gdebi - en to fo translation catalogue (111 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
fo: nýtsla: %prog [kostir] fílunavn
    Fyri eina grafiska útgávu koyr gdebi-gtk

en: Run non-interactive (dangerous!)
fo: Koyr ikki-samvirkið (vandamikið!)

en: Set an APT configuration option
fo: Set ein APT-samansetingakost

en: Do not show progress information
fo: Vís ikki, hvussu langt innleggingin er liðin

en: gdebi error, file not found: %s
fo: gdebi villa, fíla ikki funnin: %s

en: Need to be root to install packages
fo: Skal vera rót, fyri at leggja inn pakkar

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
fo: Vil tú innleggja ritbúnaðarpakkan? [j/N]

en: Auto close when the install is finished
fo: Lat aftur, tá innleggingin er liðug

en: Remove package
fo: Tak pakkan burtur

en: Software index is broken
fo: Ritbúnaðarvísitalva er í sori

en: Install and view software packages
fo: Legg inn og vís ritbúnaðarpakkar

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
fo: GPL, hygg at /usr/share/common-licenses/GPL

en: Terminal
fo: Útstøð

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
fo: Lat vindeygað aftur, tá broytingarnar eru fullførdar

en: Details
fo: Nærri greining

en: <b>To install the following changes are required:</b>
fo: <b>Fyri at leggja inn, eru hesar broytingar tørvaðar:</b>

en: Package Installer
fo: Pakkainnleggjari

en: _File
fo: _Fíla

en: _Open…
fo: _Opna

en: _Refresh
fo: Endu_rfríska

en: _Edit
fo: _Ritstjórna

en: _Help
fo: _Hjálp

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
fo: Pakki:

en: Status:
fo: Støða:

en: Description:
fo: Frágreiðing:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
fo: Legg _inn pakka

en: _Remove Package
fo: Tak pakkan bu_rtur

en: _Download Package
fo: _Tak pakka niður

en: Description
fo: Frágreiðing

en: <b>Version:</b>
fo: <b>Útgáva:</b>

en: <b>Priority:</b>
fo: <b>Raðfesti:</b>

en: <b>Section:</b>
fo: <b>Deild:</b>

en: <b>Size:</b>
fo: <b>Stødd:</b>

en: GDebi Package Installer
fo: GDebi Pakka innleggjari

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
fo: %s er ikki tøkt

en: Copy selected text
fo: Avrita valda tekstin

en: Loading...
fo: Lesur inn...

en: Can not download as root
fo: Kann ikki taka niður sum rót

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
fo: Fjarpakkar kunnu ikki niðurtakast sum rót. Vinarliga royn aftur sum vanligur brúkari.

en: Downloading package
fo: Niðurtaki pakka

en: Download failed
fo: Niðurtøka miseydnaðist

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
fo: Niðurtøka av pakkanum miseydnaðist: fíla '%s' '%s'

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
fo: Pakkainnleggjari - %s

en: Upstream data
fo: Uppstreymadáta

en: Error reading filelist
fo: Brek við lesan av fílulista

en: Error:
fo: Villa:

en: Same version is already installed
fo: Henda útgávan er longu innløgd

en: _Reinstall Package
fo: Endu-rinnlegg pakka

en: Error reading file content '%s'
fo: Kundi ikki lesa fíluinnihaldi"'%s'

en: File content can not be extracted
fo: Fíluinnihald kundi ikki pakkast út

en: <b>To be removed: %s</b>
fo: <b>Til burturtøku: %s</b>

en: To be installed: %s
fo: Til innleggjingar: %s

en: Open Software Package
fo: Lat ritbúnaðarpakka upp

en: Software packages
fo: Ritbúnaðarpakkar

en: One or more packages are required by %s, it cannot be removed.
fo: %s tørvar ein ella fleiri pakkar, og kann ikki takast burtur.

en: File not found
fo: Fíla ei funnin

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
fo: Tú royndi at leggja inn eina fílu ið ikki (ella ikki longur) finnst.

en: Installing package file...
fo: Leggji inn pakkafílu...

en: Removing package...
fo: Taki pakka burtur...

en: Install unauthenticated software?
fo: Legg inn ikki-góðkendan ritbúnað?

