gdebi - en to pl translation catalogue (139 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
pl: Użycie: %prog [OPCJA...] PLIK
    Aby uruchomić program z graficznym interfejsem, proszę wprowadzić polecenie gdebi-gtk.

en: Run non-interactive (dangerous!)
pl: Uruchamia w trybie nieinteraktywym (niebezpieczne!)

en: Set an APT configuration option
pl: Ustawia opcję konfiguracji programu APT

en: Do not show progress information
pl: Pomija wypisywanie informacji o postępie

en: Simulate only and print a apt-get install compatible line to stderr
pl: Przeprowadza tylko symulację i wypisuje wynik polecenia apt-get install na standardowe wyjście błędów

en: Use alternative root dir
pl: Określa alternatywny katalog główny

en: gdebi error, file not found: %s
pl: Błąd programu, nie odnaleziono pliku: %s

en: Need to be root to install packages
pl: Aby instalować pakiety należy posiadać uprawnienia administratora

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
pl: Zainstalować pakiet oprogramowania? [t/N]:

en: Auto close when the install is finished
pl: Automatyczne zamknięcie, po zakończeniu instalowania

en: Use alternative datadir
pl: Użyj alternatywnego katalogu z danymi

en: Remove package
pl: Usuń pakiet

en: Software index is broken
pl: Indeks oprogramowania jest uszkodzony

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
pl: Jest to poważny błąd systemu zarządzania pakietami. Proszę poszukać uszkodzonych pakietów za pomocą programu Synaptic, sprawdzić prawa dostępu do plików oraz poprawność pliku "/etc/apt/sources.list", a następnie odświeżyć informacje o pakietach za pomocą polecenia: "sudo apt-get update" i "sudo apt-get install -f".

en: Install and view software packages
pl: Instaluje i wyświetla informacje o pakietach oprogramowania

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
pl: GPL, patrz /usr/share/common-licenses/GPL

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
pl: Automatyczne zamknięcie okna po udanym wprowadzeniu zmian

en: Details
pl: Szczegóły

en: <b>To install the following changes are required:</b>
pl: <b>Instalacja wymaga następujących zmian:</b>

en: Package Installer
pl: Instalator pakietów

en: _File
pl: _Plik

en: _Open…
pl: _Otwórz…

en: _Refresh
pl: _Wczytaj ponownie

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Help
pl: Pomo_c

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
pl: Pakiet:

en: <b><big>   </big></b>
pl: <b><big> </big></b>

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: Status:
pl: Stan:

en: Description:
pl: Opis:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
pl: _Zainstaluj pakiet

en: _Remove Package
pl: _Usuń pakiet

en: _Download Package
pl: _Pobierz pakiet

en: Description
pl: Opis

en: <b>Version:</b>
pl: <b>Wersja:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
pl: <b>Opiekun:</b>

en: <b>Priority:</b>
pl: <b>Priorytet:</b>

en: <b>Section:</b>
pl: <b>Sekcja:</b>

en: <b>Size:</b>
pl: <b>Rozmiar:</b>

en: Included files
pl: Zawarte pliki

en: GDebi Package Installer
pl: Instalator pakietów GDebi

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
pl: Pole %s nie jest dostępne

en: Copy selected text
pl: Skopiuj zaznaczony tekst

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Can not download as root
pl: Nie można pobrać jako użytkownik root

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
pl: Nie można pobrać pakietów jako użytkownik root. Proszę spróbować ponownie jako zwykły użytkownik.

en: Downloading package
pl: Pobieranie pakietu

en: Download failed
pl: Pobieranie nieudane

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
pl: Nie udało się pobrać pakietu: plik „%s” „%s”

