gdebi - en to sl translation catalogue (144 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
sl: uporaba: %prog [možnosti] ime_datoteke
    Za grafični način zaženite gdebi-gtk

en: Run non-interactive (dangerous!)
sl: Zaženi nevzajemno (nevarno!)

en: Set an APT configuration option
sl: Nastavite možnost nastavitve APT

en: Do not show progress information
sl: Ne pokaži podatkov o napredku

en: Simulate only and print a apt-get install compatible line to stderr
sl: Simuliraj in izpiši apt-get install združljivo vrstico na stderr

en: Use alternative root dir
sl: Uporabi nadomestno korensko mapo

en: gdebi error, file not found: %s
sl: napaka gdebi, datoteke ni mogoče najti: %s

en: Need to be root to install packages
sl: Za nameščanje paketov so zahtevana skrbniška dovoljenja

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
sl: Ali želite namestiti programski paket? [y/N]:

en: Auto close when the install is finished
sl: Samodejno zapri, ko se namestitev zaključi

en: Use alternative datadir
sl: Uporabi nadomestno mapo podatkov

en: Remove package
sl: Odstrani paket

en: Software index is broken
sl: Kazalo programske opreme je pokvarjeno

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
sl: To je velika napaka vašega sistema za upravljanje paketov programske opreme.  S programom synaptic preverite, če so na sistemu okvarjeni paketi, preverite dovoljenja datotek in pravilnost datoteke '/etc/apt/sources.list' ter znova naložite podatke o programski opremi s: 'sudo apt-get update' in 'sudo apt-get install -f'.

en: Install and view software packages
sl: Nameščanje in ogled paketov programske opreme

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
sl: GPL, oglejte si /usr/share/common-licenses/GPL

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
sl: Samodejno zapri po uspešno uveljavljenih spremembah.

en: Details
sl: Podrobnosti

en: <b>To install the following changes are required:</b>
sl: <b> Za namestitev so zahtevane naslednje spremembe:</b>

en: Package Installer
sl: Namestilnik paketov

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Open…
sl: _Odpri …

en: _Refresh
sl: O_sveži

en: _Edit
sl: Ur_edi

en: _Help
sl: _Pomoč

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
sl: Paket:

en: _Details
sl: Po_drobnosti

en: Status:
sl: Stanje:

en: Description:
sl: Opis:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
sl: _Namesti paket

en: _Remove Package
sl: Odst_rani paket

en: _Download Package
sl: _Prejmi paket

en: Description
sl: Opis

en: <b>Version:</b>
sl: <b>Različica:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
sl: <b>Vzdrževalec:</b>

en: <b>Priority:</b>
sl: <b>Prednost:</b>

en: <b>Section:</b>
sl: <b>Odsek:</b>

en: <b>Size:</b>
sl: <b>Velikost:</b>

en: Included files
sl: Vključene datoteke

en: Lintian output
sl: Izhod lintian

en: GDebi Package Installer
sl: Namestilnik paketov GDebi

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
sl: %s ni na voljo

en: Copy selected text
sl: Kopiraj izbrano besedilo

en: Loading...
sl: Nalaganje ...

en: Can not download as root
sl: Ni mogoče prejeti kot skrbnik

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
sl: Oddaljenih paketov ni mogoče prejeti med poganjanjem kot skrbnik. Poskusite znova kot običajen uporabnik.

en: Downloading package
sl: Prejemanje paketa

en: Download failed
sl: Prejemanje ni uspelo

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
sl: Prejemanje paketa je spodletelo: datoteka '%s' '%s'

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
sl: Namestilnik paketov - %s

en: Package control data
sl: Podatki za nadzor paketa

en: Upstream data
sl: Podatki izvornega projekta

en: Error reading filelist
sl: Napaka med branjem seznama datotek

en: Error:
sl: Napaka:

en: Error: no longer provides
sl: Napaka: ne zagotavlja več

en: Same version is already installed
sl: Ta različica paketa je že nameščena

en: _Reinstall Package
sl: _Znova namesti paket

en: No lintian available.
    Please install using sudo apt-get install lintian
sl: Lintian ni na voljo.
    Namestite ga s pomočjo: sudo apt-get install lintian

en: Running lintian...
sl: Zaganjanje lintian ...

