gdm - en to cs translation catalogue (149 entries)

en: _Refresh
cs: _Aktualizovat

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: C_onnect
cs: _Připojit

en: Select System
cs: Vybrat systém

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
cs: XDMCP: Nelze vytvořit vyrovnávací paměť XDMCP!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
cs: XDMCP: Nelze přečíst záhlaví XDMCP!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
cs: XDMCP: Nesprávná verze XDMCP!

en: XDMCP: Unable to parse address
cs: XDMCP: Nelze zpracovat adresu

en: /dev/urandom is not a character device
cs: /dev/urandom není znakovým zobrazovačem

en: Unable to create transient display:
cs: Nelze vytvořit nový displej:

en: Could not identify the current session:
cs: Nezdařilo se určit aktuální sezení:

en: Could not identify the current seat.
cs: Nezdařilo se určit aktuální stanici.

en: Could not find user “%s” on system
cs: V systému nelze najít uživatele „%s“

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
cs: Nelze spustit server X (vaše grafické prostředí) kvůli jisté vnitřní chybě. Kontaktujte prosím svého správce systému, nebo se podívejte do souborů se systémovými záznamy. Mezitím bude tento displej zakázán. Až bude problém vyřešen, spusťte prosím GDM znovu.

en: No display available
cs: Není dostupný žádný displej

en: No session available
cs: Není dostupné žádné sezení

en: Chooser session unavailable
cs: Vybrané sezení není dostupné

en: Can only be called before user is logged in
cs: Může být zavolán pouze před přihlášením uživatele

en: Caller not GDM
cs: Volající není GDM

en: Unable to open private communication channel
cs: Nelze otevřít soukromý komunikační kanál

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
cs: Server měl být spuštěný uživatelem %s, ale takový uživatel neexistuje

en: Couldn’t set groupid to %d
cs: Nelze nastavit groupid na %d

en: initgroups () failed for %s
cs: initgroups () selhalo u %s

en: Couldn’t set userid to %d
cs: Nelze nastavit userid na %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
cs: %s: Nelze otevřít soubor záznamu k displeji %s!

en: %s: Error setting %s to %s
cs: %s: Chyba při nastavování %s na %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
cs: %s: Priorita serveru nemůže být nastavena na %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
cs: %s: Prázdný příkaz serveru k displeji %s

en: Username
cs: Uživatel

en: The username
cs: Uživatelské jméno

en: Hostname
cs: Název počítače

en: The hostname
cs: Název počítače

en: Display Device
cs: Zařízení displeje

en: The display device
cs: Zařízení displeje

en: Could not create authentication helper process
cs: Nezdařilo se vytvořit obslužný proces ověření

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
cs: Narazili jste na maximální možný počet pokusů ověření heslem. Zkuste prosím jiný způsob.

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
cs: Narazili jste na maximální možný počet pokusů automatického přihlášení. Zkuste prosím jiný způsob.

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
cs: Narazili jste na maximální možný počet pokusů ověření otiskem prstu. Zkuste prosím jiný způsob.

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
cs: Narazili jste na maximální možný počet pokusů ověření čipovou kartou. Zkuste prosím jiný způsob.

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
cs: Narazili jste na maximální možný počet pokusů ověření. Zkuste prosím jiný způsob.

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
cs: Bohužel, ale ověření heslem nefunguje. Zkuste to prosím znovu.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
cs: Bohužel, ale automatické přihlášení nefunguje. Zkuste to prosím znovu.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
cs: Bohužel, ale ověření otiskem prstu nefunguje. Zkuste to prosím znovu.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
cs: Bohužel, ale ověření čipovou kartou nefunguje. Zkuste to prosím znovu.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
cs: Bohužel, ale nefunguje to. Zkuste to prosím znovu.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
cs: Váš účet měl omezenou časovou platnost, která nyní vypršela.

en: Username:
cs: Uživatel:

en: no user account available
cs: není dostupný žádný uživatelský účet

en: Unable to change to user
cs: Nelze změnit uživatele

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
cs: Spuštění sezení GNOME se správcem zobrazení Wayland

en: Could not create socket!
cs: Nelze vytvořit socket!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
cs: Spustit program skrz obalující skript /etc/gdm/Xsession

en: Listen on TCP socket
cs: Naslouchat na soketu TCP

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
cs: Spuštění sezení GNOME se správcem zobrazení X

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
cs: Nezdařilo se zapsat soubor PID %s: možná došlo místo na disku: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
cs: Selhalo vytvoření složky %s pro poznačení běhu jediné instance: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
cs: Selhalo vytvoření složky %s pro záznam: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
cs: Nezdařilo se najít uživatele GDM „%s“. Končí se!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
cs: Uživatel GDM nesmí být superuživatelem. Končí se!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
cs: Nezdařilo se najít skupinu GDM „%s“. Končí se!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
cs: Skupina GDM nesmí být superuživatelem. Končí se!

