gdl - en to hy translation catalogue (92 entries)

en: Iconify this dock
hy: Վահանակին համապատասխանեցնել պատկերակ

en: Close this dock
hy: Փակել այս վահանակը

en: Controlling dock item
hy: Ղեկավարող ներդրված տարր

en: Dockitem which 'owns' this grip
hy: Վահանակ, որն այս շերտի «սեփականատերն է»

en: Orientation
hy: Ուղղություն

en: Orientation of the docking item
hy: Ներդրված տարրի ուղղություն

en: Resizable
hy: Չափափոխելի

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
hy: Եթե սահմանված է, ներդրված տարրը կարող է չափերը փոփոխել, երբ արգելափակված է GtkPanel վիջեթում

en: Item behavior
hy: Տարրի վարքագիծ

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
hy: Ներդրված տարրի ընդհանուր վարքագիծ (այսինքն՝ արդյո՞ք լողացող է, երբ արգելափակված է, և այլն)

en: Locked
hy: Արգելափակված է

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
hy: Եթե սահմանված է, ներդրված տարրը չի կարող տեղաշարժվել և այն չի արտացոլում շերտը

en: Preferred width
hy: Նախընտրելի լայնություն

en: Preferred width for the dock item
hy: Ներդրվող տարրի նախընտրելի լայնություն

en: Preferred height
hy: Նախընտրելի բարձրություն

en: Preferred height for the dock item
hy: Ներդրվող տարրի նախընտրելի բարձրություն

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
hy: Դուք չեք կարող ավելացնել ներդրվող օբյեկտ (%p %s տիպի) %s -ի ներսում։ Օգտագործեք GdlDock կամ այլ բաղադրյալ ներդրված օբյեկտ։

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
hy: %s -ին %s տիպի վիջեթ ավելացնելու փորձ, բայց այն միաժամանակ կարող է պարունակել միայն մեկ  վիջեթ; այն արդեն պարունակում է %s տիպի վիջեթ

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
hy: Չիրականացված մեթոդ՝ %s -ի ամրացում %s տիպի ներդրված օբյեկտում

note: UnLock menuitem
en: UnLock
hy: Ապաարգելափակել

note: Hide menuitem.
en: Hide
hy: Թաքցնել

note: Lock menuitem
en: Lock
hy: Արգելափակել

en: Attempt to bind an unbound item %p
hy: Չկապված %p տարր կապելու փորձ

en: Master
hy: Վարպետ

en: GdlDockMaster object which the layout object is attached to
hy: GdlDockMaster օբյեկտ, որին ամրացված է դասավորվածության օբյեկտ

en: Dirty
hy: Փոխված

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
hy: Ճիշտ է, եթե փոխվել է դասավորությունը և անհրաժեշտություն կա ֆայլում պահպանելու

en: Could not load layout user interface file '%s'
hy: Չստացվեց բեռնել օգտագործողի ինտերֆեյսի դասավորության '%s' ֆայլը

en: Visible
hy: Տեսանելի

en: Item
hy: Տարր

en: Name
hy: Անուն

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
hy: Դասավորության բեռնման ընթացքում տեղի է ունցել սխալ․ չի հայտնաբերվել «%s»  անունով օբյեկտ ստեղծելու մեթոդ

en: Default title
hy: Լռելյայն վերնագիր

en: Default title for newly created floating docks
hy: Լռելյայն վերնագիր նոր ստեղծված լողացող վահանակների համար

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
hy: Եթե սահմանված է 1, վարպետ վահանակի հետ կապված բոլոր ներդրված տարրերն արգելափակված են; եթե 0՝  բոլորը ապաարգելափակված են; -1՝ նշանակում է, որ կան և՛ արգելափակված, և՛ ապաարգելափակված տարրեր

en: Switcher Style
hy: Փոխանջատման ոճ

en: Switcher buttons style
hy: Փոխանջատման կոճակների ոճ

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
hy: %p վահանակի վարպետ․ հնարավոր չէ ավելացնել %p[%s] օբյեկտը hash-ին։ (%p) անվանմամբ տարր արդեն գոյություն ունի։

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
hy: Նոր վահանակի %p կառավարիչը ինքնաշխատ է։ Միայն ձեռքով ներդրվող տարրերը կարող են կոչվել կառավարիչ

en: Page
hy: Էջ

en: The index of the current page
hy: Ընթացիկ  էջի ինդեքս

en: Unique name for identifying the dock object
hy: Եզակի անուն ներդրված տարրը որոշելու համար

en: Long name
hy: Լրիվ անուն

en: Human readable name for the dock object
hy: Ընթեռնելի անուն ներդրված օբյեկտի համար

en: Stock Icon
hy: Ներդրված պատկերակ

en: Stock icon for the dock object
hy: Ներդրված պատկերակ ներդրվող օբյեկտի համար

en: Dock master
hy: Վահանակի վարպետ

en: Dock master this dock object is bound to
hy: Վահանակի վարպետ, որին ամրացված է ներդրվող տարրը

