gdm master - en to eu translation catalogue (151 entries)

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: C_onnect
eu: _Konektatu

en: Select System
eu: Hautatu sistema

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
eu: XDMCP: ezin izan da XDMCP bufferra sortu!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
eu: XMCP: ezin izan da XDMCPren goiburua irakurri!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
eu: XDMCP: XDMCPren bertsio okerra!

en: XDMCP: Unable to parse address
eu: XDMCP: Ezin da helbidea analizatu

en: /dev/urandom is not a character device
eu: /dev/urandom ez da karaktere motako gailua

en: Unable to create transient display:
eu: Ezin da behin-behineko pantaila hasi:

en: Could not identify the current session:
eu: Ezin izan da uneko saioa identifikatu.

en: Could not identify the current seat.
eu: Ezin izan da uneko saioa identifikatu.

en: Could not find user “%s” on system
eu: Ezin izan da “%s“ erabiltzailea aurkitu sisteman

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
eu: Ezin izan da X zerbitzaria (ingurune grafikoa) abiarazi barneko erroreen ondorioz. Jarri harremanetan sistema-administratzailearekin edo begiratu syslog-a arazteko. Bitartean pantaila hau desgaitu egingo da.  GDM berrabiarazi arazoa zuzendutakoan.

en: No display available
eu: Ez dago pantailarik erabilgarri

en: No session available
eu: Ez dago saiorik erabilgarri

en: Chooser session unavailable
eu: Ez dago saio-hautatzailerik erabilgarri

en: Can only be called before user is logged in
eu: Erabiltzaileak saioa hasi baino lehen soilik dei daiteke

en: Caller not GDM
eu: Deitzailea ez da GDM

en: Unable to open private communication channel
eu: Ezin da komunikazio pribatuaren kanala ireki

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
eu: Zerbitzaria %s erabiltzaileak abiarazi behar zuen, baina erabiltzaile hori ez da existitzen

en: Couldn’t set groupid to %d
eu: Ezin izan da groupid ezarri %d(e)n

en: initgroups () failed for %s
eu: %s(r)en initgroups()-ek huts egin du

en: Couldn’t set userid to %d
eu: Ezin izan da userid ezarri %d(e)n

en: %s: Could not open log file for display %s!
eu: %s: ezin izan da %s pantailaren egunkari-fitxategia ireki!

en: %s: Error setting %s to %s
eu: %s: Errorea %s %s(e)n ezartzean

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
eu: %s: zerbitzariaren lehentasuna ezin da %d balioarekin ezarri: %s

en: %s: Empty server command for display %s
eu: %s: %s pantailaren zerbitzari-komando hutsa

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: The username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Hostname
eu: Ostalari-izena

en: The hostname
eu: Ostalari-izena

en: Display Device
eu: Pantailaren gailua

en: The display device
eu: Pantailaren gailua

en: Could not create authentication helper process
eu: Ezin izan dira autentifikazio-izenak irakurri

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
eu: Pasahitza autentifikatzeko gehieneko saialdi kopurua gainditu duzu, probatu beste metodoren bat

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
eu: Saio-hasiera automatikorako gehieneko saialdi kopurua gainditu duzu, probatu beste metodoren bat

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
eu: Hatz-marka bidez autentifikatzeko gehieneko saialdi kopurua gainditu duzu, probatu beste metodoren bat

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
eu: Txartelaren bidez autentifikatzeko gehieneko saialdi kopurua gainditu duzu, probatu beste metodoren bat

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
eu: Autentifikatzeko gehieneko saialdi kopurua gainditu duzu, probatu beste metodoren bat

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
eu: Pasahitzaren bidezko autentifikazioak ez du funtzionatu. Saiatu berriro.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
eu: Saio-hasiera automatikoak ez du funtzionatu. Saiatu berriro.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
eu: Hatz-markaren bidezko autentifikazioak ez du funtzionatu. Saiatu berriro.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
eu: Txartelaren bidezko autentifikazioak ez du funtzionatu. Saiatu berriro.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
eu: Huts egin du. Saiatu berriro.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
eu: Zure kontuari denbora-muga bat eman zitzaion, orain iraungitu dena.

