gdl master - en to sq translation catalogue (92 entries)

en: Iconify this dock
sq: Redukton në ikonë këtë ganxhë

en: Close this dock
sq: Mbyll këtë ganxhë

en: Controlling dock item
sq: Element i ganxhës së kontrollit

en: Dockitem which 'owns' this grip
sq: Element ankorimi që 'përmban' këtë kapëse

en: Orientation
sq: Orientimi

en: Orientation of the docking item
sq: Orientimi i elementit të ankorimit

en: Resizable
sq: I ripërmasueshëm

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
sq: Nëse caktuar, elementit të ankorimit mund t'i ndryshohet madhësia kur ankorohet me një widget GtkPanel

en: Item behavior
sq: Sjellja e elementit

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
sq: Menyra e përgjithshme e sjelljes për elementin e ankorimit (pra nëse është pluskues, nëse është i bllokuar, etj.)

en: Locked
sq: I bllokuar

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
sq: Nëse caktuar, elementi i ankorimit nuk mund të tërhiqet dhe nuk shfaq dorezën

en: Preferred width
sq: Gjerësia e preferuar

en: Preferred width for the dock item
sq: Gjerësia e preferuar e elementit të ankorimit

en: Preferred height
sq: Lartësia e preferuar

en: Preferred height for the dock item
sq: Lartësia e preferuar e elementit të ankorimit

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
sq: Nuk mund të shtohet një objekt ankorimi (%p i llojit %s) në brendësi të një %s. Përdor një GdlDock ose ndonjë tjetër objekt ankorimi të përbërë.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
sq: Përpjekje për të shtuar një widget të llojit %s tek një %s, por mund të përmbajë një widget të vetëm njëherësh; përmban rregullisht një widget të llojit %s

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
sq: Strategji ankorimi %s e pasuportuar për objektin e ankorimit të llojit %s

note: UnLock menuitem
en: UnLock
sq: Liro

note: Hide menuitem.
en: Hide
sq: Fshih

note: Lock menuitem
en: Lock
sq: Blloko

en: Attempt to bind an unbound item %p
sq: Përpjekje për të lidhur një element të palidhur %p

en: Master
sq: Kryesori

en: GdlDockMaster object which the layout object is attached to
sq: Objekti GdlDockMaster në të cilin është kapur objekti layout

en: Dirty
sq: E papastër

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
sq: E vërtetë nëse layout janë ndryshuar dhe kanë nevojë të ruhen në një file

en: Could not load layout user interface file '%s'
sq: I pamundur ngarkimi i file me layout të interfaqes së përdoruesit '%s'

en: Visible
sq: I dukshëm

en: Item
sq: Elementi

en: Name
sq: Emri

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
sq: Gjatë ngarkimit të layout: nuk njihet menyra e krijimit të një objekti ankorimi emri i të cilit është '%s'

en: Default title
sq: Titulli i paracaktuar

en: Default title for newly created floating docks
sq: Titulli i paracaktuar për ganxhat e reja pluskuese të krijuara

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
sq: Nëse vendosur në 1 të gjithë elementët e ankorimit të lidhur me kryesorin janë të bllokuar;nëse është 0 janë të gjithë të lirë; -1 tregon mospërputhje midis elementëve

en: Switcher Style
sq: Stili i shkëmbyesit

en: Switcher buttons style
sq: Stili i pulsantit të shkëmbimit

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
sq: master %p: i pamundur shtimi i objektit %p[%s] në tabelën hash.  Ekziston rregullisht një element me atë emër (%p).

