gdl - en to ast translation catalogue (90 entries)

en: Iconify this dock
ast: Iconiza esti empotrable

en: Close this dock
ast: Zarra esti empotrable

en: Controlling dock item
ast: Elementu empotrable de control

en: Dockitem which 'owns' this grip
ast: Elementu empotrable que «tien» esti tirador

en: Orientation
ast: Orientación

en: Orientation of the docking item
ast: Orientación del elementu que s'empotra

en: Resizable
ast: Redimensionable

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
ast: Si ta activáu, l'elementu empotrable pue redimensionase cuando ta empotráu nun widget GtkPanel

en: Item behavior
ast: Comportamientu del elementu

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
ast: Comportamientu xeneral del elementu empotrable (p.ex. si pue ser flotante, si ta bloquiáu, etc.)

en: Locked
ast: Bloquiáu

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
ast: Si ta activáu l'elementu empotrable nun pue arrastrase fuera y nun amuesa un tirador

en: Preferred width
ast: Anchor preferíu

en: Preferred width for the dock item
ast: Anchor preferíu pal elementu empotráu

en: Preferred height
ast: Altor preferíu

en: Preferred height for the dock item
ast: Altor preferíu pal elementu empotráu

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
ast: Nun se pue amestar un oxetu empotráu (%p del tipu %s) dientro de %s. Usa GdlDock o dalgún otru oxetu combináu empotráu fixu.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
ast: Tentóse d'amestar un widget con tipu %s a un %s, pero ésti namái pue contener un widget al mesmu tiempu, yá contién un widget de tipu %s

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
ast: Estratexa d'empotramientu non soportada %s nel oxetu empotrable del tipu %s

note: UnLock menuitem
en: UnLock
ast: Desbloquiar

note: Hide menuitem.
en: Hide
ast: Anubrir

note: Lock menuitem
en: Lock
ast: Bloquiar

en: Attempt to bind an unbound item %p
ast: Intentóse vincular un elementu non vinculable %p

en: Master
ast: Maestru

en: GdlDockMaster object which the layout object is attached to
ast: Oxetu GdlDockMaster al que s'alcuentra axuntu l'oxetu de distribución

en: Dirty
ast: Suciu

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
ast: Braero si'l formatu camudó y necesita atroxase nun ficheru

en: Could not load layout user interface file '%s'
ast: Nun se pue cargar el ficheru «%s» col formatu d'interfaz d'usuariu

en: Item
ast: Artículu

en: Name
ast: Nome

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
ast: Al cargar la colocación: Nun se sabe cómo crear un oxetu empotrable que'l so nomatu seya «%s»

en: Default title
ast: Títulu predetermináu

en: Default title for newly created floating docks
ast: Títulu predetermináu pa los empotrables flotantes recién creaos

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
ast: Si ta definíu como 1, blóquiense tolos llímites de los oxetos vinculaos al maestru; si ye 0 queden toos desbloquiaos, -1 conseña una inconsistencia ente los elementos.

en: Switcher Style
ast: Estilu del cambiador

en: Switcher buttons style
ast: Estilu del botón cambiador

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
ast: maestru %p: nun pue amestar l'oxetu %p[%s] al conxuntu. Yá hai un elementu con esi nome (%p).

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
ast: El nuevu controlador d'empotrables %p ye automáticu. Namái los oxetos empotraos manuales tendríen de ser denomaos controlador.

en: Page
ast: Páxina

en: The index of the current page
ast: L'índiz de la páxina autual

en: Unique name for identifying the dock object
ast: Nome únicu pa identificar al oxetu empotrable

en: Long name
ast: Nome llargu

en: Human readable name for the dock object
ast: Nome llexible pol humanu pal oxetu empotrable

en: Stock Icon
ast: Iconu d'inventariu

en: Stock icon for the dock object
ast: Iconu d'inventariu pal oxetu empotrable

en: Dock master
ast: Empotrable maestru

en: Dock master this dock object is bound to
ast: L'empotrable maestru al que ta vinculáu esti oxetu empotrable

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
ast: Apella a gdl_dock_object_dock nel oxetu empotrable %p (l'oxetu ye del tipu %s), el cual nun tien implementáu ésti métodu

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
ast: Solicitóse una operación d'empotráu nun oxetu non vinculable %p. L'aplicación podría fallar

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
ast: Nun se pue empotrar %p en %p porque pertenecen a diferentes mayestros

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
ast: Intentóse vincular con %p un oxetu %p que yá tá vinculáu y empotráu (maestru actual: %p)

en: Position
ast: Posición

en: Position of the divider in pixels
ast: Posición del divisor en píxeles

en: Sticky
ast: Pegañosu

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
ast: Define si'l contenedor va apegase al so host, o xubirá pela xerarquía cuando'l host se re-empotre

en: The dock object this placeholder is attached to
ast: L'oxetu empotrable al que s'alcuentra axuntu esti contenedor

en: Next placement
ast: Siguiente ubicación

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
ast: La posición na qu'ún elementu va empotrase al nuesu host si se fai una petición pa empotrar.

en: Width
ast: Anchor

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
ast: Anchor pal widget cuando ta axuntáu al llugar reserváu

en: Height
ast: Altor

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
ast: Altor pal widget cuando ta axuntáu al llugar reserváu

en: Floating Toplevel
ast: Nivel superior flotante

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
ast: Indica si'l llugar reserváu ta esperando pa un empotrable flotante de nivel superior

en: X Coordinate
ast: Coordenada X

en: X coordinate for dock when floating
ast: Coordenada X pa un empotrable flotante

en: Y Coordinate
ast: Coordenada Y

en: Y coordinate for dock when floating
ast: Coordenada Y pa un empotrable flotante

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
ast: Intenta empotrar un oxetu empotrable a un contenedor sueltu

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
ast: Obtúvose una señal suelta dende un oxetu (%p) que nun ye'l nuesu host %p

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
ast: Daqué raro tien asocedío metanto s'obtenía la colocación del fíu pa %p del padre %p

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
ast: Elementu fixu que «tien» esta etiqueta de solapa

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
ast: Oxetu GdlDockMaster al que'l widget de la barra d'empotráu s'alcuentra adxuntu

en: Dockbar style
ast: Estilu de la barra d'empotráu

en: Dockbar style to show items on it
ast: Estilu de la barra d'empotráu p'amosar elementos nella

en: Floating
ast: Flotante

en: Whether the dock is floating in its own window
ast: Define si l'empotrable ye flotante na so propia ventana

en: Default title for the newly created floating docks
ast: Títulu predetermináu pa los nuevos empotrables creaos de recién

en: Width for the dock when it's of floating type
ast: Anchor pal empotrable cuando ye del tipu flotante

en: Height for the dock when it's of floating type
ast: Altor del empotrable cuando ye del tipu flotante

en: Float X
ast: X Flotante

en: X coordinate for a floating dock
ast: Coordenada X pa un empotrable flotante

en: Float Y
ast: Y Flotante

en: Y coordinate for a floating dock
ast: Coordenada Y pa un empotrable flotante

en: Dock #%d
ast: Empotrable #%d

en: Dock items
ast: Elementos empotraos

en: Layout Managment
ast: Alministración de formatu

en: Saved layouts
ast: Colocaciones guardaes

en: _Load
ast: _Carga

en: _Lock dock items
ast: B_loquiar los elementos fixos