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: no user account available
eu: ez dago erabiltzailearen konturik erabilgarri

en: Unable to change to user
eu: Ezin da erabiltzailez aldatu

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
eu: GNOMEren pantaila-kudeatzailearen Wayland saioaren abiarazlea

en: Could not create socket!
eu: Ezin izan da socket-a sortu!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
eu: Exekutatu programa /etc/gdm/Xsession script doitzailearen bidez

en: Listen on TCP socket
eu: Entzun TCP socket-ean

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
eu: GNOMEren pantaila-kudeatzailearen X saioaren abiarazlea

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
eu: Ezin da %s PID fitxategia idatzi, agian ez da lekurik egongo diskoan: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
eu: Huts egin du 'behin exekutatutako' markaren '%s' direktorioa sortzean: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
eu: Huts egin du %s LogDir sortzeak: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
eu: Ezin da GDM-ren “%s“ erabiltzailea aurkitu. Abortatu egingo da!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
eu: GDM erabiltzaileak ez luke root izan behar. Abortatu egingo da! Abortatu egingo da!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
eu: Ezin da GDMren “%s“ taldea aurkitu. Abortatu egingo da!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
eu: GDM taldeak ez luke root izan behar. Abortatu egingo da!

en: Make all warnings fatal
eu: Bihurtu abisu guztiak errore larri

en: Exit after a time (for debugging)
eu: Irten denbora baten ostean (arazteko)

en: Print GDM version
eu: Bistaratu GDM bertsioa

en: GNOME Display Manager
eu: GNOMEren mahaigainaren kudeatzailea

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
eu: Root-ek soilik exekuta dezake GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
eu: GNOMEren pantaila-kudeatzaileko saio-langilea

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
eu: Saioa hasteko hatz-marken irakurgailuak onartuko diren ala ez

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
eu: Hatz-markak erregistratu dituzten erabiltzaileei saioa hatz-marken bidez hasteko aukera eman diezaioke saioa hasteko pantailak.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
eu: Saioa hasteko txartel adimendunen irakurgailuak onartuko diren ala ez

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
eu: Txartel adimenduna duten erabiltzaileei saioa txartelen irakurgailuaren bidez hasteko aukera eman diezaioke saioa hasteko pantailak.

en: Whether or not to allow passwords for login
eu: Saioa hasteko pasahitzak baimenduko diren edo ez

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
eu: Saio-hasierako pantaila pasahitzen autentifikazioa desgaitzeko konfigura daiteke, autentifikatzeko hatz-marka edo txartela erabiltzera behartuko da erabiltzailea.

en: Path to small image at top of user list
eu: Erabiltzaileen zerrendaren goiko iruditxorako bide-izena

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
eu: Saioa hasteko pantailak iruditxo bat erakuts dezake, guneen kudeatzaileei eta banaketei marka ezartzeko aukera emateko.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
eu: Ordezko saio-hasieraren pantailak iruditxo bat erakuts dezake, guneen kudeatzaileei eta banaketei marka ezartzeko aukera emateko.

en: Avoid showing user list
eu: Saihestu erabiltzaileen zerrenda erakustea

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
eu: Saio-hasierako pantailak erabiltzaile erabilgarrien zerrenda erakutsi ohi du saioa hasteko. Ezarpen hau alda daiteke erabiltzaileen zerrenda erakustea desgaitzeko.

en: Enable showing the banner message
eu: Gaitu harrerako mezua erakustea

en: Set to true to show the banner message text.
eu: Ezarri true (egia) harrerako mezuaren testua erakusteko.

