXML kwingcambu %s zi: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
xh: Umsebenzi wokususa uvimba wefayili awusaxhaswa, susa nje onke amaxabiso kuvimba wefayili

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
xh: Akukwazekanga ukuvula isitshixo sovimba wefayili %s ukususa izitshixo: %s

en: Could not remove file %s: %s
xh: Akukwazekanga ukususa ifayili %s: %s

en: Initializing Markup backend module
xh: Imodyuli yokwaba amaxabiso eenkcukacha zokuNyusa amaxabiso endawo esemva

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
xh: Akuphumelelekanga ukuncama isitshixo kwiXML sovimba wefayili "%s": %s

en: Failed to write some configuration data to disk
xh: Akuphumelelekanga ukubhala ukumiselwa okuthile kwedata yenkqubo kwidiski

en: Could not make directory "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukwenza uvimba wefayili "%s": %s

en: Could not remove "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukususa "%s": %s

en: Failed to write "%s": %s
xh: Akuphumelelekanga ukubhala "%s": %s

en: Line %d character %d: %s
xh: Umgca %d uphawu %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
xh: Uphawu "%s" luphindwe kabini kwisiqalelo <%s> esifanayo

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
xh: Uphawu "%s" alusebenzi kwisiqalelo <%s> kule mo

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
xh: Akuqondwanga `%s' (kulindeleke inani)

en: Integer `%s' is too large or small
xh: Inani `%s' likhulu kakhulu okanye lincinane

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
xh: Akuqondwanga `%s' (kulindeleke inyaniso okanye imposiso)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
xh: Akuqondwanga `%s' (kulindeleke amanani okwenene)

en: No "%s" attribute on element <%s>
xh: Akukho "%s" phawu kwisiqalelo <%s>

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
xh: Ixabiso alaziwa "%s" lophawu "%s" kwisiqalelo <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
xh: Uhlobo olungasebenziyo "%s" kwi <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
xh: Uhlobo lwesiqalelo sokuqala olungasebenziyo "%s" kwi <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
xh: Uhlobo lwe- cdr_type "%s" kwi <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
xh: Uhlobo lwe- list_type "%s" kwi <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
xh: Iziqalelo <default> ezibini ngaphantsi kwe <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
xh: Iziqalelo <longdesc> ezibini ngaphantsi kwe <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
xh: Isiqalelo <%s> asivumelekanga ngaphantsi <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
xh: <%s> sibonelelwe kodwa isiqalelo sangoku asinalo uhlobo %s

en: Two <car> elements given for same pair
xh: Iziqalelo <car> ezibini zinikelwe malunga neperi efanayo

en: Two <cdr> elements given for same pair
xh: Iziqalelo <cdr> ezibini zinikelwe malunga neperi efanayo

en: <li> has wrong type %s
xh: <li> inohlobo oluphosakeleyo %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
xh: <%s> ibonelelwe kodwa unozala <entry> akanalo ixabiso

en: Element <%s> is not allowed inside current element
xh: Isiqalelo <%s> asivumelekanga ngaphakathi kwesiqalelo sangoku

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
xh: Isiqalelo esisesona singaphandle kwimenyu yefayili kufuneka si <gconf> hayi <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
xh: Isiqalelo <%s> asivumelekanga ngaphakathi kwe <%s> isiqalelo

en: No text is allowed inside element <%s>
xh: Akukho mbhalo uvumelekileyo ngaphakathi kwesiqalelo <%s>

en: Failed to open "%s": %s
xh: Akuphumelelanga ukuvula "%s": %s

en: Error writing file "%s": %s
xh: Ifayili yokubhala impazamo "%s": %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
xh: Akuphumelelanga ukushenxisa ifayili yethutyana "%s" ukuya kwindawo yokugqibela "%s": %s

en: Unloading XML backend module.
xh: Ukukhupha imodyuli XML yendawo esemva.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
xh: Impazamo yokulungelelanisa uvimba weefayili zethutyana zasemva ze XML: %s

en: Initializing XML backend module
xh: Ukwaba amaxabiso emodyuli yasemva ye XML

en: Failed to sync XML cache contents to disk
xh: Ukungaphumeleli ukulungelelanisa iziqulatho zediski yovimba wethutyana we XML

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
xh: Ukungabinakho ukususa uvimba weefayili `%s' kuvimba wethutyana wangasemva weXML, kuba ingalungelelaniswanga ngempumelelo kwidiski

en: Could not stat `%s': %s
xh: Ukungakwazi ukwenza i-stat `%s': %s

en: XML filename `%s' is a directory
xh: Igama lefayili le XML `%s' linguvimba weefayili

en: Failed to delete "%s": %s
xh: Akuphumelelanga ukucima "%s": %s

en: Failed to write file `%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukubhala ifayili `%s': %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukuseka imo kwi `%s': %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
xh: Ayiphumelelanga ukubhala idata ye XML kwi `%s': %s

en: Failed to close file `%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukuvala ifayili `%s': %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukunika igama kwakhona `%s' kwi `%s': %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukubuyisela `%s' ukusuka `%s': %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukucima ifayili endala `%s': %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukwenza istat `%s': %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
xh: Ungeniso oluphindiweyo `%s' kwi `%s', ukungahoyi

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
xh: Ungeniso olungenagama kwifayili ye XML ye `%s', ukungahoyi

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
xh: Inode yomgangatho ophezulu kwifayili ye XML ye `%s' yi <%s> kune <entry>, ukungahoyi

en: Failed to create file `%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukuyila ifayili `%s': %s

en: Failed to parse XML file "%s"
xh: Akuphumelelanga ukwahlula ifayili ye XML ngezijungqe "%s"

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
xh: Ukungahoyi inode ye XML enegama `%s': %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
xh: Ukungahoyi igama leschema `%s', akusebenzi: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
xh: Ukungahoyi inode yeXML `%s': %s

en: Failed reading default value for schema: %s
xh: Akuphumelelanga ukufunda ixabiso elimiselwyo leschema: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
xh: Akukho "type" uphawu kwi <%s> node

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
xh: Inode inophawu "type" olungaziwayo `%s', lokungahoyi

en: No "value" attribute for node
xh: Akukho "value" uphawu kwinode

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
xh: Ayiqondenga inode ye XML <%s> ngaphakathi koluhlu lwenode ye XML

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
xh: Uhlobo olungasebenziyo (uluhlu, iperi, okanye engaziwayo) kuluhlu lwenode

en: Bad XML node: %s
xh: Inode ye XML engalunganga: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
xh: Uluhlu luqulethe inode yohlobo olungalunganga (%s, kufuneka kube %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
xh: Ukungahoyi i-car engalunganga evela kwiperi yeXML: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
xh: ukwahlula ngezijungqe ifayili yeXML: izintlu neeperi akufunekanga zibekwe ngaphakathi kweperi

