gdk-pixbuf - en to tr translation catalogue (186 entries)

en: Failed to open file “%s”: %s
tr: “%s” dosyası açılamadı: %s

en: Image file “%s” contains no data
tr: Resim dosyası “%s” hiç bilgi içermiyor

en: Failed to load animation “%s”: reason not known, probably a corrupt animation file
tr: “%s” canlandıması yüklenemedi: neden bilinmiyor, canlandırma dosyası bozulmuş olabilir

en: Failed to load image “%s”: reason not known, probably a corrupt image file
tr: “%s” resmi yüklenemedi: neden bilinmiyor, dosya bozulmuş olabilir

en: Number of Channels
tr: Kanal Sayısı

en: The number of samples per pixel
tr: Piksel başına örnek sayısı

en: Colorspace
tr: Renk uzayı

en: The colorspace in which the samples are interpreted
tr: İçinde örneklerin yorumlandığı renk uzayı

en: Has Alpha
tr: Alfa Var

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
tr: pixbuf'un bir alfa kanalına sahip olup olmaması

en: Bits per Sample
tr: Örnek Başına Bit

en: The number of bits per sample
tr: Örnek başına düşen bit sayısı

en: Width
tr: Genişlik

en: The number of columns of the pixbuf
tr: pixbuf'un sütun sayısı

en: Height
tr: Yükseklik

en: The number of rows of the pixbuf
tr: pixbuf'un satır sayısı

en: Rowstride
tr: Satır adımlaması

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
tr: Bir satırın başlangıcı ile sonraki satırın başlangıcı arasındaki bayt sayısı

en: Pixels
tr: Piksel

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
tr: Pixbuf'un piksel verisine bir işaretçi

en: Pixel Bytes
tr: Piksel Bayt

en: Readonly pixel data
tr: Salt okunur piksel verisi

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
tr: Resim yükleme modülü bulunamadı: %s: %s

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it’s from a different gdk-pixbuf version?
tr: %s resim yükleme modülü doğru arayüze gönderilmemiş, farklı bir gdk-pixbuf sürümünden olabilir mi?

en: Image type “%s” is not supported
tr: “%s” resim türü desteklenmiyor

en: Couldn’t recognize the image file format for file “%s”
tr: “%s” dosyasındaki resmin biçimi anlaşılamadı

en: Unrecognized image file format
tr: Bilinmeyen resim dosyası biçimi

en: Failed to load image “%s”: %s
tr: “%s” resmi yüklenemedi: %s

en: Error writing to image file: %s
tr: JPEG resim dosyası işlenirken hata: %s

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
tr: gdk-pixbuf'un bu inşası resim biçimi kaydını desteklemiyor: %s

en: Insufficient memory to save image to callback
tr: Geri çağırım için resim kaydedilirken yetersiz bellek

en: Failed to open temporary file
tr: Geçici dosya açılamadı

en: Failed to read from temporary file
tr: Geçici dosya okumak için açılamadı

en: Failed to open “%s” for writing: %s
tr: “%s” dosyası yazmak için açılamıyor: %s

en: Failed to close “%s” while writing image, all data may not have been saved: %s
tr: Resim yazılırken “%s” kapatılamadı, tüm veri kaydedilememiş olabilir: %s

en: Insufficient memory to save image into a buffer
tr: Resmi tampona kaydetmek için yetersiz bellek

en: Error writing to image stream
tr: Resim akışına yazılırken hata

en: Internal error: Image loader module “%s” failed to complete an operation, but didn’t give a reason for the failure
tr: Dahili hata: “%s” resim yükleme modülü işlemi tamamlayamadı, ama başarısızlık nedeni de vermedi

en: Incremental loading of image type “%s” is not supported
tr: Resim türü “%s” için arttırımlı yükleme desteklenmiyor

en: Loop
tr: Döngü

en: Whether the animation should loop when it reaches the end
tr: Canlandırmanın bittikten sonra tekrar başa dönüp dönmeyeceği

en: Image header corrupt
tr: Resim başlığı bozuk

en: Image format unknown
tr: Resim biçimi bilinmiyor

en: Image pixel data corrupt
tr: Resmin piksel verisi bozuk

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
tr[0]: %u baytlık resim tamponu ayrılamadı

en: Unexpected icon chunk in animation
tr: Canlandırmada beklenmeyen simge yığını

en: Invalid header in animation
tr: Canlandırma içinde geçersiz başlık

en: Not enough memory to load animation
tr: Canlandırma dosyasını yüklemek için yetersiz bellek

en: Malformed chunk in animation
tr: Canlandırmada yanlış biçimlendirilmiş yığın

en: ANI image was truncated or incomplete.
tr: ANI resmi ya kırpılmış ya da tamamlanmamış.

