gdebi - en to sr translation catalogue (139 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
sr: употреба: %prog [опције] име датотеке
    За графичко издање покрените „gdebi-gtk“

en: Run non-interactive (dangerous!)
sr: Неинтерактивно покретање (ризично!)

en: Set an APT configuration option
sr: Поставља опцију АПТ подешавања

en: Do not show progress information
sr: Не приказује информације о напредовању

en: Simulate only and print a apt-get install compatible line to stderr
sr: Само симулира и исписује „apt-get install“ компатибилну линију у стандардну грешку (stderr)

en: Use alternative root dir
sr: Користи алтернативни корени директоријум

en: gdebi error, file not found: %s
sr: гдеби грешка, датотека није пронађена: %s

en: Need to be root to install packages
sr: Морате бити супер корисник да бисте инсталирали пакете

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
sr: Да ли желите да инсталирате овај софтверски пакет? [y/N]:

en: Auto close when the install is finished
sr: Затвори аутоматски након завршеног инсталирања

en: Use alternative datadir
sr: Користи алтернативни директоријум података

en: Remove package
sr: Уклони пакет

en: Software index is broken
sr: Индекс софтвера је оштећен

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
sr: Ово је велики неуспех вашег система за управљање софтвером. Молим потражите оштећене пакете синаптиком, проверите овлашћења и исправност датотеке „/etc/apt/sources.list“ и обновите податке о пакетима следећим наредбама: „sudo apt-get update“ и „sudo apt-get install -f“.

en: Install and view software packages
sr: Инсталирајте и погледајте софтверске пакете

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
sr: ОЈЛ, погледајте „/usr/share/common-licenses/GPL“

en: Terminal
sr: Терминал

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
sr: Сам затвори након успешно примењених измена

en: Details
sr: Детаљи

en: <b>To install the following changes are required:</b>
sr: <b>За инсталацију су неопходне следеће измене:</b>

en: Package Installer
sr: Инсталер пакета

en: _File
sr: Д_атотека

en: _Open…
sr: _Отвори…

en: _Refresh
sr: О_свежи

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Help
sr: Помо_ћ

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
sr: Пакет:

en: _Details
sr: Д_етаљи

en: Status:
sr: Стање:

en: Description:
sr: Опис:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
sr: И_нсталирај пакет

en: _Remove Package
sr: _Уклони пакет

en: _Download Package
sr: _Преузми пакет

en: Description
sr: Опис

en: <b>Version:</b>
sr: <b>Издање:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
sr: <b>Одржавалац:</b>

en: <b>Priority:</b>
sr: <b>Приоритет:</b>

en: <b>Section:</b>
sr: <b>Одељак:</b>

en: <b>Size:</b>
sr: <b>Величина:</b>

en: Included files
sr: Укључене датотеке

en: GDebi Package Installer
sr: ГДеби — Инсталер пакета

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
sr: „%s“ није доступан

en: Copy selected text
sr: Умножи изабрани текст

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: Can not download as root
sr: Не можете да преузмете као администратор

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
sr: Удаљени пакети не могу бити преузети када сте покренули као администратор. Молим покушајте поново, као обичан корисник.

en: Downloading package
sr: Преузимам пакет

en: Download failed
sr: Преузимање није успело

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
sr: Преузимање пакета није успело: датотека „%s“ „%s“

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
sr: Инсталер пакета — %s

en: Package control data
sr: Подаци контроле пакета

en: Upstream data
sr: Узводни подаци

en: Error reading filelist
sr: Грешка приликом читања списка датотека

en: Error:
sr: Грешка:

en: Error: no longer provides
sr: Грешка: више не обезбеђује

en: Same version is already installed
sr: Исто издање је већ инсталирано

en: _Reinstall Package
sr: Поно_во инсталирај пакет

en: Selection is a directory
sr: Избор је директоријум

en: Error reading file content '%s'
sr: Грешка приликом читања садржаја датотеке „%s“

en: File content can not be extracted
sr: Не могу да извучем садржај датотеке

en: <b>To be removed: %s</b>
sr: <b>Биће уклоњен: %s</b>

en: To be installed: %s
sr: Биће инсталиран: %s

en: Open Software Package
sr: Отвори софтверски пакет

en: Software packages
sr: Софтверски пакети

en: Dependency problems
sr: Проблеми са зависностима

en: One or more packages are required by %s, it cannot be removed.
sr: „%s“ захтева један или више пакета, не може бити уклоњен.

en: File not found
sr: Нисам нашао датотеку

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
sr: Покушавате да инсталирате датотеку која (више) не постоји.

en: Installing package file...
sr: Инсталирам датотеку пакета...

en: Removing package...
sr: Уклањам пакет...

en: Install unauthenticated software?
sr: Да инсталирам неовлашћени софтвер?

en: Malicious software can damage your data and take control of your system.
    
    The packages below are not authenticated and could therefore be of malicious nature.
sr: Злонамеран софтвер може да оштети ваше податке и да преузме контролу вашег система.
    
