gdebi - en to sk translation catalogue (139 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
sk: Použitie: %prog [voľby] názov_súboru
    Grafickú verziu spustíte pomocou gdebi-gtk

en: Run non-interactive (dangerous!)
sk: Spustiť v neinteraktívnom režime (nebezpečné!)

en: Set an APT configuration option
sk: Nastaviť konfiguračnú voľbu APT

en: Do not show progress information
sk: Nezobrazovať informácie o priebehu

en: Simulate only and print a apt-get install compatible line to stderr
sk: Vykonať iba simuláciu a vypísať na štandardný chybový výstup riadok kompatibilný s apt-get install

en: Use alternative root dir
sk: Použiť alternatívny koreňový adresár

en: gdebi error, file not found: %s
sk: chyba gdebi, súbor nebol nájdený: %s

en: Need to be root to install packages
sk: Aby ste mohli inštalovať balíky, musíte byť root

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
sk: Chcete nainštalovať softvérový balík? [a/N]:

en: Auto close when the install is finished
sk: Automaticky zatvoriť pri dokončení inštalácie

en: Use alternative datadir
sk: Použiť alternatívny dátový priečinok

en: Remove package
sk: Odstrániť balík

en: Software index is broken
sk: Index softvéru je poškodený

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
sk: Toto je závažná chyba vášho softvéru na správu softvéru. Skontrolujte prosím pokazené balíky pomocou aplikácie Synaptic, skontrolujte oprávnenia a správnosť súboru „/etc/apt/sources.list“ aktualizujte informácie o softvéri pomocou „sudo apt-get update“ a „sudo apt-get install -f“.

en: Install and view software packages
sk: Inštalácia a zobrazenie balíkov softvéru

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
sk: GPL, pozri /usr/share/common-licenses/GPL

en: Terminal
sk: Terminál

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
sk: Automaticky zatvoriť po úspešnom dokončení zmien

en: Details
sk: Podrobnosti

en: <b>To install the following changes are required:</b>
sk: <b>Nasledovné zmeny umožnia inštaláciu:</b>

en: Package Installer
sk: Inštalátor balíkov

en: _File
sk: _Súbor

en: _Open…
sk: _Otvoriť…

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Help
sk: _Pomocník

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
sk: Balík:

en: _Details
sk: Po_drobnosti

en: Status:
sk: Stav:

en: Description:
sk: Popis:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
sk: Na_inštalovať balík

en: _Remove Package
sk: Odst_rániť balík

en: _Download Package
sk: _Stiahnuť balík

en: Description
sk: Popis

en: <b>Version:</b>
sk: <b>Verzia:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
sk: <b>Správca:</b>

en: <b>Priority:</b>
sk: <b>Priorita:</b>

en: <b>Section:</b>
sk: <b>Sekcia:</b>

en: <b>Size:</b>
sk: <b>Veľkosť:</b>

en: Included files
sk: Obsiahnuté súbory

en: GDebi Package Installer
sk: Inštalátor balíkov GDebi

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
sk: Pole %s nie je dostupné

en: Copy selected text
sk: Kopírovať vybraný text

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: Can not download as root
sk: Nie je možné sťahovať ako root

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
sk: Vzdialené balíky nie je možné sťahovať ak ste prihlásený ako root. Prosím,  skúste to znova ako obyčajný používateľ.

en: Downloading package
sk: Sťahuje sa balík

en: Download failed
sk: Sťahovanie zlyhalo

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
sk: Sťahovanie balíka zlyhalo: súbor „%s“ „%s“

