gdl master - en to as translation catalogue (86 entries)

en: Master
as: মাস্টাৰ

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
as: ডকবাৰ উইজেটৰ সৈতে GdlDockMaster অবজেক্ট সংযুক্ত হৈ আছে

en: Dockbar style
as: ডকবাৰ শৈলী

en: Dockbar style to show items on it
as: ডকবাৰ শৈলী তাত থকা বস্তুবোৰ দেখুৱাবলে

en: Floating
as: উপঙি থকা

en: Whether the dock is floating in its own window
as: ডক তাৰ নিজস্ব উইন্ডোত উপঙি আছে নে

en: Default title
as: অবিকল্পিত শীৰ্ষক

en: Default title for the newly created floating docks
as: নতুনকে সৃষ্টি কৰা উপঙি থকা ডকসমূহৰ বাবে অবিকল্পিত শীৰ্ষক

en: Width
as: প্ৰস্থ

en: Width for the dock when it's of floating type
as: ডকৰ প্ৰস্থ যেতিয়া ই উপঙি থকা ধৰণৰ

en: Height
as: উচ্চতা

en: Height for the dock when it's of floating type
as: ডকৰ উচ্চতা যেতিয়া ই উপঙি থকা ধৰণৰ

en: Float X
as: উপঙা X

en: X coordinate for a floating dock
as: এটা উপঙা ডকৰ বাবে X অক্ষ

en: Float Y
as: উপঙা Y

en: Y coordinate for a floating dock
as: এটা উপঙা ডকৰ বাবে Y অক্ষ

en: Dock #%d
as: ডক #%d

en: Orientation
as: দিশনিৰ্ণয়

en: Orientation of the docking item
as: ডকবস্তুৰ দিশনিৰ্ণয়

en: Resizable
as: পুনৰ আকাৰ কৰিব পৰা

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
as: যদি সংহত, ডক বস্তুক পুনৰ আকাৰ দিব পাৰি যেতিয়া এটা GtkPanel পেনেল উইজেটত ডক কৰা থাকে

en: Item behavior
as: বস্তুৰ ব্যৱহাৰ

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
as: ডক বস্তুৰ বাবে সাধাৰণ ব্যৱহাৰ (মানে ই উপঙিব পাৰিব নে, যদি ই লক আছে, ইত্যাদি)

en: Locked
as: লক কৰা আছে

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
as: যদি সংহত, ডক বস্তুক ড্ৰেগ কৰিব নোৱাৰি আৰু ই এটা খামোচ নেদেখায়

en: Preferred width
as: পছন্দৰ প্ৰস্থ

en: Preferred width for the dock item
as: ডক বস্তুৰ বাবে পছন্দৰ প্ৰস্থ

en: Preferred height
as: পছন্দৰ উচ্চতা

en: Preferred height for the dock item
as: ডক বস্তুৰ বাবে পছন্দৰ উচ্চতা

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
as: আপুনি এটা ডক বস্তু যোগ কৰিব নোৱাৰিব (%p ধৰণ %s ) ভিতৰত %s। এটা GdlDock অথবা অন্য কোনো যৌগিক ডক অবজেক্ট ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
as: এটা %s লে ধৰণ %s ৰ সৈতে এটা উইজেট যোগ কৰাৰ চেষ্টা কৰা হৈছে, কিন্তু ই এটা সময়ত কেৱল এটা উইজেট অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰিব; ই ইতিমধ্যে ধৰণ %s ৰ এটা উইজেট অন্তৰ্ভুক্ত কৰে

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
as: ধৰণ %s ৰ ডক অবজেক্টত অসমৰ্থিত ডকিং পৰিকল্পনা %s

note: UnLock menuitem
en: UnLock
as: আনলক কৰক

note: Hide menuitem.
en: Hide
as: লুকুৱাওক

note: Lock menuitem
en: Lock
as: লক

en: Attempt to bind an unbound item %p
as: এটা অবান্ধীত বস্তু %p বন্ধাৰ চেষ্টা

en: Iconify this dock
as: এই ডকক আইকনকৰণ কৰক

en: Close this dock
as: এই ডক বন্ধ কৰক

en: Controlling dock item
as: ডক বস্তু নিয়ন্ত্ৰণ কৰা

en: Dockitem which 'owns' this grip
as: ডকবস্তু যি এই খামোচ  'owns'  কৰে

en: GdlDockMaster object which the layout object is attached to
as: বিন্যাস অবজেক্টৰ সৈতে GdlDockMaster অবজেক্ট সংযুক্ত হৈ আছে

en: Dirty
as: লেতেৰা

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
as: True যদি বিন্যাসসমূহ সলনি হৈছে আৰু এটা নথিপত্ৰলে সংৰক্ষণ কৰাৰ প্ৰয়োজন

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
as: বিন্যাস ল'ড কৰাৰ সময়ত: উপনাম '%s' থকা এটা ডক অবজেক্ট কিদৰে সৃষ্টি কৰা হব জনা নাই

en: Default title for newly created floating docks
as: নতুনকে সৃষ্টি কৰা উপঙি থকা ডকসমূহৰ বাবে অবিকল্পিত শীৰ্ষক