en: Make all warnings fatal
cs: Učiní všechna varování kritickými

en: Exit after a time (for debugging)
cs: Ukončit po malé prodlevě (kvůli ladění)

en: Print GDM version
cs: Vypsat verzi GDM

en: GNOME Display Manager
cs: Správce displeje GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
cs: Spustit GDM může pouze superuživatel

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
cs: Sezení správce displeje GNOME (worker)

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
cs: Zda povolit čtečky otisků prstů pro přihlašování

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
cs: Přihlašovací obrazovka může uživatelům, kteří mají zaregistrované otisky prstů, volitelně nabídnout přihlášení pomocí těchto otisků.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
cs: Zda povolit čtečky čipových karet pro přihlášování

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
cs: Přihlašovací obrazovka může uživatelům, kteří mají čipové karty, volitelně nabídnout přihlášení pomocí těchto karet.

en: Whether or not to allow passwords for login
cs: Zda povolit či nepovolit přihlašování heslem

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
cs: Přihlašovací obrazovku lze nastavit tak, aby neumožňovala přihlášení heslem a uživatel byl nucen použít ověření čipovou kartou nebo otiskem prstu.

en: Path to small image at top of user list
cs: Cesta k malému obrázku na horní straně seznamu uživatelů

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
cs: Přihlašovací obrazovka může volitelně zobrazovat malý obrázek, který poskytuje správcům a distributorům možnost přidat své logo.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
cs: Záložní přihlašovací obrazovka může volitelně zobrazovat malý obrázek, který poskytuje správcům a distributorům možnost přidat své logo.

en: Avoid showing user list
cs: Zamezit zobrazení seznamu uživatelů

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
cs: Přihlašovací obrazovka normálně zobrazuje seznam dostupných uživatelů, kteří se mohou přihlásit. Tímto nastavením lze zobrazení seznamu uživatelů zakázat.

en: Enable showing the banner message
cs: Povolit zobrazování nápisu

en: Set to true to show the banner message text.
cs: Nastavte na zapnuto, má-li být zobrazen text nápisu.

en: Banner message text
cs: Text nápisu

en: Text banner message to show in the login window.
cs: Text nápisu, který se má zobrazovat v okně přihlášení.

en: Disable showing the restart buttons
cs: Zakázat zobrazování tlačítek restartu

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
cs: Nastavte na zapnuto, má-li být zakázáno zobrazování tlačítek restartu v okně přihlášení.

en: Number of allowed authentication failures
cs: Počet povolených selhání ověření

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
cs: Kolikrát je uživateli povoleno pokusit se o ověření, než dojde k návratu do výběru uživatelů.

en: Show command help
cs: Zobrazit nápovědu k příkazům

en: Show verbose output
cs: Zobrazit podrobný výstup

en: Show debug output
cs: Zobrazit ladicí výstup

en: Enable the authentication method
cs: Povolit způsob ověření

en: Disable the authentication method
cs: Zakázat způsob ověření

en: Require the authentication method
cs: Vyžadovat způsob ověření

en: Action to perform on smartcard removal
cs: Akce, která se má provést při odebrání čipové karty

en: Assume yes to any answer
cs: Předpokládat odpověď ano na všechny otázky

en: Configure Password Authentication.
cs: Nastavit ověření pomocí hesla.

en: Configure Fingerprint Authentication.
cs: Nastavit ověření pomocí otisku prstů.

en: Configure Smart Card Authentication.
cs: Nastavit ověření pomocí čipové karty.

en: Reset the GDM Authentication configuration.
cs: Resetovat konfiguraci ověření GDM.

en: Show GDM Authentication configuration.
cs: Zobrazit konfiguraci ověření GDM.

en: Password options
cs: Volby hesla

en: Fingerprint options
cs: Volby otisku prstů

en: Smart Card options
cs: Volby čipové karty

en: Reset options
cs: Resetovat volby

en: Show options
cs: Zobrazit volby

en: No PAM module available for Password authentication
cs: Není k dispozici žádný modul PAM pro ověření heslem

en: No PAM module available for Smart Card authentication
cs: Není k dispozici žádný modul PAM pro ověření čipovou kartou

en: No PAM module available for Fingerprint authentication
cs: Není k dispozici žádný modul PAM pro ověření otiskem prstů

en: “%s” needs at least one parameter
cs: „%s“ vyžaduje alespoň jeden parametr

en: “%s” can't be enabled and disabled at the same time
cs: „%s“ nelze povolit a zakázat současně

