gdebi - en to ca translation catalogue (116 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
ca: ús: %prog [opcions] nomdelfitxer
    Executeu gdebi-gtk per a utilitzar la versió gràfica

en: Run non-interactive (dangerous!)
ca: Executa de manera no interactiva (perillós!)

en: Set an APT configuration option
ca: Estableix una opció de configuració de l'apt

en: Do not show progress information
ca: No mostris informació sobre el progrés

en: Simulate only and print a apt-get install compatible line to stderr
ca: Només simula i escriu una línia compatible amb l'apt-get install a la sortida d'error

en: Use alternative root dir
ca: Utilitza un directori arrel alternatiu

en: gdebi error, file not found: %s
ca: error del gdebi; no s'ha trobat el fitxer: %s

en: Need to be root to install packages
ca: Cal ser l'usuari principal per a instal·lar paquets

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
ca: Voleu instal·lar el paquet de programari? [s/N]:

en: Auto close when the install is finished
ca: Tanca automàticament quan la instal·lació s'hagi acabat

en: Use alternative datadir
ca: Utilitzeu un «datadir» (directori de dades) alternatiu

en: Software index is broken
ca: L'índex de programari està malmès

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
ca: Aquesta és una fallada greu del vostre sistema de gestió de paquets. Comproveu mitjançant el Synaptic que no hi hagi paquets trencats, que l'arxiu «/etc/apt/sources.list» tingui els permisos i el contingut adequats i actualitzeu la informació de programari amb: «sudo apt-get update» i «sudo apt-get install -f».

en: Install and view software packages
ca: Instal·la i visualitza paquets de programari

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
ca: GPL, vegeu /usr/share/common-licenses/GPL

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
ca: Tanca aquest diàleg automàticament després que s'hagin aplicat els canvis amb èxit

en: Details
ca: Detalls

en: <b>To install the following changes are required:</b>
ca: <b>Per a instal·lar, es requereixen els canvis següents:</b>

en: Package Installer
ca: Instal·lador de paquets

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: _Help
ca: A_juda

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
ca: Paquet:

en: _Details
ca: _Detalls

en: Status:
ca: Estat:

en: Description:
ca: Descripció:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
ca: _Instal·la el paquet

en: Description
ca: Descripció

en: <b>Version:</b>
ca: <b>Versió:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
ca: <b>Mantenidor:</b>

en: <b>Priority:</b>
ca: <b>Prioritat:</b>

en: <b>Section:</b>
ca: <b>Secció:</b>

en: <b>Size:</b>
ca: <b>Mida:</b>

en: Included files
ca: Fitxers inclosos

en: GDebi Package Installer
ca: Instal·lador de paquets GDebi

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
ca: %s no és disponible

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Can not download as root
ca: No es pot baixar com a usuari primari

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
ca: Els paquets remots no es poden baixar com a usuari primari. Torneu-ho a provar com a usuari normal.

en: Downloading package
ca: S'està baixant el paquet

en: Download failed
ca: Ha fallat la baixada

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
ca: Ha fallat la baixada del paquet: fitxer «%s» «%s»

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
ca: Instal·lador de paquets - %s

en: Package control data
ca: Dades de control del paquet

en: Upstream data
ca: Dades del projecte original

en: Error reading filelist
ca: S'ha produït un error en llegir la llista de fitxers

en: Same version is already installed
ca: La mateixa versió ja està instal·lada

en: _Reinstall Package
ca: _Reinstal·la el paquet

en: Selection is a directory
ca: La selecció és un directori

en: Error reading file content '%s'
ca: S'ha produït un error en llegir el contingut del fitxer «%s»

en: File content can not be extracted
ca: El contingut del fitxer no es pot extreure

en: <b>To be removed: %s</b>
ca: <b>A suprimir: %s</b>

en: To be installed: %s
ca: A instal·lar: %s

en: Open Software Package
ca: Paquet de programari obert

en: Software packages
ca: Paquets de programari

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
ca: Heu intentat instal·lar un fitxer que no existeix.

en: Installing package file...
ca: S'està instal·lant el fitxer de paquet...

en: Install unauthenticated software?
ca: Voleu instal·lar programari no autenticat?

en: Malicious software can damage your data and take control of your system.
    
    The packages below are not authenticated and could therefore be of malicious nature.
ca: El programari maliciós pot malmetre les vostres dades i obtenir el control del vostre sistema.
    
