gdl - en to sr translation catalogue (96 entries)

en: Controlling dock item
sr: Управља ставком луке

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
sr: Ставка луке која „поседује“ овај натпис језичка

en: Master
sr: Господар

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
sr: Објекат Господара Гдл луке за који је привезан елемент панела луке

en: Dockbar style
sr: Стил панела луке

en: Dockbar style to show items on it
sr: Стил панела луке на коме ће бити приказане ставке

en: Floating
sr: Плутајућа

en: Whether the dock is floating in its own window
sr: Да ли је лука плутајућа у сопственом прозору

en: Default title
sr: Основни наслов

en: Default title for the newly created floating docks
sr: Основни наслов за новонаправљене плутајуће луке

en: Width
sr: Ширина

en: Width for the dock when it's of floating type
sr: Ширина луке када је плутајуће врсте

en: Height
sr: Висина

en: Height for the dock when it's of floating type
sr: Висина луке када је плутајуће врсте

en: Float X
sr: Плутајуће X

en: X coordinate for a floating dock
sr: X координата за плутајућу луку

en: Float Y
sr: Плутајуће Y

en: Y coordinate for a floating dock
sr: Y координата за плутајућу луку

en: Skip taskbar
sr: Прескочи списак процеса

en: Whether or not to prevent a floating dock window from appearing in the taskbar
sr: Да ли да спречи да се прозор плутајуће луке појави на списку процеса

en: Orientation
sr: Усмерење

en: Orientation of the docking item
sr: Усмерење ставке припајања

en: Resizable
sr: Променљива величина

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
sr: Ако је постављено, ставци у луци може бити промењена величина када се прилепи у елемент Гтк панела

en: Item behavior
sr: Понашање ставке

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
sr: Основно понашање за ставку луке (нпр. да ли може да буде плутајућа, да ли је закључана, итд.)

en: Locked
sr: Закључана

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
sr: Ако је постављено, ставка у луци се не може померати и неће имати хватаљку

en: Preferred width
sr: Жељена ширина

en: Preferred width for the dock item
sr: Жељена ширина за ставку у луци

en: Preferred height
sr: Жељена висина

en: Preferred height for the dock item
sr: Жељена висина за ставку у луци

en: Iconified
sr: Умањено

en: If set, the dock item is hidden but it has a corresponding icon in the dock bar allowing to show it again.
sr: Ако је постављено, ставка луке је скривена али има одговарајућу иконицу на траци луке која омогућава њено поновно приказивање

en: Closed
sr: Затворено

en: Whether the widget is closed.
sr: Да ли је елемент затворен.

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
sr: Можете додати објекат припајања (%p врсте %s) унутар %s. Користите Гдл луку или неки други објекат који се може додати луци.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
sr: Покушавам да додам елемент врсте %s у %s, али он може да садржи само један елемент у исто време; већ садржи елемент врсте %s

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
sr: Стратегија припајања %s није подржана у објекту луке врсте %s

note: UnLock menuitem
en: UnLock
sr: Откључај

note: Hide menuitem.
en: Hide
sr: Сакриј

note: Lock menuitem
en: Lock
sr: Закључај

en: Attempt to bind an unbound item %p
sr: Покушава да угради безграничну ставку %p

en: Iconify this dock
sr: Умањује ову луку

en: Close this dock
sr: Затвара ову луку

en: Dockitem which 'owns' this grip
sr: Ставка луке која „поседује“ ову хватаљку

en: GdlDockMaster or GdlDockObject object which the layout object is attached to
sr: Објекат Господара Гдл луке или Објекта Гдл луке за који је привезан објекат распореда

en: Dirty
sr: Измењено

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
sr: Постављено је уколико су распореди измењени и треба их сачувати у датотеку

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
sr: Приликом учитавања распореда: не знам да направим објекат припајања чији је надимак „%s“

en: Default title for newly created floating docks
sr: Основни наслов за новостворене плутајуће луке

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
sr: Уколико је постављено на 1, сви објекти луке привезани за господара су закључани; уколико је 0, сви су откључани; -1 означава недоследност међу ставкама

en: Switcher Style
sr: Изглед пребацивача

en: Switcher buttons style
sr: Изглед дугмића пребацивача

en: Tab Position
sr: Положај језичка

en: Which side of the notebook holds the tabs
sr: На којој страни се налазе језичци

en: Tab reorderable
sr: Променљивост редоследа језичака

en: Whether the tab is reorderable by user action
sr: Да ли корисник може да промени редослед језичака

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
sr: господар %p: не могу да додам објекат %p[%s] у хеш табелу.  Већ постоји ставка са тим називом (%p).

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
sr: Нови управљач луком %p је аутоматски.  Само ручни објекти луке треба да буду означени као управљачи.

en: Dock #%d
sr: Лука #%d

en: Page
sr: Страна

en: The index of the current page
sr: Индекс одабране стране

en: Name
sr: Назив

en: Unique name for identifying the dock object
sr: Јединствен назив за одређивање објекта луке

en: Long name
sr: Дуги назив

en: Human readable name for the dock object
sr: Назив објекта луке читљив људима

en: Stock Icon
sr: Испоручена иконица

en: Stock icon for the dock object
sr: Испоручена иконица за објекат припајања

en: Pixbuf Icon
sr: Иконица сличице

en: Pixbuf icon for the dock object
sr: Иконица сличице за објекат припајања

en: Dock master
sr: Господар луке

en: Dock master this dock object is bound to
sr: Господар луке у који је уграђен овај објекат припајања

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
sr: Позива функцију „gdl_dock_object_dock“ у објекту луке %p (врста објекта је %s) који није применио овај начин

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
sr: Покушај извођења операције припајања у неповезаном објекту %p. Програм може да се уруши

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
sr: Не могу да припојим %p на %p зато што припадају различитим господарима

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
sr: Покушавам да привежем на %p већ привезани објекат припајања %p (тренутни господар: %p)

en: Position
sr: Положај

en: Position of the divider in pixels
sr: Положај делиоца у пикселима

en: Sticky
sr: Лепљиво

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
sr: Да ли ће се овај чувар места држати свог домаћина или ће се премештати у хијерархији када се домаћин поново припоји

en: Host
sr: Домаћин

en: The dock object this placeholder is attached to
sr: Објекат припајања за који је овај чувар места везан

en: Next placement
sr: Следећи распоред

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
sr: Положај на који ће ставка бити припојена домаћину ако је учињен захтев за припајање нама

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
sr: Ширина контроле када је прилепљена за држач места

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
sr: Висина контроле када је прилепљена за држач места

en: Floating Toplevel
sr: Плутајући првог нивоа

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
sr: Да ли држач места остаје и у плутајућој луци првог нивоа

en: X Coordinate
sr: X координата

en: X coordinate for dock when floating
sr: X координата за луку када плута

en: Y Coordinate
sr: Y координата

en: Y coordinate for dock when floating
sr: Y координата за луку када плута

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
sr: Покушаће да припоји објекат припајања невезаном чувару места

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
sr: Примио је сигнал за одвајање од објекта (%p) који није наш домаћин %p

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
sr: Нешто чудно се догодило при добављању размештаја садржаног елемента %p од садржаоца %p