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
xh: Ukungahoyi i-cdr engalunganga evela kwiperi ye XML: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
xh: Ayiqondenga inode ye XML <%s> ngaphakathi kweperi yenode ye XML

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
xh: Ayifumananga i-car ne-cdr yeperi yenode ye XML

en: Missing cdr from pair of values in XML file
xh: Ayikho i-cdr evela kwiperi yamaxabiso kwifayili ye XML

en: Missing car from pair of values in XML file
xh: Ayikho i-car evela kwiperi yamaxabiso kwifayili yeXML

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
xh: Awekho omabini amaxabiso e-car ne-cdr avela kwiperi yeXML

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
xh: `%c' uphawu olungasebenziyo kwinkqubo yokumisela idilesi yokugcina

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
xh: Ayikho ifayili enjalo `%s'

en: Backend `%s' failed return a vtable
xh: Indawo esemva `%s' ukungaphumeleli ukubuyisela i-vtable

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
xh: Indawo esemva `%s' ukungabikho kwelungu elifunekayo le-vtable `%s'

en: Bad address `%s': %s
xh: Idilesi engalunganga `%s': %s

en: Bad address `%s'
xh: Idilesi engalunganga `%s'

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
xh: I-GConf ayinakusebenza ngaphandle kwenkxaso yemodyuli esebenzayo (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
xh: Impazamo yokuvula imodyuli`%s': %s

en: Error initializing module `%s': %s
xh: Impazamo yokwaba amaxabiso emodyuli `%s': %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
xh: Akukwazekanga ukufumana indawo yasemva yemodyuli ye `%s'

en: Failed to shut down backend
xh: Akuphumelelanga ukuvala indawo yasemva

en: GConf Error: %s
xh: Impazamo ye-GConf: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
xh: Isilumkiso se-GConf: ukungaphumeleli ukwenza uluhlu lweeperi kwi `%s': %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
xh: Kulindeleke `%s' kukho `%s' kwiqhosha %s

en: Received invalid value in set request
xh: Ufumene ixabiso elingasebenziyo kwisicelo esimiselweyo

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
xh: Ayiqondwanga intsingiselo yexabiso leCORBA elifunyenwe kwiseti yesicelo seqhosha `%s'

en: Received request to drop all cached data
xh: Ufumene isicelo sokulahla yonke idata egcinwe okwethutyana

en: Received request to sync synchronously
xh: Ufumene isicelo sokuhlela ukwenzeka kwezinto ngaxeshanye

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
xh: Impazamo enkulu: akuphumelelekanga ukufumana ulwalatho lwento lwe-ConfigDatabase

en: Failed to sync one or more sources: %s
xh: Akuphumelelekanga ukuhlela ngaxeshanye umthombo omnye okanye ngaphezulu: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
xh: Impazamo yokufumana ixabiso elitsha le `%s' emva kwesaziso sokutshintsha esivela kwindawo esemva`%s': %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s);will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
xh: Akuphumelelanga ukufaka isongezo somphulaphuli %s (%s);soze kukwazeke ukuphindisa lo mphulaphuli kwisiqalo kwakhona se-gconfd, nto leyo eyenza isaziso esingathembekiyo senguquko yokumiselwa kwenkqubo.

en: Listener ID %lu doesn't exist
xh: I-ID yomphulaphuli %lu ayikho

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
xh: Akuphumelelanga ukufaka ukususwa komphulaphuli kwifayili yokungena (ekunokwenzeka ukuba ayinabungozi, nenokuba nesiphumo sokuvela kwesaziso esingaqhelekanga): %s

en: Error getting value for `%s': %s
xh: Impazamo yokufumana ixabiso le `%s': %s

en: Error setting value for `%s': %s
xh: Impazamo yokumisela ixabiso le `%s': %s

en: Error unsetting `%s': %s
xh: Impazamo yokususa ummiselo we `%s': %s

en: Error getting default value for `%s': %s
xh: Impazamo yokufumana ixabiso lokumiselweyo kwe `%s': %s

en: Error unsetting "%s": %s
xh: Impazamo yokususa ummiselo "%s": %s

en: Error getting new value for "%s": %s
xh: Impazamo yokufumana ixabiso elitsha le "%s": %s

en: Error checking existence of `%s': %s
xh: Impazamo yokuhlola ubukho be `%s': %s

en: Error removing directory "%s": %s
xh: Impazamo yokususa uvimba weefayili "%s": %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
xh: Ukungaphumeleli ukufumana zonke izinto ezingenileyo kwi `%s': %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
xh: Impazamo yokwenza uluhlu loovimba beefayili `%s': %s

en: Error setting schema for `%s': %s
xh: Impazamo yokumisela ischema se `%s': %s

en: Success
xh: Impumelelo

en: Failed
xh: Ukungaphumeleli

en: Configuration server couldn't be contacted
xh: Iserver yenkqubo yokumiselwa ayifumanekanga

en: Permission denied
xh: Imvume ayinikelwanga

en: Couldn't resolve address for configuration source
xh: Akukwazekanga ukusombulula idilesi yomthombo wenkqubo yokumisela

en: Bad key or directory name
xh: Iqhosha elingalunganga okanye igama lovimba weefayili

en: Parse error
xh: Impazamo yokwahlula ngezijungqe

en: Corrupt data in configuration source database
xh: Idata eyonakeleyo kwinkqubo yokumisela umthombo wedatabase

en: Type mismatch
xh: Uhlobo lokungangqinelani

en: Key operation on directory
xh: Umsebenzi weqhosha kuvimba weefayili

en: Directory operation on key
xh: Ukusebenzisa uvimba weefayili ngeqhosha

en: Can't overwrite existing read-only value
xh: Akukwazeki ukubhala phezu kwexabiso lombhalo okhoyo wokufunda kuphela

en: Object Activation Framework error
xh: Impazamo yeSakhelo sokuQalisa iNto

en: Operation not allowed without configuration server
xh: Umsebenzi awuvumelekanga ngaphandle kwenkqubo yokumisela iserva

en: Failed to get a lock
xh: Akuphumelelekanga ukufumana isitshixo

en: No database available to save your configuration
xh: Akukho database ifumanekayo ukugcina inkqubo yakho yokumisela

en: No '/' in key "%s"
xh: Akukho '/' eqhosheni "%s"

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
xh: Ayisebenzi i-UTF-8 kwixabiso lemigca ye '%s'