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
hy: gdl_dock_object_dock-ի կանչը %p ներդրված օբյեկտում (օբյեկտի տիպը %s է), որը չի իրականացնում այս մեթոդը

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
hy: %p տարրում հարցում կատարված վահանակի հետ գործողություն։ Աշխատածրագիրը կարող է վթարային ավարտ ունենալ

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
hy: Չի կարելի ներդնել %p-ն %p-ում, որովհետև դրանք պատկանում են տարբեր վարպետ վահանակների

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
hy: %p-ն %p ներդրված օբյեկտի հետ կապելու փորձ, որը արդեն կապված է (%p ընթացիկ վարպետ վահանակ)

en: Position
hy: Դիրք

en: Position of the divider in pixels
hy: Բաժանիչի դիրքը՝ արտահայտված պիքսելներով

en: Sticky
hy: Կպչուն

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
hy: Տեղապահը կլինի՞ անշարժ կպած հոսթին, թե՞  կփոխի իր դիրքը հիերարխիայում, երբ հոսթը տեղափոխվի

en: Host
hy: Հոսթ

en: The dock object this placeholder is attached to
hy: Ներդրված օբյեկտ, որին ամրացված է տեղապահը

en: Next placement
hy: Հաջորդ տեղադրում

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
hy: Տարրի դիրքը, որում այն պետք է ներդրվի, եթե լինի ներդրման հարցում կատարվի

en: Width
hy: Լայնություն

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
hy: Վիջեթի լայնությունը, երբ այն ամրացված է տեղապահին

en: Height
hy: Բարձրություն

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
hy: Վիջեթի բարձրությունը, երբ այն ամրացված է տեղապահին

en: Floating Toplevel
hy: Վերին մակարդակի լողացող վահանակ

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
hy: Տեղապահը կլինի արդյո՞ք անշարժ վերին մակարդակի լողացող վահանակի նկատմամբ

en: X Coordinate
hy: X-կոորդինատ

en: X coordinate for dock when floating
hy: վահանակի X-կոորդինատը, երբ այն լողացող է

en: Y Coordinate
hy: Y-կոորդինատ

en: Y coordinate for dock when floating
hy: Վահանակի Y-կոորդինատը, երբ այն լողացող է

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
hy: Ներդրված օբյեկտը չկապված տեղապահին ամրացնելու փորձ

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
hy: (%p) օբյեկտից ստացվել է անջատման ազդանշան, որը %p հոսթ չի հանդիսանում

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
hy: %p ծնողից %p զավակի դիրքը ստանալու պրոցեսում տեղի է ունեցել սխալ

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
hy: Վահանակի տարր, որը այս ներդիրի պիտակի «սեփականատերն է»

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
hy: GdlDockMaster օբյեկտ, որին ամրացված է dockbar վիջեթ

en: Dockbar style
hy: Ներդրված տարրերի վահանակի ոճ

en: Dockbar style to show items on it
hy: Ներդրված տարրերի վահանակի ոճը տարրերը վահանակի վրա ցուցադրելու համար

en: Floating
hy: լողացող

en: Whether the dock is floating in its own window
hy: Արդյո՞ք վահանակը պետք է լինի լողացող իր պատուհանում

en: Default title for the newly created floating docks
hy: Լռելյայն վերնագիր նոր ստեղծվող լողացող վահանակների համար

en: Width for the dock when it's of floating type
hy: Վահանակի լայնությունը, երբ այն լողացող տիպի է

en: Height for the dock when it's of floating type
hy: Վահանակի բարձրությունը, երբ այն լողացող տիպի է

en: Float X
hy: Լողացող X

en: X coordinate for a floating dock
hy: Լողացող վահանակի X կոորդինատ

en: Float Y
hy: Լողացող Y

en: Y coordinate for a floating dock
hy: Լողացող վահանակի Y կոորդինատ

en: Dock #%d
hy: #%d վահանակ

en: Dock items
hy: Ներդրված տարրեր

en: Layout Managment
hy: Դասավորության Կառավարում

en: Saved layouts
hy: Պահպանված դասավորություններ

en: _Load
hy: _Բեռնել

en: _Lock dock items
hy: Ա_րգելապակել ներդրվող տարրերը
