gdebi - en to tr translation catalogue (139 entries)

en: usage: %prog [options] filename
    For a graphical version run gdebi-gtk
tr: kullanım: %prog [seçenekler] dosyaadı
    Görsel sürüm için gdebi-gtk'yı çalıştırın

en: Run non-interactive (dangerous!)
tr: Etkileşimsiz çalış (tehlikeli!)

en: Set an APT configuration option
tr: APT yapılandırma seçeneklerini ayarla

en: Do not show progress information
tr: İlerleme bilgisini gösterme

en: Simulate only and print a apt-get install compatible line to stderr
tr: Sadece benzetim yap ve apt-get install uyumlu satırı stderr'a bas

en: Use alternative root dir
tr: Alternatif kök dizin kullan

en: gdebi error, file not found: %s
tr: gdebi hatası, %s dosyası bulunamadı

en: Need to be root to install packages
tr: Paketleri kurabilmeniz için yönetici olmanız gerekli

en: Do you want to install the software package? [y/N]:
tr: Bu yazılım paketini kurmak istiyor musunuz? [e/H]:

en: Auto close when the install is finished
tr: Yükleme bittiğinde otomatik kapat

en: Use alternative datadir
tr: Alternatif veri dizini kullan

en: Remove package
tr: Paketi kaldır

en: Software index is broken
tr: Yazılım dizini bozuk

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
tr: Bu yazılım yönetim sisteminizdeki ciddi bir bozukluktur. Lütfen synaptic vasıtasıyla bozuk paketleri, '/etc/apt/sources.list' dosyasının izinlerini ve düzgün olup olmadığını denetleyin ve daha sonra 'sudo apt-get update' ve 'sudo apt-get install -f' komutlarını kullanarak yazılım bilgisini tazeleyin.

en: Install and view software packages
tr: Yazılım paketlerini kur ve izle

en: GPL, see /usr/share/common-licenses/GPL
tr: GPL, /usr/share/common-licenses/GPL dosyasına bakın

en: Terminal
tr: Uçbirim

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
tr: Değişiklikler başarıyla uygulandıktan sonra otomatik kapat

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: <b>To install the following changes are required:</b>
tr: <b>Paketi kurabilmeniz için aşağıdaki değişikliklerin yapılması gerekli:</b>

en: Package Installer
tr: Paket Kurucu

en: _File
tr: Do_sya

en: _Open…
tr: _Aç…

en: _Refresh
tr: _Yenile

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Help
tr: _Yardım

note: first, we load all the default descriptions -- pyuic doesn't use gettext as default (FIXME, copy code from language-selector)
en: Package:
tr: Paket:

en: _Details
tr: _Ayrıntılar

en: Status:
tr: Durum:

en: Description:
tr: Açıklama:

note: img = Gtk.Image() img.set_from_stock(Gtk.STOCK_APPLY,Gtk.IconSize.BUTTON) self.button_install.set_image(img)
en: _Install Package
tr: Paketi _Kur

en: _Remove Package
tr: Paketi Kaldır

en: _Download Package
tr: _Paketi İndir

en: Description
tr: Açıklama

en: <b>Version:</b>
tr: <b>Sürüm:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
tr: <b>Bakımcı:</b>

en: <b>Priority:</b>
tr: <b>Öncelik:</b>

en: <b>Section:</b>
tr: <b>Bölüm:</b>

en: <b>Size:</b>
tr: <b>Boyut:</b>

en: Included files
tr: Dâhilâ dosyalar

en: GDebi Package Installer
tr: GDebi Paket Kurucu

note: Translators: it's for missing entries in the deb package, e.g. a missing "Maintainer" field
en: %s is not available
tr: %s alanı eksik

en: Copy selected text
tr: Seçili yazıyı kopyala

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Can not download as root
tr: root olarak indirilemiyor

en: Remote packages can not be downloaded when running as root. Please try again as a normal user.
tr: Uzaktaki paketler root yetkisi ile çalışıldığında indirilemiyor. Lütfen normal bir kullanıcı ile tekrar deneyin.

