gdebi - en to eu translation catalogue (125 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
eu: erabilera: %prog [aukerak] fitxategia
    Bertsio grafikorako exekutatu gdebi-gtk

en: Run non-interactive (dangerous!)
eu: Exekutatu ez-interaktiboki (arriskutsua!)

en: Set an APT configuration option
eu: Ezarri APT konfigurazio aukera bat

en: Do not show progress information
eu: Ez erakutsi aurrerapenaren informazioa

en: Use alternative root dir
eu: Erabili root helbide alternatiboa

en: gdebi error, file not found: %s
eu: gdebi-ren errorea, fitxategia ez da aurkitu: %s

en: Need to be root to install packages
eu: root izan behar da paketeak instalatzeko

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
eu: Software paketea instalatu nahi duzu?[b/E]:

en: Auto close when the install is finished
eu: Itxi automatikoki instalazioa amaitzean

en: Use alternative datadir
eu: datadir alternatiboa erabili

en: Remove package
eu: Kendu paketea

en: Software index is broken
eu: Software-indizea hondatuta dago

en: Install and view software packages
eu: Instalatu eta ikusi software paketeak

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
eu: GPL, ikusi /usr/share/common-licenses/GPL

en: Terminal
eu: Terminala

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
eu: Itxi automatikoki aldaketak behar bezala aplikatutakoan

en: Details
eu: Xehetasunak

en: <b>To install the following changes are required:</b>
eu: <b>Ondorengo aldaketak egin behar dira instalatzeko:</b>

en: Package Installer
eu: Pakete-instalatzailea

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Open…
eu: _Ireki...

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Help
eu: _Laguntza

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
eu: Paketea:

en: <b><big>   </big></b>
eu: <b><big> </big></b>

en: _Details
eu: _Xehetasunak

en: Status:
eu: Egoera:

en: Description:
eu: Deskribapena:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
eu: _Instalatu paketea

en: _Remove Package
eu: _Kendu paketea

en: _Download Package
eu: _Deskargatu paketea

en: Description
eu: Deskribapena

en: <b>Version:</b>
eu: <b>Bertsioa:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
eu: <b>Arduraduna:</b>

en: <b>Priority:</b>
eu: <b>Lehentasuna:</b>

en: <b>Section:</b>
eu: <b>Sekzioa:</b>

en: <b>Size:</b>
eu: <b>Tamaina:</b>

en: GDebi Package Installer
eu: GDebi pakete-instalatzailea

en: Copy selected text
eu: Kopiatu hautatutako testua

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Can not download as root
eu: Ezin da root bezala deskargatu

en: Downloading package
eu: Paketea deskargatzen

en: Download failed
eu: Deskargak huts egin du

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
eu: Pakete-instalatzailea - %s

en: Package control data
eu: Paketearen kontrol datuak

en: Error reading filelist
eu: Errorea fitxategien zerrenda irakurtzean

en: Error:
eu: Errorea:

en: Same version is already installed
eu: Bertsio bera instalatuta dago jadanik

en: _Reinstall Package
eu: _Berrinstalatu paketea

en: Selection is a directory
eu: Hautapena direktorio bat da

en: Error reading file content '%s'
eu: Errorea '%s' fitxategiaren edukia irakurtzean

en: File content can not be extracted
eu: Fitxategiaren edukia ezin da erauzi

en: <b>To be removed: %s</b>
eu: <b>Kentzeko: %s</b>

en: To be installed: %s
eu: Instalatzeko: %s

en: Open Software Package
eu: Ireki software paketea

en: Software packages
eu: Software paketeak

en: Dependency problems
eu: Mendekotasun arazoak

en: File not found
eu: Ez da fitxategia aurkitu

en: Installing package file...
eu: Pakete-fitxategia instalatzen...

en: Removing package...
eu: Paketea kentzen...

en: Install unauthenticated software?
eu: Egiaztatu gabeko softwarea instalatu?

en: Malicious software can damage your data and take control of your system.
    
    The packages below are not authenticated and could therefore be of malicious nature.
eu: Software maltzurrak zure datuak honda ditzake eta zure sistemaren kontrola hartu.
    
