gdl - en to eo translation catalogue (79 entries)

en: Controlling dock item
eo: Kontrolado de doka ero

en: Master
eo: Ĉefo

en: Dockbar style
eo: Stilo de dok-breto

en: Dockbar style to show items on it
eo: La stilo de dok-breto por vidigi erojn sur ĝi

en: Floating
eo: Glita

en: Whether the dock is floating in its own window
eo: Kiam la doko estas glita en sia propra fenestro

en: Default title
eo: Defaŭlta titolo

en: Default title for the newly created floating docks
eo: La defaŭlta titolo por la novkreitaj glitaj dokoj

en: Width
eo: Larĝo

en: Width for the dock when it's of floating type
eo: Larĝo por la doko kiam ĝi estas glita speco

en: Height
eo: Alto

en: Height for the dock when it's of floating type
eo: Alto por la doko kiam ĝi estas glita speco

en: Float X
eo: Glita X

en: X coordinate for a floating dock
eo: X-koordinato por glita doko

en: Float Y
eo: Glita Y

en: Y coordinate for a floating dock
eo: Y-koordinato por glita doko

en: Orientation
eo: Orientiĝo

en: Orientation of the docking item
eo: Orintiĝo de la dokiganta ero

en: Resizable
eo: Aligrandigeble

en: Item behavior
eo: Agmaniero de la ero

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
eo: Ĝenerala agmaniero por la doka ero (t.e. kiam ĝi povas esti glita, se ĝi estas ŝlosita, ktp.)

en: Locked
eo: Ŝlosite

en: Preferred width
eo: Preferata larĝo

en: Preferred width for the dock item
eo: La preferata larĝo por la doka ero

en: Preferred height
eo: Preferata alto

en: Preferred height for the dock item
eo: La preferata alto por la doka ero

en: Iconified
eo: Piktogramigita

en: Closed
eo: Fermita

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
eo: Vi ne povas aldoni dokan objekton (%p de speco %s) ene %s. Uzu Gdl-dokon aŭ alian kunmetitan dokan objekton.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
eo: Provante aldoni fenestraĵon kun speco %s al %s, sed ĝi nur povas enteni unu fenestraĵon ĉiufoje; ĝi jam entenas fenestraĵon de speco %s

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
eo: Nesubtenita strategio por doko %s en dok-objekto de speco %s

note: UnLock menuitem
en: UnLock
eo: Malŝlosi

note: Hide menuitem.
en: Hide
eo: Kaŝi

note: Lock menuitem
en: Lock
eo: Ŝlosi

en: Attempt to bind an unbound item %p
eo: Provi bindi sendependan eron %p

en: Iconify this dock
eo: Piktogramigi ĉi tiun dokon

en: Close this dock
eo: Fermi ĉi tiun dokon

en: Dirty
eo: Malpure

en: Default title for newly created floating docks
eo: La defaŭlta titolo por novkreitaj glitaj dokoj

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
eo: Se ĝi estas agordita per 1, ĉiuj erojn de doko ĉirkaŭlimigitaj ĉe la ĉefa doko estas ŝlosita; se ĝi estas agordita per 0, ĉiuj estas neŝlositaj; -1 signifas neekziston de eroj

en: Switcher Style
eo: Ŝaltil-stilo

en: Switcher buttons style
eo: Stilo de ŝaltil-butonoj

en: Tab Position
eo: Pozicio

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
eo: ĉefo %p: ne eblas aldoni objekton %p[%s] al la haketo.  Jam ekzistas objekto kiu havas tiun nomon (%p).

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
eo: La nova dok-regilo %p estas aŭtomata.  Nur permanaj dok-objektoj estas nomata kiel regilo.

en: Dock #%d
eo: Doki #%d

en: Page
eo: Paĝo

en: The index of the current page
eo: La indekso de la aktuala paĝo

en: Name
eo: Nomo

en: Unique name for identifying the dock object
eo: La unika nomo por identigi la dokan objekton

en: Long name
eo: Kompleta nomo

en: Human readable name for the dock object
eo: Hom-legebla nomo por la doka objekto

en: Stock Icon
eo: Stok-piktogramo

en: Stock icon for the dock object
eo: Stok-piktogramo por la doka objekto

en: Pixbuf Icon
eo: Pixbuf-piktogramo

en: Pixbuf icon for the dock object
eo: Pixbuf-piktogramo por la doka objekto

en: Dock master
eo: Ĉefa doko

en: Dock master this dock object is bound to
eo: La ĉefa doko al kiu tiu ĉi doko estas ligita

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
eo: Alvoko al gdl_dock_object_dock en doka objekto %p (objekospeco estas %s) kiu ne subtenas tiun ĉi metodon

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
eo: Doka operacio mendita en sendependa objekto %p. La programo povus kraŝi

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
eo: Ne eblas doki %p al %p ĉar ili apartenas al malsamaj ĉefoj

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
eo: Provi bindi al %p pretan sendependan dokobjekton %p (nuna ĉefo: %p)

en: Position
eo: Pozicio

en: Position of the divider in pixels
eo: Pozicio de la dividilo en bilderoj

en: Sticky
eo: Fikse

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
eo: Ĝi fiksas ĉu la lok-signo estos ligita al ĝia gastiganto ĉu ĝi suprenmovos la hierarkio kiam la gastiganto estos ree dokita

en: Host
eo: Gastiga komputilo

en: The dock object this placeholder is attached to
eo: La ĉefa doko al kiu tiu ĉi lok-signo estas ligita

en: Next placement
eo: Sekva lokado

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
eo: La pozicio kie ero estos dokita al gastiganto se la ero ricevos mendon pri dokado

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
eo: Larĝo de la fenestraĵo kiam ĝi estas ligita al la lokokupilo

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
eo: Alto de la fenestraĵo kiam ĝi estas ligita al la lokokupilo

en: X Coordinate
eo: X-koordinato

en: X coordinate for dock when floating
eo: X-koordinato de glitanta doko

en: Y Coordinate
eo: Y-koordinato

en: Y coordinate for dock when floating
eo: Y-koordinato de glitanta doko

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
eo: Provi doki dokobjekton al sendependa lokokupilo

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
eo: Ricevis mallig-signalon de objekto (%p) kiu ne estas nia gastiga komputilo %p

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
eo: Io stranga okazis dum la lokado de la ido %p de la gepatro %p
