gdl - en to ca translation catalogue (92 entries)

en: Controlling dock item
ca: Control de l'objecte acoblat

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
ca: Element enganxable que «posseeix» aquesta etiqueta

en: Master
ca: Mestre

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
ca: L'objecte GdlDockMaster al que està adjuntat el giny de la barra acoblable

en: Dockbar style
ca: Estil de la barra acoblable

en: Dockbar style to show items on it
ca: Estil de la barra acoblable per a mostrar-hi elements

en: Floating
ca: Flota

en: Whether the dock is floating in its own window
ca: Si l'acoblable flotarà a la seva pròpia finestra

en: Default title
ca: Títol predeterminat

en: Default title for the newly created floating docks
ca: Títol predeterminat per als objectes acoblables flotants nous

en: Width
ca: Amplada

en: Width for the dock when it's of floating type
ca: Amplada de l'acoblable quan és de tipus flotant

en: Height
ca: Alçada

en: Height for the dock when it's of floating type
ca: Alçada per a l'element acoblable quan és de tipus flotant

en: Float X
ca: Flota en X

en: X coordinate for a floating dock
ca: Coordenada X per a l'acoblable flotant

en: Float Y
ca: Flota en Y

en: Y coordinate for a floating dock
ca: Coordenada Y per a l'acoblable flotant

en: Skip taskbar
ca: Omet la barra de tasques

en: Whether or not to prevent a floating dock window from appearing in the taskbar
ca: Si s'ha de prevenir que aparegui una finestra acoblada flotant a la barra de tasques

en: Orientation
ca: Orientació

en: Orientation of the docking item
ca: Orientació de l'element acoblat

en: Resizable
ca: Es pot canviar la mida

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
ca: Si està habilitat, es pot canviar la mida de l'element acoblat quan estigui acoblat en un giny GtkPanel

en: Item behavior
ca: Comportament de l'element

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
ca: Comportament general de l'element acoblat (si pot flotar, si està bloquejat, etc.)

en: Locked
ca: Bloquejat

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
ca: Si està habilitat, l'element acoblat no es pot arrossegar i no mostra una nansa

en: Preferred width
ca: Amplada predeterminada

en: Preferred width for the dock item
ca: Amplada predeterminada per a l'element acoblat

en: Preferred height
ca: Alçada predeterminada

en: Preferred height for the dock item
ca: Alçada predeterminada per a l'element acoblat

en: Iconified
ca: Iconificat

en: If set, the dock item is hidden but it has a corresponding icon in the dock bar allowing to show it again.
ca: Si s'estableix, s'amaga l'element acoblat però té una icona a la barra acoblada que permet mostrar-lo de nou.

en: Closed
ca: Tancat

en: Whether the widget is closed.
ca: Si el giny està tancat.

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
ca: No es pot afegir un objecte acoblat (%p de tipus %s) a dins d'un %s. Utilitzeu un GdlDock o un altre objecte acoblat compost.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
ca: S'ha provat d'afegir un element d'interfície gràfica de tipus %s a %s, però només pot contenir un element. Ja conté un element de tipus %s

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
ca: No es pot fer servir l'estratègia %s en un objecte acoblat de tipus %s

note: UnLock menuitem
en: UnLock
ca: Desbloqueja

note: Hide menuitem.
en: Hide
ca: Oculta

note: Lock menuitem
en: Lock
ca: Bloqueja

en: Attempt to bind an unbound item %p
ca: S'ha intentat enllaçar amb un element %p sense límit

en: Iconify this dock
ca: Iconifica l'acoblador

en: Close this dock
ca: Tanca aquest acoblador

en: Dockitem which 'owns' this grip
ca: Element acoblat al qual «pertany» aquesta nansa

en: GdlDockMaster or GdlDockObject object which the layout object is attached to
ca: L'objecte GdlDockMaster o GdlDockObject al que està adjuntat l'objecte de disposició

en: Dirty
ca: Brut

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
ca: Cert si les disposicions han canviat i s'han de desar en un fitxer

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
ca: En carregar la disposició: no se sap com crear un objecte acoblat el sobrenom del qual sigui «%s»

en: Default title for newly created floating docks
ca: Títol predeterminat per als objectes acoblats flotants nous

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
ca: Si té valor 1, es bloquegen tots els elements acoblats vinculats al mestre. Si val 0, es desbloquegen tots. Amb -1 vol dir que existeix inconsistència entre els elements

en: Switcher Style
ca: Estil del canviador

en: Switcher buttons style
ca: Estil dels botons del canviador

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
ca: mestre %p: no s'ha pogut afegir l'objecte %p[%s] a la taula de dispersió. Ja hi ha un element amb aquest nom (%p).

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
ca: El nou controlador acoblat %p és automàtic. Només els objectes acoblats  manualment s'haurien d'anomenar controladors.

en: Dock #%d
ca: Acoblable núm. %d

en: Page
ca: Pàgina

en: The index of the current page
ca: L'índex de la pàgina actual

en: Name
ca: Nom

en: Unique name for identifying the dock object
ca: Nom únic per a identificar l'objecte acoblat

en: Long name
ca: Nom llarg

en: Human readable name for the dock object
ca: Nom de l'objecte acoblat comprensible per a les persones

en: Stock Icon
ca: Icona predeterminada

en: Stock icon for the dock object
ca: Icona predeterminada per a l'objecte acoblat

en: Pixbuf Icon
ca: Icona de memòria de píxels

en: Pixbuf icon for the dock object
ca: Icona de memòria de píxels per a l'objecte acoblat

en: Dock master
ca: Acoblat mestre

en: Dock master this dock object is bound to
ca: Acoblat mestre amb el qual limita aquest objecte acoblat

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
ca: S'ha cridat el mètode gdl_dock_object_dock en un objecte acoblat %p (el tipus d'objecte és %s) que no té implementat aquest mètode

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
ca: S'ha demanat una operació d'acoblament en un objecte sense límit %p. L'aplicació pot fallar

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
ca: No es pot acoblar %p a %p perquè pertanyen a mestres diferents

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
ca: S'ha intentat vincular a %p un objecte vinculat acoblable %p (mestre actual: %p)

en: Position
ca: Posició

en: Position of the divider in pixels
ca: Posició del separador en píxels

en: Sticky
ca: Enganxós

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
ca: Si el text variable es quedarà amb el seu amfitrió o es mourà cap amunt en la jerarquia quan torni a acoblar l'amfitrió

en: Host
ca: Amfitrió

en: The dock object this placeholder is attached to
ca: L'objecte acoblat al qual està adjuntat el text variable

en: Next placement
ca: Següent ubicació

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
ca: La posició on s'acoblarà un element al nostre amfitrió si demana acoblar-se a nosaltres

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
ca: Amplada del giny quan s'adjunta al text variable

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
ca: Alçada del giny quan s'adjunta al text variable

en: Floating Toplevel
ca: Nivell superior flotant

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
ca: Si el text variable espera un acoblat de nivell superior flotant

en: X Coordinate
ca: Coordenada X

en: X coordinate for dock when floating
ca: Coordenada X per a l'acoblat quan flota

en: Y Coordinate
ca: Coordenada Y

en: Y coordinate for dock when floating
ca: Coordenada Y per a l'acoblat quan flota

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
ca: S'ha intentat acoblar un objecte acoblat a un text variable sense límits

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
ca: S'ha rebut un senyal de separació d'un objecte (%p) que no és el nostre amfitrió %p

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
ca: Ha succeït alguna cosa estranya quan s'estava obtenint la ubicació per a %p del seu pare %p