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
xh: Akukwazekanga ukuchaza ixabiso leCORBA malunga nexabiso lesiqalelo soluhlu

en: Incorrect type for list element in %s
xh: Uhlobo olungachanekanga lwesiqalelo soluhlu kwi %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
xh: Ukufumana uluhlu oluvela ku-gconfd olunohlobo olungalunganga loluhlu

en: Failed to convert object to IOR
xh: Akuphumelelanga ukuguqula into ibe yi-IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
xh: Ayisebenzi i-UTF-8 kwindawo ye-schema

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
xh: Ayisebenzi i-UTF-8 kwinkcazelo emfutshane yeschema

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
xh: Ayisebenzi i-UTF-8 kwinkcazelo ende yeschema

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
xh: Ayisebenzi i-UTF-8 kumnini weschema

en: Couldn't open path file `%s': %s
xh: Akukwazekanga ukuvula indlela yefayili ye `%s': %s

en: Adding source `%s'
xh: Ukongeza umthombo `%s'

en: Read error on file `%s': %s
xh: Impazamo yokufunda kwifayili `%s': %s

en: Text contains invalid UTF-8
xh: Umbhalo uqulethe i-UTF-8 engasebenziyo

en: Expected list, got %s
xh: Uluhlu olulindelekileyo, onalo %s

en: Expected list of %s, got list of %s
xh: Uluhlu olulindelekileyo lwe %s, unoluhlu lwe %s

en: Expected pair, got %s
xh: Iperi elindelekileyo, onayo %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
xh: Iperi (%s,%s) elindelekileyo, uneperi enexabiso elinye okanye amabini angekhoyo

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
xh: Uhlobo lweperi elindelekileyo (%s,%s) unohlobo (%s,%s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
xh: Umgca ocatshuliweyo awuqali ngeempawu zocaphulo

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
xh: Umgca ocatshuliweyo awupheleli ngeempawu zocaphulo

en: Encoded value is not valid UTF-8
xh: Ixabiso elenzelwe ikhowudi alisebenzi ku-UTF-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
xh: Akukwazekanga ukutshixa ifayili yethutyana '%s': %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
xh: Akukwazekanga ukuyila ifayili '%s', mhlawumbe ngenxa yokuba seyikhona

en: Failed to create or open '%s'
xh: Akuphumelelekanga ukuyila okanye ukuvula '%s'

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
xh: Akuphemelelekanga ukutshixa '%s': mhlawumbi enye inkqubo inesitshixo, okanye inkqubo yakho yokusebenza inefayili yokutshixa yeNFS engamiselwanga kakuhle (%s)

en: IOR file '%s' not opened successfully, no gconfd located: %s
xh: Ifayili yeIOR '%s' ayivulekanga ngempumelelo, akukho gconfd ephawulwe: %s

en: gconftool or other non-gconfd process has the lock file '%s'
xh: isixhobo se-gconf okanye enye inkqubo engeyiyo ye-gconfd inaso isitshixo '%s'

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
xh: akukwazekanga ukunxibelelana ne-ORB ukusombulula into ekubhekiswa kuyo ekhoyo ye-gconfd

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
xh: Akuphumelelekanga ukuguqula i-IOR '%s' ukuba yinto ekubhekiswa kuyo

en: couldn't create directory `%s': %s
xh: akukwazekanga ukuyila ifayili `%s': %s

en: Can't write to file `%s': %s
xh: Akukwazeki ukubhala ifayili `%s': %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
xh: Asibanga nesitshixo kwifayili `%s', kodwa kumele sibe naso

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukudibanisa '%s' no '%s': %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
xh: Akuphumelelekanga ukususa ifayili yesitshixo `%s': %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
xh: Akuphumelelekanga ukucoca ifayili '%s': %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
xh: Akuphumelelekanga ukususa uvimba wefayili wesitshixo `%s': %s

en: Failed to unlink lock file %s: %s
xh: Akuphumelelekanga ukucima unxibelelano lwefayili yesitshixo %s: %s

en: Failed to stat %s: %s
xh: Akuphumelelekanga ukwenza i-stat %s: %s

en: Server ping error: %s
xh: Impazamo yesandi se-server: %s

en: Failed to create pipe for communicating with spawned gconf daemon: %s
xh: Akuphumelelekanga ukuyila umbhobho wokuqhagamshelana ne-gconf daemon ekhutshiweyo: %s

en: Failed to launch configuration server: %s
xh: Akuphumelelekanga ukumisela inkqubo ye-server: %s

en: Failed to contact configuration server; some possible causes are that you need to enable TCP/IP networking for ORBit, or you have stale NFS locks due to a system crash. See http://www.gnome.org/projects/gconf/ for information. (Details - %s)
xh: Akuphumelelekanga ukunxibelelana nenkqubo emiselweyo ye-server; ezinye izizathu ezinokubakhona zezokuba kufuneka uxhobise uthungelwano lwe-TCP/IP malunga ne-ORBit, okanye unezitshixo ze-NFS ezingasebenziyo ngenxa yokucima kwenkqubo. Jonga http://www.gnome.org/projects/gconf/ malunga nolwazi. (Iinkcukacha - %s)

en: none
xh: akukho nto

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
xh: Ukhetho lwempazamo %s: %s.
    Qhuba '%s --help' ukubona uluhlu olupheleleyo olufumanekayo lwezinto onokukhetha kuzo indlela yomyalelo.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
xh: Nceda unxibelelane nomlawuli wakho wenkqubo ukusombulula iingxaki ezilandelayo:
    Akwazekanga ukuvula okanye ukuyila ifayili "%s"; oku kubonisa ukuba kunokwenzeka kukho ingxaki kwinkqubo yakho emiselweyo, njengoko iinkqubo ezininzi ziya kuswela ukuyila iifayili kuvimba wakho wefayili zasekhaya. Impazamo kube "%s" (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
xh: Nceda unxibelelane lomlawuli wakho wenkqubo ukusombulula ingxaki elandelayo:
    Akwazekanga ukutshixa ifayili "%s"; oku kunokubonisa ukuba kunokubakho ingxaki kwinkqubo yakho emiselweyo yokusebenza. Ukuba unovimba wefayili wasekhaya ofakelwe kwiNFS-, mhlawumbe umsebenzisi okanye i-server imiselwe ngokuphosakeleyo. Jonga kwi rpc.statd kunye ne rpc.lockd yamaxwebhu. Unobangela oqhelekileyo wale mpazamo ngowokuba "nfslock" inkonzo iqhawulwe.Impazamo bekuyi "%s" (errno = %d).

en: Can't remove file %s: %s
xh: Akukwazeki ukususa ifayili %s: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
xh: Nceda unxibelelane nomlawuli wenkqubo yakho ukusombulula ingxaki elandelayo:
    Ayikho imithombo yenkqubo yokumisela kwifayili yenkqubo yokumisela "%s"; oku kuthetha ukuthi izinto ezikhethwayo neminye imimiselo ayinako ukugcinwa. %s%s

en: Error reading the file:
xh: Impazamo yokufunda ifayili:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
xh: Nceda unxibelelane nomlawuli wenkqubo yakho ukusombulula ingxaki elandelayo:
    Akwazekanga ukusombulula idilesi "%s" kwifayili yokumisela inkqubo "%s": %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
xh: Iifayili eziqulethe imimiselo oyikhethayo ziyasebenza njengangoku.
    
