gnome-keyring - en to ms translation catalogue (242 entries)

en: Domain Component
ms: Komponen Domain

en: User ID
ms: ID Pengguna

en: Email Address
ms: Alamat E-mel

en: Date of Birth
ms: Tarikh Lahir

en: Place of Birth
ms: Tempat Lahir

en: Gender
ms: Jantina

en: Country of Citizenship
ms: Kerakyatan Negara

en: Country of Residence
ms: Negara Tempat Tinggal

en: Common Name
ms: Nama Biasa

en: Surname
ms: Nama keluarga

en: Serial Number
ms: Nombor Siri

en: Country
ms: Negara

en: Locality
ms: Lokaliti

en: State
ms: Negeri

en: Street
ms: Jalan

en: Organization
ms: Organisasi

en: Organizational Unit
ms: Unit Organisasi

en: Title
ms: Tajuk

en: Telephone Number
ms: Nombor Telefon

en: Given Name
ms: Nama Diberi

en: Initials
ms: Singkatan

en: Generation Qualifier
ms: Penerang Penjanaan

en: DN Qualifier
ms: Penerang DN

en: Pseudonym
ms: Nama samaran

en: MD2 with RSA
ms: MD2 dengan RSA

en: MD5 with RSA
ms: MD5 dengan RSA

en: SHA1 with RSA
ms: SHA1 dengan RSA

en: SHA1 with DSA
ms: SHA1 dengan DSA

en: Elliptic Curve
ms: Lekuk Eliptik

en: SHA1 with ECDSA
ms: SHA1 dengan ECDSA

en: SHA224 with ECDSA
ms: SHA224 dengan ECDSA

en: SHA256 with ECDSA
ms: SHA256 dengan ECDSA

en: SHA384 with ECDSA
ms: SHA384 dengan ECDSA

en: SHA512 with ECDSA
ms: SHA512 dengan ECDSA

note: Extended Key Usages
en: Server Authentication
ms: Pengesahihan Pelayan

en: Client Authentication
ms: Pengesahihan Klien

en: Code Signing
ms: Penandatangan Kod

en: Email Protection
ms: Perlindungan Emel

en: Time Stamping
ms: Peneraan Masa

en: Error loading PKCS#11 module: %s
ms: Ralat memuatkan modul PKCS#11: %s

en: Couldn’t initialize PKCS#11 module: %s
ms: Tidak dapat awalkan modul PKCS#11: %s

en: Couldn’t initialize registered PKCS#11 modules: %s
ms: Tidak dapat awalkan modul berdaftar PKCS#11: %s

en: The URI has invalid encoding.
ms: URI mempunyai pengekodan tidak sah.

en: The URI does not have the “pkcs11” scheme.
ms: URI tidak mempunyai skema "pkcs11".

en: The URI has bad syntax.
ms: URI mempunyai sintaks rosak.

en: The URI has a bad version number.
ms: URI mempunyai nombor versi yang rosak.

en: The stream was closed
ms: Strim telah ditutup

[ctx: column]
note: later
en: Name
ms: Nama

[ctx: column]
en: Issued By
ms: Dikeluarkan Oleh

[ctx: column]
note: later
en: Expires
ms: Luput

en: Certificate
ms: Sijil

en: Other Name
ms: Nama Lain

en: XMPP Addr
ms: Alamat XMPP

en: X400 Address
ms: Alamat X400

en: Directory Name
ms: Nama Direktori

en: EDI Party Name
ms: Nama Parti EDI

en: IP Address
ms: Alamat IP

en: Registered ID
ms: ID Berdaftar

en: Unsupported key type for certificate request
ms: Jenis kunci tidak disokong untuk permintaan sijil

en: The key cannot be used to sign the request
ms: Kunci tidak boleh digunakan untuk tanda tangan permintaan

en: GnuPG Keyring
ms: Gelang Kunci GnuPG

en: GnuPG Keyring: %s
ms: Gelang Kunci GnuPG: %s

en: PGP Key
ms: Kunci PGP

[ctx: column]
en: Key ID
ms: ID Kunci

en: Gnupg process exited with code: %d
ms: Proses Gnupg keluar dengan kod: %d

en: Gnupg process was terminated with signal: %d
ms: Proses Gnupg dihentikan dengan isyarat: %d

en: The operation was cancelled
ms: Operasi dibatalkan

en: Private Key
ms: Kunci Persendirian

en: Public Key
ms: Kunci Awam

en: Certificate Request
ms: Permintaan Sijil

en: Unrecognized or unsupported data.
ms: Data tidak dikenali atau tidak disokong.

en: Could not parse invalid or corrupted data.
ms: Tidak dapat menghurai data tidak sah atau rosak.