en: 
    Lintian finished with exit status %s
sl: 
    Lintian se je končal s stanjem izhoda %s

en: Selection is a directory
sl: Izbira je mapa

en: Error reading file content '%s'
sl: Napaka med branjem vsebine datoteke '%s'

en: File content can not be extracted
sl: Vsebine datoteke ni mogoče razširiti

en: <b>To be removed: %s</b>
sl: <b>Paketi, ki bodo odstranjeni: %s</b>

en: To be installed: %s
sl: Paketi, ki bodo nameščeni: %s

en: Open Software Package
sl: Odpri paket programske opreme

en: Software packages
sl: Paketi programske opreme

en: Dependency problems
sl: Težave z odvisnostmi

en: One or more packages are required by %s, it cannot be removed.
sl: %s zahteva enega ali več paketov, ni ga mogoče odstraniti.

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
sl: Poskusili ste namestiti datoteko, ki ne obstaja.

en: Installing package file...
sl: Nameščanje paketne datoteke ...

en: Removing package...
sl: Odstranjevanje paketa ...

en: Install unauthenticated software?
sl: Namestim neoverjeno programsko opremo?

en: Malicious software can damage your data and take control of your system.
    
    The packages below are not authenticated and could therefore be of malicious nature.
sl: Zlonamerna programska oprema lahko poškoduje vaše podatke in prevzame nadzor nad vašim sistemom.
    
    Paketi spodaj niso overjeni in so lahko zlonamerni.

en: You need to grant administrative rights to install software
sl: Za namestitev programske opreme so zahtevana skrbniška dovoljenja.

en: 
    It is a possible security risk to install packages files manually.
    Install software from trustworthy software distributors only.
sl: 
    Ročno nameščanje programskih paketov je lahko varnostna grožnja.
    Namestite programsko opremo od zaupanja vrednih distributerjev.

en: You need to grant administrative rights to remove software
sl: Za odstranitev programske opreme morate dodeliti skrbniška dovoljenja

en: It is a possible risk to remove packages.
sl: Odstranjevanje paketov lahko predstavlja tveganje.

en: Failed to install package file
sl: Paketne datoteke ni bilo mogoče namestiti

en: Failed to remove package
sl: Paketa ni bilo mogoče odstraniti

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
sl: Ni mogoče prejeti vseh zahtevanih datotek

en: Please check your internet connection or installation medium.
sl: Preverite svojo internetno povezavo ali namestitveni nosilec.

en: Could not install all dependencies
sl: Ni bilo mogoče namestiti vseh odvisnosti

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
sl: Običajno je to povezano z napako distributerja programa. Oglejte si okno terminala za več podrobnosti.

en: Installing %s
sl: Nameščanje %s

en: Removing %s
sl: Odstranjevanje %s

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
sl: Namestitev končana

en: Removal finished
sl: Odstranitev končana

en: Package '%s' was installed
sl: Paket '%s' je bil nameščen

en: Package '%s' was removed
sl: Paket '%s' je bil odstranjen

en: Failed to install package '%s'
sl: Ni bilo mogoče namestiti paketa '%s'

en: Failed to remove package '%s'
sl: Ni bilo mogoče odstraniti paketa '%s'

en: Installation complete
sl: Namestitev končana

en: Removal complete
sl: Odstranitev končana

en: Failed to completely install all dependencies
sl: Vseh odvisnosti ni bilo mogoče popolnoma namestiti

en: Failed to completely remove package
sl: Paketa ni bilo mogoče popolnoma odstraniti

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
sl: Za popravilo napake v okno terminala vpišite 'sudo apt-get install -f'.

note: ui
en: Installing '%s'...
sl: Nameščanje '%s' ...

