gdebi - en to hu translation catalogue (146 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
hu: Használat: %prog [opciók] fájlnév
    A grafikus változathoz futtassa a gdebi-gtk parancsot.

en: Run non-interactive (dangerous!)
hu: Futtatás nem interaktív módban (veszélyes!)

en: Set an APT configuration option
hu: APT konfigurációs opció beállítása

en: Do not show progress information
hu: Ne mutasson információt a folyamatról

en: Simulate only and print a apt-get install compatible line to stderr
hu: Csak szimulálja, és írjon ki egy apt-get install kompatibilis sort a szabványos hibakimenetre

en: Use alternative root dir
hu: Alternatív gyökérkönyvtár használata

en: gdebi error, file not found: %s
hu: gdebi hiba, nem található a következő fájl: %s

en: Need to be root to install packages
hu: A csomagok telepítéséhez rendszergazdai jogosultság szükséges.

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
hu: Kívánja telepíteni a szoftvercsomagot? [i/N]:

en: Auto close when the install is finished
hu: Automatikus bezárás a telepítés befejezésekor

en: Use alternative datadir
hu: Alternatív adatkönyvtár használata

en: Remove package
hu: Csomag eltávolítása

en: Software index is broken
hu: A szoftverek tartalomjegyzéke sérült

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
hu: Ez a szoftverkezelő rendszer súlyos hibáját jelzi. Ellenőrizze a törött csomagokat a Synaptickal, ellenőrizze a fájl jogosultságait és az /etc/apt/sources.list fájl helyességét, majd töltse újra a szoftverinformációkat a "sudo apt-get update" és "sudo apt-get install -f" parancsok kiadásával.

en: Install and view software packages
hu: Szoftvercsomagok telepítése és megjelenítése

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
hu: GPL, lásd /usr/share/common-licenses/GPL

en: Terminal
hu: Terminál

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
hu: Automatikus bezárás a változtatások sikeres alkalmazása után

en: Details
hu: Részletek

en: <b>To install the following changes are required:</b>
hu: <b>A telepítéshez az alábbi módosítások szükségesek:</b>

en: Package Installer
hu: Csomagtelepítő

en: _File
hu: _Fájl

en: _Open…
hu: _Megnyitás…

en: _Refresh
hu: _Frissítés

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Help
hu: _Súgó

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
hu: Csomag:

en: <b><big>   </big></b>
hu: <b><big> </big></b>

en: _Details
hu: _Részletek

en: Status:
hu: Státusz:

en: Description:
hu: Leírás:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
hu: _Csomag telepítése

en: _Remove Package
hu: _Csomag eltávolítása

en: _Download Package
hu: _Csomag letöltése

en: Description
hu: Leírás

en: <b>Version:</b>
hu: <b>Verzió:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
hu: <b>Karbantartó:</b>

en: <b>Priority:</b>
hu: <b>Prioritás:</b>

en: <b>Section:</b>
hu: <b>Csoport:</b>

en: <b>Size:</b>
hu: <b>Méret:</b>

en: Included files
hu: Tartalmazott fájlok

en: Lintian output
hu: Lintian kimenet

en: GDebi Package Installer
hu: GDebi csomagtelepítő

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
hu: %s nem érhető el

en: Copy selected text
hu: Kijelölt szöveg másolása

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Can not download as root
hu: Nem tölthet le rootként

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
hu: Nem tölthet le távoli csomagokat, ha a programot root felhasználóként futtatja. Próbálja újra normál felhasználóként.

en: Downloading package
hu: Csomag letöltése

en: Download failed
hu: A letöltés meghiúsult

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
hu: A csomag letöltése meghiúsult: „%s” fájl: „%s”

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
hu: Csomagkezelő - %s

en: Package control data
hu: Csomagkezelő adat

en: Upstream data
hu: Upstream adat

en: Error reading filelist
hu: Hiba a fájllista olvasása közben

en: Error:
hu: Hiba:

en: Error: no longer provides
hu: Hiba: már nem biztosítja:

en: Same version is already installed
hu: Már telepítve van ugyanez a verzió

en: _Reinstall Package
hu: Csomag új_ratelepítése

en: No lintian available.
    Please install using sudo apt-get install lintian
hu: Nincs elérhető lintian.
    Kérem, telepítse fel a 'sudo apt-get install lintian' parancs kiadásával

en: Running lintian...
hu: Lintian futtatása...

