gnome-keyring - en to fi translation catalogue (236 entries)

en: Domain Component
fi: Aluenimen osa

en: User ID
fi: Käyttäjätunniste

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Date of Birth
fi: Syntymäpäivä

en: Place of Birth
fi: Synnyinpaikka

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Country of Citizenship
fi: Kotimaa

en: Country of Residence
fi: Asuinmaa

en: Common Name
fi: Yleinen nimi

en: Surname
fi: Sukunimi

en: Serial Number
fi: Sarjanumero

en: Country
fi: Lääni

en: Locality
fi: Paikkakunta

en: State
fi: Valtio

en: Street
fi: Katu

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Organizational Unit
fi: Organisaatioyksikkö

en: Title
fi: Titteli

en: Telephone Number
fi: Puhelinnumero

en: Given Name
fi: Etunimi

en: Initials
fi: Nimikirjaimet

en: Generation Qualifier
fi: Luontimääre

en: DN Qualifier
fi: DN-määre

en: Pseudonym
fi: Pseudonyymi

en: MD2 with RSA
fi: MD2 ja RSA

en: MD5 with RSA
fi: MD5 ja RSA

en: SHA1 with RSA
fi: SHA1 ja RSA

en: SHA1 with DSA
fi: SHA1 ja DSA

en: Elliptic Curve
fi: Elliptinen käyrä

en: SHA1 with ECDSA
fi: SHA1 ja ECDSA

en: SHA224 with ECDSA
fi: SHA224 ja ECDSA

en: SHA256 with ECDSA
fi: SHA256 ja ECDSA

en: SHA384 with ECDSA
fi: SHA384 ja ECDSA

en: SHA512 with ECDSA
fi: SHA512 ja ECDSA

en: GOST R 34.11-94 with GOST R 34.10-2001
fi: GOST R 34.11-94 käyttäen GOST R 34.10-2001

en: GOST R 34.10-2012 256-bit curve
fi: GOST R 34.10-2012 256-bit käyrä

en: GOST R 34.10-2012 512-bit curve
fi: GOST R 34.10-2012 512-bit käyrä

en: GOST R 34.11-2012/256 with GOST R 34.10-2012 256-bit curve
fi: GOST R 34.11-2012/256 käyttäen 256-bittistä GOST R 34.10-2012 -käyrää

en: GOST R 34.11-2012/512 with GOST R 34.10-2012 512-bit curve
fi: GOST R 34.11-2012/512 käyttäen 512-bittistä GOST R 34.10-2012 -käyrää

note: Extended Key Usages
en: Server Authentication
fi: Palvelimen todentaminen

en: Client Authentication
fi: Asiakkaan todentaminen

en: Code Signing
fi: Koodin allekirjoitus

en: Email Protection
fi: Sähköpostin suojaus

en: Time Stamping
fi: Aikaleimaus

en: Error loading PKCS#11 module: %s
fi: Virhe PKCS#11-moduulia ladatessa: %s

en: Couldn’t initialize PKCS#11 module: %s
fi: PKCS#11-moduulia ei voitu alustaa: %s

en: Couldn’t initialize registered PKCS#11 modules: %s
fi: Rekisteröityjä PKCS#11-moduuleja ei voitu alustaa: %s

en: The URI has invalid encoding.
fi: URI:lla on virheellinen koodaus.

en: The URI does not have the “pkcs11” scheme.
fi: URI ei sisällä “pkcs11”-skeemaa.

en: The URI has bad syntax.
fi: URI:n syntaksi on väärin.

en: The URI has a bad version number.
fi: URI:n versionumero on väärin.

[ctx: column]
note: later
en: Name
fi: Nimi

[ctx: column]
en: Issued By
fi: Myöntänyt

[ctx: column]
note: later
en: Expires
fi: Vanhenee

en: Certificate
fi: Varmenne

en: Other Name
fi: Muu nimi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: X400 Address
fi: X400-osoite

en: Directory Name
fi: Hakemiston nimi

en: EDI Party Name
fi: EDI-osapuolen nimi

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Unsupported key type for certificate request
fi: Avaimen tyyppi ei ole tuettu varmennepyyntöä varten

en: The key cannot be used to sign the request
fi: Avainta ei voi käyttää pyynnön allekirjoittamiseen

en: GnuPG Keyring
fi: GnuPG -avainnippu

en: GnuPG Keyring: %s
fi: GnuPG-avainnippu: %s

en: PGP Key
fi: PGP-avain

[ctx: column]
en: Key ID
fi: Avaimen tunniste

en: Gnupg process exited with code: %d
fi: Gnupg-prosessi poistui koodilla: %d

en: Gnupg process was terminated with signal: %d
fi: Gnupg-prosessi lopetettiin signalilla: %d

en: The operation was cancelled
fi: Toiminto peruttiin

en: Private Key
fi: Salainen avain

en: Public Key
fi: Julkinen avain

en: Certificate Request
fi: Varmennepyyntö

en: Unrecognized or unsupported data.
fi: Tuntematon tai ei tuettu tieto.

