gdl master - en to hu translation catalogue (95 entries)

en: Controlling dock item
hu: Vezérlő dokkelem

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
hu: A lapcímkét birtokló dokkelem

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
hu: Az a GdlDockMaster objektum, amelyhez a dokksáv felületi elem csatlakoztatva van

en: Dockbar style
hu: Dokksáv stílusa

en: Dockbar style to show items on it
hu: A dokksáv stílusa elemek rajta való megjelenítéséhez

en: Floating
hu: Lebegő

en: Whether the dock is floating in its own window
hu: A dokk lebeg-e a saját ablakában

en: Default title
hu: Alapértelmezett cím

en: Default title for the newly created floating docks
hu: Az újonnan létrehozott lebegő dokkok alapértelmezett címe

en: Width
hu: Szélesség

en: Width for the dock when it's of floating type
hu: A dokk szélessége, ha lebegő típusú

en: Height
hu: Magasság

en: Height for the dock when it's of floating type
hu: A dokk magassága, ha lebegő típusú

en: Float X
hu: Lebegő X

en: X coordinate for a floating dock
hu: Lebegő dokk X koordinátája

en: Float Y
hu: Lebegő Y

en: Y coordinate for a floating dock
hu: Lebegő dokk Y koordinátája

en: Skip taskbar
hu: Tálca kihagyása

en: Whether or not to prevent a floating dock window from appearing in the taskbar
hu: Akadályozza-e meg vagy sem, hogy egy lebegő dokkablak jelenjen meg a feladatsoron

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Orientation of the docking item
hu: A dokkolóelem tájolása

en: Resizable
hu: Átméretezhető

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
hu: Ha be van állítva, akkor a dokkelem átméretezhető, ha dokkolva van egy GtkPanel felületi elembe

en: Item behavior
hu: Elem viselkedése

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
hu: A dokkelem általános viselkedése (azaz lebeghet-e, zárolva van-e, stb.)

en: Locked
hu: Zárolva

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
hu: Ha be van állítva, akkor a dokkelem nem húzható és nem jelenít meg fogantyút

en: Preferred width
hu: Előnyben részesített szélesség

en: Preferred width for the dock item
hu: A dokkelem előnyben részesített szélessége

en: Preferred height
hu: Előnyben részesített magasság

en: Preferred height for the dock item
hu: A dokkelem előnyben részesített magassága

en: Iconified
hu: Ikon méretűvé tett

en: If set, the dock item is hidden but it has a corresponding icon in the dock bar allowing to show it again.
hu: Ha be van állítva, a dokkelem rejtve lesz, de van egy megfelelő ikon a dokksoron, amely lehetővé teszi, hogy újra látható legyen.

en: Closed
hu: Lezárva

en: Whether the widget is closed.
hu: Lezárt legyen-e a felületi elem.

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
hu: Nem vehet fel dokkelemet (a(z) %p %s típusú) egy %s elemen belül. Használjon GdlDockot vagy más összetett dokkobjektumot.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
hu: Kísérlet %s típusú felületi elem hozzáadására egy %s elembe, de az egyszerre csak egy felületi elemet tartalmazhat és már tartalmaz egy %s típusú elemet.

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
hu: Nem támogatott dokkolási stratégia (%s) egy %s típusú dokkobjektumban

note: UnLock menuitem
en: UnLock
hu: Feloldás

note: Hide menuitem.
en: Hide
hu: Elrejtés

note: Lock menuitem
en: Lock
hu: Zárolás

en: Attempt to bind an unbound item %p
hu: Kísérlet %p nem kötött elem kötésére

en: Iconify this dock
hu: A dokk ikon méretűvé tétele

en: Close this dock
hu: A dokk bezárása

en: Dockitem which 'owns' this grip
hu: A fogantyút „birtokló” dokkelem

en: GdlDockMaster or GdlDockObject object which the layout object is attached to
hu: Az a GdlDockMaster vagy a GdlDockObject objektum, amelyhez az elrendezésobjektum csatolva van

en: Dirty
hu: Piszkos

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
hu: Igaz, ha az elrendezések módosultak és fájlba kell menteni őket

