gdm master - en to an translation catalogue (86 entries)

en: /dev/urandom is not a character device
an: /dev/urandom no ye un dispositivo de caracters

en: Could not identify the current session.
an: No se podió identificar a sesión actual.

en: Could not identify the current seat.
an: No se podió identificar a sesión actual.

en: The system is unable to determine whether to switch to an existing login screen or start up a new login screen.
an: O sistema no puede determinar si cambiar a una pantalla d'inicio de sesión existent u encetar una pantalla d'inicio de sesión nueva.

en: The system is unable to start up a new login screen.
an: O sistema no puede encetar una pantalla d'inicio de sesión nueva.

en: could not find user "%s" on system
an: no s'ha puesto trobar l'usuario "%s" en o sistema

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
an: No se podió encetar o servidor X (o suyo entorno grafico) a causa d'una error interna. Contacte con l'administrador d'o suyo sistema u comprebe o rechistro d'o sistema ta obtener un diagnostico. Entremistanto ista pantalla se desactivará. Reinicie GDM quan se i haiga solucionado o problema.

en: No display available
an: No i hai garra pantalla disponible

en: No session available
an: No i hai garra sesión disponible

en: Can only be called before user is logged in
an: Solament se puede clamar antes que l'usuario enciete sesión

en: Caller not GDM
an: O solicitante no ye GDM

en: Unable to open private communication channel
an: No se puede ubrir o canal de comunicación privada

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn't exist
an: O servidor teneba que estar lanzau por l'usuario %s pero ixe usuario no existe pas

en: Couldn't set groupid to %d
an: No se podió establir l'id de grupo a %d

en: initgroups () failed for %s
an: Ha fallau initgroups() ta %s

en: Couldn't set userid to %d
an: No se podió establir l'id d'usuario a %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
an: %s: No se podió ubrir o fichero de rechistro d'a pantalla %s.

en: %s: Error setting %s to %s
an: %s: Ha ocurriu una error en establir %s a %s

en: %s: Server priority couldn't be set to %d: %s
an: %s: A prioridat d'o servidor no se podió meter a %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
an: %s: Comando de servidor vuedo ta la pantalla %s

en: Username
an: Nome d'usuario

en: The username
an: O nombre d'usuario

en: Hostname
an: Nombre d'o equipo

en: The hostname
an: O nombre d'o equipo

en: Display Device
an: Pantalla

en: The display device
an: A pantalla

en: Could not create authentication helper process
an: No se podió creyar o proceso d'aduya d'autenticación

en: Your account was given a time limit that's now passed.
an: A suya cuenta tiene un tiempo limite, y l'ha superau.

en: Sorry, that didn't work. Please try again.
an: Ixo no ha funcionau. Prebe atra vegada.

en: Username:
an: Nombre d'usuario:

en: Your password has expired, please change it now.
an: A suya clau ha caducado, cambee-la agora por favor.

en: no user account available
an: no i hai cuentas d'usuario disponibles

en: Unable to change to user
an: No s'ha puesto cambear l'usuario

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
an: Lanzador d'a sesión Wayland d'o chestor de pantallas de GNOME

en: Could not create socket!
an: No s'ha puesto creyar o socket!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
an: Executar o programa por meyo d'o script d'abstracción /etc/gdm/Xsession

en: Listen on TCP socket
an: Escuitar en o socket TCP

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
an: Lanzador d'a sesión X d'o chestor de pantallas de GNOME

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
an: No se puede escribir o fichero con PID %s: posiblement no i hai espacio en o disco: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
an: Falló en creyar a carpeta %s indicadera d'executau una vegada: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
an: Falló en creyar LogDir %s: %s

en: Can't find the GDM user '%s'. Aborting!
an: No se puede trobar l'usuario de GDM '%s'. S'aborta.

en: The GDM user should not be root. Aborting!
an: L'usuario de GDM no ha d'estar root. S'aborta.

en: Can't find the GDM group '%s'. Aborting!
an: No se troba o grupo de GDM '%s'. S'aborta.

en: The GDM group should not be root. Aborting!
an: O grupo de GDM no habría d'estar root. S'aborta.

