gdl - en to ug translation catalogue (92 entries)

en: Iconify this dock
ug: بۇ لەڭگەرنى سىنبەلگىلەشتۈر

en: Close this dock
ug: بۇ لەڭگەرنى ياپ

en: Controlling dock item
ug: لەڭگەر تۈرلىرىنى كونترول قىلىۋاتىدۇ

en: Dockitem which 'owns' this grip
ug: بۇ تۇتقۇنىڭ ئىگىسى بولغان لەڭگەر تۈرى

en: Orientation
ug: يۆنىلىش

en: Orientation of the docking item
ug: لەڭگەر قىلىنغان تۈرنىڭ يۆنىلىشى

en: Resizable
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكىلى بولىدۇ

en: If set, the dock item can be resized when docked in a GtkPanel widget
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنسا، GtkPanel widget نىڭ ئىچىگە لەڭگەر قىلىنغاندا چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكىلى بولىدۇ

en: Item behavior
ug: تۈرنىڭ ئىش-ھەرىكىتى

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
ug: لەڭگەر تۈرىنىڭ ئادەتتىكى ئىش-ھەرىكىتى(ھەرىكەتچان، قۇلۇپلانغان) قاتارلىقلار

en: Locked
ug: قۇلۇپلانغان

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنسا، لەڭگەر تۈرىنى باشقا يەرگە يۆتكىگىلى بولمايدۇ ھەم تۇتقۇنى كۆرسەتمەيدۇ

en: Preferred width
ug: ئادەتتىكى كەڭلىكى

en: Preferred width for the dock item
ug: لەڭگەر تۈرىنىڭ ئادەتتىكى كەڭلىكى

en: Preferred height
ug: ئادەتتىكى ئېگىزلىكى

en: Preferred height for the dock item
ug: لەڭگەر تۈرىنىڭ ئادەتتىكى ئېگىزلىكى

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
ug: لەڭگەر ئوبيېكتى(%p تىپى:%s) نى %s غا قوشالمايسىز. GdlDock ياكى باشقا بىرىكمە لەڭگەر ئوبيېكتىنى ئىشلىتىڭ.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
ug: تىپى %s بولغان  تۇلۇقنى %s قوشماقچى، بىراق بىرلا ۋاقىتتا بىرلا تۇلۇقنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ. بۇ يەردە ئاللىقاچان تىپى %s بولغان تۇلۇق بار.

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
ug: لەڭگەر قائىدىسى %s ، تىپى %s بولغان لەڭگەر ئوبيېكتىنى قوللىمايدۇ

note: UnLock menuitem
en: UnLock
ug: قۇلۇپلىما

note: Hide menuitem.
en: Hide
ug: يوشۇر

note: Lock menuitem
en: Lock
ug: قۇلۇپلا

en: Attempt to bind an unbound item %p
ug: باغلانمىغان تۈر %p نى باغلىماقچى بولۇۋاتىدۇ

en: Master
ug: باش

en: GdlDockMaster object which the layout object is attached to
ug: جايلاشتۇرۇش ئوبيېكتىغا چاپلانغان GdlDockMaster ئوبيېكتى

en: Dirty
ug: ساقلانمىغان

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
ug: جايلاشتۇرۇش ئۆزگىرىپ، ھۆججەتكە ساقلاش توغرا كەلگەندە راست بولىدۇ

en: Could not load layout user interface file '%s'
ug: جايلاشتۇرۇش ئىشلەتكۈچى ئارايۈز ھۆججىتى '%s' نى يۈكلىيەلمىدى

en: Visible
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Item
ug: تۈر

en: Name
ug: ئاتى

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
ug: جايلاشتۇرۇش يۈكلەۋاتقاندا:  '%s' تەخەللۇستىكى لەڭگەر ئوبيېكتىنى قانداق قۇرۇشنى بىلەلمىدى

en: Default title
ug: كۆڭۈلدىكى ماۋزۇ

en: Default title for newly created floating docks
ug: يېڭىدىن ياسالغان ھەرىكەتچان لەڭگەرلەرنىڭ كۆڭۈلدىكى ماۋزۇسى