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
sk: Inštalátor balíkov - %s

en: Package control data
sk: Riadiace údaje balíka

en: Upstream data
sk: Údaje z upstream

en: Error reading filelist
sk: Chyba pri čítaní zoznamu súborov

en: Error:
sk: Chyba:

en: Error: no longer provides
sk: Chyba: už viac neposkytuje

en: Same version is already installed
sk: Rovnaká verzia už je nainštalovaná

en: _Reinstall Package
sk: P_reinštalovať balík

en: Selection is a directory
sk: Výbraná položka je adresár

en: Error reading file content '%s'
sk: Chyba počas čítania obsahu súboru „%s“

en: File content can not be extracted
sk: Obsah súboru nemožno rozbaliť

en: <b>To be removed: %s</b>
sk: <b>Na odstránenie: %s</b>

en: To be installed: %s
sk: Na inštaláciu: %s

en: Open Software Package
sk: Otvoriť balík softvéru

en: Software packages
sk: Balíky softvéru

en: Dependency problems
sk: Problémy so závislosťami

en: One or more packages are required by %s, it cannot be removed.
sk: %s požaduje jeden alebo viac balíkov, nemožno ho odstrániť.

en: File not found
sk: Súbor nebol nájdený

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
sk: Pokúsili ste sa nainštalovať súbor, ktorý (už) neexistuje.

en: Installing package file...
sk: Inštaluje sa súbor balíka...

en: Removing package...
sk: Ostraňuje sa balík...

en: Install unauthenticated software?
sk: Nainštalovať softvér, ktorého pravosť nebola overená?

en: Malicious software can damage your data and take control of your system.
    
    The packages below are not authenticated and could therefore be of malicious nature.
sk: Zákerný softvér (malware) môže poškodiť vaše dáta a ovládnuť systém.
    
    Tieto balíky nie sú overené a preto môžu byť nebezpečné.

en: You need to grant administrative rights to install software
sk: Musíte programu udeliť práva správcu aby mohol inštalovať softvér

en: 
    It is a possible security risk to install packages files manually.
    Install software from trustworthy software distributors only.
sk: 
    Inštalovať súbory balíkov manuálne je potenciálne bezpečnostné riziko.
    Inštalujte iba softvér od dôveryhodných dodávateľov.

en: You need to grant administrative rights to remove software
sk: Aby ste mohli odstraňovať softvér, musíte udeliť oprávnenia správcu

en: It is a possible risk to remove packages.
sk: Odstraňovanie balíkov je možné riziko

en: Failed to install package file
sk: Nepodarilo sa nainštalovať súbor balíka

en: Failed to remove package
sk: Nepodarilo sa odstrániť balík

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
sk: Nepodarilo sa stiahnuť všetky požadované súbory

en: Please check your internet connection or installation medium.
sk: Skontrolujte prosím svoje pripojenie k internetu alebo inštalačný nosič.

en: Could not install all dependencies
sk: Nebolo možné nainštalovať všetky závislosti

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
sk: Toto sa zvyčajne týka chyby distribútora softvéru. Podrobnosti nájdete v okne terminálu.

en: Installing %s
sk: Inštaluje sa %s

en: Removing %s
sk: Odstraňuje sa %s

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
sk: Inštalácia dokončená

en: Removal finished
sk: Odstránenie dokončené

en: Package '%s' was installed
sk: Bol nainštalovaný balík „%s“

en: Package '%s' was removed
sk: Balík „%s“ bol odstránený

en: Failed to install package '%s'
sk: Nepodarilo sa nainštalovať balík „%s“

en: Failed to remove package '%s'
sk: Nepodarilo sa odstrániť balík „%s“

en: Installation complete
sk: Inštalácia dokončená

en: Removal complete
sk: Odstránenie dokončené

en: Failed to completely install all dependencies
sk: Nepodarilo sa úplne nainštalovať všetky závislosti

en: Failed to completely remove package
sk: Nepodarilo sa úplne odstrániť balík

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
sk: Ak chcete túto situáciu opraviť, spustite v okne terminálu „sudo apt-get install -f“.

note: ui
en: Installing '%s'...
sk: Inštaluje sa „%s“...

en: Removing '%s'...
sk: Odstraňuje sa „%s“

en: Installing dependencies...
sk: Inštalujú sa závislosti...

en: Downloading additional package files...
sk: Sťahujú sa ďalšie súbory balíkov...