    Kunokwenzeka ungene kwinkqubo evela kwenye ikhompyutha, yaye le nkqubo iyenye yokungena isebenzisa iifayili zemimiselo yokhetho lwakho.
    
    Ungaqhubeka ukusebenzisa inkqubo yangoku, kodwa oko kunokudala ingxaki yethutyana malunga nemimiselo yakho yokhetho kwenye inkqubo.
    
    Ingaba ufuna ukuqhubeka?

en: _Log Out
xh: _Phuma

en: _Continue
xh: _Qhubeka

en: %s Continue (y/n)?
xh: %s Qhubeka (ewe/hayi)?

en: Schema contains invalid UTF-8
xh: I-Schema siqulethe i-UTF-8 engasebenziyo

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
xh: I-Schema sichaza uhlobo loluhlu kodwa asiluchazi uhlobo lweziqalelo zoluhlu

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
xh: I-Schema sichaza uhlobo lweperi kodwa asiluchazi uhlobo lweziqalelo ze-car/cdr

en: Failed to load source "%s": %s
xh: Akuphumelelekanga ukulayisha umthombo "%s": %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
xh: Idilesi esombululiweyo "%s" kumthombo wenkqubo yommiselo ebhalekayo esendaweni %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
xh: Idilesi esombululiweyo "%s" kumthombo wenkqubo yommiselo ofundwayo kuphela %d

en: Resolved address "%s" to a partially writable config source at position %d
xh: Idilesi esombululiweyo "%s" kumthombo wenkqubo yommiselo ebhaleka ngantlanye esendaweni %d

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
xh: Ayikho ebhalekayo kwezi dilesi zisombululiweyo; ukugcina inkqubo yemimiselo akunakho ukwenzeka

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
xh: I-Schema `%s' esichaziweyo`%s' sigcina ixabiso elingelilo ele-schema

en: The '/' name can only be a directory, not a key
xh: Igama '/' linokuba nguvimba weefayili kuphela, hayi iqhosha

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
xh: Ixabiso `%s' lomthombo wokufunda omiselwe kuphela kumphambili wendlela yenkqubo yokumisela

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
xh: Aukwazeki ukugcina ixabiso kwiqhosha '%s', njengoko inkqubo yokumisela ye-server ingenayo idatabase ebhalekayo. Kukho izizathu ezithile eziqhelekileyo zale ngxaki: 1) ifayili yakho yendlela yenkqubo yemimiselo %s/indlela ayiziqulathanga iidatabase kwaphela okanye khange ifunyanwe 2) ngandlela ithile senze imposiso sayila iinkqubo ezimbini ze-gconfd 3) inkqubo yakho yokusebenza imiselwe ngemposiso ngako oko ifayili etshixayo yeNFS ayisebenzi kuvimba wakho wasekhaya weefayili okanye 4) okanye umatshini we-NFS womceli woncedo wonakele yaye iserver ayaziswang ngokufanelekileyo xa kuxhotyiswa kakho ukuba iifayili zezitshixo kufuneka zilahlwe. Ukuba uneenkqubo ezimbini ze-gconfd  (okanye ezimbini xa eyesibini ifakwa ), ukuphumat,ukutshabalalisa zonke iikopi ze-gconfd, nokungena kwakhona kungancedo. Ukuba unezitshixo ezingasebenzi, susa ~/.gconf*/*isitshixo. Mhlawumbe ingxaki yeyokuba uzame ukusebenzisa i-GConf ukusuka koomatshini kwangoko, yaye i-ORB kuseyiyo inkqubo emiselweyo ethintela unxibelelwano nge-CORBA - beka "ORBIIOPIPv4=1" phakathi /njlnjl/orbitrc. Njenganjalo,hlola umsebenzisi.* ngena ngecala ukuzuza iinkcukacha ngeengxaki ze-gconfd odibana nazo. Kunokubakhona inkqubo enye kuphela ye-gconfd ngovimba ngamnye wommiselo, yaye kufuneka ibe nesitshixo kwifayili ~/.gconfd yaye kananjalo ifayili zezitshixo ezizimeleyo kwiindawo zokugcina ezifana ~/.gconf

en: Error finding metainfo: %s
xh: Ukukhangela impazamo kwi-metainfo: %s

en: Error getting metainfo: %s
xh: Ukufumana impazamo kwi-metainfo: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
xh: Iqhosha `%s' lidweliswe njenge-schema seqhosha `%s' kanye-kanye sigcina uhlobo `%s'

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
xh: Ayiqondwanga `%s' (uluhlu kufuneka luqale ngo '[')

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
xh: Ayiqondwanga `%s' (uluhlu kufuneka luphele ngo ']')

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
xh: Ayiqondwanga `%s' (okongezelelweyo okungasindanga ']' kufumaneka ngaphakathi koluhlu)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
xh: Ayiqondwanga `%s' (iimpawu ezongezelelweyo zokulandela umzila)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
xh: Ayiqondwanga `%s' (ipari kufuneka iqale ngo '(')

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
xh: Ayiqondwanga `%s' (kufuneka ipari iphele ngo a ')')

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
xh: Ayiqondwanga `%s' (inani eliphosakeleyo leziqalelo)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
xh: Ayiqondwanga `%s' (okongezelelweyo okungasindanga ')' okufunyanwa ngaphakathi kwepari)

en: Key "%s" is NULL
xh: Iqhosha "%s" lingu NULL

en: Server couldn't resolve the address `%s'
xh: I-Server ayikwazanga ukusombulula idilesi `%s'

en: Can't add notifications to a local configuration source
xh: Akukwazeki ukongeza izaziso kumthombo wendawo wenkqubo yokumisela

