gdk-pixbuf master - en to bg translation catalogue (186 entries)

en: Failed to open file “%s”: %s
bg: Неуспешно отваряне на файла „%s“: %s

en: Image file “%s” contains no data
bg: Графичният файл „%s“ не съдържа данни

en: Failed to load animation “%s”: reason not known, probably a corrupt animation file
bg: Неуспешно зареждане на анимацията „%s“: неизвестна причина, вероятно повреден файл

en: Failed to load image “%s”: reason not known, probably a corrupt image file
bg: Неуспешно зареждане на изображението „%s“: неизвестна причина, вероятно повреден файл

en: Number of Channels
bg: Брой канали

en: The number of samples per pixel
bg: Брой отчети на пиксел

en: Colorspace
bg: Цветово пространство

en: The colorspace in which the samples are interpreted
bg: Цветовото пространство, за което са отчетите

en: Has Alpha
bg: С канал за прозрачност

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
bg: Дали буферът за пиксели има канал за прозрачност

en: Bits per Sample
bg: Битове на отчет

en: The number of bits per sample
bg: Брой битове за всеки отчет

en: Width
bg: Широчина

en: The number of columns of the pixbuf
bg: Брой колони за буфера за пиксели

en: Height
bg: Височина

en: The number of rows of the pixbuf
bg: Брой редове за буфера за пиксели

en: Rowstride
bg: Дължина на реда

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
bg: Броят байтове между началото на два последователни реда

en: Pixels
bg: Пиксели

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
bg: Указател към данните за пикселите на буфера

en: Pixel Bytes
bg: Байтове на пикселите

en: Readonly pixel data
bg: Данни за пикселите само за четене

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
bg: Модулът за зареждане на изображения „%s“ не може да бъде зареден: %s

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it’s from a different gdk-pixbuf version?
bg: Модулът за зареждане на изображения „%s“ не поддържа правилния интерфейс: вероятно е от различна версия на gdk-pixbuf.

en: Image type “%s” is not supported
bg: Изображения от вид „%s“ не се поддържат

en: Couldn’t recognize the image file format for file “%s”
bg: Форматът на графичния файл „%s“ не може да бъде разпознат

en: Unrecognized image file format
bg: Неразпознат графичен формат

en: Failed to load image “%s”: %s
bg: Неуспешно зареждане на изображението „%s“: %s

en: Error writing to image file: %s
bg: Грешка при запазването на изображението: %s

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
bg: Този компилат на „gdk-pixbuf“ не поддържа запазване в графичния формат „%s“

en: Insufficient memory to save image to callback
bg: Недостатъчно памет, за да се запази изображението към функцията

en: Failed to open temporary file
bg: Неуспешно отваряне на временния файл

en: Failed to read from temporary file
bg: Неуспешно четене на временния файл

en: Failed to open “%s” for writing: %s
bg: Неуспешно отваряне на „%s“ за запис: %s

en: Failed to close “%s” while writing image, all data may not have been saved: %s
bg: Неуспешно затваряне на „%s“ по време на запис на изображение, възможно е да не са запазени всички данни: %s

en: Insufficient memory to save image into a buffer
bg: Недостатъчно памет за запазването на изображението в буфер

en: Error writing to image stream
bg: Грешка при запазването към поток с изображение

en: Internal error: Image loader module “%s” failed to complete an operation, but didn’t give a reason for the failure
bg: Вътрешна грешка: модулът за зареждане на изображение „%s“ не успя да завърши някое действие, но не ука̀за причина за това

en: Incremental loading of image type “%s” is not supported
bg: Не се поддържа постепенно зареждане на изображение от вида „%s“

en: Loop
bg: Повтаряне

en: Whether the animation should loop when it reaches the end
bg: Дали анимацията да се повтаря непрекъснато

en: Image header corrupt
bg: Заглавната част на изображението е повредена

en: Image format unknown
bg: Неизвестен формат на изображението

en: Image pixel data corrupt
bg: Повредени данни за пикселите на изображението

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
bg[0]: неуспешно заделяне на буфер от %u байт за изображение
bg[1]: неуспешно заделяне на буфер от %u байта за изображение

en: Unexpected icon chunk in animation
bg: Неочакван откъс за икона в анимация

en: Invalid header in animation
bg: Грешна заглавна част в анимацията

en: Not enough memory to load animation
bg: Недостатъчно памет за зареждане на анимацията

en: Malformed chunk in animation
bg: Грешно форматиран откъс в анимацията

en: ANI image was truncated or incomplete.
bg: Изображението във формат ANI е орязано или непълно.