en: Banner message text
eu: Harrerako mezuaren testua

en: Text banner message to show in the login window.
eu: Harrerako mezuaren testua saio-hasierako leihoan erakusteko.

en: Disable showing the restart buttons
eu: Desgaitu berrabiarazteko botoiak erakustea

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
eu: Ezarri true (egia) berrabiarazteko botoiak erakustea desgaitzeko saio-hasierako leihoan.

en: Number of allowed authentication failures
eu: Onartutako autentifikazio-hutsegiteen kopurua

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
eu: Erabiltzaile bat autentifikatzen saia daitekeen aldiak, bertan behera geratu eta erabiltzaile-hautapenera itzuli baino lehen.

en: Show command help
eu: Erakutsi komandoen laguntza

en: Show verbose output
eu: Erakutsi irteera xehea

en: Show debug output
eu: Erakutsi arazketarako irteera

en: Enable the authentication method
eu: Gaitu autentifikazio-metodoa

en: Disable the authentication method
eu: Desgaitu autentifikazio-metodoa

en: Require the authentication method
eu: Behartu autentifikazio-metodoa

en: Action to perform on smartcard removal
eu: Txartel adimenduna kentzean gauzatuko den ekintza

en: Assume yes to any answer
eu: Onartu erantzun guztiak baiezkoak direla

en: Configure Password Authentication.
eu: Konfiguratu pasahitz-autentifikazioa.

en: Configure Fingerprint Authentication.
eu: Konfiguratu hatz-marken autentifikazioa.

en: Configure Smart Card Authentication.
eu: Konfiguratu txartel adimendunen autentifikazioa.

en: Reset the GDM Authentication configuration.
eu: Berrezarri GDMren autentifikazio-konfigurazioa.

en: Show GDM Authentication configuration.
eu: Erakutsi GDMren autentifikazio-konfigurazioa.

en: Password options
eu: Pasahitzen aukerak

en: Fingerprint options
eu: Hatz-marken aukerak

en: Smart Card options
eu: Txartel adimendunen aukerak

en: Reset options
eu: Berrezarri aukerak

en: Show options
eu: Erakutsi aukerak

en: No PAM module available for Password authentication
eu: Ez dago PAM modulurik erabilgarri pasahitz bidezko autentifikaziorako.

en: No PAM module available for Smart Card authentication
eu: Ez dago PAM modulurik erabilgarri txartel adimendun bidezko autentifikaziorako.

en: No PAM module available for Fingerprint authentication
eu: Ez dago PAM modulurik erabilgarri hatz-marka bidezko autentifikaziorako.

en: “%s” needs at least one parameter
eu: “%s”(e)k gutxienez parametro bat behar du

en: “%s” can't be enabled and disabled at the same time
eu: “%s” ezin da aldi berean gaitu eta desgaitu

en: “%s” is not a valid %s “%s” value
eu: “%s” ez da baliozko %s “%s” balioa

en: Failed to switch to %s user
eu: Huts egin du %s erabiltzailera aldatzeak

en: Couldn’t set userid to %u
eu: Ezin da erabiltzaile-IDa ezarri %u izan dadin

en: No distro detected, no hook to run
eu: Ez da banaketarik detektatu, ez dago kakorik exekutatzeko

en: No valid args found to run hook “%s”
eu: Ez da baliozko argumenturik aurkitu “%s” kakoa exekutatzeko

en: Running distro hook “%s”
eu: “%s” banaketa-kakoa exekutatzen

en: Distro hook “%s” requested stopping
eu: “%s” banaketa-kakoak gelditzea eskatu du

en: Distro hook failed with exit status %d and error %s:
    Standard output:
    %s
    Error output:
    %s
eu: Banaketa-kakoak huts egin du eta %d irteera-egoera eta %s errorea eman ditu:
    Irteera estandarra:
    %s
    Errore-irteera:
    %s

en: Failed to set command “%s” option key “%s” via distro hook:
eu: Huts egin du banaketa-kakoaren bidez “%s” komandoaren “%s” aukera-gakoa ezartzeak:

en: Failed to create directory %s
eu: Huts egin du %s direktorioa sortzeak

en: dconf profile not found
eu: ez da dconf profila aurkitu

en: dconf has no system-db configured
eu: dconf aplikazioak ez du system-db konfiguratuta

note: TRANSLATORS: First value is a file path, second is an error message
en: Failed to get the “%s” header comment: %s, was it modified?
eu: Huts egin du “%s” goiburu-iruzkina eskuratzeak: %s, aldatu egin al da?