en: Downloading package
tr: Paket indiriliyor

en: Download failed
tr: İndirme başarısız

en: Downloading the package failed: file '%s' '%s'
tr: Pakedi indirme başarısız: dosya '%s' '%s'

note: set window title set name
en: Package Installer - %s
tr: Paket Kurucu - %s

en: Package control data
tr: Paket denetim verisi

en: Upstream data
tr: Güncel veri

en: Error reading filelist
tr: Dosya listesini okuma hatâsı

en: Error:
tr: Hatâ:

en: Error: no longer provides
tr: Hata: artık sağlanamıyor

en: Same version is already installed
tr: Aynı sürüm zaten kurulu

en: _Reinstall Package
tr: Paketi Tek_rar Kur

en: Selection is a directory
tr: Seçim bir dizindir

en: Error reading file content '%s'
tr: '%s' dosya içeriği okuma hatâsı

en: File content can not be extracted
tr: Dosya içeriği çıkartılamıyor

en: <b>To be removed: %s</b>
tr: <b>Kaldırılacak: %s</b>

en: To be installed: %s
tr: Kurulacak: %s

en: Open Software Package
tr: Bir Yazılım Paketini Aç

en: Software packages
tr: Yazılım paketleri

en: Dependency problems
tr: Bağımlılık sorunları

en: One or more packages are required by %s, it cannot be removed.
tr: Bir ya da daha fazla paket %s için gerekli olduğu için yazılım kaldırılamadı.

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: You tried to install a file that does not (or no longer) exist.
tr: Var olmayan bir dosyayı (ya da artık olmayan) kurmayı denediniz.

en: Installing package file...
tr: Paket dosyası kuruluyor...

en: Removing package...
tr: Paket kaldırılıyor...

en: Install unauthenticated software?
tr: Doğrulanmamış yazılım kurulsun mu?

en: Malicious software can damage your data and take control of your system.
    
    The packages below are not authenticated and could therefore be of malicious nature.
tr: Kötü amaçlı yazılımlar verilerinize zarar verebilir ve sistem denetimini ele geçirebilir.
    Aşağıdaki paketlerin güvenilirliği doğrulanmadığı için kötü amaçlı yazılım içerebilirler.

en: You need to grant administrative rights to install software
tr: Yazılım kurabilmek için yönetici haklarınızı tasdik etmeniz gerekli

en: 
    It is a possible security risk to install packages files manually.
    Install software from trustworthy software distributors only.
tr: 
    Paketleri elle kurmak potansiyel bir güvenlik riskidir.
    Yalnızca güvendiğiniz kaynaklardan gelen yazılımları kurun.

en: You need to grant administrative rights to remove software
tr: Yazılımı kaldırmak için yönetici haklarına erişmeniz gerekiyor

en: It is a possible risk to remove packages.
tr: Paketleri kaldırmak risk oluşturabilir.

en: Failed to install package file
tr: Paket dosyası kurulamadı

en: Failed to remove package
tr: Paket kaldırılamadı

note: errMsg = "%s" % msg
en: Could not download all required files
tr: Gereken tüm dosyalar indirilemedi

en: Please check your internet connection or installation medium.
tr: Lütfen internet bağlantınızı veya kurulum ortamınızı denetleyin.

en: Could not install all dependencies
tr: Bağımlılıkların hepsi kurulamadı

en: Usually this is related to an error of the software distributor. See the terminal window for more details.
tr: Bu genellikle yazılım dağıtıcısıyla ilgili bir sorundur. Ayrıntılar için uçbirim penceresine bakın.

en: Installing %s
tr: %s kuruluyor

en: Removing %s
tr: %s kaldırılıyor

note: self.label_action.set_markup("<b><big>"+_("Package installed")+"</big></b>") show the button self.button_deb_install_close.set_sensitive(True) self.button_deb_install_close.grab_default()
en: Installation finished
tr: Kurulum tamamlandı

en: Removal finished
tr: Kaldırma bitti

en: Package '%s' was installed
tr: '%s' paketi kuruldu

en: Package '%s' was removed
tr: '%s' paketi kaldırıldı

en: Failed to install package '%s'
tr: '%s' paketi kurulamadı

en: Failed to remove package '%s'
tr: '%s' paketi kaldırılamadı

en: Installation complete
tr: Kurulum tamamlandı

en: Removal complete
tr: Kaldırma tamamlandı

en: Failed to completely install all dependencies
tr: Bazı bağımlılıklar kurulamadı

en: Failed to completely remove package
tr: Paketin tamâmen kaldırılması başarısız oldu

en: To fix this run 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
tr: Bu sorunu gidermek için uçbirim penceresinde 'sudo apt-get install -f' komutunu çalıştırın.

note: ui
en: Installing '%s'...
tr: %s kuruluyor...

en: Removing '%s'...
tr: '%s' kaldırılıyor...

en: Installing dependencies...
tr: Bağımlılıklar kuruluyor...

en: Downloading additional package files...
tr: Ek paket dosyaları indiriliyor...