en: Make all warnings fatal
an: Fer que totz os avisos sían criticos

en: Exit after a time (for debugging)
an: Salir después d'un tiempo (ta depuración)

en: Print GDM version
an: Amostrar a version de GDM

en: GNOME Display Manager
an: Chestor de dentrada de GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
an: Solament l'administrador puede executar GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
an: Treballador de sesion de GDM

en: Window management and compositing
an: Chestor de composición de finestras

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
an: Indica si permitir lectors de sinyals ta encetar sesión

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
an: A pantalla d'inicio de sesión permite opcionalment a os usuarios que haigan alzau a suya ditalada fer-la servir ta encetar sesión.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
an: Indica si permitir lectors de tarchetas intelichents ta encetar sesión

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
an: A pantalla d'inicio de sesión permite opcionalment a os usuarios que tienen tarchetas ineligentes usar-las ta encetar sesión.

en: Whether or not to allow passwords for login
an: Indica si permitir lectors de tarchetas intelichents ta encetar sesión

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
an: A pantalla d'inicio de sesión se puede configurar ta que no permita l'autenticación con clau, forzando a os usuarios a usar una tarcheta intelichent u a suya ditalada ta autenticarse.

en: Path to small image at top of user list
an: Rota a una imachen chicota en a parte superior d'a lista d'usuarios

en: The login screen can optionally show a small image at the top of its user list to provide site administrators and distributions a way to provide branding.
an: A pantalla d'inicio de sesión permite opcionalment amostrar una chicota imachen en a lista superior d'usuarios ta proporcionar a os administradors y distribuidors una forma d'estilo y marca.

en: The fallback login screen can optionally show a small image at the top of its user list to provide site administrators and distributions a way to provide branding.
an: A pantalla d'inicio de sesión alternativo permite opcionalment amostrar una chicota imachen en a lista superior d'usuarios ta proporcionar a os administradors y distribuidors d'o puesto una marca.

en: Avoid showing user list
an: Privar que s'amuestre a lista d'usuarios

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
an: Normalment, a pantalla d'inicio amuestra una lista d'os usuarios disponibles ta encetar sesión. Ista configuración se puede cambiar ta privar que s'amuestre a lista d'usuarios.

en: Enable showing the banner message
an: Activar l'amostrau d'o mensache de dentrada

en: Set to true to show the banner message text.
an: Establir a verdadero ta amostrar o mensache de texto de dentrada.

en: Banner message text
an: Mensache de texto de dentrada

en: Text banner message to show in the login window.
an: Mensache de texto que amostrar en a finestra d'inicio de sesión.

en: Disable showing the restart buttons
an: Desactivar l'amostrau d'os botons de reinicio

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
an: Establir a verdadero ta desactivar l'amostrau d'os botons de reinicio en a finestra d'inicio de sesión.

en: Number of allowed authentication failures
an: Numero de fallos d'autenticación permitius

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
an: O numero de vegadas que se permite a un usuario intentar l'autenticación, antes d'abandonar y tornar a la selección d'usuarios.

en: Select System
an: Trigar sistema

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
an: XDMCP: No se podió creyar un búfer XDMCP.

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
an: XDMCP: No se podió leyer o capitero XDMCP.

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
an: XDMCP: A version de XDMCP no ye correcta.

en: XDMCP: Unable to parse address
an: XMDCP: no se puede analisar l'adreza

en: Unable to create transient display:
an: No se podió creyar a pantalla de transición:

en: Unable to activate session:
an: No se podió activar a sesión:

en: Only the VERSION command is supported
an: Solament se suporta o comando VERSION

en: COMMAND
an: COMANDO

en: Ignored — retained for compatibility
an: Ignorau; reteniu por compatibilidat

en: Debugging output
an: Surtida de depuración

en: Version of this application
an: Versión d'ista aplicación

note: Option parsing
en: - New GDM login
an: - Encieto de sesión GDM nuevo

en: Screenshot taken
an: Captura de pantalla obtenida

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
an: Prener una captura d'a pantalla