en: File “%s” header comment does not match, was it modified?
eu: Fitxategiaren “%s” goiburu-iruzkina ez dator bat, aldatu egin al da?

note: XXX: Fail with an error instead?
en: No expected header found on lock file “%s”, was it modified?
eu: Ez da esperotako goiburua aurkitu “%s” blokeo-fitxategian, aldatu egin al da?

en: Failed to run a required distro hook:
eu: Huts egin du beharrezkoa den banaketa-kakoa exekutatzeak:

en: COMMAND
eu: KOMANDOA

en: Commands:
      help         Shows this information
      password     Configure the password authentication
      fingerprint  Configure the fingerprint authentication
      smartcard    Configure the smartcard authentication
      reset        Resets the default configuration
      show         Shows the current configuration
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
eu: Komandoak:
      help         Informazio hau erakusten du
      password     Konfiguratu pasahitz bidezko autentifikazioa
      fingerprint  Konfiguratu hatz-marka bidezko autentifikazioa
      smartcard    Konfiguratu txartel adimendun bidezko autentifikazioa
      reset        Konfigurazio lehenetsia berrezartzen du
      show         Uneko konfigurazioa erakusten du
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.

en: Command options
eu: Komando-aukerak

note: TRANSLATORS: You need to be root to use PROGRAM-NAME “command” command
en: You need to be root to use %s “%s” command
eu: Erroa izan behar duzu %s “%s” komandoa erabiltzeko

en: Failed to set %s setting:
eu: Huts egin du %s ezarpena ezartzeak:

en: Failed to set smartcard setting
eu: Huts egin du txartel adimendunaren ezarpena ezartzeak

en: Failed to set password setting
eu: Huts egin du pasahitzaren ezarpena ezartzeak

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Not supported
eu: Ez dago onartuta

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: GDM Authorization configuration
    
      Password authentication: %s
      Fingerprint authentication: %s
      Smart Card authentication: %s
      Smart Card removal action: %s
eu: GDM baimenaren konfigurazioa
    
      Pasahitz bidezko konfigurazioa: %s
      Hatz-markaren bidezko konfigurazioa: %s
      Txartel adimendunaren bidezko konfigurazioa: %s
      Txartel adimenduna kentzeko ekintza: %s

[ctx: Interactive question]
en: Y
eu: B

[ctx: Interactive question]
en: y
eu: b

[ctx: Interactive question]
en: N
eu: E

[ctx: Interactive question]
en: n
eu: e

[ctx: Interactive question]
en: Do you want to continue? [Y/n]?
eu: Jarraitu nahi duzu? [B/e]

en: User cancelled the request
eu: Erabiltzaileak eskaria bertan behera utzi du

en: Failed to reset %s setting:
eu: Huts egin du %s ezarpena berrezartzeak:

en: Only the VERSION command is supported
eu: VERSION komandoa soilik dago onartuta

en: Ignored — retained for compatibility
eu: Ezikusi egin — bateragarritasunagatik gordeta

en: Debugging output
eu: Irteeraren arazketa lantzen

en: Version of this application
eu: Aplikazio honen bertsioa

note: Option parsing
en: — New GDM login
eu: — GDM saio-hasiera berria

en: Screenshot taken
eu: Hartutako pantaila-argazkia

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
eu: Egin pantailaren argazkia