[ctx: image format]
en: Windows animated cursor
bg: Анимиран курсор за Windows

en: BMP image has bogus header data
bg: Изображението във формат BMP е с неправилна заглавна част

en: Not enough memory to load bitmap image
bg: Недостатъчно памет, за да се зареди изображение във формат BMP

en: BMP image has unsupported header size
bg: Такъв размер на заглавната част на изображението във формат BMP не се поддържа

en: BMP image has unsupported depth
bg: Неподдържана дълбочина на цвета за файла във формат BMP

en: BMP image has oversize palette
bg: Неподдържан размер на палитрата за файла във формат BMP

en: Topdown BMP images cannot be compressed
bg: Изображения във формат BMP с обратен запис (отгоре-надолу, а не обратно) не може да се компресират

en: BMP image width too large
bg: Прекалено голяма широчина на изображения във формат BMP

en: Premature end-of-file encountered
bg: Преждевременно се стигна до знак „край на файл“

en: Error while decoding colormap
bg: Грешка при декодиране на цветовата карта

en: Image is too wide for BMP format.
bg: Изображението е прекалено широко за формат BMP.

en: Couldn’t allocate memory for saving BMP file
bg: Недостатъчно памет за запазване на файл във формат BMP

en: Couldn’t write to BMP file
bg: Неуспешен запис във файл във формат BMP

[ctx: image format]
en: Windows icon
bg: ICO

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value “%s” could not be parsed.
bg: Качеството за изображението във формат JPEG трябва да бъде между 0 и 100. Стойността „%s“ не може да бъде анализирана.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value “%d” is not allowed.
bg: Качеството за изображението във формат JPEG трябва да бъде между 0 и 100. Стойността %d не е позволена

en: Could not allocate memory: %s
bg: Недостатъчно памет за заглавна част: %s

en: Could not create stream: %s
bg: Не може да се създаде поток: %s

en: Could not seek stream: %s
bg: Не може да се търси в потока: %s

en: Could not read from stream: %s
bg: Не може да се чете от потока: %s

en: Couldn’t load bitmap
bg: Изображението във формат BMP не може да бъде заредено

en: Couldn’t load metafile
bg: Мета-файлът не може да бъде зареден

en: Unsupported image format for GDI+
bg: Форматът на изображението не се поддържа от GDI+

en: Couldn’t save
bg: Грешка при запазване

en: Failure reading GIF: %s
bg: Неуспешно четене на GIF: %s

en: Not enough memory to load GIF file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файла във формат GIF

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
bg: Файлът във формат GIF е повреден (грешна компресия на LZW)

en: File does not appear to be a GIF file
bg: Файлът не изглежда да е във формат GIF

en: Version %s of the GIF file format is not supported
bg: Не се поддържа версията %s на форма̀та за файлове GIF

en: Resulting GIF image has zero size
bg: Полученото изображение във формат GIF е с нулев размер

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
bg: Липсва глобална цветова палитра в изображението във формат GIF, както и локална цветова палитра за някой от кадрите в него.

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
bg: Липсват част от данните на файла във формат GIF (може би файлът не е цял).

en: GIF image was truncated or incomplete.
bg: Изображението във формат GIF е орязано или непълно.

en: Not all frames of the GIF image were loaded.
bg: Някои кадри от изображението във формат GIF не бяха заредени.

en: Error reading ICNS image: %s
bg: Грешка при четене на изображение във формат ICNS: %s

en: Could not decode ICNS file
bg: Изображението във формат ICNS не може да бъде декодирано

[ctx: image format]
en: MacOS X icon
bg: Икона за MacOS X

en: Invalid header in icon (%s)
bg: Грешна заглавна част в иконата (%s)

en: Not enough memory to load icon
bg: Недостатъчно памет за зареждане на иконата

en: Invalid header in icon
bg: Грешна заглавна част в иконата

en: Compressed icons are not supported
bg: Не се поддържат компресирани икони

en: Unsupported icon type
bg: Неподдържан вид икона

en: Not enough memory to load ICO file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат ICO

en: ICO image was truncated or incomplete.
bg: Изображението във формат ICO е орязано или непълно.

en: Image too large to be saved as ICO
bg: Изображението е твърде голямо, за да бъде запазено във формат ICO

en: Cursor hotspot outside image
bg: Горещата точка на показалеца е извън изображението

en: Unsupported depth for ICO file: %d
bg: Неподдържана дълбочина на цвета за файла във формат ICO: %d

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
bg: Грешка при интерпретацията на изображението във формат JPEG (%s)

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображението. Спрете някои програми, за да освободите памет.

en: Unsupported JPEG color space (%s)
bg: Неподдържано цветово пространство за форма̀та JPEG (%s)

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат JPEG

en: Transformed JPEG has zero width or height.
bg: Трансформираното изображение във формат JPEG е с нулева широчина или височина.

en: Unsupported number of color components (%d)
bg: Неподдържан брой цветови компоненти (%d)

en: JPEG x-dpi must be a value between 1 and 65535; value “%s” is not allowed.
bg: Точките на инч по хоризонтала за изображението във формат JPEG трябва да са между 1 и 65535. Стойността „%s“ не е позволена.

en: JPEG y-dpi must be a value between 1 and 65535; value “%s” is not allowed.
bg: Точките на инч по вертикала за изображението във формат JPEG трябва да са между 1 и 65535. Стойността „%s“ не е позволена.

en: Color profile has invalid length “%u”.
bg: Цветовият профил е с неправилна дължина „%u“.

