gdm-1 - en to ast translation catalogue (56 entries)

en: /dev/urandom is not a character device
ast: /dev/urandom nun ye un preséu de carauteres

en: Could not identify the current session.
ast: Nun pudo identificase la sesión actual.

en: could not find user "%s" on system
ast: nun pudo alcontrase l'usuariu «%s» nel sistema

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn't exist
ast: El sirvidor tenía de llanzase pol usuariu %s pero esi usuariu nun esiste

en: Couldn't set groupid to %d
ast: Nun pudo afitase'l id de grupu a %d

en: initgroups () failed for %s
ast: Falló initgroups() pa %s

en: Couldn't set userid to %d
ast: Nun pudo afitase'l id d'usuariu a %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
ast: %s: Nun se pudo abrir el ficheru de rexistru de la pantalla %s.

en: %s: Error setting %s to %s
ast: %s: Asocedió un error al establecer %s a %s

en: %s: Server priority couldn't be set to %d: %s
ast: %s: La prioridá del servidor nun se pudo poner a %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
ast: %s: Comandu de servidor vacíu pala pantalla %s

en: Username
ast: Nome d'Usuariu

en: The username
ast: El nome d'usuariu

en: Hostname
ast: Nome del equipu

en: The hostname
ast: El nome del equipu

en: Display Device
ast: Pantalla

en: The display device
ast: La pantalla

en: Username:
ast: Usuariu:

en: no user account available
ast: nun hai cuentes d'usuariu disponibles

en: Unable to change to user
ast: Nun pudo camudase l'usuariu

en: Could not create socket!
ast: Nun pudo crease'l socket.

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
ast: Nun se puede escribir el ficheru con PID %s: seique nun heba espaciu nel discu: %s

en: Can't find the GDM user '%s'. Aborting!
ast: Nun puede alcontrase l'usuariu de GDM «%s». Albortando.

en: The GDM user should not be root. Aborting!
ast: L'usuariu de GDM nun debiera ser root. Albortando.

en: Can't find the GDM group '%s'. Aborting!
ast: Nun s'alcuentra'l grupu de GDM «%s». Albortando.

en: The GDM group should not be root. Aborting!
ast: El grupu de GDM nun debiera ser root. Albortando!

en: Make all warnings fatal
ast: Facer que tolos avisos seyan fatales

en: Exit after a time (for debugging)
ast: Salir dempués d'un tiempu (pa depuración)

en: Print GDM version
ast: Imprentar la versión de GDM

en: GNOME Display Manager
ast: Xestor d'entrada de GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
ast: Namái l'alministrador puede executar GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
ast: Trabayador de sesión de GDM

en: Window management and compositing
ast: Xestor de composición de ventanes

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
ast: Indica si permitir llectores de buelgues p'aniciar sesión

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
ast: La pantalla d'aniciu de sesión permite opcionalmente a los usuarios que tengan guardao la so buelga dactilar, usala p'aniciar sesión.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
ast: Indica si permitir llectores de tarxetes intelixentes p'aniciar sesión

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
ast: La pantalla d'aniciu de sesión permite opcionalmente a los usuarios que tienen tarxetes intelixentes usales p'aniciar sesión.

en: Path to small image at top of user list
ast: Camín a una imaxe pequeña na parte superior de la llista d'usuarios

en: The login screen can optionally show a small image at the top of its user list to provide site administrators and distributions a way to provide branding.
ast: La pantalla d'aniciu de sesión permite opcionalmente amosar una pequeña imaxe na llista superior d'usuarios pa proporcionar a los alministradores y distribuidores una forma d'estilu y marca.

en: Enable showing the banner message
ast: Activar l'amosáu del mensaxe d'entrada

en: Set to true to show the banner message text.
ast: Afitar a braero p'amosar el mensaxe de testu d'entrada.

en: Banner message text
ast: Mensaxe de testu d'entrada

en: Text banner message to show in the login window.
ast: Mensaxe de testu qu'amosar na ventana d'aniciu de sesión.

en: Disable showing the restart buttons
ast: Desactivar l'amosáu de los botones de reaniciu

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
ast: Afitar a braero pa desactivar l'amosáu de los usuarios conocíos na ventana d'aniciu de sesión.

en: Select System
ast: Esbillar sistema

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
ast: XDMCP: ¡Nun se pudo crear la memoria intermedia (buffer) de XDMCP!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
ast: XDMCP: Nun pudo lleese la cabecera XDMCP.

en: Only the VERSION command is supported
ast: Namái se soporta'l comandu VERSION

en: COMMAND
ast: COMANDU

en: Ignored — retained for compatibility
ast: Inoráu - reteníu por compatibilidá

en: Debugging output
ast: Mensaxes de depuración

en: Version of this application
ast: Versión d'esta aplicación

note: Option parsing
en: - New GDM login
ast: - Aniciu de sesión GDM nuevu

en: Screenshot taken
ast: Sacóse la semeya de pantalla

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
ast: Capturar una imaxe de la pantalla