en: Could not parse invalid or corrupted data.
fi: Virheellistä tai viallista tietoa ei voitu tulkita.

en: The data is locked
fi: tiedot on lukittu

en: Continue
fi: Jatka

en: Cancel
fi: Peru

en: Unlock password for: %s
fi: Lukituksen avauksen salasana kohteelle: %s

en: Unlock private key
fi: Avaa yksityisen avaimen lukitus

en: Enter password to unlock the private key
fi: Anna salasana avataksesi yksityisen avaimen lukituksen

note: TRANSLATORS: The private key is locked
en: An application wants access to the private key “%s”, but it is locked
fi: Sovellus haluaa pääsyn yksityiseen avaimeen“%s”, mutta se on lukittu

en: Automatically unlock this key whenever I’m logged in
fi: Avaa tämä avain automaattisesti kun olen sisäänkirjautunut

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: The unlock password was incorrect
fi: Lukituksen avauksen salasana oli väärä

en: Unnamed
fi: Nimetön

en: Enter your OpenSSH passphrase
fi: Anna OpenSSH-tunnuslauseesi

en: Couldn’t build public key
fi: Julkista avainta ei voitu rakentaa

en: Another prompt is already in progress
fi: Toinen kehote on jo käynnissä

en: Basic Constraints
fi: Perusrajoitukset

en: Certificate Authority
fi: Varmentajataho (CA)

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Max Path Length
fi: Polun enimmäispituus

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Extended Key Usage
fi: Laajennettu avaimen käyttö

en: Allowed Purposes
fi: Sallitut tarkoitukset

en: Key Identifier
fi: Avaimen tunniste

en: Digital signature
fi: Digitaalinen allekirjoitus

en: Encipher only
fi: Vain salakirjoitus

en: Decipher only
fi: Vain salakirjoituksen avaaminen

en: Key Usage
fi: Avaimen käyttö

en: Usages
fi: Käyttötavat

en: Subject Alternative Names
fi: Kohteen vaihtoehtoiset nimet (SAN)

en: Extension
fi: Pääte

en: Identifier
fi: Tunniste

en: Value
fi: Arvo

en: Couldn’t export the certificate.
fi: Varmenteen vienti epäonnistui.

en: Identity
fi: Identiteetti

en: Verified by
fi: Vahvistanut

en: Expires
fi: Vanhenee

note: The subject
en: Subject Name
fi: Kohteen nimi

note: The Issuer
en: Issuer Name
fi: Myöntäjän nimi

note: The Issued Parameters
en: Issued Certificate
fi: Myöntäjän varmenne

en: Version
fi: Versio

en: Not Valid Before
fi: Ei voimassa ennen

en: Not Valid After
fi: Ei voimassa jälkeen

note: Fingerprints
en: Certificate Fingerprints
fi: Varmenteen tunnistetiedot

note: Public Key Info
en: Public Key Info
fi: Tietoja julkisesta avaimesta

note: Signature
en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Export Certificate…
fi: Vie varmenne…

en: Key Algorithm
fi: Avaimen algoritmi

en: Key Parameters
fi: Avaimen parametrit

en: Key Size
fi: Avaimen koko

en: Key SHA1 Fingerprint
fi: Avaimen SHA1-tunnistetieto

en: Signature Algorithm
fi: Allekirjoituksen algoritmi

en: Signature Parameters
fi: Allekirjoituksen parametrit

en: Critical
fi: Kriittinen

note: The certificate request type
en: Certificate request
fi: Varmennepyyntö

en: Attribute
fi: Attribuutti

en: Type
fi: Tyyppi

en: Challenge
fi: Haaste

en: _Details
fi: _Tiedot

en: Could not display “%s”
fi: Ei voitu näyttää “%s”

en: Could not display file
fi: Ei voitu näyttää tiedostoa

en: Reason
fi: Syy

en: Cannot display a file of this type.
fi: Tämän tyyppistä tiedostoa ei voi näyttää.

en: Elgamal
fi: ElGamal

en: Encrypt
fi: Salaa

en: Sign
fi: Allekirjoita

en: Certify
fi: Varmenna

en: Authenticate
fi: Todenna

[ctx: capability]
en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Invalid
fi: Virheellinen

[ctx: ownertrust]
en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Revoked
fi: Kumottu