en: The data is locked
ms: Data dikunci

en: Continue
ms: Teruskan

en: Cancel
ms: Batal

en: Enter your OpenSSH passphrase
ms: Masukkan frasa laluan OpenSSH anda

en: Unrecognized or unavailable attributes for key
ms: Atribut untuk kunci tidak dikenali atau tidak tersedia

en: Couldn’t build public key
ms: Tidak dapat bina kunci awam

en: Another prompt is already in progress
ms: Makluman lain dalam proses

note: Translators: A pinned certificate is an exception which trusts a given certificate explicitly for a purpose and communication with a certain peer.
en: Couldn’t find a place to store the pinned certificate
ms: Tidak dapat cari lokasi untuk menyimpan sijil tercemat

en: Basic Constraints
ms: Kekangan Asas

en: Certificate Authority
ms: Autoriti Sijil

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Max Path Length
ms: Panjang Laluan Maks

en: Unlimited
ms: Tanpa Had

en: Extended Key Usage
ms: Penggunaan Kunci Tambahan

en: Allowed Purposes
ms: Tujuan Dibenarkan

en: Subject Key Identifier
ms: Pengecam Kunci Subjek

en: Key Identifier
ms: Pengecam Kunci

en: Digital signature
ms: Tanda tangan digital

en: Key encipherment
ms: Penyulitan kunci

en: Data encipherment
ms: Penyulitan data

en: Key agreement
ms: Perjanjian kunci

en: Certificate signature
ms: Tanda tangan sijil

en: Revocation list signature
ms: Tanda tangan senarai pembatalan

en: Key Usage
ms: Penggunaan Kunci

en: Usages
ms: Penggunaan

en: Subject Alternative Names
ms: Nama Gantian Subjek

en: Extension
ms: Sambungan

en: Identifier
ms: Pengenalan

en: Value
ms: Nilai

en: Couldn’t export the certificate.
ms: Tidak dapat mengeksport sijil.

en: Identity
ms: Identiti

en: Verified by
ms: Disahkan oleh

en: Expires
ms: Luput

note: The subject
en: Subject Name
ms: Nama Subjek

note: The Issuer
en: Issuer Name
ms: Nama Pengeluar

note: The Issued Parameters
en: Issued Certificate
ms: Sijil Dikeluarkan

en: Version
ms: Versi

en: Not Valid Before
ms: Tidak Sah Sebelum

en: Not Valid After
ms: Tidak Sah Selepas

note: Fingerprints
en: Certificate Fingerprints
ms: Cap Jari Sijil

note: Public Key Info
en: Public Key Info
ms: Info Kunci Awam

note: Signature
en: Signature
ms: Tanda tangan

en: Export Certificate…
ms: Eksport Sijil...

en: Key Algorithm
ms: Algoritma Kunci

en: Key Parameters
ms: Parameter Kunci

en: Key Size
ms: Saiz Kunci

en: Key SHA1 Fingerprint
ms: Cap Jari Kunci SHA1

en: Signature Algorithm
ms: Algoritma Tanda Tangan

en: Signature Parameters
ms: Parameter Tanda Tangan

en: Critical
ms: Kritikal

note: The certificate request type
en: Certificate request
ms: Permintaan sijil

en: Attribute
ms: Atribut

en: Type
ms: Jenis

en: Challenge
ms: Cabar

en: _Details
ms: _Perincian

en: Could not display “%s”
ms: Tidak dapat paparkan "%s"

en: Could not display file
ms: Tidak dapat paparkan fail

en: Reason
ms: Alasan

en: Cannot display a file of this type.
ms: Tidak dapat paparkan fail jenis ini.

en: Encrypt
ms: Sulitkan

en: Sign
ms: Tanda tangan

en: Certify
ms: Sijilkan

en: Authenticate
ms: Sahihkan

[ctx: capability]
en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Invalid
ms: Tidak Sah

[ctx: ownertrust]
en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Revoked
ms: Ditarik Balik

en: Expired
ms: Luput

en: Undefined trust
ms: Kepercayaan tidak ditakrif

en: Distrusted
ms: Tidak dipercayai

en: Marginally trusted
ms: Dipercayai secara agak

en: Fully trusted
ms: Dipercayai sepenuhnya

en: Ultimately trusted
ms: Dipercayai secara muktamad

en: The information in this key has not yet been verified
ms: Maklumat kunci ini belum lagi disahkan

en: This key is invalid
ms: Kunci ini tidak sah

en: This key has been disabled
ms: Kunci ini telah dilumpuhkan

en: This key has been revoked
ms: Kunci ini telah ditarik balik

en: This key has expired
ms: Kunci ini telah luput

en: This key is distrusted
ms: Kunci ini tidak dipercayai

en: This key is marginally trusted
ms: Kunci ini dipercayai secara agak

en: This key is fully trusted
ms: Kunci ini dipercayai sepenuh

en: This key is ultimately trusted
ms: Kunci ini dipercayai secara muktamad

en: Key ID
ms: ID Kunci

en: Algorithm
ms: Algoritma

en: Created
ms: Dicipta

en: Expiry
ms: Luput

en: Capabilities
ms: Keupayaan

en: Owner trust
ms: Dipercayai pemilik

en: Name
ms: Nama

en: Comment
ms: Ulasan

en: User Attribute
ms: Atribut Pengguna

en: Size
ms: Saiz

en: Signature of a binary document
ms: Tanda tangan dokumen binari

en: Signature of a canonical text document
ms: Tanda tangan dokumen teks berkanonik

