gdm2 2.12 - en to ca translation catalogue (149 entries)

en: _Refresh
ca: _Actualitza

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: Select System
ca: Seleccioneu el sistema

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
ca: XDMCP: No s'ha pogut crear la memòria intermèdia de l'XDMCP

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
ca: XDMCP: no s'ha pogut llegir la capçalera de l'XDMCP

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
ca: XDMCP: la versió de l'XDMCP és incorrecte

en: XDMCP: Unable to parse address
ca: XDMCP: no s'ha pogut analitzar l'adreça

en: /dev/urandom is not a character device
ca: El /dev/urandom no és un dispositiu de caràcters

en: Unable to create transient display:
ca: No s'ha pogut crear una visualització temporal:

en: Could not identify the current session:
ca: No s'ha pogut identificar la sessió actual:

en: Could not identify the current seat.
ca: No s'ha pogut identificar el seient actual.

en: Could not find user “%s” on system
ca: No s'ha pogut trobar l'usuari «%s» al sistema

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
ca: No s'ha pogut iniciar el servidor X (l'entorn gràfic) a causa d'un error intern. Hauríeu de contactar amb l'administrador del sistema o comprovar el fitxer de registre de sistema (syslog) per a poder-ne fer un diagnòstic. Mentrestant s'inhabilitarà aquesta pantalla. Reinicieu el GDM quan hàgiu solucionat el problema.

en: No display available
ca: No hi ha cap pantalla disponible

en: No session available
ca: No hi ha cap sessió disponible

en: Chooser session unavailable
ca: Selector de sessió no disponible

en: Can only be called before user is logged in
ca: Només es pot cridar abans que l'usuari hagi entrat

en: Caller not GDM
ca: El que ha fet la crida no és el GDM

en: Unable to open private communication channel
ca: No s'ha pogut obrir un canal de comunicació privat

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
ca: L'usuari %s havia d'engendrar el servidor, però aquest usuari no existeix

en: Couldn’t set groupid to %d
ca: No s'ha pogut definir el groupid com a %d

en: initgroups () failed for %s
ca: ha fallat l'initgroups () per a %s

en: Couldn’t set userid to %d
ca: No s'ha pogut definir l'userid com a %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
ca: %s: no s'ha pogut obrir el fitxer de registre per a la pantalla %s.

en: %s: Error setting %s to %s
ca: %s: s'ha produït un error en establir %s a %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
ca: %s: no s'ha pogut establir la prioritat del servidor a %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
ca: %s: l'ordre del servidor per a la pantalla %s està buida

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: The username
ca: El nom d'usuari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: The hostname
ca: El nom de l'ordinador

en: Display Device
ca: Dispositiu de pantalla

en: The display device
ca: El dispositiu de pantalla

en: Could not create authentication helper process
ca: No s'ha pogut crear un procés auxiliar d'autenticació

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
ca: Heu assolit el nombre màxim d'intents d'autenticació amb contrasenya. Proveu un altre mètode

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
ca: Heu assolit el nombre màxim d'intents d'inici de sessió automàtic. Proveu un altre mètode d'autenticació

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
ca: Heu assolit el nombre màxim d'intents d'autenticació d'empremta dactilar. Proveu un altre mètode

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
ca: Heu assolit el nombre màxim d'intents d'autenticació amb targeta intel·ligent. Proveu un altre mètode

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
ca: Heu assolit el nombre màxim d'intents d'autenticació. Proveu un altre mètode

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
ca: L'autenticació amb contrasenya no ha funcionat. Torneu-ho a provar.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
ca: L'inici de sessió automàtic no ha funcionat. Torneu-ho a provar.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
ca: L'autenticació d'empremta dactilar no ha funcionat. Torneu-ho a provar.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
ca: L'autenticació amb targeta intel·ligent no ha funcionat. Torneu-ho a provar.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
ca: S'ha produït algun error. Torneu-ho a provar.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
ca: El compte tenia un temps límit que s'ha sobrepassat.

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: no user account available
ca: no hi ha tal compte d'usuari disponible

en: Unable to change to user
ca: No s'ha pogut commutar a aquest usuari

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
ca: Llançador de la sessió Wayland del gestor de pantalla del GNOME

en: Could not create socket!
ca: No s'ha pogut crear el sòcol

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
ca: Executa el programa a través del script d'embolcall /etc/gdm/Xsession

en: Listen on TCP socket
ca: Escolta en el sòcol TCP

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
ca: Llançador de la sessió X del gestor de pantalla del GNOME

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
ca: No es pot escriure el fitxer de PID %s: pot ser que no quedi espai al disc: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de marcatge d'un sol ús %s: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de registre %s: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
ca: No es pot trobar l'usuari del GDM «%s». S'interromprà.

en: The GDM user should not be root. Aborting!
ca: L'usuari del GDM no hauria de ser l'usuari primari. S'interromprà.