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
hu: Elrendezés betöltése közben: nem tudom, hogy lehet %s nevű dokkobjektumot készíteni

en: Default title for newly created floating docks
hu: Újonnan létrejött lebegő dokkok alapértelmezett címe

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
hu: Ha ennek értéke 1. akkor a mesterhez kötött összes dokkelem zárolva van, ha 0, mind fel van oldva, a -1 az elemek közötti inkonzisztenciát jelez.

en: Switcher Style
hu: Váltó stílusa

en: Switcher buttons style
hu: Váltógombok stílusa

en: Tab Position
hu: Lappozíció

en: Which side of the notebook holds the tabs
hu: A notesz melyik oldalán vannak a lapok

en: Tab reorderable
hu: A lap átrendezhető

en: Whether the tab is reorderable by user action
hu: A lap átrendezhető-e a felhasználó által

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
hu: %p mester: a(z) %p[%s] objektum nem adható a hash-hez. Már létezik ilyen nevű elem (%p).

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
hu: Az új dokkvezérlő (%p) automatikus. Csak a kézi dokkobjektumoknak kell nevesített vezérlőnek lenniük.

en: Dock #%d
hu: %d. dokk

en: Page
hu: Oldal

en: The index of the current page
hu: Az aktuális oldal indexe

en: Name
hu: Név

en: Unique name for identifying the dock object
hu: A dokkobjektumot azonosító egyedi név

en: Long name
hu: Hosszú név

en: Human readable name for the dock object
hu: A dokkobjektum emberek által olvasható neve

en: Stock Icon
hu: Gyári ikon

en: Stock icon for the dock object
hu: A dokkobjektum alapértelmezett ikonja

en: Pixbuf Icon
hu: Képikon

en: Pixbuf icon for the dock object
hu: A dokkobjektum képikonja

en: Dock master
hu: Dokk mester

en: Dock master this dock object is bound to
hu: Az a dokkmester, amelyhez ez az objektum kötve van

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
hu: A gdl_dock_object_dock meghívásra került egy %p dokkobjektumban (az objektumtípus: %s), amely nem valósította meg ezt a metódust

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
hu: Egy nem kötött objektum (%p) dokkművelet kért. Az alkalmazás összeomolhat.

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
hu: %p nem dokkolható a következőhöz: %p, mivel különböző mesterekhez tartoznak

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
hu: Kísérlet %p kötésére egy más kötött dokkobjektumhoz (%p, a jelenlegi mester: %p)

en: Position
hu: Pozíció

en: Position of the divider in pixels
hu: Az elválasztó pozíciója képpontban

en: Sticky
hu: Ragadós

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
hu: A helykitöltő hozzátapad-e kiszolgálójához vagy felfelé mozdul a hierarchiában a kiszolgáló újradokkolásakor

en: Host
hu: Kiszolgáló

en: The dock object this placeholder is attached to
hu: Az a dokkobjektum, amelyhez ez a helykitöltő csatolva van

en: Next placement
hu: Következő elhelyezés

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
hu: Az a pozíció, amelyre egy elem dokkolva lesz a kiszolgálónkhoz, ha kérés érkezik erre

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
hu: A felületi elem szélessége, ha csatlakoztatva van a helykitöltőhöz

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
hu: A felületi elem magassága, ha csatlakoztatva van a helykitöltőhöz

en: Floating Toplevel
hu: Lebegő felsőszintű

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
hu: A helykitöltő lebegő felsőszintű dokk helyén áll-e

en: X Coordinate
hu: X koordináta

en: X coordinate for dock when floating
hu: Lebegő dokk X koordinátája

en: Y Coordinate
hu: Y koordináta

en: Y coordinate for dock when floating
hu: Lebegő dokk Y koordinátája

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
hu: Kísérlet egy dokkobjektum dokkolására egy nem kötött helykitöltőhöz

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
hu: Leválasztási szignál érkezett egy objektumtól (%p), amely nem a mi %p kiszolgálónk

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
hu: Valami furcsa történt a(z) %p gyermek elhelyezésének lekérése során a(z) %p szülőtől