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
pl: Instalator pakietów - %s

en: Package control data
pl: Dane kontrolne pakietu

en: Upstream data
pl: Dane źródła

en: Error reading filelist
pl: Błąd odczytywania listy plików

en: Error:
pl: Błąd:

en: Error: no longer provides
pl: Błąd: już nie udostępnia

en: Same version is already installed
pl: Ta sama wersja jest już zainstalowana

en: _Reinstall Package
pl: Zainstaluj pakiet p_onownie

en: Selection is a directory
pl: Wybór jest katalogiem

en: Error reading file content '%s'
pl: Błąd odczytywania zawartości pliku „%s”

en: File content can not be extracted
pl: Nie można wydobyć zawartości pliku

en: <b>To be removed: %s</b>
pl: <b>Do usunięcia: %s</b>

en: To be installed: %s
pl: Do zainstalowania: %s

en: Open Software Package
pl: Otwórz pakiet oprogramowania

en: Software packages
pl: Pakiety oprogramowania

en: Dependency problems
pl: Problemy z zależnościami

en: One or more packages are required by %s, it cannot be removed.
pl: Nie można usunąć pakietów. Jeden lub więcej pakietów jest wymaganych przez %s.

en: File not found
pl: Nie odnaleziono pliku

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
pl: Podjęto próbę zainstalowania pliku, który nie istnieje.

en: Installing package file...
pl: Instalowanie pakietu...

en: Removing package...
pl: Usuwanie pakietu...

en: Install unauthenticated software?
pl: Zainstalować nieuwierzytelnione oprogramowanie?

en: Malicious software can damage your data and take control of your system.
    
    The packages below are not authenticated and could therefore be of malicious nature.
pl: Złośliwe oprogramowanie może uszkodzić dane i przejąć kontrolę nad systemem.
    
    Poniższe pakiety są niezaufane i mogą zawierać oprogramowanie szkodliwe dla komputera.

en: You need to grant administrative rights to install software
pl: Aby zainstalować oprogramowanie, wymagane są uprawnienia administratora.

en: 
    It is a possible security risk to install packages files manually.
    Install software from trustworthy software distributors only.
pl: 
    Ręczne instalowanie pakietów jest potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa systemu.
    Proszę instalować oprogramowanie pochodzące wyłącznie od zaufanych dostawców.

en: You need to grant administrative rights to remove software
pl: Aby usunąć oprogramowanie, wymagane są uprawnienia administratora

en: It is a possible risk to remove packages.
pl: Usuwanie pakietów niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

en: Failed to install package file
pl: Nie udało się zainstalować pliku pakietu

en: Failed to remove package
pl: Nie udało się usunąć pakietu

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
pl: Nie można pobrać wszystkich wymaganych plików

en: Please check your internet connection or installation medium.
pl: Proszę sprawdzić połączenie internetowe lub nośnik instalacyjny.

en: Could not install all dependencies
pl: Nie można zainstalować wszystkich zależności

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
pl: Jest to zazwyczaj związane z błędem dostawcy oprogramowania. Więcej szczegółów można znaleźć w oknie terminala.

en: Installing %s
pl: Instalowanie %s

en: Removing %s
pl: Usuwanie %s

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
pl: Zakończono instalowanie

en: Removal finished
pl: Zakończono usuwanie

en: Package '%s' was installed
pl: Zainstalowano pakiet „%s”

en: Package '%s' was removed
pl: Usunięto pakiet „%s”

en: Failed to install package '%s'
pl: Nie udało się zainstalować pakietu „%s”

en: Failed to remove package '%s'
pl: Nie udało się usunąć pakietu „%s”

en: Installation complete
pl: Zakończono instalowanie

en: Removal complete
pl: Zakończono usuwanie

en: Failed to completely install all dependencies
pl: Nie udało się zainstalować wszystkich zależności

en: Failed to completely remove package
pl: Nie udało się całkowicie usunąć pakietu

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
pl: Aby to naprawić, wydaj polecenie 'sudo apt-get install -f' w oknie terminala.

note: ui
en: Installing '%s'...
pl: Instalowanie „%s”...

en: Removing '%s'...
pl: Usuwanie „%s”...

en: Installing dependencies...
pl: Instalowanie zależności...

en: Downloading additional package files...
pl: Pobieranie plików dodatkowych pakietów...