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
ca: No s'ha trobat el grup «%s» del GDM. S'interromprà.

en: The GDM group should not be root. Aborting!
ca: El grup del GDM no hauria de ser el de l'usuari primari. S'interromprà.

en: Make all warnings fatal
ca: Fes que tots els avisos siguin fatals

en: Exit after a time (for debugging)
ca: Surt al cap d'un temps (utilitzeu-ho per a la depuració)

en: Print GDM version
ca: Mostra la versió del GDM

en: GNOME Display Manager
ca: Gestor de pantalla del GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
ca: Només l'usuari primari pot executar el GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
ca: Fil de treball de sessió del gestor de pantalla del GNOME

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
ca: Si s'han de permetre lectors d'empremtes per a entrar

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
ca: La pantalla d'entrada pot permetre de forma opcional, als usuaris que hagin registrat les seves empremtes, entrar utilitzant-les.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
ca: Si s'han de permetre lectors de targetes intel·ligents per a entrar

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
ca: La pantalla d'entrada pot permetre de forma opcional, als usuaris que tinguin targetes intel·ligents, entrar utilitzant-les.

en: Whether or not to allow passwords for login
ca: Si s'ha de permetre l'ús de contrasenya per a entrar

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
ca: Es pot configurar la pantalla d'entrada perquè no accepti l'autenticació mitjançant contrasenya, de manera que l'usuari hagi de fer servir l'autenticació mitjançant targetes intel·ligents o amb les empremtes.

en: Path to small image at top of user list
ca: Camí a la imatge petita de la part superior de la llista d'usuaris

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
ca: La pantalla d'entrada pot mostrar de forma opcional una imatge petita que proporciona als administradors i distribuïdors una manera de mostrar una marca.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
ca: La pantalla d'entrada auxiliar pot mostrar de forma opcional una imatge petita que proporciona als administradors i distribuïdors una manera de mostrar una marca.

en: Avoid showing user list
ca: Evita mostra la llista d'usuaris

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
ca: La pantalla d'entrada normalment mostra una llista dels usuaris disponibles per a entrar. Aquest paràmetre es pot commutar per no mostrar la llista d'usuaris.

en: Enable showing the banner message
ca: Habilita la visualització del missatge del bàner

en: Set to true to show the banner message text.
ca: Establiu-ho a «true» (cert) per a mostrar el text del missatge del bàner.

en: Banner message text
ca: Text del missatge del bàner

en: Text banner message to show in the login window.
ca: Missatge de text del bàner a mostrar a la finestra d'entrada.

en: Disable showing the restart buttons
ca: Inhabilita la visualització dels botons de reinici

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
ca: Establiu-ho a «true» (cert) per a evitar que es mostrin els botons de reinici a la pantalla d'entrada.

en: Number of allowed authentication failures
ca: Nombre d'intents d'autenticació permesos

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
ca: El nombre de vegades que es permet que un usuari intenti autenticar-se abans de deixar-ho estar i tornar a la selecció d'usuaris.

en: Show command help
ca: Mostra l'ajuda de l'ordre

en: Show verbose output
ca: Mostra la sortida detallada

en: Show debug output
ca: Sortida de depuració

en: Enable the authentication method
ca: Activa el mètode d'autenticació

en: Disable the authentication method
ca: Desactiva el mètode d'autenticació

en: Require the authentication method
ca: Requereix el mètode d'autenticació

en: Action to perform on smartcard removal
ca: Acció per a realitzar en extreure targetes intel·ligents

en: Assume yes to any answer
ca: Assumeix que sí a qualsevol resposta

en: Configure Password Authentication.
ca: Configura l'autenticació amb contrasenya.

en: Configure Fingerprint Authentication.
ca: Configura l'autenticació d'empremtes digitals.

en: Configure Smart Card Authentication.
ca: Configura l'autenticació amb targeta intel·ligent.

en: Reset the GDM Authentication configuration.
ca: Reinicia la configuració d'autenticació del GDM.

en: Show GDM Authentication configuration.
ca: Mostra la configuració d'autenticació del GDM.

en: Password options
ca: Opcions de contrasenya

en: Fingerprint options
ca: Opcions de l'empremta digital

en: Smart Card options
ca: Opcions de la targeta intel·ligent

en: Reset options
ca: Restableix les opcions

en: Show options
ca: Mostra les opcions

en: No PAM module available for Password authentication
ca: No hi ha cap mòdul PAM disponible per a l'autenticació amb contrasenya

en: No PAM module available for Smart Card authentication
ca: No hi ha cap mòdul PAM disponible per a l'autenticació amb targeta intel·ligent

en: No PAM module available for Fingerprint authentication
ca: No hi ha cap mòdul PAM disponible per a l'autenticació amb empremta digital

