gdl master - en to fur translation catalogue (96 entries)

en: Controlling dock item
fur: Element a incàs di control

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
fur: Element a incàs che al 'à' cheste etichete di schede

en: Master
fur: Principâl

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
fur: Ogjet GdlDockMaster dulà che il widget de sbare dai incàs e je tacade

en: Dockbar style
fur: Stîl sbare dai incàs

en: Dockbar style to show items on it
fur: Stîl de sbare dai incàs par mostrâ i elements parsore

en: Floating
fur: Flotant

en: Whether the dock is floating in its own window
fur: Indiche se l'incàs al è flotant intal so barcon

en: Default title
fur: Titul predefinît

en: Default title for the newly created floating docks
fur: Titul predefinît pai gnûfs incàs flotants creâts

en: Width
fur: Largjece

en: Width for the dock when it's of floating type
fur: Largjece dal incàs cuant che al è di gjenar flotant

en: Height
fur: Altece

en: Height for the dock when it's of floating type
fur: Altece dal incàs cuant che al è di gjenar flotant

en: Float X
fur: X flotant

en: X coordinate for a floating dock
fur: Coordenade X par un incàs flotant

en: Float Y
fur: Y flotant

en: Y coordinate for a floating dock
fur: Coordenade Y par un incàs flotant

en: Skip taskbar
fur: Salte la sbare des ativitâts

en: Whether or not to prevent a floating dock window from appearing in the taskbar
fur: Indiche se si scugne evitâ o no che un barcon di incàs flotant al aparissi te sbare des ativitâts

en: Orientation
fur: Orientament

en: Orientation of the docking item
fur: Orientament dal element a incàs

en: Resizable
fur: Ridimensionabil

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
fur: Se stabilît, l'element a incàs al pues cambiâ dimension cuant che al è incassât intun widget GtkPanel

en: Item behavior
fur: Compuartament element

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
fur: Compuartament gjenerâl pal element a incàs (p.e. indiche se al pues flotâ, se al è blocât, e vie indenant)

en: Locked
fur: Blocât

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
fur: Se stabilît, l'element a incàs nol pues jessi strissinât ator e nol mostre un rimpin

en: Preferred width
fur: Largjece preferide

en: Preferred width for the dock item
fur: Largjece preferide dal element a incàs

en: Preferred height
fur: Altece preferide

en: Preferred height for the dock item
fur: Altece preferide dal element a incàs

en: Iconified
fur: Ridot a icone

en: If set, the dock item is hidden but it has a corresponding icon in the dock bar allowing to show it again.
fur: Se stabilît, l'element a incàs al è platât ma al à une icone corispuindinte inte sbare dai incàs che e permet di tornâlu a viodi.

en: Closed
fur: Sierât

en: Whether the widget is closed.
fur: Indiche se il widget al è sierât.

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
fur: No si pues zontâ un ogjet a incàs (%p di gjenar %s) dentri un %s. Dopre un GdlDock o cualchi altri ogjet di incàs compost.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
fur: Si cîr di zontâ un widget cun gjenar %s suntun %s, ma chest al pues contignî un widget ae volte; al conten za un widget di gjenar %s

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
fur: Strategjie di incàs %s no supuartade tal ogjet di incàs di gjenar %s

note: UnLock menuitem
en: UnLock
fur: Sbloche

note: Hide menuitem.
en: Hide
fur: Plate

note: Lock menuitem
en: Lock
fur: Bloche

en: Attempt to bind an unbound item %p
fur: Tentatîf di leâ un element %p sleât

en: Iconify this dock
fur: Met a icone chest incàs

en: Close this dock
fur: Siere chest incàs

en: Dockitem which 'owns' this grip
fur: Element a incàs che al 'à' chest rimpin

en: GdlDockMaster or GdlDockObject object which the layout object is attached to
fur: Ogjet GdlDockMaster o GdlDockObject dulà che l'ogjet disposizion al è tacât

en: Dirty
fur: Sporc

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
fur: Vêr se lis disposizions a son cambiadis e a scugnin jessi salvadis suntun file