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
as: যদি 1 লে সংহত, মাস্টাৰৰ সৈতে বান্ধীত সকলো ডক বস্তু লক থাকিব; যদি ই 0 হয়, সকলো আনলক থাকিব; -1 এ বস্তুবোৰৰ মাজত অস্থিৰতা বুজায়

en: Switcher Style
as: অদলবদলকৰোঁতাৰ শৈলী

en: Switcher buttons style
as: অদলবদলকৰোঁতাৰ বুটামসমূহৰ শৈলী

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
as: মাস্টাৰ %p: অবজেক্ট %p[%s] ক হেশলে যোগ কৰিলে অক্ষম। সেই নাম (%p) ৰ সৈতে এটা বস্তু ইতিমধ্যে আছে।

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
as: নতুন ডক নিয়ন্ত্ৰক %p স্বচালিত হয়। কেৱল হস্তচালিত ডক অবজেক্টসমূহক  নিয়ন্ত্ৰক নাম দিব লাগিব।

en: Page
as: পৃষ্ঠা

en: The index of the current page
as: বৰ্তমান পৃষ্ঠাৰ সূচী

en: Name
as: নাম

en: Unique name for identifying the dock object
as: ডক অবজেক্ট চিনাক্ত কৰিবলে অবিকল্পিত নাম

en: Long name
as: দীঘল নাম

en: Human readable name for the dock object
as: ডক অবজেক্টৰ মানুহে পঢ়িব পৰা নাম

en: Stock Icon
as: স্টক আইকন

en: Stock icon for the dock object
as: ডক অবজেক্টৰ বাবে স্টক আইকন

en: Pixbuf Icon
as: Pixbuf আইকন

en: Pixbuf icon for the dock object
as: ডক অভজেক্টৰ বাবে Pixbuf আইকন

en: Dock master
as: ডক মাস্টাৰ

en: Dock master this dock object is bound to
as: ডক মাস্টাৰ যলে এই ডক অবজেক্ট বান্ধীত

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
as: এটা ডক অবজেক্ট %p (object type is %s) যি এই পদ্ধতি প্ৰণয়ন কৰা নাই তাৰ gdl_dock_object_dock লে কল

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
as: এটা অবান্ধীত অবজেক্ট %p লে ডক কাৰ্য্য অনুৰোধ। অনুপ্ৰয়োগ স্খলিত হব পাৰে

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
as: %p ক %p লে ডক কৰিব নোৱাৰি কাৰণ সিহত পৃথক মাস্টাৰৰ হয়

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
as: %p ক এটা ইতিমধ্যে বান্ধৰত ডক অবজেক্ট %p (বৰ্তমান মাস্টাৰ: %p) লে বন্ধাৰ চেষ্টা

en: Position
as: অৱস্থান

en: Position of the divider in pixels
as: পিক্সেলসমূহত ডিভাইডাৰৰ অৱস্থান

en: Sticky
as: স্টিকি

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
as: প্লেইচহোল্ডাৰে তাৰ হস্টৰ লগত থাকিব নে ক্ৰমবদ্ধতাৰে উপৰত যাব যেতিয়া হস্টক পুনৰ ডক কৰা হয়

en: Host
as: হস্ট

en: The dock object this placeholder is attached to
as: ডক অভজেক্ট যলে এই প্লেইচহোল্ডাৰ সংযুক্ত

en: Next placement
as: পৰৱৰ্তী স্থাপন

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
as: এটা বস্তুৰ অৱস্থান আমাৰ হস্টলে ডক কৰা হব যদি আমালে ডক কৰিবলে এটা অনুৰোধ কৰা হয়

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
as: উইজেটৰ প্ৰস্থ যেতিয়া ই প্লেইচহোল্ডৰাৰ সৈতে সংযুক্ত

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
as: উইজেটৰ উচ্চতা যেতিয়া ই প্লেইচহোল্ডাৰৰ সৈতে সংযুক্ত

en: Floating Toplevel
as: উপঙা উচ্চস্তৰ

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
as: প্লেইচহোল্ডাৰ এটা উপঙা উপৰস্তৰ ডকৰ বাবে আছে নে

en: X Coordinate
as: X অক্ষ

en: X coordinate for dock when floating
as: ডকৰ বাবে X অক্ষ যেতিয়া ই উপঙি আছে

en: Y Coordinate
as: Y অক্ষ

en: Y coordinate for dock when floating
as: ডকৰ বাবে Y অক্ষ যেতিয়া ই উপঙি আছে

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
as: এটা অবান্ধীত প্লেইচহোল্ডাৰলে এটা ডক অবজেক্ট ডক কৰাৰ চেষ্টা

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
as: এটা অবজেক্ট (%p) যি আমাৰ হস্ট %p নহয় তাৰ পৰা এটা বিচ্ছিন্ন সংকেত

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
as: উপধায়ক %p পৰা %p ৰ বাবে সন্তান স্থাপন প্ৰাপ্ত কৰোতে কিবা অদ্ভুত ঘটনা ঘটিল

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
as: এই টেবলেবেল 'owns' কৰা Dockitem