en: “%s” needs at least one parameter
ca: «%s» necessita almenys un paràmetre

en: “%s” can't be enabled and disabled at the same time
ca: No es pot activar i desactivar «%s» alhora

en: “%s” is not a valid %s “%s” value
ca: «%s» no és un valor «%s» vàlid de %s

en: Failed to switch to %s user
ca: No s'ha pogut canviar a l'usuari %s

en: Couldn’t set userid to %u
ca: No s'ha pogut definir l'userid com a %u

en: No distro detected, no hook to run
ca: No s'ha detectat cap distribució, no hi ha cap ganxo per executar

en: No valid args found to run hook “%s”
ca: No s'han trobat arguments vàlids per executar el ganxo «%s»

en: Running distro hook “%s”
ca: S'està executant el ganxo de la distribució «%s»

en: Distro hook “%s” requested stopping
ca: S'ha demanat aturar el ganxo de la distribució «%s»

en: Distro hook failed with exit status %d and error %s:
    Standard output:
    %s
    Error output:
    %s
ca: El ganxo de la distribució ha fallat amb l'estat de sortida %d i l'error %s:
    Sortida estàndard:
    %s
    Sortida d'error:
    %s

en: Failed to set command “%s” option key “%s” via distro hook:
ca: No s'ha pogut establir la clau de l'opció «%s» de l'ordre «%s» mitjançant el ganxo de la distribució:

en: Failed to create directory %s
ca: No s'ha pogut crear el directori %s

en: dconf profile not found
ca: no s'ha trobat el perfil dconf

en: dconf has no system-db configured
ca: dconf no té configurat el «system-db»

note: TRANSLATORS: First value is a file path, second is an error message
en: Failed to get the “%s” header comment: %s, was it modified?
ca: No s'ha pogut obtenir el comentari de la capçalera «%s»: %s, s'ha modificat?

en: File “%s” header comment does not match, was it modified?
ca: El comentari de capçalera del fitxer «%s» no coincideix, s'ha modificat?

note: XXX: Fail with an error instead?
en: No expected header found on lock file “%s”, was it modified?
ca: No s'ha trobat cap capçalera esperada al fitxer de blocatge «%s», s'ha modificat?

en: Failed to run a required distro hook:
ca: No s'ha pogut executar un ganxo de distribució necessari:

en: COMMAND
ca: ORDRE

en: Commands:
      help         Shows this information
      password     Configure the password authentication
      fingerprint  Configure the fingerprint authentication
      smartcard    Configure the smartcard authentication
      reset        Resets the default configuration
      show         Shows the current configuration
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
ca: Ordres:
      help          Mostra aquesta informació
      password     Configura l'autenticació amb contrasenya
      fingerprint  Configura de l'autenticació amb empremtes digitals
      smartcard    Configura l'autenticació amb targeta intel·ligent
      reset        Reinicialitza la configuració predeterminada
      show         Mostra la configuració actual
    
    Utilitzeu «%s ORDRE --help» per a obtenir ajuda sobre cada ordre.

en: Command options
ca: Opcions de l'ordre

note: TRANSLATORS: You need to be root to use PROGRAM-NAME “command” command
en: You need to be root to use %s “%s” command
ca: Necessiteu ser root per a utilitzar l'ordre %s «%s»

en: Failed to set %s setting:
ca: No s'ha pogut establir la configuració %s:

en: Failed to set smartcard setting
ca: No s'ha pogut establir la configuració de la targeta intel·ligent

en: Failed to set password setting
ca: No s'ha pogut establir la configuració de la contrasenya

en: Enabled
ca: Activat

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Not supported
ca: No admès

en: Required
ca: Requerit

en: GDM Authorization configuration
    
      Password authentication: %s
      Fingerprint authentication: %s
      Smart Card authentication: %s
      Smart Card removal action: %s
ca: Configuració de l'autorització del GDM
    
      Autenticació amb contrasenya: %s
      Autenticació amb empremta digital: %s
      Autenticació amb targeta intel·ligent: %s
      Acció quan s'extreu la targeta intel·ligent: %s

[ctx: Interactive question]
en: Y
ca: S

[ctx: Interactive question]
en: y
ca: s

[ctx: Interactive question]
en: Do you want to continue? [Y/n]?
ca: Voleu continuar? [S/n]?

en: User cancelled the request
ca: L'usuari ha cancel·lat la sol·licitud

en: Failed to reset %s setting:
ca: No s'ha pogut restablir la configuració %s:

en: Only the VERSION command is supported
ca: Només s'admet l'ordre VERSION

en: Ignored — retained for compatibility
ca: Ignorat — existeix només per compatibilitat

en: Debugging output
ca: Sortida de depuració

en: Version of this application
ca: Versió d'aquesta aplicació

note: Option parsing
en: — New GDM login
ca: — Entrada GDM nova

en: Screenshot taken
ca: S'ha fet una captura de pantalla

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
ca: Fes una foto de la pantalla