en: You need to grant administrative rights to install software
fo: Tú skal veita umsitingarlig rættindi fyri at leggja inn ritbúnað

en: You need to grant administrative rights to remove software
fo: Tú mást veita rættindi til at taka ritbúnað burtur

en: It is a possible risk to remove packages.
fo: Har er ein møguligur vandi við at taka pakkar burtur.

en: Failed to install package file
fo: Miseydnaðist et leggja inn pakkafílu

en: Failed to remove package
fo: Miseydnaðist at taka pakkan burtur

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
fo: Kundi ikki niðurtaka allar tær tørvaðu fílurnar

en: Please check your internet connection or installation medium.
fo: Vinarliga kanna títt alnetssamband, ella innleggingarmiðil.

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
fo: Vanliga er hettar tengt at einari villu hjá ritbúnaðar-úttvegaranum. Hygg at útstøðni eftir nærri upplýsing.

en: Installing %s
fo: Innleggi %s

en: Removing %s
fo: Taki burtur %s

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
fo: Innlegging er liðug

en: Removal finished
fo: Burturtøka fullførd

en: Package '%s' was installed
fo: Pakki '%s' varð lagdur inn

en: Package '%s' was removed
fo: Pakkin '%s' er tikin burtur

en: Failed to install package '%s'
fo: Miseydnaðist at leggja inn pakka '%s'

en: Failed to remove package '%s'
fo: Miseydnaðist at taka pakkan '%s' burtur

en: Installation complete
fo: Innlegging fullgjørd

en: Removal complete
fo: Burturtøka fullførd

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
fo: Til at bøta um hetta, koyr 'sudo apt-get install -f' í einari útstøð.

note: ui
en: Installing '%s'...
fo: Leggi inn '%s'...

en: Removing '%s'...
fo: Taki burtur '%s'...

en: File %s of %s at %sB/s
fo: Fíla %s út av %s við %sB/s

en: File %s of %s
fo: Fíla %s út av %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
fo: Vinarliga set inn '%s' í drivið '%s'

en: Couldn't set APT option %s to %s
fo: Kundi ikki seta APT kostin %s til %s

en: Unknown package type '%s', exiting
fo: Ókent pakkaslag '%s', gevist

en: Failed to open the software package
fo: Kundi ikki lata ritbúnaärpakkan upp

en: This package is uninstallable
fo: Hesin pakkin kann ikki leggjast inn

en: No description is available
fo: Eingin frágreiðing tøk

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
fo: Hesir pakkarnir eru IKKI GÓÐKENDIR:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
fo: Krevur BURTURTØKU av hesum pakkunum:

en: Requires the installation of the following packages:
fo: Krevur innlegging av hesum pakkunum:

en: Error during install: '%s'
fo: Brek undir innlegging: '%s'

en: Included Files
fo: Umfataðar fílur

en: &Install Package
fo: &Legg inn pakka

en: The package file does not exist
fo: Pakkafílan finnst ikki

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
fo: &Endurinnlegg pakka

en: Re&install Package
fo: Endur&innlegg pakka

en: To be removed: %s
fo: Til burturtøku: %s

en: '%s' is not a Debian package
fo: ''%s' er ikki ein Debianpakki

en: Could not open '%s'
fo: Kundi ikki lata upp '%s'

en: Same version is available in a software channel
fo: Sama útgávan er tøk í einari ritbúnaðarrás

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
fo: Mælt verður til, at leggja inn ritbúnað úr rásini í staðin.

en: An older version is available in a software channel
fo: Ein eldri útgáva er tøk í einari ritbúnaðarrás

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
fo: Vanliga verður mælt til at, leggja inn útgávuna úr ritbúnaðarrásini, av tí at hon oftast er betri stuðlað.

en: A later version is available in a software channel
fo: Ein seinni útgáva er tøk í einari ritbúnaðarrás

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
fo: Krevur <b>burturtøku</b> av %s pakkum

en: Requires the installation of %s packages
fo: Krevur innlegging av %s pakkum

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
fo: Einans ein ritbúnaðarfyrisiting er loyvd at koyra samstundis

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
fo: Vinarliga lat hina nýtsluskipaninna aftur fyrst, t.d. 'dagføringsfyrisiting', 'aptitude' ella 'Synaptic'.

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
fo: Miðlabroyting
