gnome-keyring - en to eo translation catalogue (240 entries)

en: User ID
eo: Uzanto-ID

en: Email Address
eo: Retpoŝtadreso

en: Date of Birth
eo: Naskiĝdato

en: Place of Birth
eo: Naskiĝloko

en: Gender
eo: Sekso

en: Country of Citizenship
eo: Civitlando

en: Country of Residence
eo: Loĝlando

en: Common Name
eo: Voknomo

en: Surname
eo: Familinomo

en: Serial Number
eo: Seria numero

en: Country
eo: Lando

en: Locality
eo: Urbo

en: State
eo: Ŝtato

en: Street
eo: Strato

en: Organization
eo: Organizo

en: Organizational Unit
eo: Organiza unuo

en: Title
eo: Titolo

en: Telephone Number
eo: Telefonnumero

en: Given Name
eo: Persona nomo

en: Initials
eo: Inicialoj

en: Generation Qualifier
eo: Genera kvalifikilo

en: DN Qualifier
eo: DN-kvalifikilo

en: Pseudonym
eo: Kaŝnomo

en: MD2 with RSA
eo: MD2 kun RSA

en: MD5 with RSA
eo: MD5 kun RSA

en: SHA1 with RSA
eo: SHA1 kun RSA

en: SHA1 with DSA
eo: SHA1 kun DSA

en: Elliptic Curve
eo: Elipsa kurbo

en: SHA1 with ECDSA
eo: SHA1 kun ECDSA

en: SHA224 with ECDSA
eo: SHA224 kun ECDSA

en: SHA256 with ECDSA
eo: SHA256 kun ECDSA

en: SHA384 with ECDSA
eo: SHA384 kun ECDSA

en: SHA512 with ECDSA
eo: SHA512 kun ECDSA

note: Extended Key Usages
en: Server Authentication
eo: Servilo-aŭtentigo

en: Client Authentication
eo: Kliento-aŭtentigo

en: Code Signing
eo: Subskribado de kodo

en: Email Protection
eo: Retpoŝta protekto

en: Time Stamping
eo: Tempindiko

en: Error loading PKCS#11 module: %s
eo: Eraro dum ŝarĝo de PKCS#11-modulo: %s

en: Couldn’t initialize PKCS#11 module: %s
eo: Ne povis pravalorizi PKCS#11-modulon: %s

en: Couldn’t initialize registered PKCS#11 modules: %s
eo: Ne povis pravalorizi registritan PKCS#11-modulon: %s

en: The URI has invalid encoding.
eo: La URI havas nevalidan kodadon.

en: The URI does not have the “pkcs11” scheme.
eo: URI ne havas la “pkcs11”-skemon.

en: The URI has bad syntax.
eo: La URI havas malbonan sintakson.

en: The URI has a bad version number.
eo: La URI havas malbonan versionombron.

en: The stream was closed
eo: La fluo estas fermita

[ctx: column]
note: later
en: Name
eo: Nomo

[ctx: column]
en: Issued By
eo: Eldonite je

[ctx: column]
note: later
en: Expires
eo: Senvalidiĝos

en: Certificate
eo: Atestilo

en: Other Name
eo: Alia nomo

en: XMPP Addr
eo: XMPP-adreso

en: DNS SRV
eo: DNS-servilo

en: Email
eo: Retpoŝtadreso

en: X400 Address
eo: X400-adreso

en: Directory Name
eo: Dosierujo-nomo

en: IP Address
eo: IP-adreso

en: Registered ID
eo: Registrita ID

en: Unsupported key type for certificate request
eo: Nesubtenata ŝlosiltipo por aŭtentigilo-peto

en: The key cannot be used to sign the request
eo: La ŝlosilo ne povas esti uzita subskribi la peton

en: GnuPG Keyring
eo: GnuPG-ŝlosilaro

en: GnuPG Keyring: %s
eo: GnuPG-ŝlosilaro: %s

en: PGP Key
eo: PGP-ŝlosilo

[ctx: column]
en: Key ID
eo: Ŝlosil-ID

en: Gnupg process exited with code: %d
eo: Gnupg-procezo ĉesis kun kodo: %d

en: Gnupg process was terminated with signal: %d
eo: Gnupg-procezo estis ĉesigita kun signalo: %d

en: The operation was cancelled
eo: La ago estis nuligita

en: Private Key
eo: Privata ŝlosilo

en: Public Key
eo: Publika ŝlosilo

en: Certificate Request
eo: Atestil-peto

en: Unrecognized or unsupported data.
eo: Nekonataj aŭ nesubtenataj datumoj.

en: Could not parse invalid or corrupted data.
eo: Ne povus analizi nevalidan aŭ difektitan datumojn.