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
xh: Ukongeza umsebenzisi kuluhlu lwe-server akuphumelelanga, CORBA impazamo: %s

en: Must begin with a slash (/)
xh: Kufuneka iqale ngomgca othambekileyo (/)

en: Can't have two slashes (/) in a row
xh: Awunakho ukuba nemigca emibini ethambekileyo (/) kukrozo

en: Can't have a period (.) right after a slash (/)
xh: Awunakho ukuba nongxi (.) kanye emva komgca othambekileyo (/)

en: '%c' is not an ASCII character, so isn't allowed in key names
xh: '%c' asilulo uphawu lwe ASCII, ngako oko ayamkelekanga kumagama angundoqo

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
xh: `%c' luphawu olungamkelekiyo kumagama angundoqo/uvimba weefayili

en: Key/directory may not end with a slash (/)
xh: Iqhosha/uvimba weefayili akufunekanga aphele ngomgca othambekileyo (/)

en: Failure shutting down config server: %s
xh: Ukungaphumeleli ukuvala iserver yenkqubo yokumisela: %s

en: Expected float, got %s
xh: I-float elindelekileyo, onayo %s

en: Expected int, got %s
xh: I-int elindelekileyo, onayo %s

en: Expected string, got %s
xh: Umcu olindelekileyo, onawo %s

en: Expected bool, got %s
xh: I- bool elindelekileyo, onayo %s

en: Expected schema, got %s
xh: I-schema esilindelekileyo, onaso %s

en: CORBA error: %s
xh: I-CORBA impazamo: %s

en: Shutdown request received
xh: Isicelo sokuvala samkelwe

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
xh: i-gconfd yakhiwe nesisombululo; ezama ukulayisha i-gconf.path ukusuka kumthombo ukuya kuvimba weefayili

en: No configuration files found, trying to use the default config source `%s'
xh: Akukho zifayili zenkqubo yesiseko ezifunyenweyo, zama ukusebenzisa umthombo omiselweyo wenkqubo emiselweyo `%s'

en: Error loading some config sources: %s
xh: Ukulayisha impazamo ethile yemithombo yenkqubo yokumiselwa: %s

en: No config source addresses successfully resolved, can't load or store config data
xh: Akukho zidilesi zomthombo wenkqubo emiselweyo ezisombululwe ngempumelelo, akwazeki ukulayisha okanye ukugcina idata yenkqubo yokumisela

en: No writable config sources successfully resolved, may not be able to save some configuration changes
xh: Akukho mithombo ebhalekayo yenkqubo emiselweyo esombululwe ngempumelelo, kunokwenzeka kungenzeki ukusindisa inguqu ezithile zenkqubo yokumiselweyo

en: Received signal %d, dumping core. Please report a GConf bug.
xh: Kwamkelwe isibonakaliso %d, sondoqo wokulahla. Nceda wenze ingxelo yesinambuzane seGConf.

en: Received signal %d, shutting down abnormally. Please file a GConf bug report.
xh: Kwamkelwe isibonakaliso %d, sokuvala okungaqhelekanga. Nceda wenze ingxelo yesinambuzane se-GConf.

en: Received signal %d, shutting down cleanly
xh: Isibonakaliso samkelwe %d, ukuvala ngokucocekileyo

en: Failed to open %s: %s
xh: Akuphumelelekanga ukuvula %s: %s

en: Owner of %s is not the current user
xh: Umnini we %s asinguye umsebenzisi wayo njengangoku

en: Bad permissions %lo on directory %s
xh: Iimvume ezingalunganga %lo kuvimba weefayili %s

note: openlog() does not copy logname - what total brokenness. So we free it at the end of main()
en: starting (version %s), pid %u user '%s'
xh: inguqulelo (eqalisayo %s), ye-pid %u umsebenzisi '%s'

en: Failed to get object reference for ConfigServer
xh: Akuphumelelekanga ukufumana into ekubhekiswa kuyo yinkqubo yokumiselwa kwe-server

en: Failed to create %s: %s
xh: Akuphumelelekanga ukuyila %s: %s

en: Directory %s has a problem, gconfd can't use it
xh: Uvimba weefayili %s unengxaki, akukwazeki ukuyisebenzisa i-gconfd

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
xh: Akuphumelelekanga ukubhala i-byte kumbhobho wesichazi sefayili %d ukuze inkqubo yabasebenzisi ixhomeke: %s

en: Failed to get lock for daemon, exiting: %s
xh: Akuphumelelekanga ukufumana isitshixo se-daemon, yokuphuma: %s

en: Error releasing lockfile: %s
xh: Impazamo yokukhupha ifayili yesitshixo: %s

en: Exiting
xh: Ukuphuma

en: SIGHUP received, reloading all databases
xh: I-SIGHUP ifunyenwe, ukulayisha kwakhona zonke iidatabase

en: GConf server is not in use, shutting down.
xh: I-server ye-GConf ayisebenzi, iyavala.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
xh: Impazamo yokufumana ixabiso elitsha le `%s': %s

en: Returning exception: %s
xh: Umahluko wokubuyisa: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
xh: Akuphumelelanga ukuvula ifayili yokungena ye-gconfd; akunakukwazeka ukubuyisela abaphulaphuli emva kokuvala i-gconfd (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukuvala ifayili yokungena ye-gconfd; kunokwenzeka ukuba idata ayigcinwanga ngokufanelekileyo (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
xh: Akukwazekanga ukuvula ifayili yombuso '%s' yokubhala: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
xh: Akukwazekanga ukubhala ifayili yombuso egciniweyo '%s' fd: %d: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukuvala ifayili entsha egciniweyo yombuso '%s': %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
xh: Akukwazekanga ukubeka bucala ifayili endala yombuso egciniweyo '%s': %s

en: Failed to move new save state file into place: %s
xh: Akuphumelelanga ukushenxisa ifayili entsha egciniweyo yemo ukuya endaweni: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukubuyisela ifayili yentsusa egciniweyo yemo eshenxisiweyo '%s': %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
xh: Akukwazeki ukubuyisela umphulaphuli kwidilesi '%s', akukwazekanga ukusombulula idatabase

en: Error reading saved state file: %s
xh: Impazamo yokufunda ifayili egciniweyo yemo: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
xh: Akukwazeki ukuvula ifayili egciniweyo yemo '%s': %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukufaka isongezo somphulaphuli kwifayili yokungena ye-gconfd; akuzukwazeka ukongeza umphulaphuli kwakho ukuba i-gconfd iyaphuma okanye iyavala (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukufaka ukususwa komphulaphuli kwifayili yokungena ye-gconfd; umphulaphuli unokongezwa ngempazamo ukuba i-gconfd iyaphuma okanye iyacima (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
xh: Akuphumelelekanga ukufumanela umsebenzisi i-IOR: %s

en: Failed to open saved state file: %s
xh: Akuphumelelanga ukuvula ifayili yemo egciniweyo: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
xh: Akuphumelelanga ukubhala isongezo somsebenzisi kwifayili egciniweyo yemo: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
xh: Akuphumelelekanga ukukhupha umsebenzisi ongeziweyo kwifayili egciniweyo yombuso: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
xh: Umsebenzisi othile uzisuse kwi-seva ye-GConf ekubeni bekengafakwanga.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
xh: Misela iqhosha kwixabiso elithile ulungelelanise. Sebenzisa nolu --type.