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
fur: Dilunc il cjariament de disposizion: no si sa cemût creâ un ogjet di incàs che al à '%s' come sorenon

en: Default title for newly created floating docks
fur: Titul predefinît pai gnûfs incàs flotants creâts

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
fur: Se metût a 1 ducj i elements di incàs leâts al principâl a son blocâts; se al è 0, ducj a son sblocâts; -1 al indiche incoerence tra i elements

en: Switcher Style
fur: Stîl dal comutadôr

en: Switcher buttons style
fur: Stîl dai botons dal comutadôr

en: Tab Position
fur: Posizion schede

en: Which side of the notebook holds the tabs
fur: Di ce bande dal portatil che a vegnin tignudis lis schedis

en: Tab reorderable
fur: Schede che si pues tornâ a ordenâ

en: Whether the tab is reorderable by user action
fur: Indiche se la schede a pues jessi tornade a meti in ordin cuntune azion dal utent

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
fur: il principâl %p: impussibil zontâ l'ogjet %p[%s] al hash. Al esist za un element cun chel non (%p).

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
fur: Il gnûf controlôr di incàs %p al è automatic. Dome i ogjets di incàs manuâi a varessin di jessi clamâts controlôrs.

en: Dock #%d
fur: Incàs #%d

en: Page
fur: Pagjine

en: The index of the current page
fur: L'indiç de pagjine atuâl

en: Name
fur: Non

en: Unique name for identifying the dock object
fur: Non univoc par identificâ l'ogjet di incàs

en: Long name
fur: Non lunc

en: Human readable name for the dock object
fur: Non leibil pal ogjet di incàs

en: Stock Icon
fur: Icone riserve

en: Stock icon for the dock object
fur: Icone di riserve pal ogjet di incàs

en: Pixbuf Icon
fur: Icone pixbuf

en: Pixbuf icon for the dock object
fur: Icone pixbuf pal ogjet di incàs

en: Dock master
fur: Incàs principâl

en: Dock master this dock object is bound to
fur: Incàs principâ dulà che chest ogjet di incàs al è leât

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
fur: Clamade a gdl_dock_object_dock intun ogjet di incàs %p (il gjenar di ogjet al è %s) che nol à implementât chest metodi

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
fur: Domandade operazion di incàs intun ogjet %p no leât. La aplicazion e podarès colassâ

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
fur: Impussibil incassâ %p a %p parcè che a apartegnin a diferents principâi

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
fur: Tentatîf di leâ a %p un ogjet di incàs %p za leât (principâl atuâl: %p)

en: Position
fur: Posizion

en: Position of the divider in pixels
fur: Posizion de paradane in pixel

en: Sticky
fur: Adesîf

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
fur: Se il segnepuest al restarà tacât al so contignidôr o al larà su pe gjerarchie cuant che il contignidôr si torne a incassâ

en: Host
fur: Contignidôr

en: The dock object this placeholder is attached to
fur: L'ogjet dal incàs dulà che chest segnepuest al è tacât

en: Next placement
fur: Plaçament sucessîf

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
fur: La posizion dulà che un element al vignarà incassât tal nestri contignidôr se nus rive une domande di incassadure

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
fur: Largjece pal widget cuant che al è tacât al segnepuest

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
fur: Altece pal widget cuant che al è tacât al segnepuest

en: Floating Toplevel
fur: Nivel superiôr flotant

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
fur: Indiche se il segnepuest al è in pins par un incàs di nivel superiôr flotant

en: X Coordinate
fur: Coordenade X

en: X coordinate for dock when floating
fur: Coordenade X par incàs cuant che al è flotant

en: Y Coordinate
fur: Coordenade Y

en: Y coordinate for dock when floating
fur: Coordenade Y par incàs cuant che al è flotant

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
fur: Cîr di incassâ un ogjet di incàs suntun segnepuest cence leam

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
fur: Si à vût un segnâl di distac di un ogjet (%p) che nol è in nestri contignidôr %p

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
fur: Alc di strani al è sucedût intant che si veve il plaçament dal fi par %p dal gjenitôr %p
