gnome-keyring MASTER - en to et translation catalogue (77 entries)

en: Domain Component
et: Domeeni osa

en: User ID
et: Kasutaja ID

en: Email Address
et: E-posti aadress

en: Date of Birth
et: Sünniaeg

en: Place of Birth
et: Sünnikoht

en: Gender
et: Sugu

en: Country of Citizenship
et: Koduriik

en: Country of Residence
et: Asukohariik

en: Common Name
et: Üldine nimi

en: Surname
et: Perekonnanimi

en: Serial Number
et: Seerianumber

en: Country
et: Riik

en: Locality
et: Paikkond

en: State
et: Maakond

en: Street
et: Tänav

en: Organization
et: Organisatsioon

en: Organizational Unit
et: Organisatsiooni üksus

en: Title
et: Tiitel

en: Telephone Number
et: Telefoni number

en: Given Name
et: Eesnimi

en: Initials
et: Initsiaalid

en: Generation Qualifier
et: Põlvkonna eraldaja

en: DN Qualifier
et: Eraldusnime (DN) eraldaja

en: Pseudonym
et: Pseudonüüm

en: MD2 with RSA
et: MD2 koos RSA-ga

en: MD5 with RSA
et: MD5 koos RSA-ga

en: SHA1 with RSA
et: SHA1 koos RSA-ga

en: SHA1 with DSA
et: SHA1 koos DSA-ga

en: Certificate
et: Sertifikaat

en: Yes
et: Jah

en: No
et: Ei

en: Extension
et: Laiend

en: Identifier
et: Identifitseerja

en: Value
et: Väärtus

en: Critical
et: Kriitiline

en: Couldn't export the certificate.
et: Sertifikaati pole võimalik eksportida.

en: Identity
et: Identiteet

en: Verified by
et: Verifitseerija

en: Expires
et: Aegub

note: The subject
en: Subject Name
et: Subjekti nimi

note: The Issuer
en: Issuer Name
et: Väljaandja nimi

note: The Issued Parameters
en: Issued Certificate
et: Väljastatud sertifikaat

en: Version
et: Versioon

en: Not Valid Before
et: Pole kehtiv enne

en: Not Valid After
et: Pole kehtiv pärast

note: Signature
en: Signature
et: Allkiri

en: Signature Algorithm
et: Allkirja algoritm

en: Signature Parameters
et: Allkirja parameetrid

note: Public Key Info
en: Public Key Info
et: Avaliku võtme andmed

en: Key Algorithm
et: Võtme algoritm

en: Key Parameters
et: Võtme parameetrid

en: Key Size
et: Võtme suurus

en: Public Key
et: Avalik võti

en: The operation was cancelled
et: Toiming katkestati

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Algorithm
et: Algoritm

en: Size
et: Suurus

en: Fingerprint
et: Sõrmejälg

en: Key
et: Võti

en: Private RSA Key
et: Salajane RSA-võti

en: Private DSA Key
et: Salajane DSA-võti

en: Private Key
et: Salajane võti

en: Public DSA Key
et: Avalik DSA-võti

en: %d bit | %d bits
et[0]: %d bitt
et[1]: %d bitti

en: Strength
et: Tugevus

note: Fingerprints
en: Fingerprints
et: Sõrmejäljed

en: Unrecognized or unsupported data.
et: Arusaamatud või toetamata andmed.

en: Could not parse invalid or corrupted data.
et: Vigaseid või rikutud andmeid pole võimalik töödelda.

en: The data is locked
et: Andmed on lukustatud

en: Password:
et: Parool:

note: Translators: A pinned certificate is an exception which trusts a given certificate explicitly for a purpose and communication with a certain peer.
en: Couldn't find a place to store the pinned certificate
et: Määratud sertifikaadi säilitamiseks pole võimalik kohta leida

en: Automatically unlock this keyring whenever I'm logged in
et: See võtmerõngas võetakse minu sisselogimisel automaatselt lukust lahti

en: Lock this keyring after
et: See võtmerõngas lukustatakse pärast

en: Lock this keyring if idle for
et: See võtmerõngas lukustatakse pärast jõudeolekut

en: Lock this keyring when I log out
et: See võtmerõngas pannakse minu väljalogimisel lukku

note: Translators: The 'minutes' from 'Lock this keyring if idle for x minutes'.
en: minutes
et: minutit

en: Unlock
et: Võta lukust lahti