en: The data is locked
eo: La datumoj estas ŝlositaj

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Enter your OpenSSH passphrase
eo: Enigu vian OpenSSH-pasfrazon

en: Unrecognized or unavailable attributes for key
eo: Nekonataj aŭ nedisponeblaj atributoj por ŝlosilo

en: Couldn’t build public key
eo: Ne eblis krei publikan ŝlosilon

note: Translators: A pinned certificate is an exception which trusts a given certificate explicitly for a purpose and communication with a certain peer.
en: Couldn’t find a place to store the pinned certificate
eo: Ne eblis trovi lokon por konservi la atestilon

en: Basic Constraints
eo: Bazaj limigoj

en: Certificate Authority
eo: Atestilaŭtoritato

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Max Path Length
eo: Maksimuma voja longo

en: Unlimited
eo: Nelimigite

en: Extended Key Usage
eo: Etendita ŝlosila uzado

en: Allowed Purposes
eo: Permesitaj celoj

en: Key Identifier
eo: Ŝlosil-identigilo

en: Digital signature
eo: Cifera subskribo

en: Key encipherment
eo: Ĉifrado de ŝlosilo

en: Data encipherment
eo: Ĉifrado de datumoj

en: Key agreement
eo: Ŝlosila akordo

en: Certificate signature
eo: Atestil-subskribo

en: Revocation list signature
eo: Subskribo de senvalidiga listo

en: Key Usage
eo: Ŝlosila uzado

en: Usages
eo: Uzadoj

en: Extension
eo: Etendaĵo

en: Identifier
eo: Identigilo

en: Value
eo: Valoro

en: Couldn’t export the certificate.
eo: Ne eblis elporti la atestilon.

en: Identity
eo: Identeco

en: Verified by
eo: Konfirmita de

en: Expires
eo: Senvalidiĝos

note: The subject
en: Subject Name
eo: Nomo de la temo

note: The Issuer
en: Issuer Name
eo: Nomo de la eldoninto

note: The Issued Parameters
en: Issued Certificate
eo: Atestilo de la eldoninto

en: Version
eo: Versio

en: Not Valid Before
eo: Ne valida antaŭe

en: Not Valid After
eo: Ne valida poste

note: Fingerprints
en: Certificate Fingerprints
eo: Atestilaj fingropremoj

note: Public Key Info
en: Public Key Info
eo: Informoj de publika ŝlosilo

note: Signature
en: Signature
eo: Subskribo

en: Export Certificate…
eo: Elporti atestilon…

en: Key Algorithm
eo: Ŝlosila algoritmo

en: Key Parameters
eo: Ŝlosilaj parametroj

en: Key Size
eo: Ŝlosilgrando

en: Key SHA1 Fingerprint
eo: Ŝlosila SHA1-fingropremo

en: Signature Algorithm
eo: Subskriba algoritmo

en: Signature Parameters
eo: Subskribaj parametroj

en: Critical
eo: Kritika

note: The certificate request type
en: Certificate request
eo: Atestilo-peto

en: Attribute
eo: Atributo

en: Type
eo: Tipo

en: Challenge
eo: Defio

en: _Details
eo: _Detaloj

en: Could not display “%s”
eo: Ne eblis montri na “%s”

en: Could not display file
eo: Ne eblis montri dosieron

en: Reason
eo: Kialo

en: Cannot display a file of this type.
eo: Ne povas montri dosieron de ĉi tiu tipo.

en: Encrypt
eo: Ĉifri

en: Sign
eo: Subskribi

en: Certify
eo: Atesti

en: Authenticate
eo: Aŭtentigi

[ctx: capability]
en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Invalid
eo: Nevalida

[ctx: ownertrust]
en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Revoked
eo: Senvalidigita

en: Expired
eo: Senvalidiĝis

en: Undefined trust
eo: Nedifinita fido

en: Distrusted
eo: Malfidita

en: Marginally trusted
eo: Iom fidita

en: Fully trusted
eo: Plene fidita

en: Ultimately trusted
eo: Pleje fidita

en: The information in this key has not yet been verified
eo: La informo en ĉi tiu ŝlosilo ankoraŭ ne estas konfirmita