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
ug: 1 بېكىتىلسە، ئاساسىي ئوبيېكتقا باغلانغان بارلىق لەڭگەر تۈرلىرى قۇلۇپلىنىدۇ؛ 0 بېكىتىلسە، ھەممە لەڭگەر تۈرلىرىنىڭ قۇلۇپى ئېچىلىدۇ;-1 بېكىتىلسە رەتلىنىپ كۆرۈنمەيدىغان بولىدۇ.

en: Switcher Style
ug: ئالماشتۇرغۇچنىڭ ئۇسلۇبى

en: Switcher buttons style
ug: ئالماشتۇرغۇچنىڭ توپچىلىرىنىڭ ئۇسلۇبلىرى

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
ug: ئاساسىي ئوبيېكت %p: ئوبيېكت  %p[%s]  نى hash كە قوشقىلى بولمىدى. (%p) ئاتلىق تۈر ئاللىقاچان مەۋجۇت.

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
ug: يېڭى لەڭگەر كونتروللىغۇچ %p ئاپتوماتىك. پەقەت قولدا تەڭشەيدىغان لەڭگەر نەڭلا كونتروللىغۇچ بەلگىلىگىلى بولىدۇ.

en: Page
ug: بەت

en: The index of the current page
ug: ھازىرقى بەتنىڭ ئىندىكىسى

en: Unique name for identifying the dock object
ug: لەڭگەر ئوبيېكتىنى پەرق قىلىش ئۈچۈن قويۇلغان ئات

en: Long name
ug: ئۇزۇن ئاتى

en: Human readable name for the dock object
ug: ئوقۇغىلى بولىدىغان لەڭگەر ئوبيېكتىنىڭ ئاتى

en: Stock Icon
ug: Stock سىنبەلگە

en: Stock icon for the dock object
ug: لەڭگەر ئوبيېكتىنىڭ قالدۇرۇلغان سىنبەلگىسى

en: Dock master
ug: لەڭگەر ئاساسىي ئوبيېكتى

en: Dock master this dock object is bound to
ug: بۇ لەڭگەر ئوبيېكتى باغلانغان لەڭگەر ئاساسىي ئوبيېكتى

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
ug: لەڭگەر ئوبيېكتى %p (ئوبيېكت تىپى %s) نىڭ ئىچىدە تېخى ئەمەلگە ئاشۇرۇلمىغان gdl_dock_object_dock فۇنكسىيىسىنى ئىجرا قىلدى

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
ug: لەڭگەر مەشغۇلاتىدا باغلانمىغان ئوبيېكت %p نى ئىشلەتمەكچى بولدى. پروگرامما توختاپ قېلىشى مۇمكىن.

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
ug: ئوخشاشمىغان ئاساسىي ئوبيېكتلارغا تەۋە بولغاچقا %p نى  %p غا لەڭگەر قىلالمىدى

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
ug: %p غا، ئاللىقاچان باغلىنىپ بولغان ئوبيېكت %p (ھازىرقى ئاساسىي ئوبيېكت: %p) نى باغلىماقچى بولۇۋاتىدۇ.

en: Position
ug: ئورنى

en: Position of the divider in pixels
ug: بۆلگۈچنىڭ ئورنى(بىرلىكى پىكسېل)

en: Sticky
ug: يېپىشقاق

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
ug: ئاساسىي ئاپپارات قايتىدىن سىڭدۈرۈلگەندە، ئورۇن بەلگىسى ئاساسىي ئاپپاراتقا يېپىشامدۇ ياكى قاتلام مۇناسىۋىتى بويىچە ئۈستىگە يۆتكىلەمدۇ

en: Host
ug: باش ئاپپارات

en: The dock object this placeholder is attached to
ug: لەڭگەر ئوبيېكتى تەۋە ئورۇن بەلگىسى

en: Next placement
ug: كېيىنكى ئورۇنلاشتۇرۇش

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
ug: لەڭگەر قىلىش تەلىپى كەلسە،  تۈر لەڭگەر قىلىنىدىغان ئورۇننى كۆرسىتىپ بېرىدۇ.