en: “%s” is not a valid %s “%s” value
cs: „%s“ není platná hodnota %s „%s“

en: Failed to switch to %s user
cs: Selhalo přepnutí na uživatele %s

en: Couldn’t set userid to %u
cs: Nelze nastavit userid na %u

en: No distro detected, no hook to run
cs: Nebyla zjištěna žádná distribuce, žádný háček ke spuštění

en: No valid args found to run hook “%s”
cs: Nebyly nalezeny žádné platné argumenty pro spuštění háčku „%s“

en: Running distro hook “%s”
cs: Spouští se háček distribuce „%s“

en: Distro hook “%s” requested stopping
cs: Háček distribuce „%s“ si vyžádal zastavení

en: Distro hook failed with exit status %d and error %s:
    Standard output:
    %s
    Error output:
    %s
cs: Háček distribuce selhal se stavem ukončení %d a chybou %s:
    Standardní výstup:
    %s
    Chybový výstup:
    %s

en: Failed to set command “%s” option key “%s” via distro hook:
cs: Selhalo nastavení klávesy volby pro příkaz „%s“, klávesa „%s“ přes háček distribuce:

en: Failed to create directory %s
cs: Selhalo vytvoření složky %s

en: dconf profile not found
cs: profil dconf nebyl nalezen

en: dconf has no system-db configured
cs: dconf nemá nastavenou system-db

note: TRANSLATORS: First value is a file path, second is an error message
en: Failed to get the “%s” header comment: %s, was it modified?
cs: Selhalo získání komentáře záhlaví „%s“: %s, byl změněn?

en: File “%s” header comment does not match, was it modified?
cs: Komentář záhlaví souboru „%s“ se neshoduje, byl soubor změněn?

note: XXX: Fail with an error instead?
en: No expected header found on lock file “%s”, was it modified?
cs: Nebylo nalezeno žádné očekávané záhlaví v zamykacím souboru „%s“, bylo změněno?

en: Failed to run a required distro hook:
cs: Selhalo spuštění vyžadovaného háčku distribuce:

en: COMMAND
cs: PŘÍKAZ

en: Commands:
      help         Shows this information
      password     Configure the password authentication
      fingerprint  Configure the fingerprint authentication
      smartcard    Configure the smartcard authentication
      reset        Resets the default configuration
      show         Shows the current configuration
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
cs: Příkazy:
      help         Zobrazí tyto informace
      password     Nastaví ověření pomocí hesla
      fingerprint  Nastaví ověření pomocí otisku prstů
      smartcard    Nastaví ověření pomocí čipové karty
      reset        Resetuje výchozí konfiguraci
      show         Zobrazí aktuální konfiguraci
    
    Pro získání nápovědy ke každému příkazu použijte „%s COMMAND --help“.

en: Command options
cs: Volby příkazu

note: TRANSLATORS: You need to be root to use PROGRAM-NAME “command” command
en: You need to be root to use %s “%s” command
cs: Pro použití příkazu %s „%s“ musíte být root

en: Failed to set %s setting:
cs: Selhalo nastavení %s:

en: Failed to set smartcard setting
cs: Selhalo nastavení čipové karty

en: Failed to set password setting
cs: Selhalo nastavení hesla

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Not supported
cs: Nepodporováno

en: Required
cs: Vyžadováno

en: GDM Authorization configuration
    
      Password authentication: %s
      Fingerprint authentication: %s
      Smart Card authentication: %s
      Smart Card removal action: %s
cs: Konfigurace ověření GDM
    
      Ověření pomocí hesla: %s
      Ověření pomocí otisku prstů: %s
      Ověření pomocí čipové karty: %s
      Akce při odebrání čipové karty: %s

[ctx: Interactive question]
en: Y
cs: A

[ctx: Interactive question]
en: y
cs: a

[ctx: Interactive question]
en: Do you want to continue? [Y/n]?
cs: Přejete si pokračovat? [A/n]?

en: User cancelled the request
cs: Uživatel zrušil požadavek

en: Failed to reset %s setting:
cs: Selhalo resetování %s:

en: Only the VERSION command is supported
cs: Podporován je pouze příkaz VERSION

en: Ignored — retained for compatibility
cs: Ignorováno – ponecháno kvůli kompatibilitě

en: Debugging output
cs: Ladicí výstup

en: Version of this application
cs: Verze této aplikace

note: Option parsing
en: — New GDM login
cs: – nové přihlášení GDM

en: Screenshot taken
cs: Vytvořen snímek obrazovky

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
cs: Pořídit snímek obrazovky
