gdebi - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
fa: usr/share/common-licenses/GPL ،GPL/ را ببینید

en: Terminal
fa: پایانه‌

en: Details
fa: جزئیات

en: _File
fa: _پرونده

en: _Help
fa: _کمک

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
fa: بسته:

en: Status:
fa: وضعیت:‌

en: Description
fa: توضیح

en: <b>To be removed: %s</b>
fa: <b>حذف خواهد شد: %s</b>

en: To be installed: %s
fa: نصب خواهد شد: %s

en: Installing %s
fa: در حال نصب %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
fa: لطفاً '%s' را درون گرداننده‌ی '%s' بگذارید