en: File %s of %s at %sB/s
sk: Súbor %s z %s pri rýchlosti %sB/s

en: File %s of %s
sk: Súbor %s z %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
sk: Prosím vložte „%s“ do mechaniky „%s“

en: Configuration items must be specified with a =<value>
sk: Položky konfigurácie je potrebné uviesť s =<hodnota>

en: Couldn't set APT option %s to %s
sk: Nepodarilo sa nastaviť voľbu APT %s na hodnotu %s

en: Unknown package type '%s', exiting
sk: Neznámy typ balíka „%s“, ukončuje sa

en: Failed to open the software package
sk: Nepodarilo sa otvoriť balík softvéru

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
sk: Balík môže byť poškodený alebo nemáte oprávnenie na otvorenie súboru. Skontrolujte oprávnenia súboru.

en: This package is uninstallable
sk: Tento balík nie je možné nainštalovať

en: No description is available
sk: Popis nie je dostupný

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
sk: pri nasledovných balíkoch NEBOLO MOŽNÉ OVERIŤ PRAVOSŤ:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
sk: Vyžaduje ODSTRÁNENIE nasledovných balíkov:

en: Requires the installation of the following packages:
sk: Vyžaduje inštaláciu nasledovných balíkov:

en: Error during install: '%s'
sk: Chyba počas inštalácie: „%s“

en: Included Files
sk: Obsahuje súbory

en: &Install Package
sk: Na&inštalovať balík

en: &Download Package
sk: &Stiahnuť balík

en: The package file does not exist
sk: Súbor balíka neexistuje

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
sk: Na inštaláciu bol vybraný neexistujúci súbor. Prosím, vyberte existujúci súbor balíka .deb.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
sk: P&reinštalovať balík

en: Re&install Package
sk: Pre&inštalovať balík

en: To be removed: %s
sk: Na odstránenie: %s

en: Broken dependencies
sk: Poškodené závislosti

en: Your system has broken dependencies. This application can not continue until this is fixed. To fix it run 'gksudo synaptic' or 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
sk: Váš systém obsahuje poškodené závislosti. Táto aplikácia nemôže pokračovať, kým nebude problém opravený. Ak to chcete opraviť, spustite v okne terminálu „gksudo synaptic“ alebo „sudo apt-get install -f“.

en: '%s' is not a Debian package
sk: „%s“ nie je balík Debianu

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
sk: Typ MIME tohto súboru je „%s“ a nemožno ho na tomto systéme nainštalovať.

en: Could not open '%s'
sk: Nepodarilo sa otvoriť „%s“

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
sk: Balík môže byť poškodený alebo nemáte oprávnenie otvoriť súbor. Skontrolujte oprávnenia súboru.

en: Same version is available in a software channel
sk: Zdroj softvéru poskytuje rovnakú verziu.

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
sk: Odporúča sa namiesto toho inštalovať softvér zo zdroja softvéru.

en: An older version is available in a software channel
sk: Zdroj softvéru poskytuje staršiu verziu.

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
sk: Vo všeobecnosti sa odporúča inštalovať softvér zo zdroja softvéru, pretože je zvyčajne lepšie podporovaný.

en: A later version is available in a software channel
sk: Zdroj softvéru poskytuje novšiu verziu.

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
sk: Dôrazne sa odporúča inštalovať softvér zo zdroja softvéru, pretože je zvyčajne lepšie podporovaný.

en: All dependencies are satisfied
sk: Všetky závislosti sú splnené

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
sk: Vyžaduje <b>odstránenie</b> %s balíkov

en: Requires the installation of %s packages
sk: Vyžaduje inštaláciu %s balíkov

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
sk: Naraz môže bežať iba jeden nástroj na správu softvéru

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
sk: Prosím, najskôr zatvorte druhú aplikáciu (napr. „Správca aktualizácií“, „aptitude“ alebo „Synaptic“).

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
sk: Výmena nosiča
