gdl - en to sr translation catalogue (96 entries)

en: Controlling dock item
sr: Upravlja stavkom luke

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
sr: Stavka luke koja „poseduje“ ovaj natpis jezička

en: Master
sr: Gospodar

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
sr: Objekat Gospodara Gdl luke za koji je privezan element panela luke

en: Dockbar style
sr: Stil panela luke

en: Dockbar style to show items on it
sr: Stil panela luke na kome će biti prikazane stavke

en: Floating
sr: Plutajuća

en: Whether the dock is floating in its own window
sr: Da li je luka plutajuća u sopstvenom prozoru

en: Default title
sr: Osnovni naslov

en: Default title for the newly created floating docks
sr: Osnovni naslov za novonapravljene plutajuće luke

en: Width
sr: Širina

en: Width for the dock when it's of floating type
sr: Širina luke kada je plutajuće vrste

en: Height
sr: Visina

en: Height for the dock when it's of floating type
sr: Visina luke kada je plutajuće vrste

en: Float X
sr: Plutajuće X

en: X coordinate for a floating dock
sr: X koordinata za plutajuću luku

en: Float Y
sr: Plutajuće Y

en: Y coordinate for a floating dock
sr: Y koordinata za plutajuću luku

en: Skip taskbar
sr: Preskoči spisak procesa

en: Whether or not to prevent a floating dock window from appearing in the taskbar
sr: Da li da spreči da se prozor plutajuće luke pojavi na spisku procesa

en: Orientation
sr: Usmerenje

en: Orientation of the docking item
sr: Usmerenje stavke pripajanja

en: Resizable
sr: Promenljiva veličina

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
sr: Ako je postavljeno, stavci u luci može biti promenjena veličina kada se prilepi u element Gtk panela

en: Item behavior
sr: Ponašanje stavke

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
sr: Osnovno ponašanje za stavku luke (npr. da li može da bude plutajuća, da li je zaključana, itd.)

en: Locked
sr: Zaključana

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
sr: Ako je postavljeno, stavka u luci se ne može pomerati i neće imati hvataljku

en: Preferred width
sr: Željena širina

en: Preferred width for the dock item
sr: Željena širina za stavku u luci

en: Preferred height
sr: Željena visina

en: Preferred height for the dock item
sr: Željena visina za stavku u luci

en: Iconified
sr: Umanjeno

en: If set, the dock item is hidden but it has a corresponding icon in the dock bar allowing to show it again.
sr: Ako je postavljeno, stavka luke je skrivena ali ima odgovarajuću ikonicu na traci luke koja omogućava njeno ponovno prikazivanje

en: Closed
sr: Zatvoreno

en: Whether the widget is closed.
sr: Da li je element zatvoren.

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
sr: Možete dodati objekat pripajanja (%p vrste %s) unutar %s. Koristite Gdl luku ili neki drugi objekat koji se može dodati luci.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
sr: Pokušavam da dodam element vrste %s u %s, ali on može da sadrži samo jedan element u isto vreme; već sadrži element vrste %s

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
sr: Strategija pripajanja %s nije podržana u objektu luke vrste %s

note: UnLock menuitem
en: UnLock
sr: Otključaj

note: Hide menuitem.
en: Hide
sr: Sakrij

note: Lock menuitem
en: Lock
sr: Zaključaj

en: Attempt to bind an unbound item %p
sr: Pokušava da ugradi bezgraničnu stavku %p

en: Iconify this dock
sr: Umanjuje ovu luku

en: Close this dock
sr: Zatvara ovu luku

en: Dockitem which 'owns' this grip
sr: Stavka luke koja „poseduje“ ovu hvataljku

en: GdlDockMaster or GdlDockObject object which the layout object is attached to
sr: Objekat Gospodara Gdl luke ili Objekta Gdl luke za koji je privezan objekat rasporeda

en: Dirty
sr: Izmenjeno

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
sr: Postavljeno je ukoliko su rasporedi izmenjeni i treba ih sačuvati u datoteku