[ctx: image format]
en: Windows animated cursor
tr: Pencere canlandırmalı imleç

en: BMP image has bogus header data
tr: BMP resmi başlığı hatalı veri içeriyor

en: Not enough memory to load bitmap image
tr: Biteşlem resmi yüklemek için bellek yetersiz

en: BMP image has unsupported header size
tr: BMP resmi desteklenmeyen bir başlık büyüklüğüne sahip

en: BMP image has unsupported depth
tr: BMP resmi desteklenmeyen bir derinliğe sahip

en: BMP image has oversize palette
tr: BMP resmi olağandan büyük palete sahip

en: Topdown BMP images cannot be compressed
tr: Yukarıdan aşağıya BMP resimleri sıkıştırılamıyor

en: BMP image width too large
tr: BMP resminin genişliği çok büyük

en: Premature end-of-file encountered
tr: Erken dosya sonu ile karşılaşıldı

en: Error while decoding colormap
tr: Renk eşlemi çözümlenirken hata

en: Image is too wide for BMP format.
tr: Resim BMP formatı için çok geniş.

en: Couldn’t allocate memory for saving BMP file
tr: BMP dosyasını kaydetmek için bellek ayrılamadı

en: Couldn’t write to BMP file
tr: BMP dosyasına yazılamadı

[ctx: image format]
en: Windows icon
tr: Windows simgesi

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value “%s” could not be parsed.
tr: JPEG kalitesi 0 ile 100 arasında bir değer olmalı; “%s” değeri ayrıştırılamadı.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value “%d” is not allowed.
tr: JPEG kalitesi 0 ile 100 arasında bir değer olmalı; “%d” değeri kabul edilmiyor.

en: Could not allocate memory: %s
tr: Bellek ayrılamadı: %s

en: Could not create stream: %s
tr: Akış oluşturulamadı: %s

en: Could not seek stream: %s
tr: Akışta atlanamadı: %s

en: Could not read from stream: %s
tr: Akıştan okunamadı: %s

en: Couldn’t load bitmap
tr: Biteşlem yüklenemedi

en: Couldn’t load metafile
tr: Metafile yüklenemedi

en: Unsupported image format for GDI+
tr: GDI+ için desteklenmeyen resim biçimi

en: Couldn’t save
tr: Kaydedilemedi

en: Failure reading GIF: %s
tr: GIF okunurken hata: %s

en: Not enough memory to load GIF file
tr: GIF dosyasını yüklemek için yetersiz bellek

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
tr: Bozuk GIF dosyası (LZW sıkıştırması yanlış)

en: File does not appear to be a GIF file
tr: Dosya bir GIF dosyası gibi görünmüyor

en: Version %s of the GIF file format is not supported
tr: %s sürümü GIF dosya biçimi desteklenmiyor

en: Resulting GIF image has zero size
tr: Oluşan GIF resim boyutu sıfır

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
tr: GIF resmi genel renk eşlemi içermiyor ve bir çerçeve içi yerel renk eşlemi de yok.

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
tr: GIF dosyasında veri eksik (dosya kırpılmış olabilir mi?)

en: GIF image was truncated or incomplete.
tr: GIF resmi ya kırpılmış ya da tamamlanmamış.

en: Not all frames of the GIF image were loaded.
tr: GIF resminin tüm kareleri yüklenmedi.

en: Error reading ICNS image: %s
tr: ICNS resmi okunurken hata: %s

en: Could not decode ICNS file
tr: ICNS dosyası kodu çözülemedi

[ctx: image format]
en: MacOS X icon
tr: MacOS X simgesi

en: Invalid header in icon (%s)
tr: Simgede geçersiz başlık (%s)

en: Not enough memory to load icon
tr: Simge dosyasını yüklemek için yetersiz bellek

en: Invalid header in icon
tr: Simgede geçersiz başlık

en: Compressed icons are not supported
tr: Sıkıştırılmış simgeler desteklenmiyor

en: Unsupported icon type
tr: Desteklenmeyen simge türü

en: Not enough memory to load ICO file
tr: ICO dosyasını yüklemek için yetersiz bellek

en: ICO image was truncated or incomplete.
tr: ICO resmi ya kırpılmış ya da tamamlanmamış.

en: Image too large to be saved as ICO
tr: Resim ICO olarak kaydedilmek için çok büyük

en: Cursor hotspot outside image
tr: İmleç işaretleyicisi resmin dışında

en: Unsupported depth for ICO file: %d
tr: ICO dosyası için desteklenmeyen derinlik: %d

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
tr: JPEG resim dosyası işlenirken hata (%s)

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
tr: Resim yüklemek için bellek yetersiz, diğer uygulamaları kapatarak belleği boşaltmayı deneyin

en: Unsupported JPEG color space (%s)
tr: Desteklenmeyen JPEG renk uzayı (%s)