    Beheko paketeak ez daude egiaztatuta eta maltzurrak izan daitezke.

en: It is a possible risk to remove packages.
eu: Paketeak kentzea arriskutsua izan daiteke.

en: Failed to install package file
eu: Huts egin du pakete-fitxategia instalatzean

en: Failed to remove package
eu: Huts egin du paketea kentzean

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
eu: Ezin izan dira beharrezko fitxategi guztiak deskargatu

en: Please check your internet connection or installation medium.
eu: Mesedez, zure interneteko konexioa edo instalatzeko baliabidea egiaztatu.

en: Could not install all dependencies
eu: Ezin izan dira mendekotasun guztiak instalatu

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
eu: Hau normalean software-banatzailearen errore baten ondorio da. Ikusi terminalaren leihoa xehetasun gehiagorako.

en: Installing %s
eu: %s instalatzen

en: Removing %s
eu: %s kentzen

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
eu: Instalazioa amaituta

en: Removal finished
eu: Kentzea amaituta

en: Package '%s' was installed
eu: '%s' paketea instalatu da

en: Package '%s' was removed
eu: '%s' paketea kendu da

en: Failed to install package '%s'
eu: Ezin izan da '%s' paketea instalatu

en: Failed to remove package '%s'
eu: Ezin izan da '%s' paketea kendu

en: Installation complete
eu: Instalazioa osatuta

en: Removal complete
eu: Kentzea osatuta

en: Failed to completely install all dependencies
eu: Ezin izan dira mendekotasun guztiak instalatu

en: Failed to completely remove package
eu: Ezin izan da paketea erabat kendu

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
eu: Hau konpontzeko, exekutatu 'sudo apt-get install -f' terminal-leiho batean.

note: ui
en: Installing '%s'...
eu: '%s' instalatzen...

en: Removing '%s'...
eu: '%s' kentzen...

en: Installing dependencies...
eu: Mendekotasunak instalatzen...

en: Downloading additional package files...
eu: Pakete-fitxategi gehigarriak deskargatzen...

en: File %s of %s at %sB/s
eu: %s. fitxategia %s(e)tik %s B/s-ko abiaduran

en: File %s of %s
eu: %s. fitxategia %s(e)tik

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
eu: Mesedez, '%s' sartu ezazu '%s' unitatean

en: Configuration items must be specified with a =<value>
eu: Konfigurazio-tresnak a =<balioa> batekin zehaztu behar dira

en: Couldn't set APT option %s to %s
eu: Ezin izan da ezarri APT %s aukera %s bezala

en: Unknown package type '%s', exiting
eu: '%s' pakete-mota ezezaguna, irteten

en: Failed to open the software package
eu: Huts egin du software-paketea irekitzean

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
eu: Paketea hondatuta egon daiteke edo ez zaude baimenduta fitxategia irekitzeko. Begiratu fitxategiaren baimenak.

en: This package is uninstallable
eu: Pakete hau ezin da instalatu

en: No description is available
eu: Ez dago deskribapenik erabilgarri

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
eu: Ondorengo paketeak EGIAZTATU GABEAK dira:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
eu: Ondorengo paketeak KENTZEA eskatzen du:

en: Requires the installation of the following packages:
eu: Ondorengo paketeak instalatzea eskatzen du:

en: Error during install: '%s'
eu: Errorea instalatzean: '%s'

en: &Install Package
eu: &Instalatu paketea

en: &Download Package
eu: &Deskargatu paketea

en: The package file does not exist
eu: Pakete-fitxategia ez da existitzen

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
eu: Existitzen ez den fitxategi bat hautatu da instalatzeko. Mesedez, hautatu existitzen den .deb pakete-fitxategi bat.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
eu: Instalatu &berriro paketea

en: Re&install Package
eu: &Instalatu berriro paketea

en: To be removed: %s
eu: Kentzeko: %s

en: Broken dependencies
eu: Hautsitako mendekotasunak

en: '%s' is not a Debian package
eu: '%s' ez da Debian pakete bat

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
eu: Fitxategi honen MIME mota '%s' da eta ezin da sistema honetan instalatu

en: Could not open '%s'
eu: Ezin izan da '%s' ireki

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
eu: Baliteke paketea hondatuta egotea, edo zuk fitxategia irekitzeko baimenik ez izatea. Fitxategiaren baimenak egiazta itzazu.

en: Same version is available in a software channel
eu: Bertsio bera eskura dezakezu software-kanal batean

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
eu: Softwarea kanaletik instalatzea gomendatzen da.

en: An older version is available in a software channel
eu: Bertsio zaharrago bat eskura dezakezu software-kanal batean

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
eu: Orokorrean, software-kanaleko bertsioa instalatzea gomendatzen da, euskarri hobea izan ohi duelako.

en: A later version is available in a software channel
eu: Bertsio berriago bat eskura dezakezu software-kanal batean

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
eu: Erabat gomendagarria da software-kanaleko bertsioa instalatzea, euskarri hobea izan ohi duelako..

en: All dependencies are satisfied
eu: Mendekotasun guztiak betetzen dira

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
eu: %s pakete <b>kentzea</b> eskatzen du

en: Requires the installation of %s packages
eu: %s pakete instalatzea eskatzen du

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
eu: Softwarea kudeatzeko tresna bakarra erabil daiteke aldi berean

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
eu: Mesedez, itxi beste aplikazioa (adb: 'Eguneraketa-kudeatzailea', 'aptitude' edo 'Synaptic') lehenik

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
eu: Euskarri aldaketa