    Els paquets següents no estan autenticats i podrien ser maliciosos.

en: You need to grant administrative rights to install software
ca: Cal tenir permisos d'administració per a instal·lar programari

en: 
    It is a possible security risk to install packages files manually.
    Install software from trustworthy software distributors only.
ca: 
    Instal·lar paquets manualment pot ocasionar un risc de seguretat.
    Només hauríeu d'instal·lar programari de proveïdors de confiança.

en: Failed to install package file
ca: No s'han pogut instal·lar el paquet de programari

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
ca: No s'han pogut descarregar tots els fitxers requerits

en: Please check your internet connection or installation medium.
ca: Comproveu la vostra connexió a internet o medi d'instal·lació.

en: Could not install all dependencies
ca: No s'han pogut instal·lar totes les dependències

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
ca: Això normalment està relacionat amb un error per part del distribuïdor del programari. Vegeu la finestra del terminal per a obtenir-ne més detalls.

en: Installing %s
ca: S'està instal·lant %s

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
ca: S'ha finalitzat la instal·lació

en: Package '%s' was installed
ca: S'ha instal·lat el paquet «%s»

en: Failed to install package '%s'
ca: No s'ha pogut instal·lar el paquet «%s»

en: Installation complete
ca: S'ha completat la instal·lació

en: Failed to completely install all dependencies
ca: No s'han pogut instal·lar completament totes les dependències

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
ca: Per a solucionar això, executeu «sudo apt-get install -f» a una finestra del terminal.

note: ui
en: Installing '%s'...
ca: S'està instal·lant «%s»

en: Installing dependencies...
ca: S'estan instal·lant les dependències...

en: Downloading additional package files...
ca: S'estan baixant fitxers de paquet addicionals...

en: File %s of %s at %sB/s
ca: Fitxer %s de %s a %s B/s

en: File %s of %s
ca: Fitxer %s de %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
ca: Inseriu «%s» a la unitat «%s»

en: Configuration items must be specified with a =<value>
ca: Els elements de configuració d'han d'especificar amb un =<valor>

en: Couldn't set APT option %s to %s
ca: No s'ha pogut establir l'opció %s de l'apt a %s

en: Unknown package type '%s', exiting
ca: El tipus de paquet «%s» és desconegut, se sortirà

en: Failed to open the software package
ca: No s'ha pogut obrir el paquet de programari

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
ca: Pot ser que el paquet estigui malmès o bé que no tingueu permisos per a obrir el fitxer. Hauríeu de comprovar-los.

en: This package is uninstallable
ca: Aquest paquet no es pot instal·lar

en: No description is available
ca: No hi ha una descripció disponible

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
ca: Els paquets següents NO S'HAN AUTENTICAT:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
ca: Requereix la SUPRESSIÓ dels paquets següents:

en: Requires the installation of the following packages:
ca: Requereix la instal·lació dels paquets següents:

en: Error during install: '%s'
ca: S'ha produït un error durant la instal·lació: «%s»

en: Included Files
ca: Fitxers inclosos

en: &Install Package
ca: &Instal·la el paquet

en: The package file does not exist
ca: No existeix el fitxer del paquet

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
ca: S'ha seleccionat un fitxer que no existeix per a instal·lar-lo. Hauríeu de seleccionar un fitxer .deb existent.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
ca: &Reinstal·la el paquet

en: Re&install Package
ca: Re&instal·la el paquet

en: To be removed: %s
ca: Se suprimirà: %s

en: Broken dependencies
ca: Les dependències estan trencades

en: Your system has broken dependencies. This application can not continue until this is fixed. To fix it run 'gksudo synaptic' or 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
ca: El vostre sistema té dependències trencades. Aquesta aplicació no pot continuar fins que no s'hagin arreglat. Per a solucionar-ho, executeu «gksudo synaptic» o bé «sudo apt-get install -f» en una finestra de terminal.

en: '%s' is not a Debian package
ca: El/l' «%s» no és un paquet de Debian

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
ca: El tipus MIME d'aquest fitxer és «%s» i no es pot instal·lar en aquest sistema.

en: Could not open '%s'
ca: No s'ha pogut obrir «%s»

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
ca: El paquet pot estar corromput o no teniu permís per obrir el fitxer. Comproveu els permisos del fitxer.

en: Same version is available in a software channel
ca: La mateixa versió està disponible a un canal de programari

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
ca: Es recomana que instal·leu el programari des del canal.

en: An older version is available in a software channel
ca: S'ha trobat una versió més antiga a un canal de programari

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
ca: En general es recomana que instal·leu la versió del canal de programari, ja que normalment està millor mantinguda.

en: A later version is available in a software channel
ca: Hi ha una versió més nova a un canal de programari

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
ca: Es recomana que instal·leu la versió que disponible al canal de programari, ja que normalment s'ofereix un millor suport

en: All dependencies are satisfied
ca: Totes les dependències estan satisfetes

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
ca: Requereix la <b>supressió</b> de %s paquets

en: Requires the installation of %s packages
ca: Requereix la instal·lació de %s paquets

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
ca: Només es pot executar una eina de gestió de programari alhora

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
ca: Tanqueu abans les altres aplicacions, p. ex. el «Gestor d'actualitzacions», l'«aptitude» o el «Synaptic»

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
ca: Canvi de suport
