gdl master - en to bg translation catalogue (86 entries)

en: Master
bg: Главен

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
bg: Обектът GdlDockMaster, към който е скачен този графичен обект за докова лента

en: Dockbar style
bg: Стил на доковата лента

en: Dockbar style to show items on it
bg: Стилът на доковата лента, с който да се показват обектите

en: Floating
bg: Плаващ

en: Whether the dock is floating in its own window
bg: Дали докът плава в свой прозорец

en: Default title
bg: Стандартно заглавие

en: Default title for the newly created floating docks
bg: Стандартно заглавие за новосъздадените плаващи докове

en: Width
bg: Широчина

en: Width for the dock when it's of floating type
bg: Широчина на дока, когато плава

en: Height
bg: Височина

en: Height for the dock when it's of floating type
bg: Височина на дока, когато плава

en: Float X
bg: Координата по X при плаване

en: X coordinate for a floating dock
bg: Координата по X на плаващия док

en: Float Y
bg: Координата по Y при плаване

en: Y coordinate for a floating dock
bg: Координата по Y на плаващия док

en: Dock #%d
bg: Док № %d

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Orientation of the docking item
bg: Ориентация на елемента на дока

en: Resizable
bg: Преоразмерим

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
bg: Ако е зададено, елементът на дока може да се преоразмерява, докато докът е в обект GtkPanel

en: Item behavior
bg: Поведение на елемента

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
bg: Общо поведение на този елемент на дока (дали може да е плаващ, дали е заключен и т.н.)

en: Locked
bg: Заключен

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
bg: Ако е зададено, докът не може да бъде местен и не се показва дръжка

en: Preferred width
bg: Предпочитана широчина

en: Preferred width for the dock item
bg: Предпочитаната широчина на елемента на дока

en: Preferred height
bg: Предпочитана височина

en: Preferred height for the dock item
bg: Предпочитаната височина на елемента на дока

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
bg: В обект от вида %3$s не може да има доков обект (%1$p от вида %2$s). Ползвайте GdlDock или някакъв друг сложен доков обект.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
bg: Опит за добавяне на графичен обект от вида %s към %s, но вторият може да съдържа максимално един обект, а в него вече има графичен обект от вида %s

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
bg: Схемата за скачване %s в доков обект от вида %s не се поддържа

note: UnLock menuitem
en: UnLock
bg: Отключване

note: Hide menuitem.
en: Hide
bg: Скриване

note: Lock menuitem
en: Lock
bg: Заключване

en: Attempt to bind an unbound item %p
bg: Опит за свързване на несвързания обект %p

en: Iconify this dock
bg: Този док да се превърне в икона

en: Close this dock
bg: Затваряне на този док

en: Controlling dock item
bg: Контролиращ елемент на дока

en: Dockitem which 'owns' this grip
bg: Елемент на дока, който притежава тази дръжка

en: GdlDockMaster object which the layout object is attached to
bg: Обектът GdlDockMaster, към който е скачен обектът за подредбата

en: Dirty
bg: Променен

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
bg: Истина, ако подредбите са променяни и трябва да се запишат във файл

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
bg: При зареждане на подредба: не е ясно как да се създаде доков обект с псевдоним „%s“

en: Default title for newly created floating docks
bg: Стандартно заглавие за новосъздадените свободни докове

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
bg: Ако е зададено да е 1, всички обекти на дока, които са свързани с главния, са заключени. Ако е 0, всички са отключени. -1 означава несъгласуваност

en: Switcher Style
bg: Стил на ключа

en: Switcher buttons style
bg: Стил на бутоните на ключа

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
bg: главен %p: обектът %p[%s] не може да се добави в хеша. Там вече има обект с такова име (%p).

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
bg: Новият контролер на дока %p е автоматичен. Само докови обекти, които не са автоматични, трябва да се наричат „controller“.

en: Page
bg: Страница

en: The index of the current page
bg: Индексът на текущата страница

en: Name
bg: Име

en: Unique name for identifying the dock object
bg: Уникално име за идентификатор за доков обект

en: Long name
bg: Дълго име

en: Human readable name for the dock object
bg: Нормално име за доковия обект

en: Stock Icon
bg: Стандартна икона

en: Stock icon for the dock object
bg: Стандартна икона за доковия обект

en: Pixbuf Icon
bg: Икона като буфер от пиксели

en: Pixbuf icon for the dock object
bg: Икона като буфер от пиксели за доковия обект

en: Dock master
bg: Главен обект на дока

en: Dock master this dock object is bound to
bg: Главен доков обект, към който е свързан този доков обект

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
bg: Извикване на gdl_dock_object_dock в доков обект %p (видът на обекта е %s). В този обект липсва реализация на този метод

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
bg: Операцията с дока поиска несвързан обект %p. Приложението може да забие

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
bg: %p не може да бъде скачен към %p, защото е свързан с различен главен обект

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
bg: Опит към %p да се свърже вече свързаният доков обект %p с текущ главен обект %p

en: Position
bg: Местоположение

en: Position of the divider in pixels
bg: Местоположение на разделителя в пиксели

en: Sticky
bg: Лепкав

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
bg: Дали обектът за положение ще се залепи към носителя си или ще изплува в йерархията при повторното скачване на носителя

en: Host
bg: Носител

en: The dock object this placeholder is attached to
bg: Доковият обект, към който е скачен този обект за положение

en: Next placement
bg: Следващо положение

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
bg: Положението, в което обект ще се скачи към носителя, ако е направена заявка за скачване към него

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
bg: Широчина на графичния обект, когато е скачен към обекта за положение

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
bg: Височина на графичния обект, когато е скачен за обекта за положение

en: Floating Toplevel
bg: Плаващ док от най-високо ниво

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
bg: Дали обектът за положение замества плаващ док от най-високо ниво

en: X Coordinate
bg: Координата по X

en: X coordinate for dock when floating
bg: Координата по X на дока, когато е плаващ

en: Y Coordinate
bg: Координата по Y

en: Y coordinate for dock when floating
bg: Координата по Y на дока, когато е плаващ

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
bg: Опит за скачване на доков обект към несвързан обект за положение

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
bg: Получен е сигнал за разкачване от обекта %p, който не е носителя %p

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
bg: Случи се нещо странно при получаването на положението на %p от родителя му %p

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
bg: Елементът на дока, който притежава този етикет на таблица