en: File %s of %s at %sB/s
pl: Plik %s z %s z prędkością %s B/s

en: File %s of %s
pl: Plik %s z %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
pl: Proszę umieścić „%s” w napędzie „%s”

en: Configuration items must be specified with a =<value>
pl: Elementy konfiguracji muszą być określone wg. a =<wartość>

en: Couldn't set APT option %s to %s
pl: Nie udało się ustawić opcji %s APT na %s

en: Unknown package type '%s', exiting
pl: Nieznany typ pakietu: '%s', kończenie

en: Failed to open the software package
pl: Nie udało się otworzyć pakietu oprogramowania

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
pl: Ten pakiet może być uszkodzony lub możesz nie mieć uprawnień do jego otworzenia. Sprawdź czy masz wystarczające uprawnienia do otworzenia pliku.

en: This package is uninstallable
pl: Nie można odinstalować tego pakietu

en: No description is available
pl: Opis jest niedostępny

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
pl: Poniższe pakiety są NIEUWIERZYTELNIONE:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
pl: Wymaga USUNIĘCIA poniższych pakietów:

en: Requires the installation of the following packages:
pl: Wymaga instalacji poniższych pakietów:

en: Error during install: '%s'
pl: Błąd podczas instalacji: '%s'

en: Included Files
pl: Załączone pliki

en: &Install Package
pl: &Zainstaluj pakiet

en: &Download Package
pl: &Pobierz pakiet

en: The package file does not exist
pl: Plik z pakietem nie istnieje

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
pl: Nieistniejący plik został wybrany do instalacji. Proszę zaznaczyć istniejący pakiet .deb.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
pl: &Przeinstaluj pakiet

en: Re&install Package
pl: &Przeinstaluj pakiet

en: To be removed: %s
pl: Do usunięcia: %s

en: Broken dependencies
pl: Uszkodzone zależności

en: Your system has broken dependencies. This application can not continue until this is fixed. To fix it run 'gksudo synaptic' or 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
pl: System zawiera problematyczne zależności. Ten program nie może kontynuować, dopóki nie zostanie to naprawione. Aby dokonać naprawy proszę uruchomić "gksudo synaptic" lub "sudo apt-get install -f" w oknie terminala.

en: '%s' is not a Debian package
pl: '%s' nie jest pakietem Debiana.

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
pl: Typ MIME tego pliku to „%s”. Nie można zainstalować tego pliku na bieżącym systemie.

en: Could not open '%s'
pl: Nie udało się otworzyć '%s'

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
pl: Ten pakiet może być uszkodzony lub możesz nie mieć uprawnień do otwarcia tego pliku. Sprawdź uprawnienia pliku.

en: Same version is available in a software channel
pl: Ta sama wersja jest dostępna poprzez jeden z kanałów oprogramowania

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
pl: Zalecana jest instalacja tego oprogramowania z kanału oprogramowania.

en: An older version is available in a software channel
pl: Starsza wersja jest dostępna w jednym z kanałów oprogramowania

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
pl: Z reguły zalecana jest instalacja wersji dostępnej poprzez kanał oprogramowania, ponieważ zazwyczaj jest lepiej wspierana.

en: A later version is available in a software channel
pl: Nowsza wersja jest dostępna poprzez jeden z kanałów oprogramowania

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
pl: Zainstalowanie wersji dostępnej poprzez kanał oprogramowania jest bardzo zalecane, ponieważ zazwyczaj jest lepiej wspierana.

en: All dependencies are satisfied
pl: Wszystkie zależności są spełnione

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
pl: Wymaga <b>usunięcia</b> %s pakietów

en: Requires the installation of %s packages
pl: Wymaga instalacji %s pakietów

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
pl: W danym momencie moży być uruchomione tylko jedno narzędzie zarządzające oprogramowaniem

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
pl: Proszę najpierw pozamykać inne aplikacje, np. "Menedżer aktualizacji", "aptitude" oraz "Synaptic Menedżer Pakietów".

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
pl: Zmiana nośnika