en: Width
ug: كەڭلىك

en: Width for the widget when it's attached to the placeholder
ug: ئورۇن بەلگىسىگە يېپىشقان تۇلۇقنىڭ كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىك

en: Height for the widget when it's attached to the placeholder
ug: ئورۇن بەلگىسىگە يېپىشقاندىكى تۇلۇق ئېگىزلىكى

en: Floating Toplevel
ug: لەيلىمە ئۇستى قەۋەت

en: Whether the placeholder is standing in for a floating toplevel dock
ug: ئورۇن بەلگىسى لەيلىمە ئۈستى قەۋەت لەڭگەردە ئىشلىتىلەمدۇ يوق

en: X Coordinate
ug: X كوئوردېنات

en: X coordinate for dock when floating
ug: لەڭگەر لەيلىمە ھالەتكە ئوتكەن چاغدىكى X كوئوردېناتى

en: Y Coordinate
ug: Y كوئوردېنات

en: Y coordinate for dock when floating
ug: لەڭگەر لەيلىمە ھالەتكە ئوتكەن چاغدىكى Y كوئوردېناتى

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
ug: باغلانمىغان ئورۇن بەلگىسىگە لەڭگەر ئوبيېكتىنى لەڭگەر قىلماقچى بولۇۋاتىدۇ

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
ug: ئوبيېكت (%p)  دىن ئايرىلىش سىگنالى تاپشۇرۇپ ئالدۇق، بىراق بۇ ئوبيېكت  بىزنىڭ %p دىن كەلمەپتۇ

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
ug: %p ئاتا ئورنىدىن %p تارماق ئورۇنغا ئېرىشكەندە غەلىتە ئەھۋال كۆرۈلدى

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
ug: بەتكۈچنىڭ ئىگىسى بولغان لەڭگەر تۈرى

en: GdlDockMaster object which the dockbar widget is attached to
ug: لەڭگەر بالداق تۇلۇققا چاپلانغان GdlDockMaster ئوبيېكتى

en: Dockbar style
ug: لەڭگەر بالداقنىڭ ئۇسلۇبى

en: Dockbar style to show items on it
ug: لەڭگەر بالداقتىكى تۈرلەرنىڭ ئۇسلۇبى

en: Floating
ug: لەيلەت

en: Whether the dock is floating in its own window
ug: لەڭگەر ئۆز ئىگىسىنىڭ كۆزنىكىدە لەيلەمدۇ يوق

en: Default title for the newly created floating docks
ug: يېڭىدىن ياسالغان ھەرىكەتچان لەڭگەرنىڭ كۆڭۈلدىكى ماۋزۇسى

en: Width for the dock when it's of floating type
ug: لەڭگەرنى ئايرىۋەتكەن چاغدىكى كەڭلىكى

en: Height for the dock when it's of floating type
ug: لەڭگەرنى ئايرىۋەتكەن چاغدىكى ئېگىزلىكى

en: Float X
ug: لەيلىمە X

en: X coordinate for a floating dock
ug: لەڭگەر لەيلىمە ھالەتكە ئوتكەن چاغدىكى X كوئوردېناتى

en: Float Y
ug: لەيلىمە Y

en: Y coordinate for a floating dock
ug: لەڭگەر لەيلىمە ھالەتكە ئوتكەن چاغدىكى Y كوئوردېناتى

en: Dock #%d
ug: لەڭگەر #%d

en: Dock items
ug: لەڭگەر تۈرلىرى

en: Layout Managment
ug: ئورۇنلاشتۇرۇشنى باشقۇرۇش

en: Saved layouts
ug: ساقلانغان ئورۇنلاشتۇرۇشلار

en: _Load
ug: يۈكلە(_L)

en: _Lock dock items
ug: لەڭگەر تۈرلىرىنى قۇلۇپلا(_L)
