gdl master - en to tr translation catalogue (96 entries)

en: Controlling dock item
tr: Sabitlenmiş öğe kontrolü

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
tr: Bu tablabel'e 'sahip' dockitem

en: Master
tr: Ana

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
tr: dockbar parçasinin ekleneceği GdlDockMaster nesnesi

en: Dockbar style
tr: Dockbar biçemi

en: Dockbar style to show items on it
tr: Öğelerin üzerinde gösterilecek Dockbar biçemi

en: Floating
tr: Kayan

en: Whether the dock is floating in its own window
tr: Sabitlenmişin kendi penceresinde kayan olması

en: Default title
tr: Öntanımlı başlık

en: Default title for the newly created floating docks
tr: Yeni oluşturulan kayan sabitlenmişler için öntanımlı başlık

en: Width
tr: Genişlik

en: Width for the dock when it's of floating type
tr: Kayan tür olduğu zaman sabitlenmişin genişliği

en: Height
tr: Yükseklik

en: Height for the dock when it's of floating type
tr: Kayan tür olduğu zaman sabitlenmişin yüksekliği

en: Float X
tr: Kayan X

en: X coordinate for a floating dock
tr: Kayan sabitlenmiş için X kordinatı

en: Float Y
tr: Kayan Y

en: Y coordinate for a floating dock
tr: Kayan sabitlenmiş için Y kordinatı

en: Skip taskbar
tr: Görev çubuğunu geç

en: Whether or not to prevent a floating dock window from appearing in the taskbar
tr: Kayan bir pencerenin görev çubuğunda görünmesinin önlenip önlenmeyeceği

en: Orientation
tr: Yönelim

en: Orientation of the docking item
tr: Sabitlenen öğenin yönelimi

en: Resizable
tr: Yeniden boyutlanabilir

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
tr: Eğer atanmışsa, sabitlenmiş öğe GtkPanel parçası içinde sabitlenmişse yeniden boyutlandırılabilir

en: Item behavior
tr: Öğe işleyişi

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
tr: Sabitlenmiş öğe için genel işleyiş (örn. taşınabilir olması ya da kilitli olması vb.)

en: Locked
tr: Kilitli

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
tr: Eğer atanmışsa, sabitlenmiş öğe taşınabilir ve bir grip göstermez

en: Preferred width
tr: Tercih edilen genişlik

en: Preferred width for the dock item
tr: Sabitlenmiş öğe için tercih edilen genişlik

en: Preferred height
tr: Tercih edilen yükseklik

en: Preferred height for the dock item
tr: Sabitlenmiş öğe için tercih edilen yükseklik

en: Iconified
tr: Simgeleştir

en: If set, the dock item is hidden but it has a corresponding icon in the dock bar allowing to show it again.
tr: Eğer ayarlanırsa, sabitlenmiş öge gizlidir ama geri getirilebilmesi için çubukta karşılık gelen simgesi bulunur.

en: Closed
tr: Kapalı

en: Whether the widget is closed.
tr: Parçanın kapalı olup olmaması.

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
tr: Bir %3$s içine sabitleme nesnesi (%1$p tane %2$s türünden) ekleyemezsiniz. GdlDock ya da başka bir bileşen sabitleme nesnesi kullanın.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
tr: Bir %2$s içine %1$s türünde bir parça eklemeye çalışıldı, ancak aynı anda sadece bir parça bulunablir, zaten %3$s türünde bir parça içeriyor

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
tr: %2$s türündeki sabitleme nesnesinde desteklenmeyen sabitleme stratejisi %1$s

note: UnLock menuitem
en: UnLock
tr: Kilidi Kaldır

note: Hide menuitem.
en: Hide
tr: Gizle

note: Lock menuitem
en: Lock
tr: Kilitle

en: Attempt to bind an unbound item %p
tr: Ayırma öğesi %p bağlama girişimi

en: Iconify this dock
tr: Bu sabitlenmişi simgelendir

en: Close this dock
tr: Bu sabitlenmişi kapat

en: Dockitem which 'owns' this grip
tr: Bu tutaca 'sahip' dockitem

en: GdlDockMaster or GdlDockObject object which the layout object is attached to
tr: Düzen nesnesinin ekleneceği GdlDockMaster ya da GdlDockObject nesnesi

en: Dirty
tr: Kirli

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
tr: Eğer düzenle değişti ve bir dosyaya kaydedilmeleri gerekiyorsa doğru

