gdebi - en to nb translation catalogue (79 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
nb: Bruk: %prog [valg] filnavn
    For en grafisk versjon, kjør gdebi-gtk

en: Run non-interactive (dangerous!)
nb: Kjør i ikke-interaktiv modus (farlig!)

en: Set an APT configuration option
nb: Gjør et konfigurasjonsvalg for APT

en: Do not show progress information
nb: Ikke vis framdriftsinformasjon

en: Use alternative root dir
nb: Bruk alternativ rotkatalog

en: gdebi error, file not found: %s
nb: gdebi-feil, finner ikke filen: %s

en: Need to be root to install packages
nb: Må være root for å installere pakker

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
nb: Vil du installére programpakken? [j/N]

en: Software index is broken
nb: Programvareregisteret er skadet

en: Install and view software packages
nb: Installer og vis programvarepakker

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
nb: GPL, se /usr/share/common-licenses/GPL

en: Details
nb: Detaljer

en: <b>To install the following changes are required:</b>
nb: <b>Følgende endringer er nødvendige for å installere:</b>

en: Package Installer
nb: Pakkeinstallerer

en: _File
nb: _Fil

en: _Open…
nb: _Åpne…

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Help
nb: _Hjelp

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
nb: Pakke:

en: <b><big>   </big></b>
nb: <b><big> </big></b>

en: _Details
nb: _Detaljer

en: Description:
nb: Beskrivelse:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
nb: _Installer pakke

en: _Remove Package
nb: _Fjern pakke

en: _Download Package
nb: _Last ned pakke

en: Description
nb: Beskrivelse

en: <b>Version:</b>
nb: <b>Versjon:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
nb: <b>Vedlikeholder:</b>

en: <b>Priority:</b>
nb: <b>Prioritet:</b>

en: <b>Section:</b>
nb: <b>Seksjon:</b>

en: <b>Size:</b>
nb: <b>Størrelse:</b>

en: GDebi Package Installer
nb: GDebi pakkeinstallerer

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
nb: %s er ikke tilgjengelig

en: Loading...
nb: Laster...

en: Can not download as root
nb: Kan ikke laste ned som rotbruker

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
nb: Eksterne pakker kan ikke lastes ned som rotbruker. Prøv på nytt som vanlig bruker.

en: Downloading package
nb: Laster ned pakke

en: Download failed
nb: Nedlasting mislyktes

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
nb: Mislyktes nedlasting av pakke: fil '%s' '%s'

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
nb: Pakkeinstallerer - %s

en: Error:
nb: Feil:

en: Same version is already installed
nb: Samme versjon er allerede installert

en: _Reinstall Package
nb: _Reinstaller pakke

en: <b>To be removed: %s</b>
nb: <b>Vil fjernes: %s</b>

en: To be installed: %s
nb: Vil installeres: %s

en: Software packages
nb: Programpakker

en: Dependency problems
nb: Avhengighetsproblemer

en: Removing package...
nb: Fjerner pakke...

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
nb: Kunne ikke laste ned alle nødvendige filer

en: Could not install all dependencies
nb: Kunne ikke installere alle avhengighetene

en: Installing %s
nb: Installerer %s

en: Removing %s
nb: Fjerner %s

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
nb: Installasjonen er fullført

en: Package '%s' was installed
nb: Pakken «%s» ble installert

en: Package '%s' was removed
nb: Pakken «%s» ble fjernet

en: Failed to install package '%s'
nb: Klarte ikke å installere pakken «%s»

en: Failed to remove package '%s'
nb: Klarte ikke å fjerne pakken «%s»

note: ui
en: Installing '%s'...
nb: Installerer «%s»...

en: Removing '%s'...
nb: Fjerner «%s»...

en: Installing dependencies...
nb: Installerer avhengigheter...

en: File %s of %s
nb: Fil %s av %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
nb: Sett inn «%s» i stasjonen «%s»

en: This package is uninstallable
nb: Denne pakken er ikke installerbar

en: No description is available
nb: Ingen beskrivelse er tilgjengelig

en: Requires the installation of the following packages:
nb: Krever installasjon av følgende pakker:

en: Error during install: '%s'
nb: Feil under installasjon: «%s»

en: Included Files
nb: Inkluderte filer

en: &Install Package
nb: &Installer pakke

en: &Download Package
nb: &Last ned pakke

en: Installing
nb: Installerer

en: '%s' is not a Debian package
nb: «%s» er ikke en Debian-pakke

en: Could not open '%s'
nb: Kunne ikke åpne «%s»

en: Same version is available in a software channel
nb: Samme versjon er tilgjengelig i en programvarekanal

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
nb: Det anbefales å installere programvaren fra programvarekanaler istedenfor.

en: An older version is available in a software channel
nb: En eldre versjon er tilgjengelig i en programvarekanal

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
nb: Normalt anbefales det at du installerer versjonen fra programvarekanalen, siden denne ofte er bedre støttet.

en: A later version is available in a software channel
nb: En nyere versjon er tilgjengelig i en programvarekanal

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
nb: Det anbefales at du installerer versjonen i programvarekanalen, siden denne ofte er bedre støttet.

en: Requires the installation of %s packages
nb: Krever installasjon av %s pakker
