gdebi - en to ms translation catalogue (136 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
ms: penggunaan:  %prog [options] filename
    Untuk gdebi-gtk versi bergrafik

en: Run non-interactive (dangerous!)
ms: Jalankan yang bukan-interaktif (merbahaya!)

en: Set an APT configuration option
ms: Tetapkan pilihan konfigurasi APT

en: Do not show progress information
ms: Jangan paparkan maklumat perkembangan

en: Simulate only and print a apt-get install compatible line to stderr
ms: Hanya simulasi dan cetak baris apt-get install yang sesuai ke stderr

en: Use alternative root dir
ms: Guna direktori root alternatif

en: gdebi error, file not found: %s
ms: ralat gdebi, fail tidak ditemui: %s

en: Need to be root to install packages
ms: Perlukan root untuk memasang pakej

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
ms: Adakah anda ingin memasang pakej perisian? [y/T]:

en: Auto close when the install is finished
ms: Tutup secara automatik bila pemasangan sudah selesai

en: Use alternative datadir
ms: Guna direktori data alternatif

en: Remove package
ms: Buang pakej

en: Software index is broken
ms: Indeks perisian rosak

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
ms: Ini merupakan kegagalan besar bagi sistem pengurusan perisian anda. Sila semak pakej yang rosak melalui synaptic, semak kebenaran fail dan kesahan fail di '/etc/apt/sources.list' serta muat semula maklumat perisian melalui: 'sudo apt-get update' dan 'sudo apt-get install -f'.

en: Install and view software packages
ms: Pasang dan papar pakej perisian

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
ms: GPL, lihat /usr/share/common-licenses/GPL

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
ms: Tutup secara automatik selepas perubahan berjaya dilaksanakan

en: Details
ms: Butiran

en: <b>To install the following changes are required:</b>
ms: <b>Untuk memasang, perubahan berikut diperlukan:</b>

en: Package Installer
ms: Pemasang Pakej

en: _Open…
ms: _Buka...

en: _Refresh
ms: _Segar Semula

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Help
ms: _Bantuan

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
ms: Pakej:

en: _Details
ms: _Perincian

en: Description:
ms: Keterangan:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
ms: _Pasang Pakej

en: _Remove Package
ms: _Buang Pakej

en: _Download Package
ms: _Muat Turun Pakej

en: Description
ms: Keterangan

en: <b>Version:</b>
ms: <b>Versi:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
ms: <b>Penyelenggara:</b>

en: <b>Priority:</b>
ms: <b>Keutamaan:</b>

en: <b>Section:</b>
ms: <b>Bahagian:</b>

en: <b>Size:</b>
ms: <b>Saiz:</b>

en: Included files
ms: Fail yang disertakan

en: GDebi Package Installer
ms: Pemasang Pakej GDebi

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
ms: %s tidak disediakan

en: Copy selected text
ms: Salin teks pilihan

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: Can not download as root
ms: Tidak memuat turun sebagai root

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
ms: Pakej jauh tidak boleh dimuat turun bila dijalankan sebagai root. Sila cuba lagi sebagai pengguna biasa.

en: Downloading package
ms: Memuat turun pakej

en: Download failed
ms: Muat turun gagal

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
ms: Memuat turun pakej gagal: fail '%s' '%s'

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
ms: Pemasang Pakej - %s

en: Package control data
ms: Data kawalan pakej

en: Upstream data
ms: Data strim naik

en: Error reading filelist
ms: Ralat membaca senarai fail

en: Error:
ms: Ralat:

en: Error: no longer provides
ms: Ralat: tidak lagi disediakan

en: Same version is already installed
ms: Versi yang sama sudah dipasang

en: _Reinstall Package
ms: Pasang _Semula Pakej

en: Selection is a directory
ms: Pemilihan adalah direktori

en: Error reading file content '%s'
ms: Ralat membaca kandunngan fail '%s'

en: File content can not be extracted
ms: Kandungan fail tidak dapat diekstrak

en: <b>To be removed: %s</b>
ms: <b>Akan dibuang: %s</b>

en: To be installed: %s
ms: Akan dipasang: %s

en: Open Software Package
ms: Buka Pakej Perisian

en: Software packages
ms: Pakej perisian

en: Dependency problems
ms: Masalah dependensi

en: One or more packages are required by %s, it cannot be removed.
ms: Satu atau lebih pakej diperlukan oleh %s, ia tidak boleh dibuang.

en: File not found
ms: Fail tidak ditemui

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
ms: Anda telah cuba memasang fail yang tidak lagi wujud.

en: Installing package file...
ms: Memasang fail pakej...

en: Removing package...
ms: Membuang pakej...

en: Install unauthenticated software?
ms: Pasang perisian yang tidak disahkan?

en: Malicious software can damage your data and take control of your system.
    
    The packages below are not authenticated and could therefore be of malicious nature.
ms: Perisian jahat boleh merosakkan data anda dan mengambilalih kawalan sistem anda.
    