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
bg: Броят битове за канал за изображението във формат PNG е грешен.

en: Transformed PNG has zero width or height.
bg: Трансформираното изображение във формат PNG е с нулева широчина или височина.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
bg: Броят битове за канал в трансформираното изображение във формат PNG не е 8.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
bg: Трансформираното изображение във формат PNG не е RGB или RGBA.

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
bg: Трансформираното изображение във формат PNG е с неподдържан брой канали, той трябва да е 3 или 4.

en: Fatal error in PNG image file: %s
bg: Фатална грешка в изображение във формат PNG: %s

en: Insufficient memory to load PNG file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат PNG

en: Couldn’t allocate memory for loading PNG
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат PNG

en: Insufficient memory to store a %lu by %lu image; try exiting some applications to reduce memory usage
bg: Недостатъчно памет за запазване на изображение %lu × %lu. Спрете някоя програма, за да освободите памет.

en: Fatal error reading PNG image file
bg: Фатална грешка при четене на изображение във формат PNG

en: Fatal error reading PNG image file: %s
bg: Фатална грешка при четене на изображение във формат PNG: %s

en: Invalid key “%s”. Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
bg: Неправилен ключ „%s“. Ключовете за откъсите текст в PNG трябва да са с дължина от 1 до 79 знака.

en: Invalid key “%s”. Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
bg: Неправилен ключ „%s“. Ключовете за откъсите текст в PNG трябва да се състоят само от знаци от ASCII.

en: Value for PNG text chunk '%s' cannot be converted to ISO-8859-1 encoding.
bg: Откъсът текст в изображението във формат PNG — „%s“, не може да бъде преобразуван до кодиране ISO-8859-1.

en: Color profile has invalid length %d
bg: Цветовият профил е с неправилна дължина %d

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value “%s” is invalid
bg: Нивото на компресията на изображението във формат PNG трябва да бъде между 0 и 9. Стойността „%s“ не е позволена.

en: PNG %s must be greater than zero; value “%s” is not allowed
bg: Стойността за %s трябва да е положителна. Стойността „%s“ не е позволена.

en: PNM loader expected to find an integer, but didn’t
bg: Модулът за зареждането на изображението във формат PNM очакваше целочислена стойност, но получи друга

en: PNM file has an incorrect initial byte
bg: Файлът във формат PNM е с неправилен начален байт

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
bg: Файлът във формат PNM не е от познатите подформати на PNM

en: PNM file has an invalid width
bg: Файлът във формат PNM е с неправилна широчина

en: PNM file has an image width of 0
bg: Файлът във формат PNM съдържа изображение с широчина 0

en: PNM file has an invalid height
bg: Файлът във формат PNM е с неправилна височина

en: PNM file has an image height of 0
bg: Файлът във формат PNM съдържа изображение с височина 0

en: Maximum color value in PNM file is 0
bg: Максималната стойност на цвят във файла във формат PNM е 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
bg: Максималната стойност на цвят във файла във формат PNM е твърде голяма

en: Raw PNM image type is invalid
bg: Видът изображение „суров“ (raw) PNM е неправилен

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
bg: Модулът за зареждане на PNM не поддържа този подформат на PNM

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
bg: Форматът за „суров“ PNM изисква точно един интервал преди самите данни

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображение във формат PNM

en: Insufficient memory to load PNM context struct
bg: Недостатъчно памет за зареждане на структурата на контекста за PNM

en: Unexpected end of PNM image data
bg: Неочакван край на данните за изображението във формат PNM

en: Insufficient memory to load PNM file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат PNM

en: Input file descriptor is NULL.
bg: Указателят към входния файл е NULL.