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
tr: JPEG dosyasını yüklemek için bellek ayrılamadı

en: Transformed JPEG has zero width or height.
tr: Dönüştürülmüş JPEG resminin genişliği ve yüksekliği sıfır.

en: Unsupported number of color components (%d)
tr: Desteklenmeyen sayıda renk bileşeni (%d)

en: JPEG x-dpi must be a value between 1 and 65535; value “%s” is not allowed.
tr: JPEG x-dpi 0 ile 65535 arasında bir değer olmalıdır; “%s” değeri kabul edilmiyor.

en: JPEG y-dpi must be a value between 1 and 65535; value “%s” is not allowed.
tr: JPEG y-dpi 0 ile 65535 arasında bir değer olmalıdır; “%s” değeri kabul edilmiyor.

en: Color profile has invalid length “%u”.
tr: Renk profili için geçersiz uzunluk “%u”.

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
tr: PNG dosyasının kanal başına bit sayısı geçersiz.

en: Transformed PNG has zero width or height.
tr: Dönüştürülmüş PNG resminin genişliği ve yüksekliği sıfır.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
tr: Dönüştürülmüş PNG'nin kanal başına bit sayısı 8 değil.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
tr: Dönüştürülen PNG,  RGB veya RGBA değil.

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
tr: Dönüştürülmüş PNG'de desteklenmeyen sayıda kanal var, 3 veya 4 olmalı.

en: Fatal error in PNG image file: %s
tr: PNG resim dosyasında ölümcül hata: %s

en: Insufficient memory to load PNG file
tr: PNG dosyasını yüklemek için yetersiz bellek

en: Couldn’t allocate memory for loading PNG
tr: PNG yüklemek için bellek ayrılamadı

en: Insufficient memory to store a %lu by %lu image; try exiting some applications to reduce memory usage
tr: bellek %lu x %lu boyutunda resim saklamak için yetersiz; bazı uygulamaları kapatarak bellek kullanımını düşürmeyi deneyin

en: Fatal error reading PNG image file
tr: PNG dosyası okunurken ölümcül hata

en: Fatal error reading PNG image file: %s
tr: PNG dosyası okunurken ölümcül hata: %s

en: Invalid key “%s”. Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
tr: Geçersiz anahtar “%s”. PNG metin yığın anahtarları en az 1 en çok 79 karakter olabilirler.

en: Invalid key “%s”. Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
tr: Geçersiz anahtar “%s”. PNG metin yığın anahtarları ASCII karakter olmalıdır.

en: Value for PNG text chunk '%s' cannot be converted to ISO-8859-1 encoding.
tr: '%s' PNG metin yığın değerleri ISO-8859-1 kodlamaya dönüştürülemiyor.

en: Color profile has invalid length %d
tr: Renk profili %d geçersiz uzunlukta

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value “%s” is invalid
tr: PNG sıkıştırma düzeyi 0 ile 9 arasında bir değer olmalı; “%s” değeri geçersiz

en: PNG %s must be greater than zero; value “%s” is not allowed
tr: PNG %s sıfırdan büyük olmalıdır; “%s” değeri kabul edilmiyor

en: PNM loader expected to find an integer, but didn’t
tr: PNM yükleyici tamsayı bulmayı bekledi, ancak bulamadı

en: PNM file has an incorrect initial byte
tr: PNM dosyası geçersiz giriş baytına sahip

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
tr: PNM dosyası bilinen bir PNM alt biçimi olarak tanınmadı

en: PNM file has an invalid width
tr: PNM dosyası geçersiz bir genişliğe sahip

en: PNM file has an image width of 0
tr: PNM dosyasındaki resim genişliği 0

en: PNM file has an invalid height
tr: PNM dosyası geçersiz bir yüksekliğe sahip

en: PNM file has an image height of 0
tr: PNM dosyasındaki resim yüksekliği 0

en: Maximum color value in PNM file is 0
tr: PNM dosyasındaki en yüksek renk değeri 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
tr: PNM dosyasındaki en yüksek renk değeri çok büyük

en: Raw PNM image type is invalid
tr: Temel PNM resim türü geçersiz

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
tr: PNM resim yükleyicisi bu alt biçimi desteklemiyor

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
tr: Temel PNM biçimleri örnek veri öncesinde tam olarak bir boşluk gerektirir

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
tr: PNM resminin yüklenebilmesi için bellek ayrılamadı

en: Insufficient memory to load PNM context struct
tr: PNM içerik yapısını yüklemek için yetersiz bellek

en: Unexpected end of PNM image data
tr: Beklenmeyen PNM resim verisi sonu

en: Insufficient memory to load PNM file
tr: PNM dosyasını yüklemek için yetersiz bellek

en: Input file descriptor is NULL.
tr: Girdi dosyası tanımlayıcısı NULL.