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Undefined trust
fi: Määrittämätön luotto

en: Distrusted
fi: Ei luotettu

en: Marginally trusted
fi: Hieman luotettu

en: Fully trusted
fi: Täysin luotettu

en: Ultimately trusted
fi: Erittäin luotettu

en: The information in this key has not yet been verified
fi: Tämän avaimen tietoja ei ole vielä vahvistettu

en: This key is invalid
fi: Avain on virheellinen

en: This key has been disabled
fi: Tämä avain on poistettu käytöstä

en: This key has been revoked
fi: Avain on kumottu

en: This key has expired
fi: Avain on vanhentunut

en: This key is distrusted
fi: Avain ei ole luotettu

en: This key is marginally trusted
fi: Avain on hieman luotettu

en: This key is fully trusted
fi: Avain on täysin luotettu

en: This key is ultimately trusted
fi: Avain on erittäin luotettu

en: Key ID
fi: Avaimen tunniste

en: Algorithm
fi: Algoritmi

en: Created
fi: Luotu

en: Expiry
fi: Erääntyminen

en: Capabilities
fi: Kyvyt

en: Name
fi: Nimi

en: Comment
fi: Kommentti

en: Size
fi: Koko

en: Signature of a binary document
fi: Binääridokumentin allekirjoitus

en: Timestamp signature
fi: Aikaleiman allekirjoitus

en: Class
fi: Luokka

en: Local only
fi: Vain paikallinen

en: Exportable
fi: Vietävissä

en: Revocation Key
fi: Kumoamisavain

en: Fingerprint
fi: Tunnistetieto

en: Public Subkey
fi: Julkinen aliavain

en: Secret Key
fi: Salainen avain

en: Secret Subkey
fi: Salainen aliavain

en: Initializing…
fi: Alustetaan…

en: Import is in progress…
fi: Tuonti on meneillään…

en: Imported to: %s
fi: Tuotu kohteeseen: %s

en: Import to: %s
fi: Tuo kohteeseen: %s

en: Cannot import because there are no compatible importers
fi: Tuonti ei onnistu, koska yhteensopivia tuontityökaluja ei ole

en: No data to import
fi: Ei tietoja tuotavaksi

en: Key
fi: Avain

en: Private RSA Key
fi: Yksityinen RSA-avain

en: Private DSA Key
fi: Yksityinen DSA-avain

en: Private Elliptic Curve Key
fi: Yksityinen elliptisen käyrän avain

en: Public DSA Key
fi: Julkinen DSA-avain

en: Public Elliptic Curve Key
fi: Julkinen elliptisen käyrän avain

en: %u bit | %u bits
fi[0]: %u bitti
fi[1]: %u bittiä

en: Strength
fi: Vahvuus

note: Fingerprints
en: Fingerprints
fi: Tunnistetiedot

note: Add our various buttons
en: _Cancel
fi: _Peru

en: Automatically chosen
fi: Automaattisesti valittu

en: The user cancelled the operation
fi: Käyttäjä perui toiminnon

en: In order to import, please enter the password.
fi: Anna salasana suorittaaksesi tuonnin.

note: The password label
en: Password:
fi: Salasana:

en: Token:
fi: Poletti:

en: Label:
fi: Nimike:

en: Import settings
fi: Tuontiasetukset

note: The confirm label
en: Confirm:
fi: Vahvista:

en: Passwords do not match.
fi: Salasanat eivät täsmää.

en: Password cannot be blank
fi: Salasana ei voi olla tyhjä

en: Access Prompt
fi: Käyttökehote

en: Unlock access to passwords and other secrets
fi: Avaa lukitus salasanoihin ja muihin salaisuuksiin

en: A file already exists with this name.
fi: Samalla nimellä on jo tiedosto olemassa.

en: Do you want to replace it with a new file?
fi: Haluatko korvata sen uudella tiedostolla?

en: _Replace
fi: _Korvaa

en: The operation was cancelled.
fi: Toiminto peruttiin.

en: Export certificate
fi: Vie varmenne

en: _Save
fi: _Tallenna

en: Certificate files
fi: Varmennetiedostot

en: PEM files
fi: PEM-tiedostot

en: Automatically unlock this keyring whenever I’m logged in
fi: Avaa tämä avainnippu automaattisesti kun olen sisäänkirjautunut

en: Lock this keyring when I log out
fi: Lukitse tämä avainnippu kun kirjaudun ulos

en: Lock this keyring after
fi: Lukitse tämä avainnippu

en: Lock this keyring if idle for
fi: Lukitse tämä avainnippu jouten oltaessa

note: Translators: The 'minutes' from 'Lock this keyring if idle for x minutes'.
en: minutes
fi: minuutin kuluttua

en: Unlock: %s
fi: Avaa lukitus: %s

en: Password
fi: Salasana

en: The contents of “%s” are locked. In order to view the contents, enter the correct password.
fi: Kohteen “%s” sisältö on lukittu. Jotta voit nähdä sen sisällön, anna oikea salasana.

en: The contents are locked. In order to view the contents, enter the correct password.
fi: Sisältö on lukittu. Jotta voit nähdä sisällön, anna oikea salasana.

en: View file
fi: Näytä tiedosto

en: GCR Certificate and Key Viewer
fi: GCR - varmenteiden ja avainten katselin

en: Show the application's version
fi: Näytä sovelluksen versio

en: [file...]
fi: [tiedosto...]

en: - View certificate and key files
fi: - Katsele varmenne- ja avaintiedostoja

en: Certificate Viewer
fi: Varmennekatselin

en: The password was incorrect
fi: Salasana oli väärä

en: Imported
fi: Tuotu

en: Import failed
fi: Tuonti epäonnistui

en: Import
fi: Tuo

en: _Close
fi: _Sulje