en: Failed to read QTIF header
bg: Неуспешно прочитане на заглавната част от изображение във формат QTIF

en: QTIF atom size too large (%d byte) | QTIF atom size too large (%d bytes)
bg[0]: Размерът на атом от изображение във формат QTIF е прекалено голям (%d байт)
bg[1]: Размерът на атом от изображение във формат QTIF е прекалено голям (%d байта)

en: Failed to allocate %d byte for file read buffer | Failed to allocate %d bytes for file read buffer
bg[0]: Неуспешно заделяне на буфер от %d байт за прочитане на файл
bg[1]: Неуспешно заделяне на буфер от %d байта за прочитане на файл

en: File error when reading QTIF atom: %s
bg: Файлова грешка при прочитането на атом от изображение във формат QTIF: %s

en: Failed to skip the next %d byte with seek(). | Failed to skip the next %d bytes with seek().
bg[0]: Неуспешно прескачане на следващия %d байт чрез seek().
bg[1]: Неуспешно прескачане на следващите %d байта чрез seek().

en: Failed to allocate QTIF context structure.
bg: Неуспешно заделяне на структурата за контекста на изображение във формат QTIF.

en: Failed to create GdkPixbufLoader object.
bg: Неуспешно създаване на обект GdkPixbufLoader.

en: Failed to find an image data atom.
bg: Неуспешно откриване на атом за данни в изображение.

en: Cannot allocate colormap
bg: Недостатъчно памет за палитрата за цветове

en: Cannot allocate new pixbuf
bg: Недостатъчно памет за нов буфер за изображение

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
bg: Неочаквана дълбочина на цвят за елементите на палитрата на цветовете

en: Pseudocolor image does not contain a colormap
bg: Изображението с индексирани цветове не съдържа палитра за тях

en: Cannot allocate TGA header memory
bg: Недостатъчно памет за заглавната част на форма̀та TGA

en: TGA image has invalid dimensions
bg: Изображението във формат TGA е с грешни размери

en: TGA image type not supported
bg: Видът изображение TGA не се поддържа

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
bg: Недостатъчно памет за зареждане структурата на контекста за TGA

en: TGA image was truncated or incomplete.
bg: Изображението във формат TGA е орязано или непълно.

en: Could not get image width (bad TIFF file)
bg: Широчината на изображението не може да се получи (счупен TIFF)

en: Could not get image height (bad TIFF file)
bg: Височината на изображението не може да се получи (счупен TIFF)

en: Width or height of TIFF image is zero
bg: Височината или широчината на изображението във формат TIFF е нулева

en: Dimensions of TIFF image too large
bg: Размерите на изображението във формат TIFF са твърде големи

en: Insufficient memory to open TIFF file
bg: Недостатъчно памет за отваряне на файл във формат TIFF

en: Failed to load RGB data from TIFF file
bg: Неуспешно зареждане на данни за каналите RGB от файл във формат TIFF

en: Failed to open TIFF image
bg: Неуспешно отваряне на изображение във формат TIFF

en: Failed to load TIFF image
bg: Неуспешно зареждане на изображение във формат TIFF

en: Failed to save TIFF image
bg: Неуспешно запазване на изображение във формат TIFF

en: TIFF compression doesn’t refer to a valid codec.
bg: Компресията в TIFF не указва правилен кодер.

en: Color profile has invalid length %d.
bg: Цветовият профил е с неправилна дължина %d.

en: TIFF bits-per-sample doesn’t contain a supported value.
bg: Този брой битове за отчет за файла във формат TIFF не се поддържат.

en: Failed to write TIFF data
bg: Неуспешно запазване на данните в TIFF

en: TIFF x-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
bg: Точките на инч по хоризонтала за изображението във формат TIFF трябва да са положително число. Стойността „%s“ не е позволена.

en: TIFF y-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
bg: Точките на инч по вертикала за изображението във формат TIFF трябва да са положително число. Стойността „%s“ не е позволена.

en: Couldn’t write to TIFF file
bg: Неуспешен запис във файл във формат TIFF

en: Invalid XBM file
bg: Грешен файл във формат XBM

en: Insufficient memory to load XBM image file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображение във формат XBM

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
bg: Неуспешен запис на временния файл при зареждане на изображението във формат XBM

en: No XPM header found
bg: Липсва заглавната част на XPM

en: Invalid XPM header
bg: Заглавната част на XPM е неправилна

en: XPM file has image width <= 0
bg: Файлът във формат XPM е с широчина ≤ 0

en: XPM file has image height <= 0
bg: Файлът във формат XPM е с височина ≤ 0

en: XPM has invalid number of chars per pixel
bg: Броят знаци за пиксел във файла във формат XPM е неправилен

en: XPM file has invalid number of colors
bg: Броят цветове във файла във формат XPM е неправилен

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображение във формат XPM

en: Cannot read XPM colormap
bg: Палитрата от цветове за XPM не може да бъде прочетена

en: Dimensions do not match data
bg: Размерите не съответстват на данните

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
bg: Неуспешен запис на временен файл при зареждането на изображение във формат XPM