en: 
    Lintian finished with exit status %s
hu: 
    A Lintian befejeződött a következő kilépési állapottal: %s

en: Selection is a directory
hu: A kiválasztott fájl egy könyvtár

en: Error reading file content '%s'
hu: Hiba „%s” tartalmának olvasásakor

en: File content can not be extracted
hu: A fájl tartalma nem bontható ki

en: <b>To be removed: %s</b>
hu: <b>Eltávolítandó: %s</b>

en: To be installed: %s
hu: Telepítendő: %s

en: Open Software Package
hu: Szoftvercsomag megnyitása

en: Software packages
hu: Szoftvercsomagok

en: Dependency problems
hu: Függőségi problémák

en: One or more packages are required by %s, it cannot be removed.
hu: %s legalább egy csomagot igényel, nem lehet eltávolítani.

en: File not found
hu: A fájl nem található

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
hu: Olyan fájlt próbált meg telepíteni, amely nem (vagy már nem) létezik.

en: Installing package file...
hu: Csomag telepítése...

en: Removing package...
hu: Csomagok eltávolítása...

en: Install unauthenticated software?
hu: Kíván hitelesítés nélküli szoftvert telepíteni?

en: Malicious software can damage your data and take control of your system.
    
    The packages below are not authenticated and could therefore be of malicious nature.
hu: A rosszindulatú szoftverek tönkretehetik az adatait, és átvehetik az irányítást a rendszere fölött.
    
    Az alábbi csomagok nincsenek azonosítva, és akár rosszindulatúak is lehetnek.

en: You need to grant administrative rights to install software
hu: Adminisztrátori jogosultságokkal kell rendelkezni a szoftvercsomag telepítéséhez

en: 
    It is a possible security risk to install packages files manually.
    Install software from trustworthy software distributors only.
hu: 
    A csomagfájlok saját kezű telepítése biztonsági kockázatot jelent.
    Csak megbízható szoftverterjesztőktől származó szoftvert telepítsen.

en: You need to grant administrative rights to remove software
hu: Adminisztrátori jog kell a program eltávolításához

en: It is a possible risk to remove packages.
hu: Kockázatos a csomag eltávolítása

en: Failed to install package file
hu: A csomagfájl telepítése meghiúsult

en: Failed to remove package
hu: A csomag eltávolítása meghiúsult

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
hu: Nem sikerült letölteni minden szükséges fájlt

en: Please check your internet connection or installation medium.
hu: Kérem ellenőrizze az internetkapcsolatát vagy a telepítési adathordozót.

en: Could not install all dependencies
hu: Nem sikerült minden függőség telepítése

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
hu: Általában ez a szoftverterjesztő hibájával kapcsolatos. További részletekért tekintse meg a terminálablakot.

en: Installing %s
hu: %s telepítése

en: Removing %s
hu: %s eltávolítása

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
hu: A telepítés befejeződött

en: Removal finished
hu: Eltávolítás kész

en: Package '%s' was installed
hu: A következő csomag telepítésre került: %s

en: Package '%s' was removed
hu: Csomag '%s' eltávolítva

en: Failed to install package '%s'
hu: Nem sikerült telepíteni a következő csomagot: „%s”

en: Failed to remove package '%s'
hu: „%s” csomag eltávolítása sikertelen

en: Installation complete
hu: A telepítés befejeződött

en: Removal complete
hu: Eltávolítás kész

en: Failed to completely install all dependencies
hu: Nem sikerült minden függőséget teljesen telepíteni

en: Failed to completely remove package
hu: A csomag teljes eltávolítása sikertelen

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
hu: Ennek javításához futtassa a „sudo apt-get install -f” parancsot egy terminálablakból.

note: ui
en: Installing '%s'...
hu: „%s” telepítése…

en: Removing '%s'...
hu: „%s” eltávolítása...

en: Installing dependencies...
hu: Függőségek telepítése...

en: Downloading additional package files...
hu: További csomagok letöltése...

en: File %s of %s at %sB/s
hu: %s. fájl, összesen %s. Sebesség: %sB/s

en: File %s of %s
hu: %s. fájl, összesen %s.