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
sq: Kontrolluesi i ri i ankorimit %p është automatik.  Vetëm objektet e ankorimit manual duhet të jenë kontrollues me emër.

en: Page
sq: Faqja

en: The index of the current page
sq: Treguesi i faqes aktuale

en: Unique name for identifying the dock object
sq: Emër i përveçëm për të identifikuar objektin e ankorimit

en: Long name
sq: Emri i gjatë

en: Human readable name for the dock object
sq: Emri i objektit të ankorimit i lexueshëm nga përdoruesi

en: Stock Icon
sq: Ikona e rezervës

en: Stock icon for the dock object
sq: Ikona e rezervës për objektin e ankorimit

en: Dock master
sq: Pronari i ankorimit

en: Dock master this dock object is bound to
sq: Dock master tek i cili kufizohet ky objekt ankorimi

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
sq: Thirrje për gdl_dock_object_dock në një element ankorimi %p (lloji i objektit është %s) që nuk suporton këtë metodë

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
sq: Është kërkuar një operacion ankorimi në një objekt të palidhur %p. Aplikativi mund të bllokohet

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
sq: Nuk mund të lidhet %p me %p sepse i takojnë pronarëve të ndryshëm

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
sq: Përpjekje për të lidhur tek %p një objekt ankorimi %p rregullisht i lidhur (pronari aktual: %p)

en: Position
sq: Pozicioni

en: Position of the divider in pixels
sq: Pozicioni i ndarësit në pixel

en: Sticky
sq: Ngjitur

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
sq: Nëse vendshënuesi do të qendrojë i kapur me mbajtësin e tij apo do të ringjisë gjerarkinë kur mbajtësi të riankorohet

en: Host
sq: Mbajtësi

en: The dock object this placeholder is attached to
sq: Objekti i ankorimit ku është ngjitur ky vendshënues

en: Next placement
sq: Vendqendrimi pasardhës

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
sq: Pozicioni në të cilin do të ankorohet një element në mbajtësin tonë nëse arrin një kërkesë ankorimi

en: Width
sq: Gjerësia

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
sq: Gjerësia e widget kur është i ngjitur me vendshënuesin

en: Height
sq: Lartësia

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
sq: Lartësia e widget kur është i ngjitur me vendshënuesin

en: Floating Toplevel
sq: Pluskues i nivelit më të lartë

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
sq: Nëse vendshënuesi përfaqson një zonë pluskuese të nivelit më të lartë

en: X Coordinate
sq: Koordinata X

en: X coordinate for dock when floating
sq: Koordinata X për zonën kur pluskon

en: Y Coordinate
sq: Koordinata Y

en: Y coordinate for dock when floating
sq: Koordinata vertikale për zonën kur pluskon

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
sq: Përpjekje për të ankoruar një objekt ankorimi me një vendshënues të palidhur

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
sq: U mor një sinjal detach nga një objekt (%p) që nuk është miku ynë %p

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
sq: Ndodhi diçka e pazakontë gjatë marrjes së vendqendrimit të birit %p nga prindi %p

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
sq: Objekti i ankorimit që 'ka' këtë tablabel

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
sq: Objekti GdlDockMaster ku është ngjitur widget dockbar

en: Dockbar style
sq: Stili i panelit të ankorimit

en: Dockbar style to show items on it
sq: Stili i Dockbar për shfaqjen e elementëve në të

en: Floating
sq: Pluskues

en: Whether the dock is floating in its own window
sq: Nëse zona është pluskuese në dritaren e saj

en: Default title for the newly created floating docks
sq: Titulli i paracaktuar për zonat e reja pluskuese të krijuara

en: Width for the dock when it's of floating type
sq: Gjerësia e zonës kur është e llojit pluskues

en: Height for the dock when it's of floating type
sq: Lartësia e zonës kur është e llojit pluskues

en: Float X
sq: X i pluskimit

en: X coordinate for a floating dock
sq: Koordinata X për një zonë pluskuese

en: Float Y
sq: Y i pluskimit

en: Y coordinate for a floating dock
sq: Koordinata Y për një zonë pluskuese

en: Dock #%d
sq: Bankina #%d

en: Dock items
sq: Elementët e zonës

en: Layout Managment
sq: Menazhimi i planimetrisë

en: Saved layouts
sq: Layout e ruajtur

en: _Load
sq: _Ngarko

en: _Lock dock items
sq: B_lloko elementët e ankorimit