en: Print the value of a key to standard output.
xh: Shicilela ixabiso leqhosha kwimveliso esesikweni.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
xh: Seka ischema nolungelelaniso. Sebenzisa kunye --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.

en: Unset the keys on the command line
xh: Khulula amaqhosha kumgca womyalelo

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
xh: Ngokuphindaphinda khulula onke amaqhosha kulo nangaphantsi kweqhosha/amagama ovimba weefayili kumgca womyalelo

en: Print all key/value pairs in a directory.
xh: Shicilela onke amaqhosa/ixabiso leeperi kuvimba weefayili.

en: Print all subdirectories in a directory.
xh: Shicilela bonke oovimbana befayili kuvimba weefayili.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
xh: Lahlela kwimveliso esesikweni inkcazelo yeXML yazo zonke izingeniso phantsi kovimba weefayili, ngokuphindaphinda.

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
xh: Layisha ukusuka kwifayili ekhethekileyo inkcazelo yamaxabiso eXML yaye uzenze zinxulumane novimba weefayili.

en: Unload a set of values described in an XML file.
xh: Khupha iseti yamaxabiso achazwa kwifayili ye XML.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
xh: Shicilela bonke oovimbana nezingeniso phantsi kovimba weefayili, ngokuphindaphinda.

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
xh: Buyisa u-0 ukuba ukhona uvimba weefayili, u-2 ukuba akekho.

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
xh: Vala u-gconfd. MUSA UKUSEBENZISA OLU KHETHO NGAPHANDLE KWESIZATHU ESIVAKALAYO.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
xh: Buyisa u-0 ukuba u-gconfd uyasebenza, u-2 ukuba akunjalo.

en: Launch the config server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
xh: Qalisa iserver yenkqubo emiselweyo (gconfd). (Ngesiqhelo oku kuyazenzekela xa kudingeka.)

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
xh: Cacisa uhlobo lwexabiso olusekiweyo, okanye uhlobo lwexabiso oluchazwa si-schema. Izifinyezo ezikhethekileyo OK.

en: int|bool|float|string|list|pair
xh: i-int|i-bool|i-float|umcu|uluhlu|iperi

en: Print the data type of a key to standard output.
xh: Shicilela uhlobo lwedata yeqhosha kwimveliso esesikweni.

en: Get the number of elements in a list key.
xh: Fumana inani leziqalelo kuluhlu lwamaqhosha.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
xh: Fumana isiqalelo esikhethekileyo kuluhlu lwamaqhosha, adweliswe ngokwamanani.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
xh: Cacisa uhlobo lwexabiso loluhlu olusekiweyo, okanye uhlobo lwexabiso oluchazwa si-schema. Izifinyezo ezikhethekileyo OK.

en: int|bool|float|string
xh: i-int|i-bool|i-float|umcu

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
xh: Cacisa uhlobo lwexabiso lweperi ye-car olusekiweyo, okanye uhlobo lwexabiso elichazwa si-schema. Izifinyezo ezikhethekileyo OK.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
xh: Cacisa uhlobo lwexabiso lweperi ye-cdr elisekiweyo, okanye uhlobo lwexabiso oluchazwa si-schema. Izifinyezo ezikhethekileyo OK.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
xh: Cacisa inkcazelo yesiqingatha somgca omfutshane wokuya kwi-schema.

en: DESCRIPTION
xh: INKCAZELO

en: Specify a several-line description to go in a schema.
xh: Cacisa inkcazelo yemigca eliqela ukuba ingene kwi-schema.

en: Specify the owner of a schema
xh: Chaza umnikazi we-schema

en: OWNER
xh: UMNINI

en: Specify a schema file to be installed
xh: Cacisa ifayili ye-schema eza kufakwa

en: FILENAME
xh: IGAMA LEFAYILI

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
xh: Cacisa umthombo wenkqubo yokumisela kunokusebenzisa indlela emiselweyo

en: SOURCE
xh: UMTHOMBO

en: Access the config database directly, bypassing server. Requires that gconfd is not running.
xh: Fikelela kuvimba weefayili wedatabase wenkqubo yokumiselwa, udlula i-server. Ifuna laa-gconfd engasebenziyo.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default config source or set to the empty string to use the default.
xh: Ifaka iifayili ze-schema ngokufanelekileyo kumgca womyalelo kwidatabase. GCONF_CONFIG_SOURCE ukujikajika kwemekobume kufuneka kusekwe kumthombo ongamiselwanga wenkqubo emiselweyo okanye esekwe kumthombo okanye iseti engaphathanga yemicu oyisebenzisa njengemiselweyo.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default config source or set to the empty string to use the default.
xh: Ikhupha ngokufanelekileyo iifayili kumgca wemiyalelo ukusuka kwidatabase. GCONF_CONFIG_SOURCE ukujikajika kwemekobume kufuneka kusekwe kumthombo ongamiselwanga womthombo wenkqubo emiselweyo okanye iseti engaphathanga yemigca ukuyisebenzisa njengemiselweyo.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
xh: Uvavanyo lokujijithekisa umsebenzi wokuseka nokukhupha iqela lamaxabiso eentlobo ezahlukeneyo zamaqhosha kumgca wemiyalelo.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
xh: Uvavanyo lokujijithekisa msebenzi wokuseka nokukhupha iqela la maqhosha ngaphakathi koovimba beefayili kumgca wemiyalelo.

en: Get the short doc string for a key
xh: Fumana umcu woxwebhu olufutshane ukuba ngamaqhosha

en: Get the long doc string for a key
xh: Fumana umcu woxwebhu olude ukuba ngamaqhosha

en: Get the name of the schema applied to this key
xh: Yenza ukuba igama le-schema lisebenze kweli qhosha

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
xh: Cacisa igama le-schema lilandelwa liqhosha lokusebenzisa igama le-schema

en: Remove any schema name applied to the given keys
xh: Susa naliphi na igama le-schema elisetyenziswa kumaqhosha anikelweyo

en: Ignore schema defaults when reading values.
xh: Musa ukuhoya imimiselo ye-schema xa ufunda amaxabiso.