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
hu: Helyezze be a következő adathordozót: „%s”, ebbe a meghajtóba: „%s”

en: Configuration items must be specified with a =<value>
hu: A konfigurációs elemeket =<érték> formában kell megadni

en: Couldn't set APT option %s to %s
hu: A(z) %s APT opció nem állítható be a következőre: %s

en: Unknown package type '%s', exiting
hu: Ismeretlen csomagtípus: „%s”; kilépés

en: Failed to open the software package
hu: A szoftvercsomag megnyitása meghiúsult

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
hu: A csomag sérült lehet vagy nincs joga a fájl megnyitásához. Ellenőrizze a fájl jogosultságait.

en: This package is uninstallable
hu: Ez a csomag telepíthetetlen

en: No description is available
hu: Nem érhető el leírás

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
hu: Az alábbi csomagok NINCSENEK HITELESÍTVE:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
hu: A következő csomagok ELTÁVOLÍTÁSA szükséges:

en: Requires the installation of the following packages:
hu: A következő csomagok telepítése szükséges:

en: Error during install: '%s'
hu: Hiba a(z) „%s” telepítése közben!

en: Included Files
hu: Telepített fájlok

en: &Install Package
hu: _Csomag telepítése

en: &Download Package
hu: &Csomag letöltése

en: The package file does not exist
hu: A csomagfájl nem létezik

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
hu: Egy nem létező fájl került kiválasztásra. Egy létező .deb csomagfájlt válasszon ki.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
hu: Csomag új_ratelepítése

en: Re&install Package
hu: Csomag új_ratelepítése

en: To be removed: %s
hu: Eltávolítandó: %s

en: <b>Package '%s' was installed</b>
hu: <b>'%s' csomag telepítve lett</b>

en: Installing
hu: Telepítés

en: Broken dependencies
hu: Törött függőségek

en: Your system has broken dependencies. This application can not continue until this is fixed. To fix it run 'gksudo synaptic' or 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
hu: A rendszeren törött függőségek vannak. Az alkalmazás a javításig nem képes folytatni a munkát. Próbálja meg terminálablakban futtatni a „gksudo synaptic” vagy „sudo apt-get install -f” parancsok egyikét.

en: '%s' is not a Debian package
hu: „%s” nem Debian csomagfájl

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
hu: A fájl „%s” MIME típusú, emiatt nem telepíthető erre a rendszerre.

en: Could not open '%s'
hu: „%s” nem nyitható meg

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
hu: A csomag sérült lehet vagy nincs joga a fájl megnyitásához. Ellenőrizze a fájl jogosultságait.

en: Same version is available in a software channel
hu: Ugyanez a verzió elérhető egy szoftvercsatornán át is

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
hu: A csomag telepítése inkább a szoftvercsatornán keresztül ajánlott.

en: An older version is available in a software channel
hu: Egy régebbi verzió érhető el egy szoftvercsatornán keresztül.

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
hu: A szoftvercsatornából származó csomagverzió telepítése ajánlott, mivel az általában jobban támogatott.

en: A later version is available in a software channel
hu: Egy újabb verzió érhető el egy szoftvercsatornán keresztül.

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
hu: Erősen ajánlott a szoftvercsatornából származó csomagverzió telepítése, mivel az általában jobban támogatott.

en: All dependencies are satisfied
hu: Minden függőség kielégítve

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
hu: %s csomag <b>eltávolítását</b> igényli

en: Requires the installation of %s packages
hu: %s csomag telepítését igényli

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
hu: Csak egy szoftverkezelő eszköz futhat egyidejűleg

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
hu: Először zárja be a másik alkalmazást (például: Frissítéskezelő, aptitude, Synaptic).

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
hu: Adathordozó-csere