en: File %s of %s at %sB/s
tr: Dosya %s/%s, %sB/s hızla

en: File %s of %s
tr: Dosya %s/%s

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
tr: Lütfen '%s' sürücüsüne '%s' takın

en: Configuration items must be specified with a =<value>
tr: Yapılandırma öğeleri a = <değer> şeklinde belirtilmelidir

en: Couldn't set APT option %s to %s
tr: %s APT seçeneği %s değerine ayarlanamadı

en: Unknown package type '%s', exiting
tr: '%s' diye bir paket türü tanınmıyor, şimdi çıkılacak

en: Failed to open the software package
tr: Yazılım paketi açılamadı

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
tr: Paket hasar görmüş olabilir ya da paketi açma yetkisine sahip olmayabilirsiniz. Dosyanın izinlerini denetleyin.

en: This package is uninstallable
tr: Bu paket kaldırılabilir

en: No description is available
tr: Herhangi bir açıklama yok

en: The following packages are UNAUTHENTICATED:
tr: Şu paketler DOĞRULANMAMIŞ:

en: Requires the REMOVAL of the following packages:
tr: Şu paketlerin KALDIRILMASINI gerektiriyor:

en: Requires the installation of the following packages:
tr: Şu paketlerin kurulmasını gerektiriyor:

en: Error during install: '%s'
tr: Yükleme sırasında hatâ: '%s'

en: Included Files
tr: İçerdiği Dosyalar

en: &Install Package
tr: Paket K&ur

en: &Download Package
tr: &Paketi İndir

en: The package file does not exist
tr: Paket dosyası bulunamadı

en: A nonexistent file has been selected for installation. Please select an existing .deb package file.
tr: Varolmayan bir dosya kurulum için seçildi. Lütfen mevcut bir .deb paketi dosyasını seçin.

note: self.textLabel1_3_2.setText(_("Same version is already installed"))
en: &Reinstall Package
tr: Paketi Tek&rar Kur

en: Re&install Package
tr: Paket&i Tekrar Kur

en: To be removed: %s
tr: Kaldırılacak: %s

en: Broken dependencies
tr: Bozuk bağlılıklar

en: Your system has broken dependencies. This application can not continue until this is fixed. To fix it run 'gksudo synaptic' or 'sudo apt-get install -f' in a terminal window.
tr: Sisteminizde bozuk bağımlılıklar var. Bu uygulama bu sorun düzeltilinceye kadar devam edemez. Sorunu düzeltmek için uçbirim penceresinde 'gksudo synaptic' veya 'sudo apt-get install -f'yi çalıştırın.

en: '%s' is not a Debian package
tr: '%s' bir Debian paketi değil

en: The MIME type of this file is '%s' and can not be installed on this system.
tr: MIME türü '%s' olan bu dosya bu sisteme yüklenemez.

en: Could not open '%s'
tr: '%s' açılamadı

en: The package might be corrupted or you are not allowed to open the file. Check the permissions of the file.
tr: Paket hasar görmüş olabilir ya da dosyayı açma yetkiniz olmayabilir. Dosyanın izinlerini denetleyin.

en: Same version is available in a software channel
tr: Aynı sürüm yazılım kanalında mevcut

en: You are recommended to install the software from the channel instead.
tr: Bu paket yerine kanaldakini kurmanız tavsiye edilir.

en: An older version is available in a software channel
tr: Yazılım kanalında daha eski bir sürüm mevcut

en: Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
tr: Yazılım kanalındaki sürüm daha iyi desteklendiğinden genellikle oradaki sürümü kurmanız önerilir.

en: A later version is available in a software channel
tr: Yazılım kanalında daha yeni bir sürüm mevcut

en: You are strongly advised to install the version from the software channel, since it is usually better supported.
tr: Yazılım kanalındaki sürüm daha iyi desteklendiğinden oradaki sürümü kurmanız şiddetle önerilir.

en: All dependencies are satisfied
tr: Tüm bağımlılıklar sağlanmış

note: FIXME: use ngettext here
en: Requires the <b>removal</b> of %s packages
tr: %s paketin <b>kaldırılmasını</b> gerektiriyor

en: Requires the installation of %s packages
tr: %s adet paketin kurulmasını gerektiriyor

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
tr: Aynı anda yalnızca tek bir paket yöneticisi çalışabilir

en: Please close the other application e.g. 'Update Manager', 'aptitude' or 'Synaptic' first.
tr: Lütfen önce diğer uygulamayı, ör. 'Güncelleştirme Yöneticisi', 'aptitude' ya da 'Synaptic'i kapatın.

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
tr: Ortam Değiştirme
