gdebi - en to th translation catalogue (12 entries)

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
th: GPL, ดูที่ /usr/share/common-licenses/GPL

en: Terminal
th: เทอร์มินอล

en: Details
th: รายละเอียด

en: _File
th: แ_ฟ้ม

en: _Help
th: _ช่วยเหลือ

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
th: แพคเกจ:

en: Status:
th: สถานะ:

en: Description
th: คำอธิบาย

en: <b>To be removed: %s</b>
th: <b>จะทำการถอดถอน: %s</b>

en: To be installed: %s
th: จะทำการติดตั้ง: %s

en: Installing %s
th: กำลังติดตั้ง %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
th: โปรดใส่ '%s' ลงใน '%s'