    Pakej dibawah tidak disahkan dan mungkin bersifat jahat.

en: You need to grant administrative rights to install software
ms: Anda perlu dapatkan kebenaran pentadbir untuk memasang perisian

en: 
    It is a possible security risk to install packages files manually.
    Install software from trustworthy software distributors only.
ms: 
    Mungkin ada risiko keselamatan jika memasang fail pakej secara maual.
    Pasanglah perisian dari pengedar perisian yang boleh dipercayai sahaja.

en: You need to grant administrative rights to remove software
ms: Anda perlu dapatkan hak sebagai pentadbir untuk membuang perisian

en: It is a possible risk to remove packages.
ms: Ia kemungkinan berisiko untuk membuang pakej.

en: Failed to install package file
ms: Gagal memasang fail pakej

en: Failed to remove package
ms: Gagal membuang pakej

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
ms: Tidak dapat memasang semua fail yang diperlukan

en: Please check your internet connection or installation medium.
ms: Sila semak sambungan internet atau medium pemasangan anda.

en: Could not install all dependencies
ms: Tidak dapat memasang semua dependensi

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
ms: Kebiasaannya, perkara ini berkaitan dengan ralat pengedar perisian. Rujuk tetingkap terminal untuk perincian.

en: Installing %s
ms: Sedang memasang %s

en: Removing %s
ms: Membuang %s

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
ms: Pemasangan selesai

en: Removal finished
ms: Pembuangan selesai

en: Package '%s' was installed
ms: Pakej '%s' telah dipasang

en: Package '%s' was removed
ms: Pakej '%s' telah dibuang

en: Failed to install package '%s'
ms: Gagal memasang pakej '%s'

en: Failed to remove package '%s'
ms: Gagal membuang pakej '%s'

en: Installation complete
ms: Pemasangan selesai

en: Removal complete
ms: Pembuangan selesai

en: Failed to completely install all dependencies
ms: Gagal menyelesaikan pemasangan semua dependensi

en: Failed to completely remove package
ms: Gagal membuang sepenuhnya pakej

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
ms: Untuk membaikinya, jalankan 'sudo apt-get install -f' pada tetingkap terminal.

note: ui
en: Installing '%s'...
ms: Memasang '%s'...

en: Removing '%s'...
ms: Membuang '%s'...

en: Installing dependencies...
ms: Memasang dependensi...

en: Downloading additional package files...
ms: Memuat turun fail pakej tambahan...

en: File %s of %s at %sB/s
ms: Fail %s dari %s pada %sB/s

en: File %s of %s
ms: Fail %s dari %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
ms: Sila masukkan '%s' ke dalam pemacu '%s'

en: Configuration items must be specified with a =<value>
ms: Item konfigurasi mesti ditentukan dengan =<value>

en: Couldn't set APT option %s to %s
ms: Tidak dapat menetapkan pilihan APT %s ke %s

en: Unknown package type '%s', exiting
ms: Jenis pakej '%s' yang tidak diketahui, menutup

en: Failed to open the software package
ms: Gagal membuka pakej perisian

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
ms: Pakej mungkin rosak atau anda tidak dibenarkan membuka fail ini. Semak kebenaran fail ini.

en: This package is uninstallable
ms: Pakej ini tidak boleh dipasang

en: No description is available
ms: Tiada deskripsi yang disediakan

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
ms: Pakej berikut TIDAK DISAHKAN:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
ms: Perlukan PEMBUANGAN pakej berikut:

en: Requires the installation of the following packages:
ms: Perlukan pemasangan pakej berikut:

en: Error during install: '%s'
ms: Ralat semasa pemasangan: '%s'

en: Included Files
ms: Fail yang Disertakan

en: &Install Package
ms: &Pasang Pakej

en: &Download Package
ms: &Muat Turun Pakej

en: The package file does not exist
ms: Fail pakej tersebut tidak wujud

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
ms: Fail yang tidak wujud telh dipilih untuk pemasangan. Sila pilih fail pakej .deb yang ada.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
ms: Pasang &Semula Pakej

en: Re&install Package
ms: Pasa&ng Semula Pakej

en: To be removed: %s
ms: Untuk dibuang: %s

en: Broken dependencies
ms: Dependensi rosak

en: Your system has broken dependencies. This application can not continue until this is fixed. To fix it run 'gksudo synaptic' or 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
ms: Sistem anda mempunyai dependensi rosak. Aplikasi ini tidak boleh dijalankan sehingga permasalahan ini dibetulkan. Untuk membaikinya jalankan 'gksudo synaptic' atau 'sudo apt-get install -f' pada tetingkap terminal.

en: '%s' is not a Debian package
ms: '%s' bukan pakej Debian

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
ms: Jenis MIME bagi fail ini ialah '%s' dan tidak boleh dipasang kedalam sistem ini.

en: Could not open '%s'
ms: Tidak dapat membuka '%s'

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
ms: Pakej mungkin rosak atau anda tidak dibenarkan membuka fail tersebut. Semak kebenaran fail.

en: Same version is available in a software channel
ms: Versi yang serupa ada didalam saluran perisian

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
ms: Anda disarankan untuk memasang perisian daripada saluran tersebut sebagai gantinya.

en: An older version is available in a software channel
ms: Versi lama ada didalam saluran perisian

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
ms: Secara amnya, anda dicadangkan memasang versi dari saluran perisian, kerana ia biasanya disokong & diselenggara dengan baik.

en: A later version is available in a software channel
ms: Versi terkini ada didalam saluran perisian

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
ms: Anda sangat dicadangkan memasang versi dari saluran perisian, kerana ia biasanya disokong dan diselenggara dengan baik.

en: All dependencies are satisfied
ms: Semua dependensi memuaskan

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
ms: Perlu <b>buang</b> %s pakej

en: Requires the installation of %s packages
ms: Perlu pemasangan %s pakej

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
ms: Hanya satu alat pengurusan perisian dibenarkan berfungsi pada masa yang sama

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
ms: Sila tutup aplikasi lain cth. 'Pengurus Kemaskini', 'aptitute' atau 'Sypnatic' terlebih dahulu.

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
ms: Media Berubah
