gdebi - en to eo translation catalogue (106 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
eo: uzado: %prog [opcioj] nomdosiero
    Por grafika versio, ruli gdebi-gtk

en: Run non-interactive (dangerous!)
eo: Ruli sendialoge (danĝere!)

en: Set an APT configuration option
eo: Ŝalti APT-agordan opcion

en: Do not show progress information
eo: Ne montri progresajn informojn

en: Simulate only and print a apt-get install compatible line to stderr
eo: Nur simuli kaj printi "apt-get install"-kongruan linion al stderr

en: Use alternative root dir
eo: Uzi alternativan radikdosierujon

en: gdebi error, file not found: %s
eo: eraro de gdebi, dosiero ne trovita: %s

en: Need to be root to install packages
eo: Ĉefuzanto necesas por instali pakaĵojn

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
eo: Ĉu vi volas instali la programarpakaĵon? [y/N]:

en: Software index is broken
eo: Indekso de programaroj estas rompita

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
eo: Ĉi tio estas problemo de via administrila sistemo de programaroj. Bonvolu kontroli por rompitaj pakaĵoj per synaptic, kontroli la dosierajn permesojn kaj korektecon de la dosiero '/etc/apt/sources.list'  kaj reŝarĝi la programarajn informojn per 'sudo apt-get update' kaj 'sudo apt-get install -f'.

en: Install and view software packages
eo: Instali kaj vidi pakaĵojn de programaroj

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
eo: GPL, vidi /usr/share/common-licenses/GPL

en: Terminal
eo: Terminalo

en: Details
eo: Detaloj

en: <b>To install the following changes are required:</b>
eo: <b>Por instali, la sekvantaj ŝanĝoj estas necesitaj:</b>

en: Package Installer
eo: Instalilo de pakaĵoj

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Refresh
eo: _Renovigi

en: _Help
eo: _Helpo

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
eo: Pakaĵo:

en: _Details
eo: _Detaloj

en: Status:
eo: Stato:

en: Description:
eo: Priskribo:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
eo: _Instali pakaĵon

en: Description
eo: Priskribo

en: <b>Version:</b>
eo: <b>Versio:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
eo: <b>Bontenanto:</b>

en: <b>Priority:</b>
eo: <b>Prioritato:</b>

en: <b>Section:</b>
eo: <b>Sekcio:</b>

en: <b>Size:</b>
eo: <b>Grandeco:</b>

en: GDebi Package Installer
eo: Instalilo de GDebi-pakaĵoj

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
eo: %s ne disponeblas

en: Loading...
eo: Ŝarganta...

en: Can not download as root
eo: Ne povas elŝuti kiel ĉefuzanto

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
eo: Foraj pakaĵoj ne povas esti elŝutitaj kiam rulanta kiel ĉefuzanto. Bonvolu reprovi kiel normala uzanto.

en: Downloading package
eo: Elŝutanta pakaĵon

en: Download failed
eo: Fiaskis elŝutado

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
eo: Fiaskis elŝutado de pakaĵoj: dosiero '%s' '%s'

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
eo: Instalilo de pakaĵoj - %s

en: Error:
eo: Eraro:

en: Same version is already installed
eo: Sama versio estas jam instalita

en: _Reinstall Package
eo: _Reinstali pakaĵon

en: <b>To be removed: %s</b>
eo: <b>Forigotaj: %s</b>

en: To be installed: %s
eo: Instalotaj: %s

en: Open Software Package
eo: Malfermita pakaĵo de programaro

en: Software packages
eo: Pakaĵoj de programaro

en: File not found
eo: Dosiero ne trovita

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
eo: Vi klopodis instali dosieron, kiu ne (aŭ ne plu) ekzistas.

en: Installing package file...
eo: Instalanta pakaĵdosieron

en: Install unauthenticated software?
eo: Ĉu instali neaŭtentigitan programaron?

en: You need to grant administrative rights to install software
eo: Vi bezonas aŭtentigi administrajn rajtojn por instali programarojn.

en: 
    It is a possible security risk to install packages files manually.
    Install software from trustworthy software distributors only.
eo: 
    Ĝi povus esti ebla risko de sekureco, se vi mane instalas pakaĵdosierojn.
    Instali programarojn nur de fidindaj distribuantoj de programaroj.

en: Failed to install package file
eo: Fiaskis instali pakaĵdosieron

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
eo: Ne povis elŝuti ĉiujn necesajn dosierojn

en: Please check your internet connection or installation medium.
eo: Bonvolu kontroli vian retkonekton aŭ instalan datumportilon.

