gdebi - en to bg translation catalogue (139 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
bg: употреба: %prog [опции] именафайл
    за графична версия, изпълнете gdebi-gtk

en: Run non-interactive (dangerous!)
bg: Изпълняване в не интерактивен режим (опасно!)

en: Set an APT configuration option
bg: Задаване на опции за конфигурация на APT

en: Do not show progress information
bg: Да не се показва информация за напредък

en: Simulate only and print a apt-get install compatible line to stderr
bg: Само симулиране и отпечатване на apt-get install съвместим ред в stderr

en: Use alternative root dir
bg: Използване на алтернативна root директория

en: gdebi error, file not found: %s
bg: gdebi грешка, файла не е намерен: %s

en: Need to be root to install packages
bg: Трябва да сте root, за да инсталирате пакети

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
bg: Искате ли да инсталирате пакета? [д/Н]:

en: Auto close when the install is finished
bg: Автоматично затваряне след като инсталацията завърши

en: Use alternative datadir
bg: Използване на друга директория за данни

en: Remove package
bg: Премахване на пакет

en: Software index is broken
bg: Софтуерния индекс е счупен

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
bg: Това е голям провал на вашия софтуер за управление на системата. Моля, проверете за счупени пакети със synaptic, проверете правата на файла и коректността на файла '/etc/apt/sources.list' и презаредете информацията за софтуера с: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.

en: Install and view software packages
bg: Инсталиране и преглед на пакети

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
bg: GPL, вижте /usr/share/common-licenses/GPL

en: Terminal
bg: Терминал

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
bg: Автоматично затваряне след успешно прилагане на промените

en: Details
bg: Подробности

en: <b>To install the following changes are required:</b>
bg: <b>За да го инсталирате, необходими са следните промени:</b>

en: Package Installer
bg: Инсталатор на пакети

en: _File
bg: _Файл

en: _Open…
bg: _Отваряне…

en: _Refresh
bg: _Обновяване

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Help
bg: _Помощ

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
bg: Пакет:

en: _Details
bg: _Подробности

en: Status:
bg: Състояние:

en: Description:
bg: Описание:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
bg: _Инсталиране

en: _Remove Package
bg: _Премахване на пакет

en: _Download Package
bg: _Сваляне на пакет

en: Description
bg: Описание

en: <b>Version:</b>
bg: <b>Версия:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
bg: <b>Създател:</b>

en: <b>Priority:</b>
bg: <b>Приоритет:</b>

en: <b>Section:</b>
bg: <b>Секция:</b>

en: <b>Size:</b>
bg: <b>Големина:</b>

en: Included files
bg: Файлове в пакета

en: GDebi Package Installer
bg: Инсталатор на пакет

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
bg: %s не е достъпен

en: Copy selected text
bg: Копиране на маркиран текст

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Can not download as root
bg: Не може да се изтегли като root

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
bg: Отдалечени пакети не могат да се изтеглят когато се изпълнява като root. Моля опитайте като нормален потребител.

en: Downloading package
bg: Изтегляне на пакет

en: Download failed
bg: Неуспешно изтегляне

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
bg: Неуспешно изтегляне на пакет: файл '%s' '%s'

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
bg: Инсталатор на пакет - %s

en: Package control data
bg: Управляващи данни на пакет

en: Upstream data
bg: Обединени данни

en: Error reading filelist
bg: Грешка при четене на списъка с файлове

en: Error:
bg: Грешка:

en: Error: no longer provides
bg: Грешка: Вече не се поддържа

en: Same version is already installed
bg: Същата версия вече е инсталирана

en: _Reinstall Package
bg: _Преинсталиране

en: Selection is a directory
bg: Избора е папка

en: Error reading file content '%s'
bg: Грешка при четене на съдържанието на файла '%s'

en: File content can not be extracted
bg: Съдържанието на файла не може да се извлече

en: <b>To be removed: %s</b>
bg: <b>Ще се премахнат: %s</b>

en: To be installed: %s
bg: Ще се инсталира: %s

en: Open Software Package
bg: Отваряне на пакет

en: Software packages
bg: Пакети

en: Dependency problems
bg: Проблем със зависимостите

en: One or more packages are required by %s, it cannot be removed.
bg: Един или повече пакети зависят от '%s' , той не може да бъде премахнат.

en: File not found
bg: Файлът не е намерен

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
bg: Пробвахте да инсталирате файл (или вече не), който не съществува

en: Installing package file...
bg: Инсталиране на пакет...

en: Removing package...
bg: Премахване на пакет...

en: Install unauthenticated software?
bg: Инсталиране на софтуер без удостоверена автентичност?

en: Malicious software can damage your data and take control of your system.
    
