gdebi - en to gl translation catalogue (139 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
gl: uso: %prog [opcións] nome_de_ficheiro
    Para unha versión gráfica, execute gdebi-gtk

en: Run non-interactive (dangerous!)
gl: Execución non interactiva (perigoso!)

en: Set an APT configuration option
gl: Establece unha opción de configuración de APT

en: Do not show progress information
gl: Non mostrar a información do progreso

en: Simulate only and print a apt-get install compatible line to stderr
gl: So simular e imprimir unha liña compatible con apt-get install en stderr

en: Use alternative root dir
gl: Usar un directorio raíz alternativo

en: gdebi error, file not found: %s
gl: Erro de gdebi, ficheiro non atopado: %s

en: Need to be root to install packages
gl: Necesita ser administrador para instalar paquetes

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
gl: Quere instalar o paquete de software? [s/N]:

en: Auto close when the install is finished
gl: Pechar cando remate a instalación

en: Use alternative datadir
gl: Usar un directorio de datos alternativo

en: Remove package
gl: Retirar paquete

en: Software index is broken
gl: O índice de software está danado

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
gl: Este é un fallo grave do seu sistema de xestión de software. Comprobe os paquetes rotos con synaptic, comprobe os permisos de ficheiro e corríxaos en «/etc/apt/sources.list», recargue a información de software con: «sudo apt-get update» e «sudo apt-get install -f»

en: Install and view software packages
gl: Instalar e ver paquetes de software

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
gl: GPL, vexa /usr/share/common-licenses/GPL

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
gl: Pechar este diálogo automaticamente despois de que se apliquen correctamente os cambios

en: Details
gl: Detalles

en: <b>To install the following changes are required:</b>
gl: <b>Para instalar requírense os seguintes cambios:</b>

en: Package Installer
gl: Instalador de paquetes

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Open…
gl: _Abrir…

en: _Refresh
gl: Actualiza_r

en: _Edit
gl: _Editar:

en: _Help
gl: A_xuda

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
gl: Paquete:

en: <b><big>   </big></b>
gl: <b><big> </big></b>

en: _Details
gl: _Detalles

en: Status:
gl: Estado:

en: Description:
gl: Descrición:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
gl: _Instalar paquete

en: _Remove Package
gl: _Retirar paquete

en: _Download Package
gl: _Descargar paquete

en: Description
gl: Descrición

en: <b>Version:</b>
gl: <b>Versión:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
gl: <b>Mantedor:</b>

en: <b>Priority:</b>
gl: <b>Prioridade:</b>

en: <b>Section:</b>
gl: <b>Sección:</b>

en: <b>Size:</b>
gl: <b>Tamaño:</b>

en: Included files
gl: Ficheiros incluídos

en: GDebi Package Installer
gl: Instalador de paquetes GDebi

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
gl: %s non está dispoñibel

en: Copy selected text
gl: Copiar o texto seleccionado

en: Loading...
gl: A cargar...

en: Can not download as root
gl: Non se pode descargar como administrador

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
gl: Non se poden descargar os paquetes remotos como administrador. Tente de novo como usuario normal.

en: Downloading package
gl: Descargando paquete

en: Download failed
gl: Produciuse un fallo na descarga

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
gl: Descargando o paquete fallado: ficheiro «%s» «%s»

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
gl: Instalador de paquetes - %s

en: Package control data
gl: Datos de control do paquete

en: Upstream data
gl: Datos de orixe

en: Error reading filelist
gl: Produciuse un erro ao ler a lista de ficheiros

en: Error:
gl: Erro:

en: Error: no longer provides
gl: Erro: xa non fornece a dependencia

en: Same version is already installed
gl: Xa ten instalada unha versión idéntica

en: _Reinstall Package
gl: _Reinstalar paquete

en: Selection is a directory
gl: A selección é un directorio

en: Error reading file content '%s'
gl: Produciuse un erro ao ler o contido do ficheiro «%s»

en: File content can not be extracted
gl: Non se pode extraer o contido do ficheiro

en: <b>To be removed: %s</b>
gl: <b>Para desinstalar: %s</b>

en: To be installed: %s
gl: Para instalar: %s

en: Open Software Package
gl: Abrir paquete de software

en: Software packages
gl: Paquetes de software

en: Dependency problems
gl: Problemas de dependencias

en: One or more packages are required by %s, it cannot be removed.
gl: Un ou mais paquetes son requiridos por %s, non é posíbel retiralo(s).

en: File not found
gl: Ficheiro non atopado

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
gl: Tentou instalar un ficheiro que non (ou xa non) existe.

en: Installing package file...
gl: A instalar o paquete...

en: Removing package...
gl: Retirando paquete

en: Install unauthenticated software?
gl: Quere instalar o software sen autenticar?

en: Malicious software can damage your data and take control of your system.
    
    The packages below are not authenticated and could therefore be of malicious nature.
gl: O software malicioso pode danar os seus datos e tomar o control do seu sistema.
    