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
sr: Prilikom učitavanja rasporeda: ne znam da napravim objekat pripajanja čiji je nadimak „%s“

en: Default title for newly created floating docks
sr: Osnovni naslov za novostvorene plutajuće luke

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
sr: Ukoliko je postavljeno na 1, svi objekti luke privezani za gospodara su zaključani; ukoliko je 0, svi su otključani; -1 označava nedoslednost među stavkama

en: Switcher Style
sr: Izgled prebacivača

en: Switcher buttons style
sr: Izgled dugmića prebacivača

en: Tab Position
sr: Položaj jezička

en: Which side of the notebook holds the tabs
sr: Na kojoj strani se nalaze jezičci

en: Tab reorderable
sr: Promenljivost redosleda jezičaka

en: Whether the tab is reorderable by user action
sr: Da li korisnik može da promeni redosled jezičaka

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
sr: gospodar %p: ne mogu da dodam objekat %p[%s] u heš tabelu.  Već postoji stavka sa tim nazivom (%p).

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
sr: Novi upravljač lukom %p je automatski.  Samo ručni objekti luke treba da budu označeni kao upravljači.

en: Dock #%d
sr: Luka #%d

en: Page
sr: Strana

en: The index of the current page
sr: Indeks odabrane strane

en: Name
sr: Naziv

en: Unique name for identifying the dock object
sr: Jedinstven naziv za određivanje objekta luke

en: Long name
sr: Dugi naziv

en: Human readable name for the dock object
sr: Naziv objekta luke čitljiv ljudima

en: Stock Icon
sr: Isporučena ikonica

en: Stock icon for the dock object
sr: Isporučena ikonica za objekat pripajanja

en: Pixbuf Icon
sr: Ikonica sličice

en: Pixbuf icon for the dock object
sr: Ikonica sličice za objekat pripajanja

en: Dock master
sr: Gospodar luke

en: Dock master this dock object is bound to
sr: Gospodar luke u koji je ugrađen ovaj objekat pripajanja

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
sr: Poziva funkciju „gdl_dock_object_dock“ u objektu luke %p (vrsta objekta je %s) koji nije primenio ovaj način

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
sr: Pokušaj izvođenja operacije pripajanja u nepovezanom objektu %p. Program može da se uruši

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
sr: Ne mogu da pripojim %p na %p zato što pripadaju različitim gospodarima

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
sr: Pokušavam da privežem na %p već privezani objekat pripajanja %p (trenutni gospodar: %p)

en: Position
sr: Položaj

en: Position of the divider in pixels
sr: Položaj delioca u pikselima

en: Sticky
sr: Lepljivo

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
sr: Da li će se ovaj čuvar mesta držati svog domaćina ili će se premeštati u hijerarhiji kada se domaćin ponovo pripoji

en: Host
sr: Domaćin

en: The dock object this placeholder is attached to
sr: Objekat pripajanja za koji je ovaj čuvar mesta vezan

en: Next placement
sr: Sledeći raspored

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
sr: Položaj na koji će stavka biti pripojena domaćinu ako je učinjen zahtev za pripajanje nama

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
sr: Širina kontrole kada je prilepljena za držač mesta

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
sr: Visina kontrole kada je prilepljena za držač mesta

en: Floating Toplevel
sr: Plutajući prvog nivoa

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
sr: Da li držač mesta ostaje i u plutajućoj luci prvog nivoa

en: X Coordinate
sr: X koordinata

en: X coordinate for dock when floating
sr: X koordinata za luku kada pluta

en: Y Coordinate
sr: Y koordinata

en: Y coordinate for dock when floating
sr: Y koordinata za luku kada pluta

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
sr: Pokušaće da pripoji objekat pripajanja nevezanom čuvaru mesta

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
sr: Primio je signal za odvajanje od objekta (%p) koji nije naš domaćin %p

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
sr: Nešto čudno se dogodilo pri dobavljanju razmeštaja sadržanog elementa %p od sadržaoca %p