en: Get the name of the default source
xh: Fumana igama lomthombo wommiselo

en: Print version
xh: Inguqulelo yoshicilelo

en: Can't get and set/unset simultaneously
xh: Akukwazeki ukumisela/ nokucima ukumisela ngaxeshanye

en: Can't set and get/unset simultaneously
xh: Akukwazeki ukumisela/nokususa imimiselo ngaxeshanye

en: Can't get type and set/unset simultaneously
xh: Akukwazeki ukufumana uhlobo nommiselo/ukususa ummiselo ngaxeshanye

en: Can't use --all-entries with --get or --set
xh: Akukwazeki ukusebenzisa --all-entries with --get or --set

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
xh: Akukwazeki ukusebenzisa --all-dirs with --get or --set

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, or --all-dirs
xh: --recursive-list kufuneka ingasetyeneziswa ne --get, --set, --unset, --all-entries, or --all-dirs

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs
xh: --set_schema kufuneka ingasetyenziswa ne --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs

en: Value type is only relevant when setting a value
xh: Ixabiso lohlobo ifaneleke kuphela xa kumiselwa ixabiso

en: Must specify a type when setting a value
xh: Kufuneka ucacise uhlobo xa umisela ixabiso

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
xh: --ignore-schema-defaults ifaneleka kuphela ne --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element

en: %s option must be used by itself.
xh: %s ukhetho kufuneka lusetyenziswe ngokwalo.

en: You must specify a config source with --config-source when using --direct
xh: Kufuneka ucacise umthombo wenkqubo yokumisela ne --config-source when using --direct

en: Failed to init GConf: %s
xh: Akuphumelelekanga ukuqalisa iGConf: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
xh: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL imiselwe, ingafaki i-schemas

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
xh: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL imiselwe, ukungakhuphi i-schemas

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
xh: Kufuneka umisele i GCONF_CONFIG_SOURCE yokujikajika kwemeko-bume

en: Failed to access configuration source(s): %s
xh: Akuphumelelekanga ukufikelela imithombo yenkqubo yokumisela: %s

en: Shutdown error: %s
xh: Impazamo yokucima: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
xh: Kufuneka ucacise uvimba weefayili omnye okanye abaliqela kuluhlu oluphindaphindayo.

en: Must specify one or more directories to dump.
xh: Kufuneka ucacise uvimba wefayili omnye okanye abangaphezulu ukulahla.

en: Failure listing entries in `%s': %s
xh: Ukungaphumeleli ukufaka kuluhlu `%s': %s

en: (no value set)
xh: (akukho xabiso limiselweyo)

en: Failed to spawn the config server (gconfd): %s
xh: Akuphumelelekanga ukukhupha iserver yenkqubo yokumisela (gconfd): %s

en: Must specify a key or keys to get
xh: Kufuneka uchaze iqhosha okanye amaqhosha okufumana

en: Type: %s
xh: UHlobo: %s

en: List Type: %s
xh: UHlobo loluhlu: %s

en: Car Type: %s
xh: UHlobo lweCar: %s

en: Cdr Type: %s
xh: UHlobo lweCdr: %s

en: Default Value: %s
xh: Ixabiso loMmiselo: %s

en: Unset
xh: Ukukhulula

en: Owner: %s
xh: Umnini: %s

en: Short Desc: %s
xh: Inkcazelo eMfutshane: %s

en: Long Desc: %s
xh: Inkcazelo eNde: %s

en: No value set for `%s'
xh: Akukho xabiso limiselwe `%s'

en: Failed to get value for `%s': %s
xh: Akuphumelelekanga ukufumana ixabiso `%s': %s

en: Don't understand type `%s'
xh: Aluqondwa uhlobo `%s'

en: Must specify alternating keys/values as arguments
xh: Kufuneka acacise ukutshintshana kwamaqhosha/amaxabiso njengempikiswano

en: No value to set for key: `%s'
xh: Akukho xabiso lumiselwe iqhosha: `%s'

en: Cannot set schema as value
xh: Akwazeki ukumisela isichema njengexabiso

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
xh: Xa umisela uluhlu kufuneka ucacise uluhlu lwakudala

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
xh: Xa umisela iiperi kufuneka ucacise uhlobo lwamandulo lohlobo lwe-car le cdr-type

en: Error: %s
xh: Impazamo: %s

en: Error setting value: %s
xh: Impazamo yokumisela ixabiso: %s

en: Error syncing: %s
xh: Impazamo yokulungelelanisa %s

en: Must specify a key or keys to get type
xh: Kufuneka kucaciswe iqhosha okanye amaqhosa ukufumana uhlobo

en: Must specify a key to lookup size of.
xh: Kufuneka kucaciswe iqhosha lokujonga isayizi (ubukhulu).

en: Key %s is not a list.
xh: IQhosha %s alinaxabiso.

en: Must specify a key from which to get list element.
xh: Kufuneka kucaciswe iqhosha oza kufumana uluhlu lwesiqalelo.

en: Must specify list index.
xh: Kufuneka kucaciswe isalathisi soluhlu.

en: List index must be non-negative.
xh: Isalathisi soluhlu singabi yifilimi.

en: List index is out of bounds.
xh: Izalathisi zoluhlu.

en: Must specify a key or keys on the command line
xh: Kufuneka kucaciswe iqhosha okanye amaqhosha kumgca womyalelo

en: No schema known for `%s'
xh: Akukho schema saziwayo se `%s'

en: No doc string stored in schema at '%s'
xh: Akukho mcu woxwebhu ogcinwe kwischema e'%s'

en: Error getting schema at '%s': %s
xh: Impazamo yokufuna i-schema kwi '%s': %s

en: No schema stored at '%s'
xh: Akukho schema sigciniweyo e '%s'

en: Value at '%s' is not a schema
xh: Ixabiso nge '%s' ayisiso i-schema

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
xh: Kufuneka kucaciswe i-schema igama lilandelwa ligama leqhosha elinokusetyenziswa

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
xh: Impazamo inxulumene ne-schema negama '%s' namagama amaqhosha '%s': %s

en: Must specify keys to unapply schema from
xh: Kufuneka kucaciswe amaqhosha ukusebenzisa ischema

en: Error removing schema name from '%s': %s
xh: Impazamo yokususa igama le-schema ukusuka '%s': %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
xh: Kufuneka kucaciswe amaqhosha ( igama le-schema) njengempikisano kuphela

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
xh: Uhlobo loluhlu kufuneka lube lolwamandulo: umgca, i-int, i-float okanye i-bool