en: Failed to read QTIF header
tr: QTIF başlığı okunurken başarısız olundu

en: QTIF atom size too large (%d byte) | QTIF atom size too large (%d bytes)
tr[0]: QTIF atom boyutu çok büyük (%d bayt)

en: Failed to allocate %d byte for file read buffer | Failed to allocate %d bytes for file read buffer
tr[0]: Dosya okuma tamponu için %d bayt yer ayırma başarısız oldu

en: File error when reading QTIF atom: %s
tr: QTIF atomu okunurken hata: %s

en: Failed to skip the next %d byte with seek(). | Failed to skip the next %d bytes with seek().
tr[0]: Sonraki %d baytın seek() ile  atlanması başarısız oldu.

en: Failed to allocate QTIF context structure.
tr: QTIF bağlam yapısı ayrılırken başarısız olundu.

en: Failed to create GdkPixbufLoader object.
tr: GdkPixbufLoader nesnesi oluşturulurken başarısız olundu.

en: Failed to find an image data atom.
tr: Bir resim veri atomu bulunurken başarısız olundu.

en: Cannot allocate colormap
tr: Renk eşlemi için bellek ayrılamıyor

en: Cannot allocate new pixbuf
tr: Yeni pixbuf için bellek ayrılamıyor

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
tr: Renk eşlemi girdileri için beklenmeyen bit derinliği

en: Pseudocolor image does not contain a colormap
tr: Sözderenk resmi renk eşlemi içermiyor

en: Cannot allocate TGA header memory
tr: TGA başlığına bellek ayrılamıyor

en: TGA image has invalid dimensions
tr: TGA resmi hatalı boyutlara sahip

en: TGA image type not supported
tr: TGA resim türü desteklenmiyor

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
tr: TGA içerik yapısı için bellek ayrılamıyor

en: TGA image was truncated or incomplete.
tr: TGA resmi ya kırpılmış ya da tamamlanmamış.

en: Could not get image width (bad TIFF file)
tr: Resim genişligi alınamadı (bozuk TIFF dosyası)

en: Could not get image height (bad TIFF file)
tr: Resim yüksekliği alınamadı (bozuk TIFF dosyası)

en: Width or height of TIFF image is zero
tr: TIFF resminin genişlik veya yüksekliği sıfır

en: Dimensions of TIFF image too large
tr: TIFF resminin boyutları çok büyük

en: Insufficient memory to open TIFF file
tr: TIFF dosyasını açmak için yetersiz bellek

en: Failed to load RGB data from TIFF file
tr: TIFF dosyasından RGB verisi yüklenemedi

en: Failed to open TIFF image
tr: TIFF resmi açılamadı

en: Failed to load TIFF image
tr: TIFF resmi yüklenemedi

en: Failed to save TIFF image
tr: TIFF resmi kaydedilemedi

en: TIFF compression doesn’t refer to a valid codec.
tr: TIFF sıkıştırması geçerli bir kodeki belirtmiyor.

en: Color profile has invalid length %d.
tr: Renk profili %d geçersiz uzunluğuna sahip.

en: TIFF bits-per-sample doesn’t contain a supported value.
tr: TIFF örnek-başına-bit desteklenen bir değer içermiyor.

en: Failed to write TIFF data
tr: TIFF verisi yazılamadı

en: TIFF x-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
tr: TIFF x-dpi sıfırdan büyük olmalıdır; “%s” değeri kabul edilmiyor.

en: TIFF y-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
tr: TIFF y-dpi sıfırdan büyük olmalıdır; “%s” değeri kabul edilmiyor.

en: Couldn’t write to TIFF file
tr: TIFF dosyasına yazılamadı

en: Invalid XBM file
tr: Geçersiz XBM dosyası

en: Insufficient memory to load XBM image file
tr: XBM resim dosyasını yüklemek için yetersiz bellek

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
tr: XBM resmi yüklenirken geçici dosyaya yazılamadı

en: No XPM header found
tr: XPM başlığı bulunamadı

en: Invalid XPM header
tr: Geçersiz XBM başlığı

en: XPM file has image width <= 0
tr: XPM dosyasının resim genişliği <= 0

en: XPM file has image height <= 0
tr: XPM dosyasının resim yüksekliği <= 0

en: XPM has invalid number of chars per pixel
tr: XPM geçersiz sayıda piksel başına karakter içeriyor

en: XPM file has invalid number of colors
tr: XPM dosyası geçersiz sayıda renk içeriyor

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
tr: XPM resminin yüklenebilmesi için bellek ayrılamıyor

en: Cannot read XPM colormap
tr: XPM renk eşlemi okunamıyor

en: Dimensions do not match data
tr: Boyutlar veriyle eşleşmiyor

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
tr: XPM resmi yüklenirken geçici dosyaya yazılamadı
