gdm - en to be@latin translation catalogue (38 entries)

en: /dev/urandom is not a character device
be@latin: /dev/urandom nia jość znakavaj pryładaj

en: Could not identify the current session.
be@latin: Nie ŭdałosia vyznačyć dziejnuju sesiju.

en: could not find user "%s" on system
be@latin: nie udałosia znajści karystalnika "%s" u systemie

en: Couldn't set groupid to %d
be@latin: Nie ŭdałosia akreślić ID hrupy jak %d

en: initgroups () failed for %s
be@latin: niaŭdałaje vykanańnie initgroups() dla %s

en: Couldn't set userid to %d
be@latin: Nie ŭdałosia akreślić ID karystalnika jak %d

en: %s: Error setting %s to %s
be@latin: %s: pamyłka akreśleńnia %s jak %s

en: %s: Server priority couldn't be set to %d: %s
be@latin: %s: nie ŭdałosia akreślić pryjarytet servera jak %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
be@latin: %s: pusty zahad dla servera na ekranie %s

en: Username
be@latin: Karystalnik

en: The username
be@latin: Nazva karystalnika

en: Hostname
be@latin: Host

en: The hostname
be@latin: Nazva hostu

en: Display Device
be@latin: Ekran

en: The display device
be@latin: Pryłada ekranu

en: Username:
be@latin: Karystalnik:

en: no user account available
be@latin: niama takoha kontu karystalnika

en: Unable to change to user
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić dziejnaha karystalnika

en: Could not create socket!
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć sokiet!

en: Can't find the GDM user '%s'. Aborting!
be@latin: Nie ŭdałosia znajści karystalnika "%s" dla GDM. Spynieńnie!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
be@latin: Karystalnik GDM musić nia być root'am. Spynieńnie!

en: Can't find the GDM group '%s'. Aborting!
be@latin: Nie ŭdałosia znajści hrupu "%s" dla GDM. Spynieńnie!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
be@latin: Hrupa GDM musić nia być root'am. Spynieńnie!

en: Make all warnings fatal
be@latin: Uvažaj usie pieraściarohi za fatalnyja pamyłki

en: Print GDM version
be@latin: Vypišy versiju GDM

en: GNOME Display Manager
be@latin: Kiraŭnik ekranu GNOME

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
be@latin: Dapamožny kiraŭnik sesijaŭ dla ekranu GNOME

en: Enable showing the banner message
be@latin: Pakazvaj vitalny tekst

en: Set to true to show the banner message text.
be@latin: Akreśli jak "TRUE", kab prahrama pakazvała vitalny tekst.

en: Banner message text
be@latin: Tekst vitalnaha tekstu

en: Disable showing the restart buttons
be@latin: Nie pakazvaj knopki novaha ŭruchomleńnia

en: Select System
be@latin: Vybiery systemu

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
be@latin: XDMCP: nie ŭdałosia pračytać zahałovak XDMCP!

en: COMMAND
be@latin: ZAHAD

en: Debugging output
be@latin: Debugavaje vyjście

en: Version of this application
be@latin: Versija hetaj aplikacyi

note: Option parsing
en: - New GDM login
be@latin: - Novy ŭvachod z GDM

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
be@latin: Zrabi zdymak ekranu