    Os paquetes seguintes non están autenticados e, polo tanto, poderían ser maliciosos.

en: You need to grant administrative rights to install software
gl: Necesita ter privilexios de administración para instalar software

en: 
    It is a possible security risk to install packages files manually.
    Install software from trustworthy software distributors only.
gl: 
    Instalar ficheiros de paquetes manualmente é un risco de seguridade potencial.
    Instale so o software que proveña de distribuidores de software nos que confíe.

en: You need to grant administrative rights to remove software
gl: Vostede precisa obter permisos de administrador para retirar software

en: It is a possible risk to remove packages.
gl: É posíbel que exista algún risco ao retirar paquetes.

en: Failed to install package file
gl: Produciuse un fallo ao instalar o paquete

en: Failed to remove package
gl: Non foi posíbel retirar o paquete

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
gl: Non se puideron descargar todos os ficheiros requiridos

en: Please check your internet connection or installation medium.
gl: Por favor, comprobe a súa conexión a Internet ou o soporte de instalación.

en: Could not install all dependencies
gl: Non puideron instalarse todas as dependencias

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
gl: Isto normalmente é debido a un erro do distribuidor do software. Vexa a xanela de terminal para máis detalles.

en: Installing %s
gl: A instalar %s

en: Removing %s
gl: Retirando %s

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
gl: Instalación finalizada

en: Removal finished
gl: Rematada a retirada

en: Package '%s' was installed
gl: Instalouse o paquete '%s'

en: Package '%s' was removed
gl: O paquete «%s» ' foi retirado

en: Failed to install package '%s'
gl: Fallou a instalación do paquete '%s'

en: Failed to remove package '%s'
gl: Non foi posíbel retirar o paquete «%s»

en: Installation complete
gl: Instalación completada

en: Removal complete
gl: Completouse a retirada

en: Failed to completely install all dependencies
gl: Non se puido completar a instalación de todas as dependencias

en: Failed to completely remove package
gl: Non foi posíbel retirar completamente o paquete

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
gl: Para arranxar isto, execute 'sudo apt-get install -f' na xanela dunha terminal.

note: ui
en: Installing '%s'...
gl: A instalar '%s'...

en: Removing '%s'...
gl: Retirando «%s»...

en: Installing dependencies...
gl: A instalar as dependencias...

en: Downloading additional package files...
gl: A descargar os ficheiros de paquete adicionais...

en: File %s of %s at %sB/s
gl: Ficheiro %s de %s a %sB/s

en: File %s of %s
gl: Ficheiro %s de %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
gl: Por favor, introduza "%s" na unidade "%s"

en: Configuration items must be specified with a =<value>
gl: Os elementos de configuración deben especificarse con a =<valor>

en: Couldn't set APT option %s to %s
gl: Non se puido establecer a opción de APT %s a %s

en: Unknown package type '%s', exiting
gl: Paquete de tipo '%s' descoñecido, saíndo

en: Failed to open the software package
gl: Ocorreu un erro ao abrir o paquete de software

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
gl: O paquete podería estar danado, ou pode que vostede non teña permisos para abrir o ficheiro. Revise os permisos do ficheiro.

en: This package is uninstallable
gl: Este paquete non é instalábel

en: No description is available
gl: A descrición non está dispoñíbel

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
gl: Os seguintes paquetes NON están AUTENTICADOS:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
gl: Require a DESINSTALACIÓN dos seguintes paquetes:

en: Requires the installation of the following packages:
gl: Require a instalación dos seguintes paquetes:

en: Error during install: '%s'
gl: Produciuse un erro ao instalar: '%s'

en: Included Files
gl: Ficheiros incluídos

en: &Install Package
gl: &Instalar paquete

en: &Download Package
gl: &Descargar paquete

en: The package file does not exist
gl: O ficheiro de paquete non existe

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
gl: Seleccionóuse un ficheiro non existente para instalar. Seleccione un ficheiro de paquete .deb existente.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
gl: &Reinstalar paquete

en: Re&install Package
gl: Re&instalar paquete

en: To be removed: %s
gl: Para eliminar: %s

en: Broken dependencies
gl: Dependencias rotas

en: Your system has broken dependencies. This application can not continue until this is fixed. To fix it run 'gksudo synaptic' or 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
gl: O seu sistema ten dependencias rotas. Este aplicativo non pode continuar ata que as resolva. Para resolvelas execute 'gtksudo synaptic' ou 'sudo apt-get install -f' nunha xanela de terminal

en: '%s' is not a Debian package
gl: '%s' non é un paquete Debian

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
gl: O tipo MIME deste ficheiro é «%s» e non pode instalarse neste sistema.

en: Could not open '%s'
gl: Non se puido abrir '%s'

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
gl: O paquete podería estar danado, ou pode que non teña permisos para abrir o ficheiro. Revise os permisos do ficheiro.

en: Same version is available in a software channel
gl: Está dispoñíbel a mesma versión nun repositorio

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
gl: Recoméndase que instale o software dende o repositorio.

en: An older version is available in a software channel
gl: Existe unha versión anterior dispoñíbel nun repositorio

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
gl: En xeral recoméndase que instale o software dende os repositorios, xa que normalmente ten mellor soporte.

en: A later version is available in a software channel
gl: Existe unha versión posterior nun repositorio

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
gl: Recoméndase encarecidamente que instale esa versión dende o repositorio, xa que normalmente ten mellor soporte.

en: All dependencies are satisfied
gl: Satisfanse todas as dependencias

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
gl: Require a <b>desinstalación</b> de %s paquetes

en: Requires the installation of %s packages
gl: Require a instalación de %s paquetes

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
gl: Só se pode executar unha ferramenta de xestión de software ao mesmo tempo

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
gl: Por favor, peche primeiro calquera outro aplicativo como o «Xestor de actualizacións», «aptitude» ou «Synaptic».

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
gl: Cambio de medio
