gnome-keyring 0.4.6 - en to nn translation catalogue (73 entries)

en: Domain Component
nn: Domenekomponent

en: User ID
nn: Brukar-ID

en: Email Address
nn: E-postadresse

en: Date of Birth
nn: Fødselsdato

en: Place of Birth
nn: Fødselstad

en: Gender
nn: Kjønn

en: Country of Citizenship
nn: Land med statsborgarskap

en: Country of Residence
nn: Opphaldsland

en: Common Name
nn: Trivialnamn

en: Surname
nn: Etternamn

en: Serial Number
nn: Serienummer

en: Country
nn: Land

en: Locality
nn: Lægje

en: State
nn: Stat

en: Street
nn: Gate

en: Organization
nn: Organisasjon

en: Organizational Unit
nn: Organisasjonseining

en: Title
nn: Tittel

en: Telephone Number
nn: Telefonnummer

en: Given Name
nn: Personnamn

en: Initials
nn: Initial

en: Generation Qualifier
nn: Generasjonskvalifikator

en: DN Qualifier
nn: DN-kvalifikator

en: MD2 with RSA
nn: MD2 med RSA

en: MD5 with RSA
nn: MD5 med RSA

en: SHA1 with RSA
nn: SHA1 med RSA

en: SHA1 with DSA
nn: SHA1 med DSA

en: Certificate
nn: Sertifikat

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Extension
nn: Utviding

en: Identifier
nn: Identifikator

en: Value
nn: Verdi

en: Critical
nn: Kritisk

en: Identity
nn: Identitet

en: Verified by
nn: Verifisert av

en: Expires
nn: Går ut

note: The subject
en: Subject Name
nn: Namn på subjekt

note: The Issuer
en: Issuer Name
nn: Namn på utgjevar

note: The Issued Parameters
en: Issued Certificate
nn: Utgjeve sertifikat

en: Version
nn: Versjon

en: Not Valid Before
nn: Ikkje gyldig før

en: Not Valid After
nn: Ikkje gyldig etter

note: Signature
en: Signature
nn: Signatur

en: Signature Algorithm
nn: Signaturalgoritme

en: Signature Parameters
nn: Signaturparameter

note: Public Key Info
en: Public Key Info
nn: Info om offentleg nøkkel

en: Key Algorithm
nn: Nøkkelalgoritme

en: Key Parameters
nn: Nøkkelparameter

en: Key Size
nn: Nøkkelstorleik

en: Public Key
nn: Offentleg nøkkel

en: The operation was cancelled
nn: Operasjonen var avbroten

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Algorithm
nn: Algoritme

en: Size
nn: Storleik

en: Fingerprint
nn: Fingeravtrykk

en: Key
nn: Nøkkel

en: Private RSA Key
nn: Privat RSA-nøkkel

en: Private DSA Key
nn: Privat DSA-nøkkel

en: Private Key
nn: Privat nøkkel

en: Public DSA Key
nn: Offentleg DSA-nøkkel

en: Strength
nn: Styrke

note: Fingerprints
en: Fingerprints
nn: Fingeravtrykk

en: Unrecognized or unsupported data.
nn: Ikkje gjenkjent eller støtta data.

en: Could not parse invalid or corrupted data.
nn: Klarte ikkje lesa ugyldig eller korrupt data.

en: The data is locked
nn: Dataa er låst

en: Password:
nn: Passord:

en: Automatically unlock this keyring whenever I'm logged in
nn: Lås opp denne nøkkelringa automatisk når eg loggar inn

en: Lock this keyring after
nn: Lås denne nøkkelringen etter

en: Lock this keyring if idle for
nn: Lås denne nøkkelringen viss inaktiv for

en: Lock this keyring when I log out
nn: Lås denne nøkkelringen når du loggar ut

note: Translators: The 'minutes' from 'Lock this keyring if idle for x minutes'.
en: minutes
nn: minutt

en: Unlock
nn: Lås opp