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
tr: Düzen yüklenirken: takma ismi '%s' olan sabitleme nesnesinin nasıl oluşturulacağı bilinmiyor

en: Default title for newly created floating docks
tr: Yeni oluşturulan kayan sabitlenmişler için öntanımlı başlık

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
tr: Eğer 1 olarak atanmışsa, ana olana bağlı tüm sabitlenmiş öğeler kilitlenir, eğer 0 olarak atanmışsa, tümünün kilidi kaldırılır; -1 öğeler arasında tutarsızlık olduğunu belirtir

en: Switcher Style
tr: Değiştirici Biçemi

en: Switcher buttons style
tr: Değiştirici düğmeleri biçemi

en: Tab Position
tr: Sekme Konumu

en: Which side of the notebook holds the tabs
tr: Defterin hangi tarafının sekmeleri tutacağı

en: Tab reorderable
tr: Sekme sıralanabilir

en: Whether the tab is reorderable by user action
tr: Sekmenin kullanıcı tarafından yeniden sıralanabilmesi

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
tr: ana %p: %p [%s] nesnesi hash'e eklenemedi. Bu isimde (%p) bir öğe zaten mevcut.

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
tr: Yeni sabitleme kontrolörü %p kendiliğinden çalışıyor. Sadece el ile sabitleme nesneleri kontrolör olarak adlandırılır.

en: Dock #%d
tr: Sabitlenmiş #%d

en: Page
tr: Sayfa

en: The index of the current page
tr: Mevcut sayfanın dizini

en: Name
tr: İsim

en: Unique name for identifying the dock object
tr: Sabitleme nesnesini tanımlayan tekil isim

en: Long name
tr: Uzun isim

en: Human readable name for the dock object
tr: Bağlama nesnesi için anlaşılır isim

en: Stock Icon
tr: Depo simgesi

en: Stock icon for the dock object
tr: Sabitleme nesnesi için depo simgesi

en: Pixbuf Icon
tr: Pixbuf Simgesi

en: Pixbuf icon for the dock object
tr: Sabitleme nesnesi için pixbuf simgesi

en: Dock master
tr: Ana sabitlenmiş

en: Dock master this dock object is bound to
tr: Bu sabitleme nesnesinin bağlanacağı ana sabitlenmiş

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
tr: Sabitleme nesnesi %p (nesne türü %s) içerisinde bu metodu uygulamayan gtk_dock_object_dock çağrısı

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
tr: Bağlanmamış nesne %p içinde sabitleme işlemi istenmiş. Uygulama çakabilir

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
tr: %p sabitlemesi %p üzerine gerçekleştirilemiyor çünkü ikisi de farklı analara ait

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
tr: Zaten bağlı olan bağlama nesnesi %2$p ile %1$p bağlama denemesi (mevcut ana: %3$p)

en: Position
tr: Pozisyon

en: Position of the divider in pixels
tr: Piksel cinsinden bölücünün pozisyonu

en: Sticky
tr: Yapışkan

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
tr: Yer tutucunun kendi makinesine yapışkan olması ya da makinesi tekrar sabitlendiğinde hiyerarşide yukarıya çıkması

en: Host
tr: Makine

en: The dock object this placeholder is attached to
tr: Bu yer tutucunun ilişkilendirildiği sabitleme nesnesi

en: Next placement
tr: Sonraki yerleştirme

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
tr: Eğer istek bize sabitlenmek için yapıldıysa, makinemizde bir nesnenin sabitleneceği pozisyon

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
tr: Bir yer tutucuya eklendiğinde parçanın genişliği

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
tr: Bir yertutucuya eklendiği zaman parçanın yüksekliği

en: Floating Toplevel
tr: Kayan Üst Seviye

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
tr: Yer tutucunun bir kayan üst seviye sabitleyici içinde durması

en: X Coordinate
tr: X Koordinatı

en: X coordinate for dock when floating
tr: Sabitleyicinin kaydığı zamanki X Koordinatı

en: Y Coordinate
tr: Y Koordinatı

en: Y coordinate for dock when floating
tr: Sabitleyicinin kaydığı zamanki Y Koordinatı

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
tr: Bir sabitleme nesnesinin bağlı olmayan yer tutucuya sabitleme girişimi

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
tr: Bizim makinemiz %2$p olmayan bir nesneden (%1$p) ayırma sinyali alındı

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
tr: %p için %p üstünden alt yerleşimi alınırken garip bir şeyler oldu