en: Standalone signature
ms: Tanda tangan berdiri-sendiri

en: Generic certification of key
ms: Persijilan generik kunci

en: Persona certification of key
ms: Perseijilan persona kunci

en: Casual certification of key
ms: Persijilan kasual kunci

en: Positive certification of key
ms: Persijilan positif kunci

en: Subkey binding signature
ms: Tanda tangan pengikatan subkunci

en: Primary key binding signature
ms: Tanda tangan pengikatan kunci utama

en: Signature directly on key
ms: Tanda tangan secara langsung pada kunci

en: Key revocation signature
ms: Tanda tangan pembatalan kunci

en: Subkey revocation signature
ms: Tanda tangan pembatalan subkunci

en: Certification revocation signature
ms: Tanda tangan pembatalan persijilan

en: Timestamp signature
ms: Tanda tangan setem masa

en: Third-party confirmation signature
ms: Tanda tangan pengesahan pihak ketiga

en: Class
ms: Kelas

en: Local only
ms: Setempat sahaja

en: Exportable
ms: Boleh dieksport

en: Revocation Key
ms: Kunci Pembatalan

en: Fingerprint
ms: Cap jari

en: Public Subkey
ms: Subkunci Awam

en: Secret Key
ms: Kunci Rahsia

en: Secret Subkey
ms: Subkunci Rahsia

en: Initializing…
ms: Mengawalkan...

en: Import is in progress…
ms: Import masih berlangsung...

en: Imported to: %s
ms: Diimport ke: %s

en: Import to: %s
ms: Import ke: %s

en: Cannot import because there are no compatible importers
ms: Tidak dapat import kerana terdapat pengimport yang tidak serasi

en: No data to import
ms: Tiada data hendak diimport

en: Key
ms: Kunci

en: Private RSA Key
ms: Kunci RSA Persendirian

en: Private DSA Key
ms: Kunci DSA Persendirian

en: Private Elliptic Curve Key
ms: Kunci Lekuk Eliptik Persendirian

en: Public DSA Key
ms: Kunci DSA Awam

en: Public Elliptic Curve Key
ms: Kunci Lekuk Eliptik Awam

en: Strength
ms: Kekuatan

note: Fingerprints
en: Fingerprints
ms: Cap Jari

note: Add our various buttons
en: _Cancel
ms: _Batal

en: Automatically chosen
ms: Dipilih secara automatik

en: The user cancelled the operation
ms: Pengguna membatalkan operasi

en: In order to import, please enter the password.
ms: Untuk mengimport, sila masukkan kata laluan.

note: The password label
en: Password:
ms: Kata laluan:

en: Unlock
ms: Nyahkunci

en: Import settings
ms: Tetapan import

note: The confirm label
en: Confirm:
ms: Sahkan:

en: Passwords do not match.
ms: Kata laluan tidak sepadan.

en: Password cannot be blank
ms: Kata laluan tidak boleh kosong

en: Access Prompt
ms: Bisikan Capaian

en: Unlock access to passwords and other secrets
ms: Buka capaian ke kata laluan dan lain-lain rahsia

en: A file already exists with this name.
ms: Satu fail sudah wujud dengan nama ini.

en: Do you want to replace it with a new file?
ms: Anda hendak ganti ia dengan fail baharu?

en: _Replace
ms: _Ganti

en: The operation was cancelled.
ms: Operasi telah dibatalkan.

en: Export certificate
ms: Sijil eksport

en: _Save
ms: _Simpan

en: Certificate files
ms: Fail sijil

en: PEM files
ms: Fail PEM

en: Automatically unlock this keyring whenever I’m logged in
ms: Buka gelang kunci ini secara automatik bila mana saya mendaftar masuk

en: Lock this keyring when I log out
ms: Kunci gelang kunci ini bila saya mendaftar keluar

en: Lock this keyring after
ms: Kunci gelang kunci ini selepas

en: Lock this keyring if idle for
ms: Kunci gelang kunci ini jika melahu selama

note: Translators: The 'minutes' from 'Lock this keyring if idle for x minutes'.
en: minutes
ms: minit

en: Unlock: %s
ms: Buka: %s

en: Password
ms: Kata Laluan

en: The contents of “%s” are locked. In order to view the contents, enter the correct password.
ms: Kandungan "%s" terkunci. Untuk melihat kandungan di dalamnya, sila masukkan kata laluan yang betul.

en: The contents are locked. In order to view the contents, enter the correct password.
ms: Kandungan '%s' dikunci. Untuk melihat kandungan, masukkan kata laluan yang betul.

en: View file
ms: Lihat fail

en: GCR Certificate and Key Viewer
ms: Pelihat Kunci dan Sijil GCR

en: Show the application's version
ms: Tunjuk versi aplikasi

en: [file...]
ms: [Fail..]

en: - View certificate and key files
ms: - Lihat fail kunci dan sijil

en: Certificate Viewer
ms: Pelihat Sijil

en: The password was incorrect
ms: Kata laluan tidak betul

en: Imported
ms: Diimport

en: Import failed
ms: Import gagal

en: _Close
ms: _Tutup