    Пакети у наставку нису проверени и због тога могу бити злонамерне природе.

en: You need to grant administrative rights to install software
sr: Потребно је да гарантујете администраторска права да бисте инсталирали софтвер

en: 
    It is a possible security risk to install packages files manually.
    Install software from trustworthy software distributors only.
sr: 
    Постоји могући сигурносни ризик ако ручно инсталирате пакете.
    Инсталирајте софтвер само од поверљивих софтверских достављача.

en: You need to grant administrative rights to remove software
sr: Потребно је да гарантујете администраторска права да бисте уклонили софтвер

en: It is a possible risk to remove packages.
sr: Увек постоји ризик приликом уклањања пакета.

en: Failed to install package file
sr: Нисам успео да инсталирам датотеку пакета

en: Failed to remove package
sr: Нисам успео да уклоним пакет

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
sr: Не могу да преузмем све потребне датотеке

en: Please check your internet connection or installation medium.
sr: Молим проверите вашу интернет везу или инсталациони медијум.

en: Could not install all dependencies
sr: Нисам могао да инсталирам све зависности

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
sr: Обично се ово односи на грешке достављача софтвера. Погледајте прозор терминала за више детаља.

en: Installing %s
sr: Инсталирам „%s“

en: Removing %s
sr: Уклањам „%s“

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
sr: Инсталација је завршена

en: Removal finished
sr: Уклањање је завршено

en: Package '%s' was installed
sr: Пакет „%s“ је инсталиран

en: Package '%s' was removed
sr: Пакет „%s“ је уклоњен

en: Failed to install package '%s'
sr: Нисам успео да инсталирам пакет „%s“

en: Failed to remove package '%s'
sr: Нисам успео да уклоним пакет „%s“

en: Installation complete
sr: Инсталација је завршена

en: Removal complete
sr: Уклањање је обављено

en: Failed to completely install all dependencies
sr: Нисам успео у потпуности да инсталирам све зависности

en: Failed to completely remove package
sr: Нисам успео у потпуности да уклоним пакет

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
sr: Да поправите ово покрените „sudo apt-get install -f“ у прозору терминала.

note: ui
en: Installing '%s'...
sr: Инсталирам „%s“...

en: Removing '%s'...
sr: Уклањам „%s“...

en: Installing dependencies...
sr: Инсталирам зависности...

en: Downloading additional package files...
sr: Преузимам додатне датотеке пакета...

en: File %s of %s at %sB/s
sr: Датотека бр. %s од укупно %s брзином %sB/s

en: File %s of %s
sr: Датотека бр. %s од укупно %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
sr: Молим убаците „%s“ у оптички уређај „%s“

en: Configuration items must be specified with a =<value>
sr: Ставке подешавања морају бити наведене са =<вредност>

en: Couldn't set APT option %s to %s
sr: Не могу да поставим АПТ опцију „%s“ на „%s“

en: Unknown package type '%s', exiting
sr: Непозната врста пакета „%s“, излазим

en: Failed to open the software package
sr: Нисам успео да отворим софтверски пакет

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
sr: Пакет је можда оштећен или вама није дозвољено да отворите датотеку. Проверите овлашћења датотеке.

en: This package is uninstallable
sr: Овај пакет је неинстаљив

en: No description is available
sr: Опис није доступан

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
sr: Следећи пакети НИСУ ПОТВРЂЕНОГ ИДЕНТИТЕТА:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
sr: Захтева УКЛАЊАЊЕ следећих пакета:

en: Requires the installation of the following packages:
sr: Захтева инсталирање следећих пакета:

en: Error during install: '%s'
sr: Грешка приликом инсталирања: „%s“

en: Included Files
sr: Обухваћене датотеке

en: &Install Package
sr: &Инсталирај пакет

en: &Download Package
sr: &Преузми пакет

en: The package file does not exist
sr: Датотека пакета не постоји

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
sr: Непостојећа датотека је изабрана за инсталацију. Молим изаберите постојећу „.deb“ датотеку пакета.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
sr: П&оново инсталирај пакет

en: Re&install Package
sr: Поно&во инсталирај пакет

en: To be removed: %s
sr: Биће уклоњен: %s

en: Broken dependencies
sr: Нарушене зависности

en: Your system has broken dependencies. This application can not continue until this is fixed. To fix it run 'gksudo synaptic' or 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
sr: Ваш систем има нарушене зависности. Овај програм не може да настави са радом све док се оне не поправе. Да их поправите покрените „gksudo synaptic“ или „sudo apt-get install -f“ у терминалу.

en: '%s' is not a Debian package
sr: „%s“ није Дебиан пакет

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
sr: „МИМЕ“ тип ове датотеке је „%s“ и не може бити инсталиран на овом систему.

en: Could not open '%s'
sr: Не могу да отворим „%s“

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
sr: Пакет је можда оштећен или вама није дозвољено да отворите датотеку. Проверите овлашћења датотеке.

en: Same version is available in a software channel
sr: Исто издање је доступно у софтверском каналу

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
sr: Препоручује вам се да инсталирате софтвер са канала.

en: An older version is available in a software channel
sr: Старије издање је доступно у софтверском каналу

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
sr: Препоручује вам се да инсталирате издање са софтверског канала, јер обично има бољу подршку.

en: A later version is available in a software channel
sr: Новије издање је доступно у софтверском каналу

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
sr: Строго вам се препоручује да инсталирате издање са софтверског канала, јер обично има бољу подршку.

en: All dependencies are satisfied
sr: Све зависности су задовољене

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
sr: Захтева <b>уклањање</b> %s пакета

en: Requires the installation of %s packages
sr: Захтева инсталацију %s пакета

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
sr: Само један алат за управљање софтвером може бити покренут у исто време

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
sr: Молим прво затворите друге програме, нпр. „Управника ажурирања“, „аптитјуд“ или „Синаптик“.

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
sr: Промена медија