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
xh: Iperi yohlobo lwe-car kufuneka lube lolwamandulo: umcu, i-int, i-float okanye i-bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
xh: Iperi yohlobo lwe- cdr kufuneka siyigcine injalo: umcu, i-int, i-float okanye i-bool

en: Error setting value: %s
xh: Impazamo yexabiso elimiswayo: %s

en: Error syncing: %s
xh: Impazamo yolungelelaniso: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
xh: Kufuneka kucaciswe uvimba weefayili omnye okanye abangaphezulu ukufumana iqhosha /ixabiso leepari livela.

en: Must specify one or more keys to unset.
xh: Kufuneka kucaciswe amaqhosha elinye okanye angaphezulu ukuseka.

en: Error unsetting `%s': %s
xh: Amava okuseka `%s': %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
xh: Kufuneka kucaciswe iqhosha okanye angaphezulu okuphindaphinda ukususa

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
xh: Ukungaphumeleli kakhulu ephinda phindwayo yoku "%s": %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
xh: Kufuneka kucaciswe into enye okanye ezimbini .

en: Error listing dirs: %s
xh: Impazamo yoluhlu loovimba beefayili: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
xh: ISILUMKISO: kufuneka badlale zozibini <car> ne <cdr> ne <pair>

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
xh: ISILUMKISO: iqhosha elicacisiweyo (%s) eye-schema ngaphantsi kwe <value> - ukungahoyi

en: WARNING: must have a child node under <value>
xh: ISILUMKISO: kufuneka abenomntwana oyinode ngaphantsi <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
xh: ISILUMKISO: i-node <%s> ayiqondwa

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
xh: ISILUMKISO: Akuphumelelekanga ukwahlula ixabiso le-int ngezijungqe `%s'

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
xh: ISILUMKISO: Akuphumelelekanga ukwahlula ixabiso le-float ngezijungqe `%s'

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
xh: ISILUMKISO: Akuphumelelekanga ukwahlula ixabiso lomcu ngezijungqe `%s'

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
xh: WARNING: Akuphumelelekanga ukwahlula ixabiso leboolean ngezijungqe `%s'

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
xh: ISILUMKISO: akuphumelelekanga ukunxulumanisa ischema `%s' neqhosha `%s': %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
xh: ISILUMKISO: uhlobo lweschema olungasebenziyo okanye olungekhoyo(%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
xh: ISILUMKISO: invalid or missing list_type for schema (%s)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
xh: ISILUMKISO: Akuphumelelekanga ukwahlula ixabiso lokumiselweyo lweschema `%s' ngezijungqe (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
xh: ISILUMKISO: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
xh: ISILUMKISO: Awunakho ukuseka ixabiso lokumiselweyo lweschema

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
xh: ISILUMKISO: impazamo yangaphakathi yesixhobo se-gconf, GConfuHlobo lweXabiso olungaziwayo

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
xh: ISILUMKISO: akuphumelelekanga ukwahlula uhlobo lwegama izijungqe `%s'

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
xh: ISILUMKISO: uhlobo_loluhlu lunokuba kuphela nge-int, i-float, umcu okanye i-bool yaye hayi nge `%s'

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
xh: ISILUMKISO: uhlobo_lwe-car lunokubakho kuphela nge-int, i-float, umncu okanye i-bool yaye hayi nge `%s'

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
xh: ISILUMKISO: uhlobo_lwe-cdr lunokubakho kuphela nge-int, i-float, umcu okanye i-bool yaye hayi nge `%s'

en: WARNING: empty <applyto> node
xh: ISILUMKISO: inode <applyto> engaphathanga

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
xh: ISILUMKISO: inode <%s> engaqondwayo ngezantsi <schema>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
xh: ISILUMKISO: alukho <list_type> olukhethekileyo loluhlu lohlobo lweschema

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
xh: ISILUMKISO: alukho <car_type> olukhethekileyo lohlobo lweschema lwepari

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
xh: ISILUMKISO: alukho <cdr_type> olukhethekileyo lohlobo lweschema separi

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
xh: ISILUMKISO: <locale> inode ayinalo `name="locale"' uphawu, ukungahoyi

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
xh: ISILUMKISO: isandisi <locale> see-nodes zendawo `%s', ukungahoyi zonke ezigqithileyo zokuqala

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
xh: ISILUMKISO: Inode engasebenziyo <%s> kwi <locale> node

en: Attached schema `%s' to key `%s'
xh: Ischema esiqhoboshelweyo `%s' kwisitshixo `%s'

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
xh: Kufuneka okungenani ube nendawo enye <locale> yokungena <schema>

en: WARNING: failed to install schema `%s' locale `%s': %s
xh: ISILUMKISO: akuphumelelekanga ukufaka ischema `%s' kwindawo `%s': %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
xh: Kufakelwe i-schema `%s' sendawo `%s'

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s' locale `%s': %s
xh: ISILUMKISO: akuphumelelekanga ukufaka ischema `%s' sendawo `%s': %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
xh: Ukukhupha ischema `%s' ukuphuma endaweni `%s'

en: WARNING: no key specified for schema
xh: ISILUMKISO: akukho qhosha likhethekileyo le-schema

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
xh: ISILUMKISO: i-node <%s> engaqondwa ngezantsi <%s>

en: Failed to open `%s': %s
xh: Akuphumelelekanga ukuvula `%s': %s

en: Document `%s' is empty?
xh: Uxwebhu `%s' aluphathanga?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
xh: Uxwebhu `%s' lunohlobo oluphosakeleyo lwengcambu ye-node (<%s>, kufuneka lube <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
xh: Uxwebhu `%s' alunayo inode <%s> yomgangatho ophezulu

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
xh: ISILUMKISO: i-node <%s> engaphantsi <%s> ayiqondwa

en: Error syncing config data: %s
xh: Impazamo yokulungelelanisa idata yenkqubo yokumisela: %s

en: Must specify some schema files to install
xh: Kufuneka kucaciswe iifayili ezithile ze-schema ezokufakelwa

en: Failed to unset breakage key %s: %s
xh: Akuphumelelekanga ukubeka bucala isitshixo sokwaphuka %s: %s

en: Must specify some keys to break
xh: Kufuneka kucaciswe amaqhosha athile ekwaphukeni

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
xh: Ukuzama ukwaphula ukusebenza kwakho ngokuseka amaxabiso angalungana ezitshixo:
      %s

en: Must specify some directories to break
xh: Kufuneka kucaciswe oovimba abathile beefayili ukwaphula

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
xh: Ukuzama ukwaphula umsebenzi wakho ngokuseka amaxabiso angalunganga amaqhosha kuvimba weefayili:
      %s
