gdebi - en to tl translation catalogue (11 entries)

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
tl: GPL, tingnan ang /usr/share/common-licenses/GPL

en: Details
tl: Detalye

en: _File
tl: _Talaksan

en: _Help
tl: _Tulong

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
tl: Pakete:

en: Status:
tl: Estado:

en: Description
tl: Paglalarawan

en: <b>To be removed: %s</b>
tl: <b>Mga tatangalin: %s</b>

en: To be installed: %s
tl: Mga ilalagay: %s

en: Installing %s
tl: Inilalagay %s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
tl: Pakipasok ang '%s' sa drive '%s'