en: This key is invalid
eo: La ŝlosilo estas nevalida

en: This key has been disabled
eo: Ĉi tiu ŝlosilo estis malŝaltita

en: This key has been revoked
eo: Ĉi tiu ŝlosilo estis senvalidigita

en: This key has expired
eo: Ĉi tiu ŝlosilo senvalidiĝis

en: This key is distrusted
eo: Ĉi tiu ŝlosilo estas malfidita

en: This key is marginally trusted
eo: Ĉi tiu ŝlosilo estas iom fidita

en: This key is fully trusted
eo: Ĉi tiu ŝlosilo estas plene fidita

en: This key is ultimately trusted
eo: Ĉi tiu ŝlosilo estas pleje fidita

en: Key ID
eo: Ŝlosil-ID

en: Algorithm
eo: Algoritmo

en: Created
eo: Kreita

en: Expiry
eo: Senvalidiĝo

en: Capabilities
eo: Kapabloj

en: Owner trust
eo: Fido de posedanto

en: Name
eo: Nomo

en: Comment
eo: Komento

en: User Attribute
eo: Atributo de uzanto

en: Size
eo: Grando

en: Signature of a binary document
eo: Subskribo de duuma dosiero

en: Signature of a canonical text document
eo: Subskribo de baza tekstdokumento

en: Standalone signature
eo: Memstara subskribo

en: Generic certification of key
eo: Ĝenerala atestilo de ŝlosilo

en: Persona certification of key
eo: Persona atestilo de ŝlosilo

en: Casual certification of key
eo: Okaza atestilo de ŝlosilo

en: Positive certification of key
eo: Pozitiva atestilo de ŝlosilo

en: Signature directly on key
eo: Subskribo rekte sur ŝlosilo

en: Key revocation signature
eo: Subskribo de ŝlosila senvalidigo

en: Subkey revocation signature
eo: Subskribo de subŝlosila senvalidigo

en: Certification revocation signature
eo: Subskribo de atestila senvalidigo

en: Timestamp signature
eo: Subskribo de tempindiko

en: Class
eo: Klaso

en: Local only
eo: Nur loka

en: Exportable
eo: Elportebla

en: Revocation Key
eo: Senvalidiga ŝlosilo

en: Fingerprint
eo: Fingropremaĵo

en: Public Subkey
eo: Publika subŝlosilo

en: Secret Key
eo: Sekreta ŝlosilo

en: Secret Subkey
eo: Sekreta subŝlosilo

en: Initializing…
eo: Pravalorizante…

en: Import is in progress…
eo: Enportado estas farata…

en: Imported to: %s
eo: Enportite al: %s

en: Import to: %s
eo: Enporti al: %s

en: Cannot import because there are no compatible importers
eo: Ne eblas enporti ĉar ne estas kongruaj enportiloj

en: No data to import
eo: Neniu datumo por enporti

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Private RSA Key
eo: Privata RSA-ŝlosilo

en: Private DSA Key
eo: Privata DSA-ŝlosilo

en: Private Elliptic Curve Key
eo: Privata elipsa kurba ŝlosilo

en: Public DSA Key
eo: Publika DSA-ŝlosilo

en: Public Elliptic Curve Key
eo: Publika elipsa kurba ŝlosilo

en: %u bit | %u bits
eo[0]: %u bito
eo[1]: %u bitoj

en: Strength
eo: Forto

note: Fingerprints
en: Fingerprints
eo: Fingropremaĵoj

note: Add our various buttons
en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _OK
eo: _Bone

en: Automatically chosen
eo: Aŭtomate elektita

en: The user cancelled the operation
eo: La uzanto nuligis la operacion

en: In order to import, please enter the password.
eo: Por enporti, bonvole enigu pasvorton.

note: The password label
en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Token:
eo: Ĵetono:

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Label:
eo: Etikedo:

en: Import settings
eo: Enport-agordoj

note: The confirm label
en: Confirm:
eo: Konfirmi:

en: Passwords do not match.
eo: Pasvortoj ne kongruas.

en: Password cannot be blank
eo: Pasvorto ne povas esti malplena

en: Unlock access to passwords and other secrets
eo: Malŝlosi aliron al pasvortoj kaj aliaj sekretoj

en: A file already exists with this name.
eo: Dosiero jam ekzistas kun ĉi tiu nomo.

en: Do you want to replace it with a new file?
eo: Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin per nova dosiero?

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: The operation was cancelled.
eo: La ago estis nuligita.

en: Export certificate
eo: Elporti atestilon

en: _Save
eo: Kon_servi

en: Certificate files
eo: Atestil-dosieroj

en: PEM files
eo: PEM-dosieroj

en: Automatically unlock this keyring whenever I’m logged in
eo: Aŭtomate malŝlosi ĉi tiun ŝlosilaron ĉiam kiam mi salutas

en: Lock this keyring when I log out
eo: Ŝlosi ĉi tiun ŝlosilaron kiam mi adiaŭas

en: Lock this keyring after
eo: Ŝlosi ĉi tiun ŝlosilaron poste

en: Lock this keyring if idle for
eo: Ŝlosi ĉi tiun ŝlosilaron kiam senokupe por

note: Translators: The
en: minutes
eo: minutoj

en: Unlock: %s
eo: Malŝlosi: %s

en: Password
eo: Pasvorto

en: The contents of “%s” are locked. In order to view the contents, enter the correct password.
eo: La enhavoj de “%s” estas ŝlosita. Por vidi la enhavojn, enigu la ĝustan pasvorton.

en: The contents are locked. In order to view the contents, enter the correct password.
eo: La enhavoj estas ŝlosita. Por vidi la enhavojn, enigu la ĝustan pasvorton.

en: View file
eo: Vidi dosieron

en: GCR Certificate and Key Viewer
eo: Vidigilo por GCR-atestiloj kaj ŝlosiloj

en: Show the application's version
eo: Montri la version de la programo

en: [file...]
eo: [dosiero...]

en: - View certificate and key files
eo: - Montri dosierojn de atestiloj kaj ŝlosiloj

en: Certificate Viewer
eo: Atestil-vidigilo

en: The password was incorrect
eo: La pasvorto estis nekorekta

en: Imported
eo: Enportite

en: Import failed
eo: Enporto malsukcesis

en: Import
eo: Enporti

en: _Close
eo: _Fermi