en: Could not install all dependencies
eo: Ne povis instali ĉiujn dependecojn

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
eo: Kutime ĉi tio rilatas al eraro de la programara distribuanto. Vidi la terminalan fenestron por pli da detaloj.

en: Installing %s
eo: Instalanta %s

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
eo: Instalado finita

en: Package '%s' was installed
eo: Pakaĵo '%s' estis instalita

en: Failed to install package '%s'
eo: Fiaskis instali pakaĵon '%s'

en: Installation complete
eo: Instalado kompletiĝita

en: Failed to completely install all dependencies
eo: Fiaskis instali komplete ĉiujn dependecojn

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
eo: Por ripari ĉi tion, ruli 'sudo apt-get install -f' en terminala fenestro.

note: ui
en: Installing '%s'...
eo: Instalanta '%s'...

en: Installing dependencies...
eo: Instalanta dependecojn...

en: Downloading additional package files...
eo: Elŝutanta aldonajn pakaĵdosierojn...

en: File %s of %s at %sB/s
eo: Dosiero %s el %s per %sB/s

en: File %s of %s
eo: Dosiero %s el %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
eo: Bonvolu enmeti '%s' en diskilo '%s'

en: Configuration items must be specified with a =<value>
eo: Agordaj elementoj devas esti specifataj per =<valoro>

en: Couldn't set APT option %s to %s
eo: Ne povis agordi APT-opcion %s kiel %s

en: Unknown package type '%s', exiting
eo: Nekonata pakaĵspeco «%s». Eliranta

en: Failed to open the software package
eo: Fiaskis malfermi la programaran pakaĵon

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
eo: La pakaĵo povus esti difektita aŭ vi ne havas rajtojn por malfermi la dosieron. Kontroli la permesojn de la dosiero.

en: This package is uninstallable
eo: Ĉi tiu pakaĵo ne estas instalebla

en: No description is available
eo: Neniu priskribo disponebla

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
eo: La sekvaj pakaĵoj estas NEAŬTENTIGITAJ:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
eo: Necesas la FORIGON de la sekvaj pakaĵoj:

en: Requires the installation of the following packages:
eo: Necesas la instalon de la sekvaj pakaĵoj:

en: Included Files
eo: Ikluditaj dosieroj

en: &Install Package
eo: &Instali pakaĵon

en: The package file does not exist
eo: La pakaĵdosiero ne ekzistas

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
eo: Neekzistanta dosiero elektiĝis por la instalo. Bonvolu elekti ekzistantan .deb-pakaĵdosieron.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
eo: &Reinstali pakaĵon

en: Re&install Package
eo: Re&instali pakaĵon

en: To be removed: %s
eo: Forigota: %s

en: Broken dependencies
eo: Rompitaj dependecoj

en: Your system has broken dependencies. This application can not continue until this is fixed. To fix it run 'gksudo synaptic' or 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
eo: Via sistemo enhavas rompitajn dependecojn. La instalado ne povas daŭri antaŭ ol tio estas riparita. Por ripari ĝin ruli 'gksudo synaptic' aŭ 'sudo apt-get install -f' en terminala fenestro.

en: '%s' is not a Debian package
eo: «%s» ne estas Debiano-pakaĵo

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
eo: La MIME-tipo de ĉi tiu dosiero estas «%s» kaj ne povas esti instalata en ĉi tiu sistemo.

en: Could not open '%s'
eo: Ne povis malfermi '%s'

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
eo: La pakaĵo povas esti difektita, aŭ vi ne rajtas malfermi la dosieron. Bonvolu kontroli la permesojn de la dosiero.

en: Same version is available in a software channel
eo: Sama versio disponeblas en programara kanalo

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
eo: Mi rekomendas vin anstataŭe instali la programarojn el la kanalo.

en: An older version is available in a software channel
eo: Pli malnova versio disponeblas en programara kanalo

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
eo: Ĝenerale, mi rekomendas vin instali la version el la programara kanalo, ĉar ĉi tiu kutime estas pli bone subtenata.

en: A later version is available in a software channel
eo: Pli nova versio disponeblas en programara kanalo

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
eo: Vi estas forte rekomendata instali la version el la programara kanalo, ĉar ĝi estas kutime pli bone subtenata.

en: All dependencies are satisfied
eo: Ĉiuj dependecoj estas plenumitaj

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
eo: Necesas la <b>forigon</b> de %s pakaĵoj

en: Requires the installation of %s packages
eo: Necesas la instaladon de %s pakaĵoj

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
eo: Vi povas ruli nur unu programaran mastrumilon samtempe

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
eo: Bonvolu fermi la alian aplikaĵon, ekzemple «Aktualiga mastrumilo», «aptitude» aŭ «Synaptic».

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
eo: Ŝanĝo de datumportilo