    The packages below are not authenticated and could therefore be of malicious nature.
bg: Злонамерен софтуер може да повреди вашите данни и да поеме контрол над вашата система.
    Пакетите отдолу не са идентифицирани и могат да се окажат злонамерен софтуер.

en: You need to grant administrative rights to install software
bg: Трябва да се издават административни права за инсталиране на софтуер

en: 
    It is a possible security risk to install packages files manually.
    Install software from trustworthy software distributors only.
bg: 
    Има възможен риск за сигурността при ръчно инсталиране на пакети.
    Инсталирайте софтуер само от доверени източници.

en: You need to grant administrative rights to remove software
bg: Имате нужда от администраторски права, за да премахвате софтуер

en: It is a possible risk to remove packages.
bg: Има възможен риск при премахването на пакети.

en: Failed to install package file
bg: Неуспешен опит за инсталиране на пакет

en: Failed to remove package
bg: Неуспешно деинсталиране на пакет

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
bg: Не могат да се изтеглят всички необходими файлове

en: Please check your internet connection or installation medium.
bg: Моля, проверете връзката си с интернет или инсталационния носител.

en: Could not install all dependencies
bg: Не могат да се инсталират всички зависимости

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
bg: Обикновено това е свързано с грешка в софтуера дистрибутор. Вижте прозореца на терминала за повече подробности.

en: Installing %s
bg: Инсталиране на %s

en: Removing %s
bg: Премахване на %s

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
bg: Инсталирането завърши

en: Removal finished
bg: Премахването завърши

en: Package '%s' was installed
bg: Пакетът '%s' беше инсталиран

en: Package '%s' was removed
bg: Пакета '%s'  беше премахнат

en: Failed to install package '%s'
bg: Неуспешен опит за инсталиране на пакета '%s'

en: Failed to remove package '%s'
bg: Неуспех при премахването на '%s'

en: Installation complete
bg: Инсталирането завърши

en: Removal complete
bg: Премахването завършено

en: Failed to completely install all dependencies
bg: Неуспешен опит да инсталирате всички зависимости

en: Failed to completely remove package
bg: Неуспешно завършване на премахването

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
bg: За да поправите това, изпълнете 'sudo apt-get install -f' в прозореца на терминал.

note: ui
en: Installing '%s'...
bg: Инсталиране на '%s'...

en: Removing '%s'...
bg: Премахване на '%s' ...

en: Installing dependencies...
bg: Инсталиране на зависимости...

en: Downloading additional package files...
bg: Изтегляне на допълнителни пакети...

en: File %s of %s at %sB/s
bg: Файл %s от %s с %sB/с

en: File %s of %s
bg: Файл %s от %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
bg: Моля, поставете '%s' в устройство '%s'

en: Configuration items must be specified with a =<value>
bg: Елементи за конфигуриране трябва да бъдат указани с =<стойност>

en: Couldn't set APT option %s to %s
bg: Не може да се зададе APT опция %s на %s

en: Unknown package type '%s', exiting
bg: Неизвестен тип пакет '%s', затваряне

en: Failed to open the software package
bg: Неуспешен опит да се отвори пакет

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
bg: Пакетът може да бъде повреден или не ви е позволено да отворите файла. Проверете правата на файла.

en: This package is uninstallable
bg: Този пакет не може да се деинсталира

en: No description is available
bg: Няма налично описание

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
bg: Следните пакети не са УПЪЛНОМОЩЕНИ:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
bg: Изисква ПРЕМАХВАНЕТО на следните пакети:

en: Requires the installation of the following packages:
bg: Изисква инсталирането на следните пакети:

en: Error during install: '%s'
bg: Грешка при инсталирането на: '%s'

en: Included Files
bg: Включени файлове

en: &Install Package
bg: &Инсталиране

en: &Download Package
bg: &Сваляне на пакет

en: The package file does not exist
bg: Файла на пакета не съществува

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
bg: Избран е несъществуващ файл за инсталация. Моля изберете съществуващ .deb пакетен файл.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
bg: &Преинсталиране

en: Re&install Package
bg: Пр&еинсталиране

en: To be removed: %s
bg: Ще се премахнат: %s

en: Broken dependencies
bg: Счупени зависимости

en: Your system has broken dependencies. This application can not continue until this is fixed. To fix it run 'gksudo synaptic' or 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
bg: Вашата система има счупени зависимости. Тази програма не може да продължи да работи, докато това не се поправи. За да го поправите, изпълнете 'gksudo synaptic' или 'sudo apt-get install -f' в терминал.

en: '%s' is not a Debian package
bg: '%s' не е Debian пакет

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
bg: MIME типът на този файл е '%s' и не може да се инсталира на тази система.

en: Could not open '%s'
bg: Не може да се отвори '%s'

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
bg: Пакетът може да бъде повреден или не ви е позволено да отворите файла. Проверете правата на файла.

en: Same version is available in a software channel
bg: Същата версия се предлага в софтуерния канал

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
bg: Препоръчано ви е да инсталирате софтуера от софтуерния канал.

en: An older version is available in a software channel
bg: Достъпна е по-стара версия в софтуерния канал

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
bg: Обикновено се препоръчва да инсталирате версията от софтуерния канал, тъй като тя обикновено се поддържа по-добре.

en: A later version is available in a software channel
bg: Достъпна е по-нова версия в софтуерния канал

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
bg: Силно ви се препоръчва да инсталирате версията от софтуерния канал, тъй като тя обикновено се поддържа по-добре.

en: All dependencies are satisfied
bg: Всички зависимости са изпълнени

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
bg: Изисква <b>премахването</b> на %s пакета

en: Requires the installation of %s packages
bg: Изисква инсталирането на %s пакета

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
bg: Позволено е да се изпълнява само един софтуер за управление едновременно

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
bg: Моля, затворете други програми като 'Диспечер на актуализациите', 'aptitude' или 'Synaptic'.

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
bg: Смяна на носител