en: Removing '%s'...
sl: Odstranjevanje '%s' ...

en: Installing dependencies...
sl: Nameščanje odvisnosti ...

en: Downloading additional package files...
sl: Prejemanje dodatnih paketnih datotek ...

en: File %s of %s at %sB/s
sl: Datoteka %s od %s s hitrostjo %sB/s

en: File %s of %s
sl: Datoteka %s od %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
sl: Vstavite '%s' v pogon '%s'

en: Configuration items must be specified with a =<value>
sl: Nastavitev predmetov mora biti določena z =<value>

en: Couldn't set APT option %s to %s
sl: Možnosti APT %s ni mogoče nastaviti na %s

en: Unknown package type '%s', exiting
sl: Neznana vrsta paketa '%s', program se bo končal.

en: Failed to open the software package
sl: Napaka med odpiranjem paketa programske opreme

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
sl: Paket je lahko pokvarjen ali pa vam ni dovoljeno odpreti datoteke. Preverite dovoljenja datoteke.

en: This package is uninstallable
sl: Tega paketa ni mogoče odstraniti

en: No description is available
sl: Opis ni na voljo

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
sl: Naslednji paketi so NEOVERJENI:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
sl: Zahteva ODSTRANITEV naslednjih paketov:

en: Requires the installation of the following packages:
sl: Zahteva namestitev naslednjih paketov:

en: Error during install: '%s'
sl: Napaka med nameščanjem: '%s'

en: Included Files
sl: Vključene datoteke

en: &Install Package
sl: &Namesti paket

en: &Download Package
sl: &Prejmi paket

en: The package file does not exist
sl: Paketna datoteka ne obstaja

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
sl: Neobstojoča datoteka je bila izbrana za namestitev. Izberite obstoječo paketno datoteko .deb.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
sl: &Znova namesti paket

en: Re&install Package
sl: Z&nova namesti paket

en: To be removed: %s
sl: Paketi, ki bodo ostranjeni: %s

en: <b>Package '%s' was installed</b>
sl: <b>Paket '%s' je bil nameščen</b>

en: Installing
sl: Nameščanje

en: Broken dependencies
sl: Pokvarjene odvisnosti

en: Your system has broken dependencies. This application can not continue until this is fixed. To fix it run 'gksudo synaptic' or 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
sl: Vaš sistem ima pokvarjene odvisnosti. Ta program se ne more nadaljevati dokler ni to popravljeno. Za popravilo v terminalu zaženite 'gksudo synaptic' ali 'sudo apt-get install -f'.

en: '%s' is not a Debian package
sl: '%s' ni paket za Debian

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
sl: Vrsta MIME te datoteke je '%s' in je ni mogoče namestiti na ta sistem.

en: Could not open '%s'
sl: Ni bilo mogoče odpreti '%s'

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
sl: Paket je lahko pokvarjen ali pa datoteke ni dovoljeno odpreti. Preverite dovoljenja datoteke.

en: Same version is available in a software channel
sl: Enaka različica je na voljo v programskem skladišču

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
sl: Priporočamo vam, da programsko opremo namestite iz programskega skladišča.

en: An older version is available in a software channel
sl: Starejša različica je na voljo v programskem skladišču

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
sl: Priporočamo vam, da namestite različico iz programskega skladišča, saj je običajno bolje podprta.

en: A later version is available in a software channel
sl: Novejša različica je na voljo v programskem skladišču

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
sl: Močno priporočamo nameščanje različice iz programskega skladišča, saj je običajno bolje podprta.

en: All dependencies are satisfied
sl: Vsem odvisnostim je zadoščeno

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
sl: Zahteva <b>odstranitev</b> %s paketov

en: Requires the installation of %s packages
sl: Zahteva namestitev %s paketov

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
sl: Hkrati je lahko odprt le en upravljalnik programov

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
sl: Najprej zaprite ostale programe kot so "Upravljalnik posodobitev", 'aptitude' ali 'Synaptic'.

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
sl: Menjava nosilca
